Pytania, tematy do poruszenia na Walnym Wyborczym

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Pytania, tematy do poruszenia na Walnym Wyborczym

Postprzez AuroraBorealis » 19 cze 2018, 12:02

Wedkarze to wszyscy, ktorzy lowia ryby, nie tylko ci z licencją. Ja jestem szachista a nie wedkarzem, a mimo to tez znam masę ludzi, ktore lowia ryby. Z reszta w słownikach tak właśnie podają : "osoba łowiąca ryby za pomocą wędki". O licencji nikt nie pisze. Tak samo można liczyć szachistów. Ktoś kto gra w necie a nie na żywo i nie jest w cr to też jest szachista. Ludzi wędkującychjest nieporównywalnie więcej niż szachistów i taki jest fakt. Poza turniejami nie spotykam raczej ludzi z szachownicą. Za to wędkujących spotykam wszędzie i zawsze kiedy pojadę rekreacyjnie nad wodę. Wędkarstwo to też nieporównywalnie większy biznes od szachów (dlatego np prawie nikt nie pisze szachowych książek- to się zwyczajnie nie opłaca, bo takie książki się kiepsko sprzedają. Czołowy polski wydawca powiedział mi kiedyś, że większość wydanych przez niego szachowych książek ma nakład mniejszy niż 1000 egzemplarzy. Na kraj z 40 milionami mieszkańców ta liczba nie urywa głowy). Zobacz sobie ile jest czasopism dla wędkarzy a ile dla szachistów i jakie mają nakłady. Nie da się nawet porównać.
AuroraBorealis

Podziękował : 162 razy
Otrzymał podziękowań: 388 razy
Ranking: 2120

Postprzez biesy » 19 cze 2018, 12:10

Zrobiłem sobie kawę i nie mogę spokojnie wypić jak czytam pełen rozgoryczenia i złości wpis Aurory. Mój syn przyniósł ze szkoły powiedzenie żal.pl idealnie pasuje do twojego dziecinnego zachowania. Środowisko szachowe diametralnie różni się od piłkarskiego ale jesteśmy teraz na etapie jaki przechodził PZPN w erze przed "Bońkowskiej" gdzie na każdym meczu skandowano j@#$@# PZPN miejmy nadzieję, że delegaci mądrze wybiorą we wrześniu. Jeżeli dla juniorów rywalizacja nie będzie atrakcyjna to za kilka dekad szachiści mogą podzielić los filatelistów, warcabistów i brydżystów bo te środowiska zwijają się w błyskawicznym tempie. Konkurencja jest ogromna w postaci e-sportu https://www.spidersweb.pl/2018/05/esport-polska.html i na szczęście dla szachów te procesy niwelują szachy w szkołach i przedszkolach. Aurora przestań stulać, że bez spójnej sensownej polityki szachistów i związku samo się zrobi. Nic się nie zrobi bo gdyby miało to już tysiące szachistów organizowałoby się i grało poza związkiem a tak nie jest. Masowo ludzie jeżdżą na rowerach i biegają.

Wędkarze mają swoje środowisko w którym czują się jak ryba w wodzie, szachiści bardzo często prezentują między sobą tylko żal.pl
biesy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Ranking: 0

Postprzez AuroraBorealis » 19 cze 2018, 12:22

Żal.pl to Twoje pierdy na temat żużla. Jak się na czymś nie znasz, to się nie wypowiadaj. Nie zostaniesz wtedy wyśmiany. Naucz się tez czytać ze zrozumieniem, to nie zrobisz z siebie idioty zarzucając największemu zwolennikowi szachów klubowych, że uważa kluby za zbędne.

Mniej kawy a więcej myślenia. I wypowiadania się w sprawach, o których masz przynajmniej minimalne pojęcie.
AuroraBorealis

Postprzez hajdzik » 19 cze 2018, 12:23

"Ludzi wędkujących jest nieporównywalnie więcej niż szachistów i taki jest fakt"

Ja się z tym faktem nie zgadzam, bo badań nie potrafiłem znaleźć odnośnie szachistów,- a widząc jak teraz popularne stają się szachy, ile turniejów jest - to śmiem wątpić w te "dane" lub jak kto woli informacje.
Wystarczy zobaczyć ile szachistów grało w Spodku w Katowicach na Węgierskim, ilu grało młodych szachistów.
Na arbitrze spokojnie zobaczymy ile jest w roku, plus sporo poza arbitrem.

Chciałbym zobaczyć ile dla porównania wędkowało ludzi w zawodach i ile jest tych zawodów w roku?

A kolejna sprawa, popularność szachów jest coraz większa. U nas jest kilka jeziorek i stawów i tam na palcach ręki można policzyć wędkarzy, a w turniejach w bytomiu, TG, Radzionkowie gra po 30-60 graczy - tak dla porównania.
Ale tak czy siak bez dokładnej analizy i badań - nie można pisać, że na 100% więcej jest wędkarzy.
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 249 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 19 cze 2018, 12:38

No jak nie moge, jak mogę. Skoro w CR jest ok 70 tyś a wędkarzy ponad 600 tys to roznica jest gigantyczna. Ty obserwujesz po turniejach, bo sie szachami zajmujesz. Idz do spozywczaka i zapytaj pani Hani za ladą ile osób z JEJ otoczenia gra w szachy a ile wędkuje.

Na turniejach szachowych przychodzi 30 osób na kilka godzin. Na łowiskach łowią przez cały dzień. Sprawdz ile wychodzi ksiązek szachowych a ile o wędkarstwie. Ile jest szachowych stacjonarnych sklepów? Ja nie znam ANI JEDNEGO a wędkarskich sklepów jest pierdyliard. Myślisz, że gdyby wędkarzy było mało to by ktoś to prowadził? To jest biznes i jak czegoś się nei da sprzedać, to nikt nie robi tego charytatywnie. W samym Radzionkowie znalazłem w google po 2 minutach 5 punktów z akcesoriami wędkarskimi. Ile jest takich szachowych?

Za https://www.pb.pl/kije-warte-miliony-718904

" Ostatnie dane o wartości branży pochodzą sprzed... 10 lat. Wówczas PZW, bazując na opracowaniach Instytutu Rybołówstwa Śródlądowego w Olsztynie, podawał, że całkowita wartość ekonomiczna polskiego wędkarstwa przekracza 1,1 mld zł i daje zatrudnienie 15 tys. osób. Same wydatki na udział w wędkarskich imprezach i zawodach przekraczały 30 mln zł, produkcja i handel sprzętem szacowano na 300 mln zł, a koszty własne wędkarzy związane z dojazdem na łowiska, koniecznością opłaty noclegów itp. szacowano na 450 mln zł. I jak przekonuje branża, wędkarze to atrakcyjna grupa klientów."

Przeciez tego w zaden sposob nie mozna porownac do szachow!

Dalej:
"— W samych Siedlcach, które mają około 80 tys. mieszkańców, jest 6 sklepów wędkarskich. Większość producentów i handlowców to hobbyści, którzy zaczynają od amatorskiej, przydomowej produkcji — twierdzi Maciej Wilk."

Ile sklepów szachowych jest w Siedlcach?
Myślę, że podane liczby mówią wszystko.
Ostatnio edytowany przez AuroraBorealis 19 cze 2018, 13:02, edytowano w sumie 2 razy
AuroraBorealis

Postprzez kolokwium » 19 cze 2018, 12:44

Wędkarze to nie tylko ci co uprawiają wędkarstwo sportowe.
Szachiści to nie tylko ci co grają na "otwartych" turniejach.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2082 razy
Otrzymał podziękowań: 2202 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez ooooo » 20 cze 2018, 00:33

Co powiecie o haraczach od osób niezrzeszonych jakie narzucił PZW?
Opłata roczna (dla niezrzeszonych i obcokrajowców), uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych z brzegu i ze środków pływających (na wyznaczonych łowiskach) oraz na wodach górskich.

350,00

http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/16 ... r_zmiany_w
ooooo

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Ranking: 1800

Postprzez brelo » 20 cze 2018, 01:13

Że to parodia żeby amatorzy utrzymywali profesjonalistów! Profesjonaliści powinni sami zarybiać zbiorniki, na których łowią!
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez AuroraBorealis » 20 cze 2018, 10:11

To jest oplata za zarybianie. Ryb jest coraz mniej a wedkarzy mnostwo. W szachach placimy i nie wiemy za co. Sprzetu klubom za to PZSZACH nie kupuje.

Tak przy okazji z polskimi "wedkarzami" mają problemy Holendrzy. Polacy masowo łowią i pożeraja ich ryby ;) https://www.o2.pl/artykul/holendrzy-prz ... 174461569a

brelo napisał(a):Że to parodia żeby amatorzy utrzymywali profesjonalistów! Profesjonaliści powinni sami zarybiać zbiorniki, na których łowią!

Te kpiny pokazują, że nie rozumiesz jak działa świat sportu. Amatorscy bokserzy nie dokładają się do gal, na których występuje Adamek czy Mayweather. Jak ktoś amatorsko gra w tenisa to nie dopłaca do turniejów dla zawodowców. Dlaczego ktoś kto jest amatorem ma dopłacać pseudozawodowym szachistom? Jak ktoś nie potrafi znalezc sponsora, albo wygrać konkretnej kasy w szachy, to znaczy, że jest AMATOEM i niech idzie do normalnej pracy. Ja nie jestem w stanie utrzymać się z gry w szachy. Dopłacisz mi?

Zawodowcy w boksie/tenisie/kazdej normalnej dyscyplinie zarabiaja na biletach/franczyzie/kasie od sponsorow.
W szachach dopłaca sie im z kieszeni amatorów. Jak serio nie widzisz w tym nic nienormalnego, to zakończymy tu dyskusję.
Ostatnio edytowany przez AuroraBorealis 20 cze 2018, 10:59, edytowano w sumie 3 razy
AuroraBorealis

Postprzez kolokwium » 20 cze 2018, 10:27

ooooo napisał(a):Co powiecie o haraczach od osób niezrzeszonych jakie narzucił PZW?

PZW zarybia różne zbiorniki i dba o ich jakość co wpływa na "wielkość połowu" i radość z wędkowania. Jak PZSzach wpływa na "radość z szachowania" i lepsze warunki gry?
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2082 razy
Otrzymał podziękowań: 2202 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez ooooo » 20 cze 2018, 10:34

Nie chodzi tu o sam fakt istnienia opłat, ale o haracz od niezrzeszonych.
Składka członkowska podstawowa to 152 złote, a znacznej części wędkarzy przysługują ulgi.
Zatem około 200 złotych to kara za bycie niezrzeszonym.
Czy nie powinien tą sprawą zająć się odpowiedni rzecznik?
ooooo

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Ranking: 1800

Postprzez AuroraBorealis » 20 cze 2018, 10:57

Idz zapytaj trollu na forum wędkarskie. To jest temat o PZSZACH. W internecie jest jasno wyjaśnione jak działają te opłaty, ale widocznie jesteś za leniwy, żeby znalezc to w google.
Wlazles tu tylko zeby napisac durnego posta. Moze o PZSZACH cos napiszesz ?
AuroraBorealis

Postprzez brelo » 21 cze 2018, 00:48

@AuroraBorealis
Skoro mówisz, że amatorzy w szachach płacą na utrzymanie zawodowców to może podaj konkretny przykład, bo ja jakoś tej sytuacji nie widzę.

Chodzi o to, że PZSzach wypłacił premie zawodnikom kadry?
brelo

Postprzez AuroraBorealis » 21 cze 2018, 06:49

brelo napisał(a):@AuroraBorealis
Skoro mówisz, że amatorzy w szachach płacą na utrzymanie zawodowców to może podaj konkretny przykład, bo ja jakoś tej sytuacji nie widzę.

Chodzi o to, że PZSzach wypłacił premie zawodnikom kadry?

Pisałem o tym wcześniej: chodziło o to, że z kasy związkowej dopłacono do EL i przez to zrobiono związkowi dług. Czyli amatorzy grający w okręgówkach, albo lokalnych turniejach zrzucili się na pseudo zawodowców z najwyższej klasy rozgrywkowej.
AuroraBorealis

Postprzez brelo » 21 cze 2018, 14:25

Okej, a w takim razie płacenie trenerom kadry przez PZSzach to też jest opłacanie profesjonalistów przez amatorów?

Czy finansowanie wyjazdów kadry przez PZSzach też będzie opłacaniem profesjonalistów przez amatorów?
brelo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach