Z życia PZSzach u Konikowskiego

Moderator: ŁowcaAndroidów

Z życia PZSzach u Konikowskiego

Postprzez krzysio » 31 lip 2016, 14:39

krzysio

Podziękował : 327 razy
Otrzymał podziękowań: 1006 razy
Ranking: 0

Re: Z życia PZSzach u Konikowskiego

Postprzez hajdzik » 31 lip 2016, 19:38

mądrzy ludzie zawsze mówią, inwestujmy w dzieci i młodzież - to nasza przyszłość
Pan Matlak- mimo, iż dał pod głosowanie udział młodego zawodnika, i była ona negatywna- powinien odpisać - to rodzaj kultury osobistej - nie chcę tego dalej komentować, bo słowa musiały by być dużo mocniejsze....
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 423 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez krzysio » 31 lip 2016, 21:30

Może ja w dziwny sposób czytam ten wpis z bloga Konikowskiego ale moim zdaniem tam wcale nie chodzi o Daniela Sadzikowskiego i brak wsparcia dla niego. Moim zdaniem tam jest dość ciężkie oskarżenie pod adresem Pana Matlaka, oskarżenie o to że mocno nadużywa funkcji którą pełni. Jest koordynatorem Młodzieżowej Akademii Szachowej i z bloga wynika, że od niego zależy kto dostaje wsparcie finansowe od Ministerstwa Sportu (stypendium sportowe?). I jest delikatnie zasugerowane dość ciężkie oskarżenie o faworyzowanie swoich uczniów. A Daniel był podany jako przykład tego, który po lekcje się nie zgłosił i z pomocy został wyautowany.

Czy zarzuty słuszne czy nie, nie wiem, mnie ten problem nie tyczył nijak. Podlinkowałem nie dlatego że mój stan wiedzy to potwierdza, podlinkowałem dlatego, że kaliber zarzutów moim zdaniem bardzo ciężki, podany publicznie i w stosunku do konkretnej osoby. Gdyby to co pisze Konikowski było prawdą, że "najkrótszą drogą do pomocy finansowej odpowiedni trener", to byłaby to bardzo smutna wiadomość dla najlepszych juniorów.

edit
widzę na innym blogu sprostowanie Pana Matlaka i pozwolę sobie część zacytować:

​"Otóż oświadczam, że nigdy nie składałem żadnych wniosków o stypendia sportowe​. O stypendiach sportowych decydują odpowiednie przepisy ministerialne. W skrócie: trzeba zdobyć medal w kategorii seniorów w imprezie rangi mistrzostwa świata lub mistrzostwa Europy, czyli żaden junior (o ile nie zdobył medalu w kategorii seniorów) nie może otrzymać stypendium z PZSzach, nawet gdyby został mistrzem świata juniorów.

Słuchacze Akademii otrzymują środki na starty i szkolenie, tu też jest wypracowany system jednolity stosowany od lat. Każdy mistrz Polski otrzymuje kwotę "x" zł, każdy wicemistrz Polski otrzymuje kwotę "y" zł, każdy słuchacz z grupy pilotażowej lub z grupy 1 lub 2 roku szkolenia otrzymuje kwotę "z" zł. Nie ma tu więc żadnego pola do uznaniowości, a wysokość przyznanych kwot na starty i szkolenie może się zmienić tylko z uwagi na wysokość środków, którymi w danym roku Akademia dysponuje.

Wszystkie kwoty środków na starty i szkolenie musi zatwierdzić Prezes PZSzach, Szef Wyszkolenia i Zarząd PZSzach."
Ostatnio edytowany przez krzysio, 03 sie 2016, 08:30, edytowano w sumie 1 raz
krzysio

Podziękował : 327 razy
Otrzymał podziękowań: 1006 razy
Ranking: 0

Postprzez hajdzik » 31 lip 2016, 22:57

Brak wiadomości zwrotnej do Daniela - to myślę, nie odosobniony przypadek

Sugerowanie faworyzowania - to na razie domysły i podejrzenia - oczywiście dość mocne podejrzenia, ale ... tylko podejrzenia.
Jeśli takie kluby jak wspomniana Polonia Wrocław - nie wysyła pisma do PZSZACH o zbadanie sprawy - to o czymś to musi świadczyć. Widocznie kluby wiedzą jak działa polski związek szachowy i nawet nie próbują z tym walczyć, chyba że wysyłają ale sprawa nie jest nagłaśniana w należyty sposób.
W sumie jeśli to prawda, to jest to dość przykra sytuacja..
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 423 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez adse » 01 sie 2016, 18:52

Gdzieś tam poklikałem i trafiłem na relację z Mistrzostw Europy Juniorów w Czarnogórze z 2013 roku. Ciekawe rzeczy się działy, dopiero teraz poczytałem.
adse

Podziękował : 61 razy
Otrzymał podziękowań: 409 razy

Postprzez brelo » 01 sie 2016, 23:06

Szacunek do klientów, bo tak należy określić kluby i zawodników, zarówno w PZSzachu jak i moim związku jest na żenująco niskim poziomie. Przykładowo biuro DZSzachu podczas wakacji ma dyżury - całe 9h mogą Nam poświęcić w okresie od 17 lipca, do 17 września w wybrane czwartki o od 12 do 15 (link)

Wykreślenie mojego klubu (nawet słuszne) zajęło szybko, po czym łaskawie zdecydowano się Nas przywrócić - stworzono w rejestrze klub bez zawodników. Na dodanie zawodników czekamy już chyba 2 miesiąc.

Ja wyrobiłem sobie w tym temacie jedną prostą opinię - jeżeli dla działacza szachy są jedynym źródłem utrzymania zazwyczaj ch... z tego wychodzi. Bardzo dobrze współpracuje się z ludźmi, którzy wyzwolą się z myślenia "robię tylko to co mi się opłaca". A dla takiego działacza na MEJ to czy pójdzie na rundę czy nie i tak taki sam hajs wpadnie więc w zasadzie nie ma po co iść co nie?
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 528 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez Rafcik » 02 sie 2016, 07:50

adse napisał(a):Gdzieś tam poklikałem i trafiłem na relację z Mistrzostw Europy Juniorów w Czarnogórze z 2013 roku. Ciekawe rzeczy się działy, dopiero teraz poczytałem.

Można źródło? ;)
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 385 razy
Ranking: 2268

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach