uczciwość przy szachownicy

Moderator: redjok

Re: uczciwość przy szachownicy

Postprzez kolokwium » 10 lis 2021, 21:37

https://sport.onet.pl/szachy/szachy-pat ... cs&utm_v=2
Zakończyło się ponowne postępowanie w pierwszej instancji w sprawie Patrycji Waszczuk. Zgodnie z wyrokiem Komisji Wyróżnień i Dyscypliny Polskiego Związku Szachowego 18-letnia szachistka, objawienie tej dyscypliny w naszym kraju, została uznana winną usiłowania oszustwa. Otrzymała karę dwuletniej dyskwalifikacji, ale w zawieszeniu. To oznacza, że zawodniczka MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski może wrócić do gry.
  • Zgodnie z wyrokiem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim, Komisja Wyróżnień i Dyscypliny Polskiego Związku Szachowego ponownie rozpatrzyła sprawę Patrycji Waszczuk
  • W 2020 r. 17-letnia wówczas szachistka została oskarżona o oszustwo na turnieju w Ustroniu. Jej sprawa poruszyła cały szachowy świat
  • Tym razem Paweł Dziubiński, pełnomocnik Waszczuk, nie miał zastrzeżeń co do przeprowadzonego postępowania. Liczył on jednak na nieco inny wyrok. Tymczasem Waszczuk uznana została za winną, ale otrzymała karę w zawieszeniu
  • "Chcieli chyba uniewinnić Patrycję, ale musieli to wszystko wypośrodkować, żeby był wilk syty i owca cała. Chodziło o to, by PZSzach nie musiał płacić odszkodowania, a Patrycja mogła już grać. I tak się stało. Stąd ten wątpliwy wyrok w zawieszeniu" - tak wyrok skomentował Dziubiński w rozmowie z Onet Sport
Na stronie pzszach.pl w dziale KWiD brak (oczywiście) nawet wzmianki.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2456 razy
Otrzymał podziękowań: 2711 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Witold_koscian » 10 lis 2021, 22:35

Ja kłamię czy TY? przeczytałem "Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim uchylił orzeczenie dyscyplinarne." Może ten trybunał kłamie?
Witold_koscian

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez kolokwium » 11 lis 2021, 14:06

To przeczytaj jeszcze raz.
Trybunał uchylił pierwsze orzeczenie dyscyplinarne. Drugie postępowanie dyscyplinarne nie zostało zaskarżone.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez Witold_koscian » 12 lis 2021, 15:43

dot. "To przeczytaj jeszcze raz. "
Przepraszam - ta wypowiedź dotyczyła "AuroraBorealis " z poprzedniej wypowiedzi.
Witold_koscian

Postprzez krzysio » 12 lis 2021, 23:40

Witold_koscian napisał(a):dot. "To przeczytaj jeszcze raz. "
Przepraszam - ta wypowiedź dotyczyła "AuroraBorealis " z poprzedniej wypowiedzi.

Średnio ma znaczenie, do kogo treść się odnosiła, źle czytasz decyzje. Uchylenie decyzji, to jest uchylenie decyzji i nic więcej. Tam nie ma żadnego orzeczenia, że jest niewinna. Często ma to (uchylenie) podłoże wad formalnych/proceduralnych. Uchylono pierwszą decyzję, pozostawiono jak widzę drugą, gdzie też jest kara. Kara wbrew pozorom nie jest taka łagodna, ale nie tyle wymierzona przez PZSzach, co przez środowisko szachowe, które naznaczyło ją "stygmatem" (nie rozstrzygam czy słusznie). Z jednej strony ciężko będzie jej grać w takiej atmosferze, a z drugiej będzie ogromna presja, by potwierdziła 2300+ (wątpię, by chciała przy desce bronić tego elo).
krzysio

Podziękował : 330 razy
Otrzymał podziękowań: 1067 razy

Postprzez Witold_koscian » 14 lis 2021, 12:16

"Średnio ma znaczenie, do kogo treść się odnosiła, źle czytasz decyzje. Uchylenie decyzji, to jest uchylenie decyzji i nic więcej."
Rozumiem że trybunały swoje a my swoje ! Super tak trzymać ! Bo przecież trybunały nie znają prawdy. Nie znają się . To coś przypomina . Jeśli się nie mylę to PZSzach opublikował na kilka stron jakieś dyrdymały prawników w tej sprawie a teraz klapa.
Witold_koscian

Postprzez kolokwium » 14 lis 2021, 21:06

Nadal nie rozumiesz sytuacji prawnej: co zrobił trybunał arbitrażowy, co komisja dyscyplinarna.
Proponuję spokojnie poczytać i się zastanowić.
kolokwium
Moderator

Postprzez adse » 14 lis 2021, 21:54

Czy coś udowodniono, czy zostało po staremu?
adse

Podziękował : 92 razy
Otrzymał podziękowań: 632 razy

Postprzez kolokwium » 14 lis 2021, 22:04

Po anulowaniu przez Trybunał orzeczenia Komisji PZSzach, w ponownym postępowaniu sprawę załatwiono polubownie. Tym razem Paweł Dziubiński, pełnomocnik Waszczuk, nie miał zastrzeżeń co do przeprowadzonego postępowania. Liczył on jednak na nieco inny wyrok. Tymczasem Waszczuk uznana została za winną, ale otrzymała karę w zawieszeniu.
kolokwium
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne