Moje turnieje - rutra

Moderator: kolokwium

Moje turnieje - rutra

Postprzez rutra » 02 lip 2021, 01:09

Witam szanowne grono forumowiczów. Postanowiłem nie zaśmiecać swojego tematu, tylko tu pisać o turniejach, które mam przyjemność organizować/sędziować. Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane. No więc nie przedłużając, łapa w górę i lecimy z tematem. ;D
rutra
 
Posty: 6831
Wiek: 27
Dołączył(a): 14 maja 2009, 14:51
Lokalizacja: Leżajsk
Podziękował : 1703 razy
Otrzymał podziękowań: 2259 razy
Ranking: 1510

Re: Moje turnieje - rutra

Postprzez rutra » 02 lip 2021, 01:15

I Weekendowy Turniej Szachowy w Woli Zarczyckiej - 26-27.06.2021

W dniach 26-27 czerwca miałem przyjemność zorganizować Weekendowy Turniej Szachowy w Woli Zarczyckiej. Niewielka miejscowość w powiecie leżajskim, gmina Nowa Sarzyna, słynąca z rezerwatu przyrody, w którym znajduje się krzew różanecznika żółtego, potocznie zwany azalia pontyjska, występujący głównie na terenach Kaukazu i Azji mniejszej. W ubiegłym roku udało mi się zorganizować na Woli turniej szachów szybkich i błyskawicznych, który zgromadził 25 uczestników, w tym dwóch zawodników z tytułem mistrza FIDE. Być może chętnych do gry byłoby więcej, jednak wprowadzane były wtedy żółte i czerwone strefy.

Początkowo miałem w planie zorganizować turniej w moim rodzinnym Leżajsku, niestety ceny wynajmu lokalu przyprawiają o ból głowy. Co prawda mogę wziąć fakturę i sobie wrzucić w koszty ale wolę zaoszczędzone pieniądze wydać chociażby na nagrody dla zawodników, w szczególności dla juniorów. W przeszłości miałem okazję zorganizować kilka turniejów klasycznych. Bywało różnie – od 6 uczestników w Biłgoraju, do 70 uczestników… w Biłgoraju. Oprócz tego zwykle grało około 30 zawodników w 2-3 grupach turniejowych. Tym razem podobnie liczyłem na udział około 20-30 zawodników i pewnie tak by było ale nagle coraz więcej osób zaczęło się zapisywać. W pewnym momencie gdy na listach startowych było 70 uczestników szachowałem, że na miejscu pojawi się około 70-80% i usunąłem formularz zgłoszeniowy z serwisów turniejowych. Wtedy niektórzy uczestnicy zgłaszali telefonicznie po kilka osób na raz i do końca nie wiedziałem jakiej frekwencji się spodziewać. Ostatecznie zagrało 80 uczestników.

Na ostatnich klasycznych turniejach najczęściej tworzyłem grupę A od II kategorii do rankingu 2199. Kolejne grupy były z podziałem na kategorie szachowe. Jednak rok temu podczas turnieju w Biszczy zauważyłem, że spokojnie można spróbować zgłosić do FIDE jeszcze jedną grupę. Rozmawiałem też z wieloma zawodnikami i zauważyłem, iż część osób z wyższymi rankingami nie chce grać z przeciwnikami, którzy mają niskie rankingi i po przypadkowym remisie można dużo stracić. Z kolei osoby z niższymi rankingami często nie chcą grać z dużo lepszymi przeciwnikami, bo wtedy gra toczy się często do jednej bramki. Rozważałem żeby utworzyć dwie grupy – P’60+30 ranking 1600-2199 oraz P’30+30 ranking poniżej 1600. Słyszałem jednak od zawodników poniżej 1600 II kategoria, że chcieliby powalczyć o normę na I kategorie a tempo P’30+30 by im to uniemożliwiło. Postanowiłem więc zrobić taką grupę do 1600 ale tempo zostawić aby była możliwość zdobycia (cząstkowej) normy na I. Co do grupy A to tu spodziewałem się, że może być problem z frekwencją. Miałem też w pamięci mój turniej w Boloni (Włochy), gdzie miałem trochę przerwy od szachów i chętnie bym zagrał ze słabszymi zawodnikami, jednak mając wówczas ranking 1603 mogłem zagrać tylko w grupie 1600-2199. Postanowiłem więc na opcję, którą poznałem w Budapeszcie – turniej A do 2199, turniej B do 1600, bez dolnych limitów rankingu FIDE.

Grupa A – 6 zawodników
Grupa B – 24 zawodników
Grupa C– 16 zawodników (2 zawodników podwyższyło kategorie)
Grupa D – 33 zawodników (17 zawodników zdobyło/podwyższyło kategorie)
Blitz – 18 zawodników

Miło słyszeć od uczestników, że turniej się spodobał. Jeden pan, który przyjechał z synem z innego województwa wspominał, że junior na co dzień musi rywalizować albo z innymi juniorami albo w turniejach Open, gdzie poziom jest bardzo zróżnicowany. Tu miał okazje zagrać z zawodnikami na podobnym poziomie, zarówno z juniorami jak i ze starszymi uczestnikami.

Jednocześnie chciałbym uczestników przeprosić za pewne niedogodności, szczególnie za opóźnienie na początku. Chciałem tego uniknąć, niestety nie jest łatwo samemu przeprowadzić tak liczny turniej. W ostatniej chwili szukałem sędziów do pomocy, jednak większość albo nie mogła (praca, zbyt duża odległość) albo wolała zagrać. Oczywiście można było zebrać wpisowe przy pomocy przelewów internetowych (tak jak u niektórych organizatorów), nie mniej jednak widzę, że wielu zawodników woli płacić gotówką na miejscu. Nie byłem też odpowiednio przygotowany, gdyż mam sprzęt na około 40 zawodników i musiałem trochę kompletów pożyczyć od zaprzyjaźnionych klubów. Oczywiście jak na złość chessarbiter się musiał wykrzaczyć podczas kojarzenia, trzeba było ręcznie przepisywać zawodników do chessmanagera. Myślę, że następnym razem jeśli tylko będę miał możliwość (dostęp do internetu) będę kojarzył chessmanagerem. Mimo wszystko myślę, że już później turniej przebiegł sprawnie. Miałem też jedną zabawną sytuacje. Otóż kupiłem nagrody rzeczowe dla uczestników a dla siebie miałem wziąć zszywacz, który czasem jest mi potrzebny. Zapomniałem jednak go wyciągnąć z reklamówki z nagrodami i jeden z uczestników wybrał sobie właśnie zszywacz na nagrodę.

***

A już w ten weekend 3-4 lipca zapraszam do udziału w turnieju plenerowym nad zalewem Biszcza-Żary w województwie lubelskim. Formuła turnieju podobna jak w Woli Zarczyckiej, z tą tylko różnicą, że grupa B nie będzie do rankingu FIDE 1600 a do rankingu 1500.

Grupa A - w zakładce "inne" pozostałe grupy.

Podsumowanie turnieju: https://facebook.com/permalink.php?stor ... 0654652064

Oprócz tego w aukcji charytatywnej wylicytowałem domki nad zalewem Ożanna (koło Leżajska) a także nad wodą w Harasiukach. Co do Ożanny to jeszcze negocjuje termin, natomiast w Harasiukach planuję przeprowadzić turnieju w dniach 23-25 lipca (23.07 grupa powyżej 2000, pozostałe grupy w sobotę i niedziele).
Ostatnio edytowany przez rutra, 10 lip 2021, 07:07, edytowano w sumie 1 raz
rutra
 
Posty: 6831
Wiek: 27
Dołączył(a): 14 maja 2009, 14:51
Lokalizacja: Leżajsk
Podziękował : 1703 razy
Otrzymał podziękowań: 2259 razy
Ranking: 1510

Re: Moje turnieje - rutra

Postprzez rutra » 09 lip 2021, 00:45

II Wakacyjny turniej nad zalewem Biszcza-Żary

W dniach 3-4 lipca sędziowałem II Wakacyjny Turniej Szachowy nad zalewem Biszcza-Żary w miejscowości Biszcza (woj. lubelskie). Pomysł z turniejem w plenerze pojawił się w ubiegłym roku. Zawodnicy byli zadowoleni, dyrektor ośrodka pytał czy w tym roku także zorganizujemy taki turniej. Znalazłem wolny termin i udało się przeprowadzić II edycje.

W ubiegłym roku zagrało 41 zawodników w dwóch grupach turniejowych. Zauważyłem, że w grupie B kilku zawodników miało ranking FIDE, więc w tej edycji postanowiłem spróbować zgłosić dwie grupy do FIDE. Dodatkowo były też dwie grupy z możliwością zdobycia kategorii okręgowych. W tamtym roku grupa bez kategorii i V kategorii miała grać w niedziele tak aby wszyscy skończyli rozgrywki tego samego dnia. To się jednak nie sprawdziło, bo przyszło kilka osób bez kategorii w sobotę a na niedzielę już chętnych nie było. W tej sytuacji postanowiłem, że w tym roku grupa V kategorii i bez kategorii zagra w sobotę a pozostałe grupy w dwudniowym turnieju.

Niestety termin turnieju pokrył się z innymi dużymi wydarzeniami w Polsce (turniej w Katowicach, liga juniorów w Lublinie), jednak gdy zgłaszałem turniej do FIDE to nie mogłem wszystkiego przewidzieć. Dodatkowo przez długi czas listy startowe świeciły pustkami, w ostatnich dniach dużo osób się zapisywało. Dla porównania w turnieju na Woli Zarczyckiej dosyć szybko zgłosiło się te 30-40 zawodników a kiedy inni zobaczyli, że szykuje się duży turniej to nagle ruszyła lawina zgłoszeń. Turniej rozgrywany był w 4 grupach (podobnie jak ten w Woli Zarczyckiej). Jedyna zmiana to taka, że grupa B była nie do rankingu 1600 a do rankingu 1500. Nie wiem czy to przypadek ale tak się fajnie złożyło, że grupy A i B rozłożyły się po równo (po 11 zawodników); na Woli w grupie A ledwo udało się “uzbierać” zawodników do kołówki (w B było ponad 20 osób) a tu dobrze się to rozłożyło. Jeden zawodnik z grupy B zdecydował się przejść do A, dzięki czemu w obu grupach była parzysta liczba uczestników.

Grupa A
Grupa B
Grupa C
Grupa D
Blitz

Turniej udało się przeprowadzić w miarę sprawnie. Tym razem jako że nie było problemu z dostępem do internetu od początku kojarzyłem programem Chessmanager, który póki co mnie nie zawiódł (czego nie można powiedzieć o Chessarbitrze). Niestety nadal pojawia się ten problem, że niektórzy zawodnicy (niezgłoszeni wcześniej) zapisują się o godzinie nawet 10:00 (godzina rozpoczęcia rundy). Być może trzeba być bardziej stanowczym i nie dopuszczać takich zawodników lub dopuszczać od drugiej rundy, niemniej jednak chciałem by więcej osób mogło zagrać. Pogoda tym razem nie dopisała. Pierwszego dnia przez większość czasu padał deszcz, na szczęście graliśmy pod dużym namiotem. Udało mi się znaleźć jedną osobę do pomocy przy sędziowaniu, dzięki czemu turniej przebiegł sprawnie.

Wieczorem w miejscu gdzie mieliśmy nocleg rozegraliśmy turniej blitza. W turnieju błyskawicznym zagrało 18 osób, więc puściłem kołówkę 17 rund co raczej nie było dobrym pomysłem, gdyż późno skończyły się partie klasyczne a potem powstało małe zamieszanie z noclegami. W efekcie blitza zaczęliśmy grać około 21, skończyliśmy około północy. Myślę, że (niechcący) niektórym zawodnikom wybiłem z głowy pomysł udziału w maratonie blitza. Dużo partii to też duże zmiany rankingowe. Tu niektórzy zyskali/stracili ponad 80 oczek.

Następnego dnia wstałem o 6 rano i korzystając z okazji, że mam jeszcze trochę czasu pojechałem do domu do Leżajska (35km) po garnitur a następnie wróciłem na rundę. Plan był taki, że grupa C będzie grać od godziny 9 do 17 a grupy A, B od godziny 10 do 16. Nie wziąłem jednak pod uwagę tego, że w grupie C jest 7 rund (kołówka) a nie tak jak zakładałem, że będzie 8 rund (w niedziele 3 rundy). Ale mimo wszystko lepiej wcześniej zacząć. Grupy A i B skończyły grać rundę dość wcześniej, bo o 12:30 (2,5 godziny gry), na godzinę 13 był zaplanowany obiad. Widzę jednak, że niektórym jednak się spieszyło i później musieli jeść zimny posiłek. Ostatecznie turniej się zakończył po godzinie 16.

---

Myślę, że fajnie iż coś się dzieje ale zauważam pewien konflikt interesów.
-na turnieju weekendowym w Leżajsku dopuściłem zawodnika do turnieju A. Przyszedł do mnie jeden uczestnik z wydrukowanym komunikatem i mówił, że w grupie A mieli grać zawodnicy od II kategorii. Jednak zaznaczyłem, że przy małej liczbie uczestników (mniej niż 20 osób) mogę dopuścić zawodnika z III.
-na turnieju w Woli Zarczyckiej do grupy B (do elo 1600) zgłosił się zawodnik z III kategorią. Początkowo miałem dopuścić zawodnika widząc, że ma wysoką (jak na tę grupę) częściówkę i wysoki w porównaniu z innymi ranking szachów szybkich. Jeszcze tego samego dnia gdy wpisałem na listę, napisał do mnie jeden uczestnik tłumacząc, że grając z III ciężej podwyższyć kategorie a że zawodnik nie ma rankingu FIDE to nic się na takiej partii (rankingowo) nie zyska
-do turnieju w Biszczy zgłosić się zawodnik z III kategorią, chciał grać w grupie B (do elo 1500) jednak ta sama historia co w poprzednich punktach.
Ostatecznie dopuściłem tych panów do turnieju B, bo była nieparzysta liczba uczestników. Z kolei dziś miałem telefon na następny turniej, bo znowu ktoś z III chciał zagrać w wyższej grupie “żeby łatwiej mógł zdobyć kategorie, bo nie chce grać z innymi III”.

Szczerze mówiąc nie wiem jak tę sytuacje rozwiązać. Mi osobiście byłoby wszystko jedno kto w jakiej grupie gra, mogliby wszyscy grać w jednej. Niemniej jeśli zaraz ktoś z II kategorią ma się nie zapisać, bo widzi na liście III kategorie to chyba lepiej bezwzględnie trzymać się wyznaczonych rankingów, ewentualnie dopuścić jednego zawodnika do parzystości.
Ostatnio edytowany przez rutra, 15 lip 2021, 03:04, edytowano w sumie 1 raz
rutra
 
Posty: 6831
Wiek: 27
Dołączył(a): 14 maja 2009, 14:51
Lokalizacja: Leżajsk
Podziękował : 1703 razy
Otrzymał podziękowań: 2259 razy
Ranking: 1510

Re: Moje turnieje - rutra

Postprzez epilogue » 12 lip 2021, 19:40

Twoje posty, historie rutra są w sumie jedynymi wartymi uwagi na tym forum. Może pomyśl o blogu niż komuś nabijać odwiedzin :)
Avatar użytkownika
epilogue
 
Posty: 311
Dołączył(a): 22 lip 2009, 10:43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Moje turnieje - rutra

Postprzez rutra » 15 lip 2021, 03:06

epilogue napisał(a):Twoje posty, historie rutra są w sumie jedynymi wartymi uwagi na tym forum. Może pomyśl o blogu niż komuś nabijać odwiedzin :)


Właśnie sobie przypomniałem, że prowadziłem kiedyś bloga :lol2:

Skończyło się jednak tym, że co miałem do napisania to napisałem, potem tylko wrzuciłem informacje, że zdobyłem taką czy taką klasę sędziowską i później to ucichło. Nie wiem czy to dobry pomysł by tam umieszczać informacje.
rutra
 
Posty: 6831
Wiek: 27
Dołączył(a): 14 maja 2009, 14:51
Lokalizacja: Leżajsk
Podziękował : 1703 razy
Otrzymał podziękowań: 2259 razy
Ranking: 1510

Re: Moje turnieje - rutra

Postprzez rutra » 04 sie 2021, 08:40

Miało być tak pięknie a wyszło jak... wróć... miało być jak zawsze a wyszło tak pięknie... ;D

W dniach 4-10.08 organizuje w moim rodzinnym Leżajsku turniej szachowy - "1st Merlin Chess Open". W grupie A udział potwierdziło pięciu arcymistrzów w tym GM Baadur Jobava (2603).

Link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/20 ... .html?l=pl
Transmisja: https://chess24.com/en/watch/live-tourn ... 2021/1/1/1

---

Uprzedzając pytania skąd taka różnica w nagrodach... Cóż, chciałem wyróżnić zwycięzcę turnieju. Liczyłem także, że jedna większa nagroda przyciągnie jakiegoś silniejszego zawodnika. Niektórzy zawodnicy sugerowali, że lepiej dać 3 niższe nagrody. Gdybym chciał, mógłbym zostawić tak jak było na początku, mogłem też opłacić zawodnikom honorarium i zrezygnować z nagród finansowych. Jeśli komuś nie odpowiada gra, to nie ma obowiązku by grać, turniej jest taką próbą przed innymi większymi wydarzeniami. Miałem zrobić kołówkę ale było ryzyko, że się wysypie, zdecydowałem się na system szwajcarski. Czy to mi się opłaca? To już moja sprawa. Początki są zawsze ciężkie, tu trochę późno się zająłem promocją turnieju, myślę że na kolejnych turniejach będzie więcej zawodników.
rutra
 
Posty: 6831
Wiek: 27
Dołączył(a): 14 maja 2009, 14:51
Lokalizacja: Leżajsk
Podziękował : 1703 razy
Otrzymał podziękowań: 2259 razy
Ranking: 1510

Re: Moje turnieje - rutra

Postprzez puzzle » 09 sie 2021, 11:06

Jobava codziennie streamuje od nocy do rana z hotelu gdzie tańczy mając nieograniczony zapas browarów. Czyli wychodzi na to że w ogóle się nie przygotowuje do partii co jest zaskakujące (bo jeszcze musi spać). Dzisiaj gra z Tobiasem z którym swoją drogą dzieli swój pokój. Pewnie pójdzie szybki remis.
Swoją drogą bardzo dobre nagrody (szczególnie za 1 miejsce).
puzzle
 
Posty: 147
Dołączył(a): 02 cze 2019, 21:43
Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Ranking: 2100
kurnik.pl: szachistaa

Re: Moje turnieje - rutra

Postprzez rutra » 09 sie 2021, 11:59

Dużo osób mnie pytało skąd ten podział nagród, czy nie lepiej było zrobić 4-3-2-1 (kwoty w tys. zł). Wydaje mi się jednak, że właśnie dzięki tej jednej wyższej nagrodzie Jobava będzie grał o zwycięstwo z Kuegelem gdyż aż trzech zawodników ma 0,5pkt mniej i później różnie mogłoby być z punktacją pomocniczą.

Z ciekawostek turniejowych, dwie partie mnie zainteresowały.
Pierwsza to partia juniora Tarnobrzega. Chłopak 15 lat, widzę że coś ogarnia, miał niedawno ranking poniżej 1600. Pojechałem z kilkoma kolegami i z nim na kilka turniejów zagranicznych (Pardubice, Eger, Esztergom) i doliczając turniej z Biszczy zdobył +230pkt elo w miesiąc +jeszcze punkty za Esztergom. Teraz już widać, że trochę zmęczenie wychodzi, przesyt szachami, jednak w pierwszej rundzie wygrał z GM Mikhaltzem. Co prawda arcymistrz podstawił figurę ale junior wytrzymał presje.

[Event "Merlin Lezajsk Chess Masters 2021"]
[Site "Lezajsk"]
[Date "2021.08.04"]
[Round "01"]
[White "Mikhaletz, L (GM 2348)"]
[Black "Biesiadecki, A (1833)"]
[Result "0-1"]
[WhiteElo "2348"]
[BlackElo "1833"]
[TimeControl "5400+30"]

