Szachy korespondencyjne - za i przeciw: czy warto?

Moderator: redjok

Szachy korespondencyjne to według mnie

Ankieta zakończyła się 18 sie 2012, 03:10

1) świetny sposób, aby grywać w szachy, niekoniecznie wtedy, gdy są turnieje lub chętni do gry
8
89%
2) ciekawa rozrywka, ale raczej niewiele dająca
1
11%
3) nie mam zdania
0
Brak głosów
4) myślę, że trochę szkodzi w grze klasycznej
0
Brak głosów
5) beznadziejna forma szachów, która nie ma nic wspólnego z prawdziwą walką
0
Brak głosów

Razem głosów : 9

Re: Szachy korespondencyjne - za i przeciw: czy warto?

Postprzez Titrant » 07 lis 2021, 22:03

puzzle napisał(a):Niby na chess.com silniki sa zabronione, ale nie oszukujmy sie ze bardzo ciezko wykryc kompiarzy gdy czasu do namyslu jest pare-parenascie dni.
Co do szachow korespondencyjnych to trzeba sie liczyc ze dzisiaj to sa kompletnie inne szachy. Wiekszosc tam sie tak naprawde kreci wokol nowinek. Ciagla praca z bazami i silnikami, ale tez jak kolega wyzej napisal, trzeba umiec na to wszystko spojrzec ludzkim okiem.

Kiedyś kolega (FM) na chess.com dostał bana za rzekome wspieranie się silnikiem w jednej z partii, a mówił, że takiego wspomagania nie było (ja mu wierzę).
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 185 razy
Otrzymał podziękowań: 327 razy
Ranking: 1000

Poprzednia strona

Powrót do Szachy korespondencyjne