Strona PZSzach - www.pzszach.pl

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Strona PZSzach - www.pzszach.pl

Postprzez kolokwium » 04 lut 2016, 20:18

Nastąpiła zmiana na stronie pzszach.pl, z tej okazji wystosowano list do szachistów (Nowy portal na 90-lecie Polskiego Związku Szachowego.)
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2068 razy
Otrzymał podziękowań: 2193 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez AuroraBorealis » 05 lut 2016, 12:09

Wyglada jak zrobiona w cmsie, ale i tak jest 1000 razy lepsza od poprzedniej. Na starej stronie szukanie czegos to byl prawdziwy horror
AuroraBorealis

Podziękował : 161 razy
Otrzymał podziękowań: 385 razy
Ranking: 2120

Postprzez harasimo » 11 lut 2016, 14:42

Bo jest zrobiona w cmsie, mały research i wiadomo w jakim - Wordpress. Wg mnie brakuje jej ręki artysty, ale na plus jest czytelność.
harasimo

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez kolokwium » 14 lut 2016, 15:55

Wczoraj szukałem ostatniego biuletynu Kolegium. Na nowej nie znalazłem, może i był tylko link na podstronie "strefa szachistów >> dla sędziów" Biuletyny sędziowskie jest nieaktywny. Dobrze, że jest link "stara strona".
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez harasimo » 16 lut 2016, 16:36

kolokwium napisał(a):Wczoraj szukałem ostatniego biuletynu Kolegium. Na nowej nie znalazłem, może i był tylko link na podstronie "strefa szachistów >> dla sędziów" Biuletyny sędziowskie jest nieaktywny. Dobrze, że jest link "stara strona".

To raczej częsty przypadek przy wdrażaniu nowej strony. Ciężko jest przenieść od razu całą treść gromadzoną przez lata na stronie do nowego produktu, szczególnie jeżeli nastąpiła zmiana technologii. Taka operacja jest czasochłonna, a zapewne PZSzach chciał w miarę szybko uruchomić nową stronę. Najlepiej dać znać PZSzachowi o błędzie ;)

EDIT: zdarzają się jeszcze np. takie kwiatki:
http://pzszach.pl/komisje-pzszach/komis ... -rankingu/

Aczkolwiek strona błędu ładna ;)
harasimo

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez kolokwium » 02 sie 2016, 23:16

Czytając o Olimpiadzie do lat 16 w Popradzie zauważyłem pewien brak konsekwencji. W relacji imiona i nazwiska zawodników były pisane niezgodnie z polską wielowiekową tradycją.
Walter Szymon, Garbowski Jakub, Antolak Julia, Szmer Aleksander, zawodniczka rezerwowa Krzysztyńska Anna.
Trzaskowska Hanna, Hrymowicz Artur, Daliga Anita, Zarębska Lena, rezerwowy Zarębski Piotr.

Jednakże imiona i nazwiska niezawodników były już napisane poprawnie.
Przez Michał Bartel - 22 lipca 2016
Kapitan Hanna Garbowska
Kapitan Tomasz Trzaskowski, trener Cezary Zarębski
Poniżej publikujemy relacje autorstwa Tomasza Trzaskowskiego z wykorzystaniem wiadomości sportowych i zdjęć Hanny Grabowskiej oraz Cezarego Zarębskiego.

Ponadto dobrze, że Marek Jurek nie brał udziału (jako zawodnik) i jako niezawodnik, bo grając byłby Jurkiem Markiem, a pisząc Markiem Jurkiem.
    Hanna Garbowska ale Garbowski Jakub
    Tomasz Trzaskowski ale Trzaskowska Hanna
    Cezary Zarębski ale Zarębska Lena i Zarębski Piotr

PS
Oczywiście pomijamy pisownię na wydrukach z programu Swiss-Manager.
kolokwium
Moderator

Postprzez kolokwium » 04 gru 2016, 17:06

Mija miesiąc od wyborów Kolegium sędziów PZSzach, a na stronie http://pzszach.pl/komisje-pzszach/kolegium-sedziow/ nadal skład poprzedni, za którego już byłby na www i e-mailem biuletyn pokonferencyjny. Ale trzeba się przyzwyczaić bo nowe władze, to i nowe zwyczaje.
kolokwium
Moderator

Postprzez biesy » 04 kwi 2018, 14:28

Kilka minut temu zacząłem pić kawę i rozmyślać o szachach. Moje myśli poszybowały do Radosława Wojtaszka i jego niebywałego sukcesu jakim jest srebro na ME. Chciałem zobaczyć jak kształtowała się kariera Radosława w latach juniorskich. Wszedłem na stronę PZSzach i w zdumieniu zamarłem. Nie mogę odszukać żadnych informacji o wynikach naszych juniorów. Strona PZSzach to powinna być skarbnica wiedzy o historii naszej dyscypliny. Wyniki z lat 80, 90 itd juniorów, juniorek. To nie jest dla tych osób, które teraz tworzą środowisko szachowe ważne? Gdzie jest wzbudzanie ducha rywalizacji? Gdzie ukazanie dzieciom i młodzieży możliwości zapisania się na kartach historii? Zapomniałem, że najważniejsze dla tych działaczy są opłaty i KOF. Jak nie ma miłości do szachów to nic nie jest warta ta cała działalność. Dopijam kawę i jest mi smutno.

Dobrze, że czołowi szachiści przynajmniej zaczęli walczyć o popularyzację szachów bo sam Radosław Wojtaszek ciesząc się z sukcesu zaapelował do szachistów:
Radosław Wojtaszek napisał(a):Na koniec mam do Was prośbę o udostępnienia, chciałbym, żeby o szachach w naszym kraju mówiło się dużo więcej, bo wszyscy wiemy, że na to zasługują!

a więc ja zaapeluję do działaczy PZSzach tymi samymi słowami
Na koniec mam do Was prośbę o opracowanie zestawienia medalistów z MPJ na stronie PZSzach, chciałbym, żeby o szachach w naszym kraju mówiło się dużo więcej, bo wszyscy wiemy, że na to zasługują!
biesy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez ooooo » 04 kwi 2018, 22:43

Na szczęście są pasjonaci, którzy takie informacje gromadzą i zamieszczają.
Strona pana Przemysława Jahra:
http://www.szachypolskie.pl/
ooooo

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Ranking: 1800

Postprzez biesy » 05 kwi 2018, 10:11

Wchodzę na stronę PZSzach i szukam osób wyróżnionych hetmanami, złotymi odznakami, srebrnymi i nigdzie nie mogę odszukać Przemysława Jahra. Dzieło, które zrobił zasługuje na ogromny szacunek i uznanie
Przemysław Jahr

Liczba artykułów: 2873
To ja się właśnie pytam dlaczego PZSzach nie zwrócił się do tego pana aby przenieść te informacje na stronę PZSzach (czyniąc go np redaktorem) nie widziałbym nic złego w tym aby nawet zapłacić za takie działanie. PZSzach już nie raz pokazał jak chętnie płaci za ChessArbitra - kupiony i położony a można było stworzyć nasz związkowy program co pewnie nastąpi bo CA to trup, MATa - przecież związek mógł po prostu zacząć wydawać swój własny tytuł gdy mat padał na komercyjnym rynku, i inne usługi świadczone przez członków zarządu.
Mieliśmy dwa lat temu rocznicę 90 lecia związku. To strona związku powinna być encyklopedią szachów w Polsce. Jeszcze raz pojadę cytatem z "Nic śmiesznego" To ja się właśnie pytam gdzie w tym wszystkim są szachy i ich historia! Jakby powiedział takim działaczom Wojciech Cejrowski? Podpowiem słowo na trzy litery.
A teraz siadam do kawy i czytam o osiągnięciach naszej gwiazdy i brązowej medalistki z ME w szachach błyskawicznych http://www.szachypolskie.pl/monika-socko/ jest to imponujący szachowy życiorys. Pani Moniko jeśli Pani czyta to składam szczere gratulacje.

kolokwium :?
biesy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez korob » 05 kwi 2018, 10:31

Wchodzę na stronę PZSzach i szukam osób wyróżnionych hetmanami, złotymi odznakami, srebrnymi i nigdzie nie mogę odszukać Przemysława Jahra.

Znalazłem na stronie PZSzach, że Pan Przemysław Jahr otrzymał hetmana:
Hetmany za 2016 wręczone!
Podczas ceremonii otwarcia LOTTO Mistrzostw Polski oraz Budimex Mistrzostw Polski kobiet w szachach odbyła się również „Gala Hetmanów” prowadzona przez wiceprezesa PZSzach Adama Dzwonkowskiego.
Hetmany przyznawane są przez kapitułę składającą się z członków zarządu PZSzach, komisji rewizyjnej, prezesów wojewódzkich związków szachowych oraz byłych prezesów PZSzach.
Hetmana w kategorii „Zawodnik roku” zdobył arc. Radosław Wojtaszek.
Hetmana w kategorii „Zawodniczka roku” zdobyła arc. Klaudia Kulon.
Hetmana w kategorii „Trener roku” zdobył arc. Bartosz Soćko.
Hetmana w kategorii „Klub roku” zdobyła Akademia Szachowa Gliwice.
Hetmana w kategorii „Sędzia roku” zdobyła Magdalena Judek.
Hetmana w kategorii „Dziennikarz roku” zdobył Przemysław Jahr.
Hetmana w kategorii „Organizator roku” zdobył Łukasz Brożek.
Hetmana w kategorii „Całokształt działalności” otrzymał arc. Włodzimierz Schmidt.
Hetmana w kategorii „Nauczyciel Roku” otrzymała Jolanta Katarzyna Dados.
Hetmana za postawę „Fair play” otrzymał Szymon Gumularz.
Hetmana za wybitne osiągnięcie sportowe otrzymała reprezentacja Polski kobiet.

biesy - Twoje uwagi są słuszne, ale trzeba brać pod uwagę fakt, że wszystko kosztuje, a chyba ze środkami PZSzach nie jest najlepiej, skoro zamiast pomagać szachowemu środowisku, gnębi je haraczami.
Polecam Kurs interaktywny SzachyDzieciom.pl - https://szachydzieciom.pl
korob

Podziękował : 182 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy
Ranking: 2119

Postprzez hajdzik » 05 kwi 2018, 11:28

niekoniecznie podwyższenie i zwiększenie haraczów, jest skutkiem słabej kondycji finansowej.
Czasami to zwykła ludzka pazerność i chciwość.
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 249 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 05 kwi 2018, 11:37

Jak wydaja 700 tyś rocznie na pensje, to się nie dziwię, że potrzebują więcej kasy. Z każdego turnieju ciągną opłaty K-R, opłaty za rejestrację turnieju, od zawodników opłaty za nadanie kategorii, za licencje od trenerów i sędziów. Do tego opłaty za rejestracje zawodnika, zmianę barw klubowych .I jeszcze im mało!!! Niech zaczną gospodarować tyi pieniędzmi w normalny sposób, to nie będzie trzeba wymyślać dyskryminacyjnych opłat.
Nie znam żadnej innej dyscypliny, w której amatorzy okładani są tak dużymi haraczami.

Dyskryminacja nr 1: w zawodach indywidualnych zawodnik niezrzeszony płaci więcej niż zrzeszony, chociaż PZSZACH nie ponosi za niezrzeszonego żadnych dodatkowych kosztów

Dyskryminacja nr 2: zrzeszony z kat 3 i wyższą płaci, nie płaci za to niezrzeszony z kat 4,5 i BK. Dlaczego chcą karać ludzi za to, że lepiej grają w szachy?
AuroraBorealis

Podziękował : 161 razy
Otrzymał podziękowań: 385 razy
Ranking: 2120

Postprzez kolokwium » 05 kwi 2018, 13:16

Na wielu stronach trudno jest znaleźć coś archiwalnego...
kolokwium
Moderator

Postprzez ŁowcaAndroidów » 05 kwi 2018, 14:42

AuroraBorealis napisał(a):Jak wydaja 700 tyś rocznie na pensje, to się nie dziwię, że potrzebują więcej kasy.

Chciałbym wiedzieć kto i ile dostaje miesięcznie i co w związku z tą wypłatą zrobił... Wtedy bym punktował tych "darmozjadów" :) Jak pisałem kilka lat wstecz związek nie działa na rzecz szachów.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 547 razy
Ranking: 2286

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach