Rozmowy o Turnieju forumowym

Moderator: kolokwium

Rozmowy o Turnieju forumowym

Postprzez rutra » 12 gru 2013, 14:26

Zakończyło się 68% partii II edycji turnieju forumowego na chess.com. Turniej trwa od 1.10.2013 i rozgrywany jest tempem 14 dni na posunięcie. Gdyby w pełni wykorzystywać czas tzn. 1 pół ruch na 2 tygodnie zostałyby wykonane 2-3 posunięcia, tymczasem większość partii już się zakończyła. Postanowiłem stworzyć ten temat aby dyskutować co dalej z turniejem, kolejnymi edycjami.

Moim zdaniem rozgrywanie kilkunastu partii jednocześnie nawet przy tempie 14 dni na ruch jest problemem, gdyż niektórzy (ja do nich też się wliczam, ale nie wykonuje ruchów zbyt często) wykonują posunięcia we wszystkich partiach jedna po drugiej. Skoro i tak większość partii szybko się kończy proponuję przyspieszyć tempo do 7 dni na ruch. Ewentualnie można by było zmniejszyć ilość osób w grupie, a jednocześnie utworzyć więcej grup.
rutra

Podziękował : 1694 razy
Otrzymał podziękowań: 2167 razy
Ranking: 1584

Re: Rozmowy o Turnieju forumowym

Postprzez Blazer86 » 12 gru 2013, 22:36

To raczej zależy od Ciebie,ponieważ ty jesteś organizatorem tych turnieji i ty możesz zmieniać wszystko
w regulaminie.
Pozdrawiam!
MKS Rokita Brzeg Dolny

http://www.szachy.brzegdolny.pl
Blazer86

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lenko11
FICS: xxDedexx

Postprzez rutra » 12 gru 2013, 23:53

Zgadza się, aczkolwiek chciałbym poznać opinię innych osób na ten temat, abym później ustawił odpowiedni system rozgrywek, tak aby każdemu, lub przynajmniej większości odpowiadał.
rutra

Podziękował : 1694 razy
Otrzymał podziękowań: 2167 razy
Ranking: 1584

Postprzez zwariowany_mszak » 13 gru 2013, 07:26

Ja już chyba kiedyś pisałem, ale jeśli nie to powtórzę, że właśnie system 14dni/ruch jest bardzo wygodny, ponieważ daje nam niesamowity komfort w sytuacji, gdy w trakcie trwania turnieju zechcemy rozegrać jeszcze jakieś inne mecze albo nawet jeszcze jeden turniej równolegle.
A przecież pamiętajmy, że turniej korespondencyjny trwać może nawet kilka miesięcy, więc prawdopodobieństwo, że w międzyczasie zachce nam się brać udział w jakichś dwukołowych meczykach dla konkretnych grup szachowych z chess.com, jest bardzo duże ;)
"Cała radość życia w tworzeniu... Tworzyć znaczy zabić śmierć" Romain Rolland
zwariowany_mszak
Przyjaciel

Podziękował : 372 razy
Otrzymał podziękowań: 786 razy
Ranking: 1775
kurnik.pl: zwariowanymszak

Powrót do Rozgrywki na CHESS.COM