Opiekunowie koła szachowego

Opiekunowie koła szachowego

Postprzez niedowiarek7 » 14 sie 2017, 10:50

Witam,
Jestem nauczycielem matematyki z 4- letnim stażem w jednej ze Szkół Podstawowych.
Ostatnio zastanawiałem się nad zrobieniem uprawnień do prowadzenia zajęć szachowych
i niestety w okolicy z jakiej pochodze ( woj. podlaskie ) nie organizuje się żadnych kursów dla nauczycieli.
Znalazłem jednak kursy online. I tutaj moje pytanie : czy macie jakieś doświadczenia z kursami online?
czy są naprawdę zamiennikiem szkoleń na żywo czy może szkoda pieniędzy na papier.
Dziękuję za odpowiedz.
Mnie trzeba oswajać latami przyjaźni lub szaleńczym opętaniem.
niedowiarek7

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Re: Opiekunowie koła szachowego

Postprzez rutra » 14 sie 2017, 10:58

niedowiarek7 napisał(a):Ostatnio zastanawiałem się nad zrobieniem uprawnień do prowadzenia zajęć szachowych
i niestety w okolicy z jakiej pochodze ( woj. podlaskie ) nie organizuje się żadnych kursów dla nauczycieli.

Nie tak dawno był kurs instruktorski w Suwałkach (w przypadku nauczycieli potrzebna była min. III kategoria szachowa).
I kategoria (1660/1668/1489), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1515 razy
Otrzymał podziękowań: 1777 razy
Ranking: 1660

Postprzez szalony_rzeznik » 16 sie 2017, 18:39

niedowiarek7 napisał(a):Witam,
Jestem nauczycielem matematyki z 4- letnim stażem w jednej ze Szkół Podstawowych.
Ostatnio zastanawiałem się nad zrobieniem uprawnień do prowadzenia zajęć szachowych
Znalazłem jednak kursy online. I tutaj moje pytanie : czy macie jakieś doświadczenia z kursami online?
czy są naprawdę zamiennikiem szkoleń na żywo czy może szkoda pieniędzy na papier.
Dziękuję za odpowiedz.

Jeśli chodzi o kursy on-line, to dają one jakieś papiery i chyba to jedyny plus. Więc jeśli chodzi o posiadanie papieru, to spełniają one swój obowiązek.

W mojej opinii kursy niewirtualne dają dużo więcej. Po pierwsze kontakty, co nie do przecenienia - zawsze można sporo się dowiedzieć w tzw. kuluarach, a koniec końców taki prowadzący często na żywo jest dopiero w stanie sprzedać specyfikę takiego prowadzenia zajęć. Jeśli więc chodzi o wiedzę, to zdecydowanie normalne szkolenie.

O ile nie wiem, jak często są one organizowane na Podlasiu, to polecam stronę www.szachywszkole.pl - zawsze może znaleźć się coś stosunkowo niedaleko w jednym z województw ościennych.
szalony_rzeznik

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 155 razy

Postprzez kolokwium » 20 sie 2017, 21:31

http://pzszach.pl/2017/08/13/kurs-na-in ... 9-09-2017/
Kurs na instruktora szachowego PZSzach, Szklarska Poręba, 02-09.09.2017
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1839 razy
Otrzymał podziękowań: 2054 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Powrót do Dla nauczycieli