1. e4 e5 2. f4 d5 3. d4 exf4 4. exd5 Qh4+ 5. Ke2 Qe7+ 6. Kf2 Qh4+ 7. g3 fxg3+ 8.
hxg3 Qxh1 9. Bg2 Qh2 10. Qe2+ Be7 11. Bg5 Nf6 12. Nf3 Qh5 13. Nc3 Ng4+ 14. Kg1
f6 15. d6 cxd6 16. Nd5 Nc6 17. Nxe7 Nxe7 18. Bf4 Ne5 19. dxe5 dxe5 20. Re1 O-O
21. Bd2 Nc6 22. Qc4+ Qf7 23. Qh4 Qg6 24. Qc4+ Kh8 25. Kf2 Qf7 26. Qe4 Ne7 27.
Bb4 Re8 28. Nh4 g5 29. Nf3 Qg6 30. Qc4 Nc6 31. Bc3 Be6 32. Qe2 Rad8 33. Kg1 Nd4
34. Qf2 Nxf3+ 35. Bxf3 Bd5 36. Bxd5 Rxd5 37. Qxa7 Rd7 38. Qf2 Kg7 39. a4 Red8
40. Qe2 h5 41. Kh2 g4 42. Rf1 Rf7 43. a5 Rh8 44. Be1 Rc7 45. c4 Rd7 46. Bc3 Rhd8
47. a6 bxa6 48. c5 Qd3 49. Qf2 Rf7 50. Bxe5 Qd2 51. Bf4 Qxf2+ 52. Rxf2 Rc8 53.
Rc2 Rc6 54. b4 Rd7 55. Kg2 Kg6 56. Kf2 Kf5 57. Ke3 h4 58. Bd6 h3 59. Rd2 Ke6 60.
Kf4 Rh7 61. Re2+ Kd5 62. Rh2 Rg7 63. Kf5 Kc4 64. Kxf6 Rg8 65. Rb2 Rh8 66. Rb1
Kd5 67. Kf5 Rg8 68. Rd1+ Kc4 69. Rb1 Kd3 70. Ke6 Rcc8 71. Ra1 Ke3 72. Bf4+ Kf3
73. Ra2 Rh8 74. Rxa6 Rc6+ 75. Rxc6 h2 76. b5 h1=Q 77. Rc7 Qb1 78. Rf7 Ke4 79. b6
Qd3 80. b7 Qd5+ 81. Kf6 Qf5+ 82. Ke7 Qxc5+ 83. Bd6 Qg5+ 84. Kd7 Rd8+ 85. Kc7
Qa5+ 86. Kc6 Qd5+ 0-1

Z kolei w 2. rundzie zaledwie 10 ruchów potrzebowała WFM Dmochowska by wygrać partie w rzadko spotykanym na tym poziomie gambicie sycylijskim.

[Event "Merlin Lezajsk Chess Masters 2021"]
[Site "Lezajsk"]
[Date "2021.08.05"]
[Round "02"]
[White "Dmochowska, A (WFM 2078)"]
[Black "Gaj, S (1898)"]
[Result "1-0"]
[WhiteElo "2078"]
[BlackElo "1898"]
[TimeControl "5400+30"]

1. e4 c5 2. b4 b6 3. bxc5 bxc5 4. Nc3 d6 5. Rb1 Nf6 6. e5 dxe5 7. Qf3 e4 8. Nxe4
Nd5 9. Bb5+ Bd7 10. Ng5 1-0
rutra
 
Posty: 6831
Wiek: 27
Dołączył(a): 14 maja 2009, 14:51
Lokalizacja: Leżajsk
Podziękował : 1703 razy
Otrzymał podziękowań: 2259 razy
Ranking: 1510

Re: Moje turnieje - rutra

Postprzez ŁowcaAndroidów » 09 sie 2021, 23:44

Mikhaletz, L (GM 2348) to już taki łatwy skalp :)

Gratulacje Artur za zorganizowanie takiego turnieju!!!
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
Avatar użytkownika
ŁowcaAndroidów
Moderator
 
Posty: 4199
Wiek: 35
Dołączył(a): 13 sie 2010, 20:50
Podziękował : 310 razy
Otrzymał podziękowań: 615 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Re: Moje turnieje - rutra

Postprzez Daniel » 11 sie 2021, 21:07

Brawo! Turniej z Jobavą, to już coś! Pomysł na podział nagród świetny. Bez takiej pierwszej nagrody zawodnik tej klasy by nie przyjechał, a do tego graczom w dosłownym znaczeniu tego słowa opłaca się grać o zwycięstwo w całym turnieju, bez zadowalania się np. 2 miejscem.
Daniel
 
Posty: 865
Dołączył(a): 18 paź 2006, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 237 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Moje turnieje - rutra

Postprzez epilogue » 12 sie 2021, 20:52

Pomysł z podziałem nagród bardzo dobry. Zwycięzca będzie sprawiedliwy a nie dwie rundy przed końcem ustawianie remisów na 4 pierwszych szachownicach co można było zobaczyć np. na Cracovi. Zresztą druga nagroda to w niejednym festiwalu szachowym była jako główna :) Gratulacje za pomysł na turniej i odwagę.
Avatar użytkownika
epilogue
 
Posty: 311
Dołączył(a): 22 lip 2009, 10:43
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 29 razy


Powrót do Turnieje [mecze] krajowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gościREKLAMA

Gdy masz problemy z matma czasami najlepszym rozwiazaniem sa Korepetycje z Matematyki
Zadania Szachowe