Pytania, tematy do poruszenia na Walnym Wyborczym

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Pytania, tematy do poruszenia na Walnym Wyborczym

Postprzez biesy » 28 maja 2018, 11:42

Zrobiłem sobie kawę i czytam.
Pojawił się dokument roku na stornie PZSzach http://pzszach.pl/wp-content/uploads/20 ... a-2017.pdf
Czytam i nie wierzę, #@#%@% nie wierzę!
Przychody:
...
- z reklam 5 170,72 zł
- 1 % OPP 4 819,84 zł
...
Koszty:
- Szachiści grają dla Polonii 2 763,79 zł
- Piknik Olimpijski 1 056,28 zł
- Igrzyska szkolne 7 718,43 zł
- Czasopismo szachowe MAT 70 980,87 zł
- Rada Prezesów 2 263,00 zł
- Walne Zgromadzenie Delegatów 14 037,40 zł
- Posiedzenia Zarządu 19 163,46 zł
- Delegacje Zarządu 13 835,59 zł
- ryczałty samochodowe 9 898,00 zł
- delegacje służbowe 2 939,70 zł

3. Wynagrodzenia wypłacone członkom zarządu i organów nadzorczych w roku obrotowym
2017:
a. Tomasz Delega 9 600,00
b. Kamila Kałużna 10 940,00
c. Bogdan Jeżak 2 920,00
d. Waldemar Taboła 19 600,00
e. Andrzej Ciesiński 9 840,00
f. Łukasz Turlej 8 900,00
g. Andrzej Modzelan 4 000,00
h. Paweł Dudziński 12 000,00

To ja już wiem dlaczego na MP juniorów są takie #@%% nagrody, dzieciom lizaki i szpica.

Delegaci wnioskujcie na walnym aby wynagrodzenie i delegacje były wypłacane warunkowo tylko ze środków pozyskanych z reklam!

Brawo WY!
biesy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Ranking: 0

Postprzez AuroraBorealis » 28 maja 2018, 15:07

Teraz juz wiemy po co te ciagle podwyzki oplat. Oczywiscie jesli ktos dostaje kase, to powinien byc to % od pozyskanych sponsorow. Tak jest zdrowiej i nie ma smrodu.

EDIT:
Taboła zarobił prawie 20k, niezla kasa. Dobrze by bylo, gdyby pzszach ujawnil ZA CO te pieniadze zostaly wyplacone. Same kwoty niczego nie mowia
AuroraBorealis

Podziękował : 157 razy
Otrzymał podziękowań: 356 razy
Ranking: 2120

Postprzez gruzin » 31 maja 2018, 01:30

Proponuję pytanie:
Jakim prawem został zrobiony deficyt na niewyobrażalną kwotę 178 486,85 zł ( w mojej okolicy można kupić dom za tą cenę, lub duże mieszkanie). Obecny Zarząd szedł z hasłem na ustach rozwoju Polskich szachów, a w ciągu roku podjął decyzje, które nas kosztowały prawie 200 000 i nic z tego nie widać. W związku z powyższym wpisałbym do statutu odpowiedzialność za wynik finansowy. Czyli wszelkie wynagrodzenia płynące z działalności PZSzach, otrzymywane przez członków zarządu i komisji rewizyjnej (włącznie z ekwiwalentami sędziowskimi, umowami zlecenie itd) są wypłacane na koniec kadencji władz w wypadku dodatniego wyniku finansowego z kadencji. Nawet można dodać odsetki. Jednak jeśli PZSzach jest na minusie to niestety pracowali społecznie, oczywiście proporcjonalnie wyrównując ( czyli jak pzszach jest na plusie 1 zł to dzielimy 1 pln proporcjonalnie na członków zarządu wg zarobionych stawek, reszta idzie jako praca społeczna.). Waldemar Taboła jako jedyny z Zarządu transparentnie otrzymuje wynagrodzenie i nie wiem czy nie za małe.
Pozdrawiam
gruzin

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez biesy » 04 cze 2018, 12:39

Leci z nami pilot więc spokojnie na 4 stronie sprawozdania możemy przeczytać, że zarząd wypracuje zysk w przyszłości:
7. Podział zysku lub pokrycie straty za rok obrotowy - poniesiona strata netto w wysokości
173.268,66 zł zostanie pokryta z zysków wypracowanych w latach przyszłych po podjęciu uchwały
przez Walne Zgromadzenie Delegatów w 2018 roku.

Oznacza to, że biedne kluby będą musiały płacić jakąś daninę solidarnościową albo zarząd planuje się wziąć dopiero do roboty

Pewnie na forum znajdzie się kilka osób co znaja temat http://pzszach.pl/2018/05/26/zaproszeni ... go-cr-2-0/ i ciekawe co o tym myśli ekipa chessmanagera?

Moi młodzi podopieczni wkurzeni są, że zablokowany jest ranking chessarbitra a czy ten system pozwoli kiedykolwiek uruchomić jakikolwiek ranking krajowy?
biesy

Postprzez AuroraBorealis » 04 cze 2018, 14:37

PZSZACH napisał(a):7. Podział zysku lub pokrycie straty za rok obrotowy - poniesiona strata netto w wysokości
173.268,66 zł zostanie pokryta z zysków wypracowanych w latach przyszłych po podjęciu uchwały
przez Walne Zgromadzenie Delegatów w 2018 roku.

Juz wiadomo po co ta idiotyczna oplata dla niezrzeszonych. Ktos nieudolnosc zarzadu musi sponsorowac.
AuroraBorealis

Postprzez brelo » 11 cze 2018, 11:34

Prezes Adam Dzwonkowski na samym początku punktu obrad "Dyskusje w sprawach różnych" złożył rezygnację. (to znaczy zapowiedział, że złoży) Także przed nami nowe wybory.

Przed tym powiedział, że związek w tak dobrej sytuacji jeszcze nigdy nie był.
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 531 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez kolokwium » 11 cze 2018, 15:17

brelo napisał(a):Prezes Adam Dzwonkowski {...} powiedział, że związek w tak dobrej sytuacji jeszcze nigdy nie był.
Nie wiesz co miał na myśli?
  • finanse
  • PR
  • wyniki sportowe
  • sprawy organizacyjne
  • sprawy prawne
  • ...
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2044 razy
Otrzymał podziękowań: 2180 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez ziomekse » 11 cze 2018, 15:51

Ktoś może wypowiedzieć się bardziej szczegółowo na temat poruszonych na zgromadzeniu kwestii?
Może ktoś jest w posiadaniu informacji, czy jest lub będzie jakaś relacja video/audio /tekstowa?
ziomekse

Podziękował : 6 razy
kurnik.pl: ziom236
FICS: ziomeksee

Postprzez hajdzik » 11 cze 2018, 16:12

na pewno nie będzie - zbyt dużo ludzi by się dowiedziało co tam się dzieje :)
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 248 razy
Otrzymał podziękowań: 423 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez brelo » 11 cze 2018, 18:50

Co pan Prezes miał na myśli - no pewnie PR, wyniki sportowe, czy sprawy prawne i organizację, to nie wiem, bo nikt przecież nie mówił tam jak PZSzach działa od środka. Na zjeździe był obecny stenograf, więc chyba stenogramy będą później dostępne. (tego nie wiem)

Jeżeli chodzi o to co się działo, to wpierw Prezes przedstawił prezentację, z której wynikało, że strata 170k była spowodowana przeprowadzką biura i wynikami sportowymi naszych zawodników oraz brakiem sponsora w Ekstralidze. Następnie była dyskusja o sprawozdaniu - pytano o budżet na przyszłość (te pytania były zbywane na potem, bo dyskutujemy przecież sprawozdanie, a więc przeszłość), pytano o co chodzi z opłatą tych 5zł i kiedy należy ją płacić. Prezes odpowiedział, że... to zależy od interpretacji. Było pytanie o CR, ale tu wiadomo, że nic nie zrobiono. Zarząd otrzymał absolutorium wynikiem 16:13 przy reszcie głosów wstrzymujących (łącznie 36 mandatów było)

Następnie dyskutowane były zmiany w statucie PZSzach, niektóre przeszły, niektóre nie. Np zmiana, o której wspomniał @redjok przeszła, ale bez zapisu o tym, że każdy klub posiada jeden głos. To trwało długo... w efekcie powstał jakiś nowy statut.

Następnie dyskusje o sprawach różnych rozpoczął Prezes od zdania, że jego misja się kończy i, że on po tej dyskusji składa rezygnację. W międzyczasie to samo zapowiedział Michał Parzydeł. I tej dyskusji praktycznie nie było, bo skupiono się na tym co dalej z władzami i ustalono, że do 16.09 (termin nadzwyczajnego walnego) władzę ma ten zarząd, a potem wybierzemy nowy.

Następnie pan Mirosław Gnieciak chciał przegłosować swoje zmiany w regulaminie dyscyplinarnym w związku z jakąś sprawą na Śląsku w jakimś turnieju, że zawodnik, który nie grał 2 rund i na jedną się spóźnił zajął drugie miejsce, a związek mimo zgłoszeń na to nie reaguje. Sytuacja z tego co opisuje Pan Mirosław dramatyczna, ale też dla mnie nieznana. Tak czy inaczej przełożono dyskusję nad tymi zmianami na następne walne.
brelo

Postprzez kolokwium » 11 cze 2018, 19:45

brelo napisał(a):ale też dla mnie nieznana
Czyżbyś nie czytał "Pamiętnika turniejowego rutry"?! viewtopic.php?p=106093#p106093
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2044 razy
Otrzymał podziękowań: 2180 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez brelo » 11 cze 2018, 20:34

A no nie czytałem, teraz już wiem. Dzięki!
brelo

Postprzez biesy » 11 cze 2018, 20:35

Just excellent, tego jeszcze nie było po roku panowania porzucamy królestwo szachów. Dziwna analogia do Ryszarda Petru, nowośmieszna w długach a on mówi sayonara! Teraz chciałbym zobaczyć jak następny bohater ubiegłorocznego walnego Radosław Jedynak zostaje prezesem, wydaje się, że jemu bardziej zależy na odrodzeniu związku niż na? w zasadzie to nie wiadomo na czym zależało Prezesowi Dzwonkowskiemu - klub szachowy w każdej gminie? bez jaj to był chwyt wyborczy. Radosław Jedynak spędził pół życia za deską i chyba nie chce zagościć w biurze przy ul. Marszałkowskiej dla tych niesmacznych umów. Panowie delegaci, nie strugajcie kandydatów z banana, dajcie Jedynakowi szansę - jeżeli jeszcze się nie rozmyślił, chociażby za to, że w ubiegłym roku miał odwagę walczyć o związek.

brelo napisał(a):Jeżeli chodzi o to co się działo, to wpierw Prezes przedstawił prezentację, z której wynikało, że strata 170k była spowodowana przeprowadzką biura i wynikami sportowymi naszych zawodników oraz brakiem sponsora w Ekstralidze.

Jeżeli szachowa brać jest na tyle biedna, że utrzymanie biura w stolicy przekracza nasze możliwości to po prostu trzeba kupić lub wynająć chatkę na kurzej nóżce w centralnej Polsce https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-dom- ... fc6919420a gdzie można zrobić nawet walne z grillem.

Dobre sobie zadłużamy związek bo nie ma sponsora na rozgrywki! to ciekawe jak prezes z zarządem chcieli zdobyć w przyszłości sponsorów na rozegrane turnieje. Wyobraźmy sobie taką rozmowę
-Dzień dobry czy nie chcelibyście zostać sponsorami ekstraligi w 2019 roku?
-bardzo chętnie
-to w pakiecie jeszcze mam ofertę na sponsoring ekstraligi z ubiegłego roku
biesy

Postprzez AuroraBorealis » 11 cze 2018, 20:56

Na Słowacji związek funkcjonuje poza Bratysława i nikt nie płacze. Można się dogadać i dzielić siedzibę z jakimś klubem, albo dogadać się z domem kultury. Wszystko do zrobienia.

Opinia Dzwonkowskiego, że "szachy mają się w Polsce świetnie" jest smieszna. Wystarczy porównać ilość medali na ME/MS i poziom gry czołówki juniorskiej z ostatnich lat i np 20-18 lat temu i widzimy jak "swietnie maja sie szachy". Klubow tez jest corazm mniej. Oplaty rosna, a w zamian nie dostajemy nic. Nawet niezrzeszonych zaczeli golic. I pomimo tych oplat prawie 200 tysiecy na minusie. Facet ma niezle poczucie humoru, nie ma co!

Niestety lepiej nie bedzie. Mozliwe, ze kandydowac bedzie koles, ktory sikal innym dzialaczom do czajnika (slynna historia z dawnego forum szachowego). Zaorac ten pseudo zwiazek. Przynajmniej nie bedziemy musieli haraczy placic
AuroraBorealis

Postprzez ooooo » 12 cze 2018, 10:53

brelo napisał(a):Na zjeździe był obecny stenograf, więc chyba stenogramy będą później dostępne. (tego nie wiem)

Po każdym walnym na stronach związku jest publikowany protokół WZD (nie wiem jednak po jakim czasie).
http://pzszach.pl/strona-glowna/dokumenty-wzd/
ooooo

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Ranking: 1800

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach