Ile placa?

Ile placa?

Postprzez AuroraBorealis » 19 wrz 2015, 11:32

Tak z ciekawosci - ile placa za prowadzenia zajec w tym programie. Rozumiem, ze stawki sa jednakowe niezaleznie od miasta/wojewodztwa?
AuroraBorealis

Podziękował : 105 razy
Otrzymał podziękowań: 303 razy
Ranking: 2120

Re: Ile placa?

Postprzez AuroraBorealis » 22 wrz 2015, 10:49

tak duzo, ze nikt nie chce odpowiedziec, zeby nie narazic sie na krytyke za pozeranie publicznej kasy?
AuroraBorealis

Postprzez szalony_rzeznik » 23 wrz 2015, 19:03

Jeśli płacą (bo część to robi z 42 art.), to praktycznie wszędzie płacą tyle, ile wg rozdzielnika należy się nauczycielowi z danej grupy awansowej. Stosowną tabelkę z łatwością znajdziesz w sieci.
szalony_rzeznik

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Postprzez AuroraBorealis » 24 wrz 2015, 09:34

podaj konkretne liczby. nie jestem nauczycielem i nie wiem jak szukac tych waszych tabelek.
AuroraBorealis

Postprzez ŁowcaAndroidów » 24 wrz 2015, 13:16

Pewnie te godziny "szachowe" dają możliwość wyrobienia etatu, który jest w umowie i nic więcej.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 302 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
Ranking: 2286

Postprzez szalony_rzeznik » 24 wrz 2015, 19:28

AuroraBorealis napisał(a):podaj konkretne liczby. nie jestem nauczycielem i nie wiem jak szukac tych waszych tabelek.

Jak Ci zależy, to sobie poszukaj.

ŁowcaAndroidów napisał(a):Pewnie te godziny "szachowe" dają możliwość wyrobienia etatu, który jest w umowie i nic więcej.

Różnie, na tyle różnie, że ja bym nie generalizował.
szalony_rzeznik

Postprzez kolokwium » 24 wrz 2015, 21:14

Może link i tabelka pomogą:
Sposób wykonania przepisu art. 42 ust. 2 pkt 2 lit. a i b ustawy - Karta Nauczyciela.
[mimg]http://0.g.infor.pl/p/_files/253000/3_wynagrodzenie_nauczycieli.jpg[/mimg]
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1928 razy
Otrzymał podziękowań: 2112 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez AuroraBorealis » 25 wrz 2015, 10:58

@szalony_rzeznik - jak nie chcesz pomoc i odpowiedziec na pytanie z 1 posta to po co trollujesz i sie wymadrzasz? Idz wpiz@$ trollu jeden.

@kolokwium
Za tabelki nie wynika w zasadzie nic. Sa to kwoty za caly miesiac pracy - nie wiadomo za ile godzin i czy netto czy brutto. A mnei interesuje, ile sie w programie szachy w szkolach dostaje za godzine.
AuroraBorealis

Postprzez krzysio » 25 wrz 2015, 11:42

Z odpowiedzi rzeźnika i kolokwium akurat sporo wynika - za szachy w szkole płaci się jak za każdą inną lekcję, robią to też nauczyciele (przynajmniej o ile się nie mylę). Więc nie bardzo jest jak podać konkretną kwotę, łatwiej napisać "tyle ile dany nauczyciel dostanie za inną lekcję" bo ci też mają stawki zróżnicowane. Trochę tak jakby szkoła wprowadziła ekstra lekcję języka polskiego i pytać ile godzina tej lekcji kosztuje, policzyć policzy ale nie tak szybko.

Tu nawet proste dzielenie pensji nauczyciela przez ilosć godzin może być błędne bo chyba koszt nauczyciela dla pracodawcy (np samorządu) jest wyższy niż jego pensja i to tą kwotę wypadałoby podzielić przez ilość godzin pracy nauczyciela. Gdyby koszty godzinowe nauczyciela zestawić z kosztami np zatrudnienia instruktora to te drugie pewnie byłyby niższe, z tym że z jakichś powodów (osobny już temat) postawiono akurat na taki model rozwiązania "szachów w szkole".
krzysio

Podziękował : 325 razy
Otrzymał podziękowań: 990 razy

Postprzez AuroraBorealis » 25 wrz 2015, 12:42

z odpowiedzi rzeznika nie wynika nic poza jadem. jak chce trollowac niech idzie gdzie indziej. zapytalem o stawke. sa tu ludzie ktorzy na tym zarabiaja i mogliby ja podac. ale tego nie zrobili.

teksty w stylu "znajdz sobie tabelke w necie" to jest trolling. tyle to mi google powie. wszedlem na forum szachowe zeby sie od ludzi ktorzy zarabiaja na tym dziadowskim programie dowiedziec jaka maja stawke. jako podatnik utrzymujacy ten dziadowski program mam prawo to wiedziec, ale w necie sa tylko ogolniki i table. ta ktora podal kolokwium juz wczesniej widzialem, ale nei ma tam nic o szachach. NIC.
AuroraBorealis

Postprzez krzysio » 25 wrz 2015, 13:03

AuroraBorealis napisał(a):... ale nei ma tam nic o szachach. NIC.

I nie będzie nic o nich bo są one traktowane jak każda inna lekcja, ot zwiększono ilość lekcji o jedną i tyle. Nauczyciele pracują według określonych (i różnych) stawek, stanowią określony koszt dla pracodawcy a to jest tylko jedna (czy więcej) godzin tygodniowo do podziału między nauczycieli. To nie jest nic wydzielonego gdzie łatwo określić koszta. Przy zatrudnianiu instruktora jest prościej podać koszta bo jest konkretna umowa, ilość zł za godz lub zestaw godzin.

To też nie jedyne tez koszta programu, do tych kosztów należy doliczyć koszta szkoleń które przechodzą nauczyciele, może one nie są dramatycznie wysokie ale są. Część tych kosztów pokrywa chyba samorząd delegujący (a może nawet całość, tego nie wiem) i tu ciężko się przyczepić o cokolwiek, samorząd ma pełne prawo do tego. Jeśli samorząd pokrywa całość zabawy to nawet cięzko mieć pretensje o cokolwiek do kogokolwiek, ot nasi lokalni włodarze, przez nas wybrani, rozporządzają naszymi środkami.

Można co najwyżej mieć pretensje do części środowiska szachowego za to że miast instruktorów zdecydowano się na szybki kurs nauczycieli, ale jak już pisałem, to osobny temat a czas pokaże czy było to dobre czy złe rozwiązanie. Dzieci zaczną grać solidne szachy a nauczyciele się douczą to sam będę musiał "odszczekać" swoje słowa krytyki/sceptycyzmu, zaczną szachy wywalać ze szkół lub uczyć ich na żenującym poziomie to na słowa krytyki nadal będę sobie pozwalał.
krzysio

Podziękował : 325 razy
Otrzymał podziękowań: 990 razy

Postprzez kolokwium » 25 wrz 2015, 14:31

AuroraBorealis napisał(a):Za tabelki nie wynika w zasadzie nic. Sa to kwoty za caly miesiac pracy - nie wiadomo za ile godzin i czy netto czy brutto. A mnei interesuje, ile sie w programie szachy w szkolach dostaje za godzine.

Są to kwoty brutto. Ile ktoś otrzyma za godzinę, to musiałbyś najpierw wiedzieć kogo masz na myśli. Wówczas znając jego zaszeregowanie łatwo obliczyć ile otrzymuje za godzinę pracy. Trzeba też wiedzieć jakie on ma pensum (18 czy 26), jak ie są (u jego pracodawcy(ów) sposoby rozliczania) i ... policzyć.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1928 razy
Otrzymał podziękowań: 2112 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez ŁowcaAndroidów » 25 wrz 2015, 17:00

Widzę to tak. Do programu "Szachy w szkole" wysyła dana placówka wfiste (w końcu szachy to sport), panią Krysię z zintegrowanego nauczania oraz panią Iwonkę z matematyki (tęgi mózg). Wyżej wymienieni nauczyciele robią kurs i są już przygotowani do prowadzenia zajęć. Pan od WFu ma w szkole 1/2 etatu więc dyrekcja zwiększa mu na 3/4 - jego zarobki idą w górę ( na połówce etatu zarabiał 900zł netto, teraz zarabia 1350netto). Tak samo pani od matematyki - z tym, że ona robi to w ramach godzin karcianych gdyż miała już cały etat w tej placówce (wynagrodzenie więc się nie zwiększa). Pytanie co z Krysią, która uczy swoją klasę IId? Otóż ma w planie zrobić dzieciom szachy podczas zajęć zintegrowanych. Mam nadzieje, że pomogłem.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 302 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
Ranking: 2286

Postprzez szalony_rzeznik » 25 wrz 2015, 22:52

AuroraBorealis napisał(a):@szalony_rzeznik - jak nie chcesz pomoc i odpowiedziec na pytanie z 1 posta to po co trollujesz i sie wymadrzasz? Idz wpiz@$ trollu jeden.

1. Czytanie ze zrozumieniem to w dzisiejszych czasach dobro rzadkie
2. Jak rozumiem moderatorzy mają wakacje
3. Po raz kolejny zrozumiałem, że nie każda dyskusja/pomoc ma sens. Może w końcu na dobre...
szalony_rzeznik

Powrót do O projekcie