Podziały w podkarpackich szachach

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Podziały w podkarpackich szachach

Postprzez misiorealista » 24 maja 2016, 20:38

Kolego "miaras" dlaczego wypisujesz fałszywe i nieprawdziwe informacje na forum, które czyta cała Polska i przez to "wyrabiasz" zdanie innych na temat naszego województwa??
Również byłem na WZD i nie słyszałem Ciebie tam. Więc nie rozumiem dlaczego nie "protestowałeś"? A może Ciebie tam nie było ? Lepiej siedzieć "schowanym" w internecie za własnym IP i bluźnić na innych, tak? W internecie każdy może być "kozakiem", a na zjazdach(zebraniach) odezwać się i porozmawiać rzeczowo to już gorzej, tak?
Przykro się robi jak czyta się takie "wypociny" tak doświadczonego szachisty, a przecież zgodnie z dewizą FIDE "Wszyscy jesteśmy rodziną".

Zgadzam się z kolegą "lambda" gdyż ja też słyszałem te same słowa na własne uszy które wypowiedział delegat z Sanoka.
misiorealista

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ranking: 1987

Postprzez kolokwium » 24 maja 2016, 20:47

Przyjęło się, że:
  • droga pocztowa
    korespondencja papierowa realizowana przez firmę pocztową zatrudniająca doręczycieli, może być to też firma kurierska
  • mailowo (lub e-mailem)
    poprzez pocztę elektroniczną z małpą

misiorealista napisał(a):zgodnie z dewizą FIDE "Wszyscy jesteśmy rodziną"
Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu/fotografii.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2062 razy
Otrzymał podziękowań: 2190 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez rutra » 24 maja 2016, 21:12

kolokwium napisał(a):Przyjęło się, że:
  • droga pocztowa
    korespondencja papierowa realizowana przez firmę pocztową zatrudniająca doręczycieli, może być to też firma kurierska
  • mailowo (lub e-mailem)
    poprzez pocztę elektroniczną z małpą

Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu/fotografii.

Fotografia (gr. φως, phōs, D. phōtós – światło; gráphō – piszę, graphein – rysować, pisać; rysowanie za pomocą światła) – zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła. Potoczne znaczenie zakłada wykorzystanie układu optycznego, choć nie jest to konieczne np. przy rayografii.
rutra

Podziękował : 1608 razy
Otrzymał podziękowań: 2000 razy
Ranking: 1670

Postprzez miaras » 24 maja 2016, 23:10

Treść Uchwały Nr 4 WZD PKZSzach z dnia 8.05.2016 r. jest wszystkim znana, ponieważ została opublikowana. Nie jestem przekonany czy koledzy lambda i misiorealista byli na Zjeździe ale za wszelką cenę chcą się dowiedzieć jakie są dane mojej osoby. Forum jest dostępne dla wszystkich i mamy prawo wypowiadać się pod nickami, po to jest to forum, więc nie kryję się za IP ponieważ każdy z Was za nim też się wypowiada. Ja rozmawiałem w czasie Zjazdu z Delegatem z Sanoka, sam pisał tą Uchwałę i jego treść oddaje sens jego inicjatywy. Każdy z Delegatów miał prawo interpretować jej sens, ale realia są takie jakie widać. Uchwała została przegłosowana w takiej a nie innej treści i trzeba ją wykonać. W Uchwale zawarto wyraźne ograniczenie praw statutowych Zarządu do rozstrzygania sporów i wniosków, a głównym wnioskiem, której nie rozstrzygnął i nie przedstawił Zarząd PKZSzach na Zjeździe była sprawa mandatów. Dlatego jedynym forum na którym można teraz rozstrzygnąć bieżące sprawy Związku jest WZD. Nie ulega wątpliwości że Zarząd PKZSzach jest zobligowany Uchwałą do zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu PKZSzach.
miaras

Podziękował : 59 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Postprzez rutra » 26 maja 2016, 00:20

lambda napisał(a):Tak nawiasem mówiąc delegat z Sanoka twierdził ,że na forach internetowych swoje zarzuty przedstawiają osoby, które podają swoje nazwiska.

Może nie chodziło o nasze forum. Z tego co kojarzę; niektóre osoby wypowiadały się na temat szachów, w którejś grupie na "niebieskim portalu społecznościowym", tam praktycznie każdy jest podpisany imieniem i nazwiskiem.
rutra

Podziękował : 1608 razy
Otrzymał podziękowań: 2000 razy
Ranking: 1670

Postprzez lambda » 26 maja 2016, 08:37

Całkiem możliwe, ja osobiście nie czytałem tych wpisów.

miaras napisał(a):za wszelką cenę chcą się dowiedzieć jakie są dane mojej osoby.

Czy ty na prawdę Miaras tak nisko cenisz inteligencję osób znających podkarpackie środowisko szachowe i wypowiadających się w tym wątku? Część swoich wypowiedzi co prawda usunąłeś (ty lub moderator tego nie wiem) ,ale nie z pamięci użytkowników forum.
lambda

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez miaras » 26 maja 2016, 08:59

Kolego lambda nie życzę sobie wypowiadania się za mnie, wypowiadaj się za siebie i nie sugeruj że jesteś jedynym reprezentantem środowiska szachów podkarpackich, bo tak nie jest. Bardzo wysoko sobie cenię środowisko szachistów na Podkarpaciu i w odróżnieniu od Ciebie nie obrażam tutaj wypowiadających się. Masz swoje zdanie to je przedstaw bo jak do tej pory nic sensownego nie widzę.
miaras

Postprzez misiorealista » 26 maja 2016, 09:24

miaras napisał(a):... Ja rozmawiałem w czasie Zjazdu z Delegatem z Sanoka,
fantastyczne kłamstwa! Niestety W CZASIE Zjazdu delegat z Sanoka nie wykonywał telefonów do nikogo wiec to nie jest możliwe co kolega pisze! Chyba, że miał jakiś podsłuch i nagrywał...
miaras napisał(a):... Każdy z Delegatów miał prawo interpretować jej sens, ale realia są takie jakie widać. Uchwała została przegłosowana w takiej a nie innej treści i trzeba ją wykonać.

W tym tkwi sedno każdej uchwały/wypowiedzi, że nie każda osoba potrafi ją zrozumieć. Tak samo jak analizując wiersz literacki nie każdy Zrozumie co autor miał na myśli. Dlatego kolego marias, jeśli nie byłeś na zjeździe(może byłeś ) to teraz pozostaje interpretować po swoje co zostało uchwalone, a to jak to interpretujesz to świadczy tylko o koledze.
misiorealista

Postprzez miaras » 26 maja 2016, 10:05

misiorealista napisał(a): Niestety W CZASIE Zjazdu delegat z Sanoka nie wykonywał telefonów do nikogo wiec to nie jest możliwe co kolega pisze! Chyba, że miał jakiś podsłuch i nagrywał...

prawdopodobnie Zjazdy są przez pewne osoby nagrywane, niestety w takiej atmosferze frekwencja spada co nie dziwi. Skąd kolega ma też pewność, że nie byłem obecny na Zjeździe.
miaras

Postprzez misiorealista » 26 maja 2016, 13:10

misiorealista napisał(a): Dlatego kolego marias, jeśli nie byłeś na zjeździe(może byłeś ) to teraz pozostaje interpretować po swoje co zostało uchwalone,... .
miaras napisał(a): Skąd kolega ma też pewność, że nie byłem obecny na Zjeździe.

Proponuję nauczyć się dokładnie czytać, to wtedy zauważysz, że pewności ze na zjeździe nie byłeś nie mam! Ale nie oszukując się, nie raz z tego nicku pisałeś swoje imię i nazwisko, wiec Cię na tym zjeździe nie widziałem!
Wiec proszę Cię nie zachowuj się jak małe dziecko, nie udawaj, że byłeś, nie wymyslaj nowych interpretacji uchwalonych uchwał, tylko zajmij się szachach.
Na Mistrzostwach Juniorów za 2 tygodnie w Leżajsku będa prawdopodobnie wszyscy działacze z naszego województwa wiec to będzie dobra okazja aby porozmawiać i nie ukrywać się za ekranem komputera.
misiorealista

Postprzez lambda » 26 maja 2016, 13:15

miaras napisał(a):Kolego lambda nie życzę sobie wypowiadania się za mnie, wypowiadaj się za siebie i nie sugeruj że jesteś jedynym reprezentantem środowiska szachów podkarpackich, bo tak nie jest. Bardzo wysoko sobie cenię środowisko szachistów na Podkarpaciu i w odróżnieniu od Ciebie nie obrażam tutaj wypowiadających się. Masz swoje zdanie to je przedstaw bo jak do tej pory nic sensownego nie widzę.

Kompletnie nie zrozumiałeś intencji mojej wypowiedzi. :wall: Odwracając kota ogonem, a sens tego posta doskonale ujął Misiorelista

misiorealista napisał(a): Ale nie oszukując się, nie raz z tego nicku pisałeś swoje imię i nazwisko, wiec Cię na tym zjeździe nie widziałem!
Wiec proszę Cię nie zachowuj się jak małe dziecko, nie udawaj, że byłeś, nie wymyslaj nowych interpretacji uchwalonych uchwał, tylko zajmij się szachach.

Podobnie jak Misio nie przypominam sobie, aby delegat z Sanoka wychodził i kontaktował się z kimkolwiek, co jest ostatecznym dowodem na to ,że ciebie na zjeździe nie było.
miaras napisał(a):prawdopodobnie Zjazdy są przez pewne osoby nagrywane, niestety w takiej atmosferze frekwencja spada co nie dziwi. Skąd kolega ma też pewność, że nie byłem obecny na Zjeździe.

Bardzo poważny zarzut, masz dowody ,podejrzenia ?

Teraz w moim imieniu zwracam się do Ciebie Panie kolego Miaras, abyś wyjaśnił wszystkim czytającym ten wątek, dlaczego usunąłeś większość swoich wypowiedz w których zgłaszałeś swoje zastrzeżenia wobec działalności Podkarpackiego Związku Szachowego

lambda

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez miaras » 26 maja 2016, 13:32

kolego lambda to że ktoś sobie rejestruje Zjazdy to nie jest jakieś naruszenie przepisów, na niektórych Zjazdach jest TV i rejestruje przebieg i to jest normalne. Zjazd jest otwarty dla wszystkich: Delegatów, gości widowni. To co piszę na tym forum jest moją sprawą a nie Twoją, ważne jest że nie naruszam regulaminu tego forum. Na WZD w Sędziszowie miało być cacy jak wspomniał kolega adse, lecz przegłosowano Uchwałę Nr 4 do której kluby muszą się zastosować. Znajdź lub pokaż jakieś rozwiązanie tego problemu, to podyskutujemy, napisz jaki klub reprezentujesz i co masz do zaproponowania. Swoją drogą od czasu WZD rok temu w Sędziszowie Młp. zmieniło się na lepsze w Podkarpackim Związku Szachowym, załatwiono wiele spraw, doceniam merytoryczny poziom prowadzącego tegoroczny WZD. Myślę że wszystko idzie w dobrym kierunku, wprawdzie nie wyjaśniono parę kwestii np. tego w jaki sposób będzie niwelowana strata z roku ubiegłego, sprawy mandatów, ale jest widoczna bardzo wyraźna poprawa działalności Związku.
miaras

Postprzez miaras » 13 cze 2016, 19:22

misiorealista napisał(a):Na Mistrzostwach Juniorów za 2 tygodnie w Leżajsku będa prawdopodobnie wszyscy działacze z naszego województwa wiec to będzie dobra okazja aby porozmawiać i nie ukrywać się za ekranem komputera.

Już miałem cichą nadzieję na poprawę jakości organizacji, lecz chyba się myliłem, wystarczy porównać:
http://www.krawiec-adam.pl/portal/JUNIO ... oto24.html
http://www.kkszuraniakrosno.pl/aktualno ... dsumowanie
http://www.kkszuraniakrosno.pl/aktualnosci/mistrzostwa-wojewodztwa-podkarpackiego/400-mistrzostwa-wojewodztwa-podkarpackiego-juniorow-w-szachach-szybkich-7-06-2014-hala-mosir-krosno-relacja
Jeśli organizacja tegorocznych mistrzostw to marzenie działaczy skupionych wokół Zarządu PKZSzach, to ładna wizytówka województwa.
miaras

Postprzez miaras » 20 cze 2016, 06:55

Wczoraj odbył się WZD PZSzach, niestety widoczny był brak przedstawicieli z Podkarpacia. Zjazd miał uroczystą formułę związaną z 90-leciem powołania PZSzach. Podkarpacie ma bogatą historię szachów, chociażby udział zespołów w najwyższych ligach,mieliśmy paru Mistrzów i Mistrzynie Polski, organizowane były wysokiej rangi turnieje szachowe np. cykl turniejów o Puchar Bieszczadów. Dzisiejsza działalność PKZSzach to blokowanie tej historii i mało ma z szachami wspólnego.
miaras

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach