Centralny Rejestr Członków PZSzach

Moderator: kolokwium

Centralny Rejestr Członków PZSzach

Postprzez ziomekse » 10 cze 2011, 09:36

Witam, na początku chciałbym się przywitać na tym forum, cieszę się, że tu trafiłem ;)

A teraz do rzeczy.
Chciałbym dołączć do Centralnego Rejestru Członków PZSzach, ale będąc szczerym nie mam pojęcie jak, na stronie nie widzę opcji rejestracja. Myślałem nad napisaniem maila do cżłowieka odpowiedzialnego za aktualizacje bazy danych w moim regionie, ale jednak wolę się u Was upewnić " jak to zrobić"

Proszę o szczególną wyrozumiałość... w szachy gram od paru ładnych lat ze zwycięstwami w turniejach miedzyszkolnych na niskim poziomie, ale nigdy nie interesowałem się tym tak "na poważniej"

EDIT: Jestem bez żadnego klubu itd.
ziomekse

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: ziom236
FICS: ziomeksee

Re: Dołączenie do Centralnego Rejestru Członków PZSzach

Postprzez ŁowcaAndroidów » 10 cze 2011, 09:48

Witam, rozumiem że chcesz być wpisany w Centralnym Rejestrze. Zagraj w takim razie w turnieju zdobądź 5 kat i wszystko załatwione. Najlepiej zapisać się do jakiegoś klubu (mając przynależność klubową znajdziesz się w CR)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 558 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez ziomekse » 10 cze 2011, 09:53

Czyli aby znaleźć się w tym rejestrze, wystarczy uczestnictwo w turnieju, który jest przez nich zatwierdzony?

Dziękuję za odpowiedź

Czy to wiąże się z jakimiś opłatami itd?

EDIT: Czy przy nadawaniu kategorii szachowych sam muszę pilnować tego, że spełniłem dane wymagania czy również oni to weryfikują?
ziomekse

Postprzez ŁowcaAndroidów » 10 cze 2011, 10:14

Po rankingu wnioskuje, że dopiero zaczynasz, czyli poszukaj jakiegoś turnieju u siebie w mieście tempem dłuższym niż 15 minut ( na najniższe kategorie wystarcza tempo 30 minut na partie dla zawodnika). W wpisowym do turnieju znajduje się opłata klasyfikacyjno- rankingowa i po zdobyciu normy na 5 czy 4 kat pojawiasz się w CR z taką kategorią. Dodatkowo płacisz za książeczkę szachową (ale nie jest ona obowiązkowa).
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez adse » 10 cze 2011, 10:38

Czyli, jak sama nazwa wskazuje, są tam zarejestrowani członkowie PZSzach oraz pozostali szachiści grający w turniejach na kategorie.
adse

Podziękował : 69 razy
Otrzymał podziękowań: 486 razy

Postprzez brelo » 10 cze 2011, 11:31

A tak przy okazji, skoro książeczka szachowa nie jest wymagana, to po co w ogóle jest? Ona coś ułatwia etc?
primum NonNocere and do not fall to the CheapTricks
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 554 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez ziomekse » 10 cze 2011, 11:52

I tak dla formalności. Gdy przystępuję do turnieju gdzie mogę uzyskać kat. szachową to muszę jakoś sie upominać aby mi ją nadano gdy spełnie wymagania czy już osoby odpowiedzialne za to tego pilnują?
ziomekse

Postprzez ŁowcaAndroidów » 10 cze 2011, 18:41

Z tego co mi wiadomo to tylko za centralne kategorię trzeba płacić do PZSzachu. Za kategorie poniżej I jest już pobrana opłata w wpisowym do turnieju. Książeczki są dla dzieci, jednak jest to dla nich frajda na wiele lat takie zbieranie pieczątek :)
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez kolokwium » 17 cze 2011, 22:40

1. rejestracja w CR
    1. jak sama nazwa wskazuje, w rejestrze powinni być członkowie Polskiego Związku Szachowego (czy tak jest to już inna inszość)
    2. najprościej wpisać się do CR poprzez przynależność do klubu (sekcji) szachowego
    3. wpisywane są również osoby nie będące członkiem PZSzach (znam takie), które zagrały w turnieju "na kategorię"
  2. legitymacja
    1. legitymacja szachowa jest dokumentem potwierdzająca osiągnięcia i statut zawodnika/sędziego/działacza
    2. CR powinien odzwierciedlać dane wpisane do legitymacji (a nie odwrotnie)
    3. jest wiele błędów w CR i bywa że z trudem się je poprawia/odkręca
  3. opłata za kategorię
    1. wszystko zależy od organu nadającego kategorię
      • PZSzach nadaje kategorie centralne i wymaga opłat (a ostatnio rygorystycznie tego przestrzega)
      • woj.zw.szach. nadają kategorie okręgowe i one (woj.Komisje Klasyfikacyjne) opierają się na (korzystają z) komunikatach finansowych danych związków
    2. komunikaty finansowe danych związków są dostępne (powinny być) w internecie na ich stronach
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2211 razy
Otrzymał podziękowań: 2348 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez kolokwium » 18 cze 2011, 16:56

Jak jest w Kujawsko-Pomorskim obrazuje ten post na inszym forum http://trango.webd.pl/forum/index.php?t ... 09#msg3909

A w ŚlZSzach tabela 6 i punkt 6. razem z
Uwaga:
Wszelkie wpisy uzupełniające do legitymacji zawodnika są wolne od opłat. W tym również i kategorii.
http://www.szs.org.pl/index.php?option= ... Itemid=270

Czyli co kraj, to obyczaj...
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez misiek1994 » 27 cze 2011, 20:36

Właściwie pytanie nie brzmi kto jest w CR, ale kogo nie ma.
misiek1994

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 1800
kurnik.pl: michalv4
FICS: MichalKlis

Postprzez adse » 27 cze 2011, 20:58

Mnie nie ma. Za to mam legitymację szachową:)
adse

Podziękował : 69 razy
Otrzymał podziękowań: 486 razy

Postprzez chlewicki » 27 cze 2011, 21:18

Mnie też nie ma. Mimo, że grałem w turnieju.
Co tam, kilka lat opóźnienia. :)
"Jeśli chcesz zniszczyć człowieka, naucz go grać w szachy." - O. Wilde
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Podziękował : 441 razy
Otrzymał podziękowań: 123 razy
Ranking: 1800

Postprzez kolokwium » 06 sty 2013, 21:05

http://www.pzszach.pl/index.php?idm=4&idm2=177&id=1337
Od 1 stycznia obowiązuje nowy regulamin ewidencyjny. http://www.pzszach.pl/userfiles/file/Re ... dencyjny(1).doc
W nim jest opisane jak dołączyć do CR.
1.3. Osoba fizyczna może zostać zarejestrowana w CR tylko jeżeli posiada obywatelstwo polskie lub reprezentuje Polskę na liście rankingowej FIDE.

1.10. Osoby fizyczne mogą być zarejestrowane w CR jako: zrzeszone (mające przynależność klubową) albo niezrzeszone.

IV. REJESTRACJA OSÓB FIZYCZNYCH
4.1. Rejestracja osób fizycznych w CR jest bezpłatna, o ile Komunikat Organizacyjno-Finansowy nie stanowi inaczej.
4.2. W celu zarejestrowania się w CR, osoba fizyczna wypełnia Formularz Rejestracji dla Osób Fizycznych (załącznik nr 2), a następnie przesyła go na adres pocztowy lub elektroniczny (forma preferowana) przewodniczącego KEKiR.
4.3. W celu umożliwienia weryfikacji danych, osoba fizyczna powinna dołączyć do Formularza Rejestracji dla Osób Fizycznych kopię lub skan dowodu osobistego, paszportu lub legitymacji szkolnej/studenckiej. Do wniosku może zostać dołączone zdjęcie.
4.4. Zgłoszona przynależność klubowa wymaga potwierdzenia przez osobę upoważnioną do reprezentowania wymienionego członka.
4.5. Zarejestrowanie niepełnoletniej osoby fizycznej wymaga zgody rodziców lub przedstawicieli ustawowych.
4.6. Niekompletne Formularze Rejestracji dla Osób Fizycznych będą zwracane, w celu uzupełnienia danych.

7.1. Każdy członek, a także każdy sędzia zawodów podlegających ocenie rankingowej FIDE lub stanowiących podstawę do nadania kategorii musi być zarejestrowany w CR. Obowiązkiem sędziego głównego jest dopilnowanie, aby ten warunek był spełniony.
7.2. Każdy zawodnik biorący udział w zawodach podlegających ocenie rankingowej FIDE lub stanowiących podstawę do nadania kategorii musi być zarejestrowany w CR lub przedstawić sędziemu głównemu wypełniony Formularz Rejestracji dla Osób Fizycznych. Obowiązkiem sędziego głównego jest dopilnowanie, aby ten warunek był spełniony. Formularz Rejestracji dla Osób Fizycznych powinien zostać wysłany przez zawodnika na adres wymieniony w punkcie 4.2. niezwłocznie po zakończeniu zawodów.
kolokwium
Moderator

Postprzez AuroraBorealis » 06 sty 2013, 21:08

Coraz weieksza biurokracja ;)

Czy te idiotyczne zapisy dotyczą wyłącznie nowych osób? Co z tymi, które w CR już są?

Poza tym co to znaczy skan dowodu? Z tego co wiem, prawo zabrania udostepniania dowodow osobistych obcym.
AuroraBorealis

Podziękował : 178 razy
Otrzymał podziękowań: 422 razy
Ranking: 2120

Następna strona

Powrót do Zasady, regulaminy, przepisy