Zmiana federacji

Moderator: ŁowcaAndroidów

Zmiana federacji

Postprzez AuroraBorealis » 17 kwi 2018, 13:12

Czy na forum jest ktoś, kto zmieniał federację? Z uwagi na bezczelne okradanie szachistów przez PZSZACH chciałbym zmienić federacje, np na czeską, słowacka, lub węgierską. Jakie kroki powinienem podjąc? Czy poniosę w związku z taką zmianą jakiś koszt?
AuroraBorealis

Podziękował : 167 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy
Ranking: 2120

Re: Zmiana federacji

Postprzez ooooo » 18 kwi 2018, 11:34

ooooo

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy
Ranking: 1800

Postprzez AuroraBorealis » 18 kwi 2018, 11:58

250 euro za transfer amatora? Widze, ze w FIDE tez humorki dopisują :)
AuroraBorealis

Postprzez hajdzik » 18 kwi 2018, 12:02

może dlatego, żeby szachiści nie latali sobie po federacjach
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 252 razy
Otrzymał podziękowań: 426 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez rutra » 18 kwi 2018, 21:31

Czyli mogę sobie zmienić na Dżibuti, zagrać na Olimpiadzie i później z powrotem zmienić na Polskę?
rutra

Podziękował : 1632 razy
Otrzymał podziękowań: 2028 razy
Ranking: 1670

Postprzez Nataniel998 » 18 kwi 2018, 22:38

rutra napisał(a):Czyli mogę sobie zmienić na Dżibuti, zagrać na Olimpiadzie i później z powrotem zmienić na Polskę?

A żeby grać na olimpiadzie w reprezentacji Kraju to nie trzeba posiadać obywatelstwa danego Kraju ?
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja.
Dzięki pasji, osiągam siłę.
Dzięki sile, osiągam potęgę.
Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy
Nataniel998

Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy
Ranking: 1851

Postprzez zulu » 20 kwi 2018, 17:46

Nataniel998 napisał(a):
rutra napisał(a):Czyli mogę sobie zmienić na Dżibuti, zagrać na Olimpiadzie i później z powrotem zmienić na Polskę?

A żeby grać na olimpiadzie w reprezentacji Kraju to nie trzeba posiadać obywatelstwa danego Kraju ?

W Polsce można mieć podwójne obywatelstwo i to rodzi wiele problemów.
Byłego ministra finansów nie postawisz przed trybunałem stanu bez zgody GB np. na ekstradycję, a i z ukaraniem nawet po ekstradycji mogą być kłopoty.
Wyjątkiem jest Polska, która wydała swojego obywatela łamiąc prawa obywatela w szczególności do wysokości kary za przestępstwo - kara nie może być wyższa niż w Polsce. Później zostało to częściowo naprawione przez SN, ale podstawa skazania budzi wątpliwości.

pozdrawiam
AG
zulu

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez kolokwium » 21 kwi 2018, 12:24

zulu napisał(a):W Polsce można mieć podwójne obywatelstwo i to rodzi wiele problemów.
Byłego ministra finansów nie postawisz przed trybunałem stanu bez zgody GB np. na ekstradycję, a i z ukaraniem nawet po ekstradycji mogą być kłopoty.
Wyjątkiem jest Polska, która wydała swojego obywatela łamiąc prawa obywatela w szczególności do wysokości kary za przestępstwo - kara nie może być wyższa niż w Polsce. Później zostało to częściowo naprawione przez SN, ale podstawa skazania budzi wątpliwości.

Wszystko zależy od interpretacji przepisu, a interpretację można obalić wskazując na przepis który ona narusza.
Jeżeli ktoś przyjmuje jakieś obywatelstwo nie zrzekając się innego, to jest świadom tego, że podlega pod jurysdykcję obu państw, i prawo jednego państwa nie powinno go bronić przed prawem (odpowiedzialnością) w drugim państwie. Czyli jeżeli jest się obywatelem państw X i Y, w X można premiera sprać po gębie, to uderzając premiera w Y nie można uważać, że się jest bezkarnym bo w X jest to dozwolone.
Ale to tylko moje zdanie (ma interpretacja), inni mogą mieć inne.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2100 razy
Otrzymał podziękowań: 2219 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez ooooo » 02 gru 2018, 00:11

Z możliwości zmiany federacji skorzystał Dariusz Świercz.
W jego przypadku opłata transferowa wyniosła 3500 euro
Na grudniowej liście rankingowej figuruje na 8. miejscu wśród reprezentantów Stanów Zjednoczonych.
https://ratings.fide.com/fedchange.phtml?year=2018
ooooo

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy
Ranking: 1800

Postprzez kolokwium » 02 gru 2018, 01:17

A WGM Katarzyna Toma za zmianę z POL na ENG 1500 €.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2100 razy
Otrzymał podziękowań: 2219 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez AuroraBorealis » 02 gru 2018, 20:06

Duży błąd Świercza z kilku powodów. Po pierwsze, w USA nigdy nie załapie się do podstawowego składu, bo sa tam znacznie lepsi od niego i kolejni będą przybywać. W polskiej reprezentacji by miał szanse na grę. No i z federacją POL liczył się w USA do norm bardziej, niż z USA. Poza tym właśnie takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu, że żadne wyjazdy na turnieje nie powinny być sponsorowane z kasy z podatników. Kto teraz odda forsę za każde dofinansowanie jakie dostał od PZSZACH?
AuroraBorealis

Postprzez adse » 03 gru 2018, 18:19

Jeśli wróci z USA to zmieni na Polskę znowu. A dopóki jest w USA to i tak nie gra w reprezentacji.
Raczej zmiana federacji nie powinna być możliwa więcej niż raz, ale pewnie FIDE by się to nie opłacało.
adse

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 440 razy

Postprzez regis88 » 03 gru 2018, 18:58

AuroraBorealis napisał(a):Duży błąd Świercza z kilku powodów. Po pierwsze, w USA nigdy nie załapie się do podstawowego składu, bo sa tam znacznie lepsi od niego i kolejni będą przybywać. W polskiej reprezentacji by miał szanse na grę. No i z federacją POL liczył się w USA do norm bardziej, niż z USA. Poza tym właśnie takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu, że żadne wyjazdy na turnieje nie powinny być sponsorowane z kasy z podatników. Kto teraz odda forsę za każde dofinansowanie jakie dostał od PZSZACH?

Bawią mnie takie dyskusje o podatnikach. Kiedyś Małyszowi zarzucali że słabo skacze a wyjazdy na turnieje są z kieszeni podatnika. Małysz to skomentował że też się rozlicza i w podatkach oddał dużo więcej niż zyskał.
żeby zmienić federacje wystarczy zapłacić czy potrzeba także zmienić lub dostać drugie obywatelstwo?
regis88

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Ranking: 2097

Postprzez AuroraBorealis » 03 gru 2018, 19:27

regis88 napisał(a):
AuroraBorealis napisał(a):Duży błąd Świercza z kilku powodów. Po pierwsze, w USA nigdy nie załapie się do podstawowego składu, bo sa tam znacznie lepsi od niego i kolejni będą przybywać. W polskiej reprezentacji by miał szanse na grę. No i z federacją POL liczył się w USA do norm bardziej, niż z USA. Poza tym właśnie takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu, że żadne wyjazdy na turnieje nie powinny być sponsorowane z kasy z podatników. Kto teraz odda forsę za każde dofinansowanie jakie dostał od PZSZACH?

Bawią mnie takie dyskusje o podatnikach. Kiedyś Małyszowi zarzucali że słabo skacze a wyjazdy na turnieje są z kieszeni podatnika. Małysz to skomentował że też się rozlicza i w podatkach oddał dużo więcej niż zyskał.
żeby zmienić federacje wystarczy zapłacić czy potrzeba także zmienić lub dostać drugie obywatelstwo?

Jako człowiek zarabiający pieniądze i mieszkający w Polsce Małysz miał tu obowiązek podatkowy, więc tekst z du@y. A szkolenie i wyjazdy odbywały sie na koszt podatnika, więc nie robi łaski, że po zdobycu kasy część oddaje. Piekarz i śmieciarz też płacą podatki a nikt im za międzynarodowe wyjazdy nie płaci. Dlaczego mają się dokładać do wyjazdów Świercza i spółki? Jak ci to nie przeszkadza, to dopłacaj. Ale od mojej kieszeni WARA.

Zawodnik, który reprezentował jakiś kraj na międzynarodowej arenie nie powinien NIGDY mieć możliwości reprezentowania innego, albo niech nowa federacja odda całą kasę, która na szkolenie i wyjazdy tego zawodnika poszły.
AuroraBorealis

Postprzez brelo » 03 gru 2018, 20:56

Czyli jak mu z nagród zabraliśmy podatek to zajebiście, a jak z podatku daliśmy mu nagrodę to słabo? Piekarzowi i śmieciarzowi nikt za międzynarodowe wyjazdy nie płaci, bo nie mają nic do pokazania na arenie międzynarodowej, a Świercz akurat miał zdobywając Mistrzostwo Świata Juniorów.

W USA może pierwszy do gry nie jest, ale jest 8 na liście. Mam wrażenie, że on ma większe ambicje niż tylko "liczyć się do norm", ale co ja tam wiem. Tak czy inaczej jego decyzja...
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 538 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Następna strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach