Strona PZSzach - www.pzszach.pl

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Strona PZSzach - www.pzszach.pl

Postprzez gruzin » 06 kwi 2018, 01:00

Nie bronię PZSzach jednak potrzeby i wymagania szachistów są duże. Nowy Prezes obiecywał audyt każdego procesu, czego nie widać, albo wyszło że procesy nie są do naprawy (dlatego dwóch członków Zarządu zrezygnowało). Może lokal PZSzach jest za duży (robi za klub szachowy dla Warszawy patrz Mazowiecki Związek Szachowy Adres korespondencyjny: Polski Związek Szachowy, 00-514 Warszawa, ul.Marszałkowska 84/92, z dopiskiem Mazowiecki Związek Szachowy Dyżury: w poniedziałki w siedzibie PZSzach: Warszawa ul.Marszałkowska 84/92 w godz.17.00-19.00 ), może pracownicy PZSzach za dużo czasu poświęcają na projekty związane ze stolicą (Wars i Sawa grają w szachy, Festiwal Najdorfa), a cała Polska za to płaci. Fakt faktem życie w Warszawie nie jest tanie i jestem przekonany że stawki w biurze PZSzach znacznie odbiegają w dół od średniej w Warszawie. Więc prośba o szanowanie pracowników biura PZSzach za to co robią.
Pozdrawiam
gruzin

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Ranking: 0

Postprzez hajdzik » 06 kwi 2018, 07:54

gruzin - każdy ma swoje potrzeby
a nawiązując do odbiegania od średniej w Wawie -
koleżanka w Zusie pracuje 5 lat i zarabia minimum krajowe, a w samym Zusie ostatnia podwyżka dla pracowników w śląskim była 12 lat temu
myślisz, że oni również pracują za min. krajowe i od 12 lat nie mieli podwyżki?
Robią to za pieniądze, więc kwestia z "szanowaniem" do mnie nie przemawia - za darmo i w czynie społecznym tego nie robią - no chyba, że się mylę, to proszę mnie poprawić
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 423 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez chlebik » 06 kwi 2018, 08:25

gruzin napisał(a): Może lokal PZSzach jest za duży (robi za klub szachowy dla Warszawy patrz Mazowiecki Związek Szachowy Adres korespondencyjny: Polski Związek Szachowy, 00-514 Warszawa, ul.Marszałkowska 84/92, z dopiskiem Mazowiecki Związek Szachowy Dyżury: w poniedziałki w siedzibie PZSzach: Warszawa ul.Marszałkowska 84/92 w godz.17.00-19.00 )

Akurat duży to ten lokal aż tak nie jest (a wiem, bo grałem tam nie raz), kwestia w jego lokalizacji. Żona pracuje może 200m od siedziby i za biuro w kamienicy jej firma płaciła koło 13k miesięcznie, do tego dodatkowe opłaty za miejsce parkingowe. Samo biuro to były raptem 3 pokoje i łączący je hall zatem bez jakiś szaleństw.

gruzin napisał(a):może pracownicy PZSzach za dużo czasu poświęcają na projekty związane ze stolicą (Wars i Sawa grają w szachy, Festiwal Najdorfa), a cała Polska za to płaci.

Ale 'Wars i Sawa' to jednak 'podakcja' z tego co wiem 'Szachów w szkole' czyli dużego projektu ogólnopolskiego. Z kolei Najdorfa jak wynika z ich strony:

Organizator: Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.

Sam PZSzach tylko firmuje logiem i pewnie wsparciem merytorycznym, robotę i pieniądze odwala fundacja i tytularny sponsor MetLife.

Fakt faktem życie w Warszawie nie jest tanie i jestem przekonany że stawki w biurze PZSzach znacznie odbiegają w dół od średniej w Warszawie. Więc prośba o szanowanie pracowników biura PZSzach za to co robią.
Pozdrawiam

Żona do biura ostatnio poszukiwała stażystę do prostych zadań biurowych (student, zero doświadczenia zawodowego) i dostał 11zł brutto/h (na zlecenie oczywiście) i to była najniższa stawka na jaką się ktokolwiek zgodził. Jakoś nie widzę wieloletnich wyjadaczy szachowych pracujących za podobne pieniądze w Warszawie.
You got big dreams. You want fame. Well, fame costs. And right here is where You start paying. With sweat. - Fame TV Series Intro
Mój dziennik: http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=10&t=5118
chlebik

Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 302 razy
Ranking: 1800
FICS: chlebik

Postprzez biesy » 06 kwi 2018, 08:38

Czasy się zmieniają, uwarunkowania się zmieniają, oczekiwania się zmieniają. Trzeba być zawsze gotowym na zmianę. Jeśli jest problem z wynajęciem lokalu w Wawie czy z wyższymi niż w innych regionach wynagrodzeniami to w obecnych czasach (możliwość telepracy, możliwość pracy zarządu w trybie głosowań elektronicznych) trzeba szukać innych rozwiązań. Może przenieść związek do Lublina albo do Białegostoku? Trzeba być zawsze gotowym na zmianę i szukać rozwiązań nawet tych na pierwszy rzut oka irracjonalnych (chyba szachistom tego tłumaczyć nie trzeba bo wiele fantastycznych kombinacji zaczyna się na pierwszy rzut oka od irracjonalnych posunięć)

gruzin napisał(a):Nie bronię PZSzach jednak potrzeby i wymagania szachistów są duże.

Dla mnie sprawy wymagające naprawy są oczywiste:
opłaty stosunkowo niskie ale przede wszystkim proste.
całkowicie położone tematy IT - CR, CA
związek musi koncentrować się na rozwoju sportu młodzieżowego - kadry wojewódzkie i centralne.
uporządkowanie bałaganu w rozgrywkach - ligi wojewódzkie, centralne - tu jest brak jakiejkolwiek logiki
brak wspólnej polityki PZSzach i WZSzach - wyczuwam, że związek sobie a WZSzachy sobie. W każdym województwie inaczej funkcjonują rozgrywki typu MW - czy nie powinny być organizowane w oparciu o takie same regulaminy i terminy w kraju?
biesy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Postprzez hajdzik » 06 kwi 2018, 08:54

dla szachistów nie ma znaczenia czy siedziba będzie w Wawie czy Koziel Wólce
kto powiedział, że siedziba musi być w Wawie?
Jest to jakoś w statucie zapisane?

szachistów interesuje co PZSzach robi dla szachistów
hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 06 kwi 2018, 10:25

chlebik napisał(a):Jakoś nie widzę wieloletnich wyjadaczy szachowych pracujących za podobne pieniądze w Warszawie.

Mylisz działaczy z pracownikami.
Poza tym jakie kwalifikacje do warszawskich pensji mieli np żona arcymistrza, albo brat innego arcymistrza, którzy pracowali w PZSZACH zaraz po studiach, bez żadnego doświadczenia? Czy na pensje m.in. takich ludzi warto wydawać 70 tyś zł miesięcznie? Pracowałem jeszcze parę lat temu w jednej z dużych korporacji i za 6-7 tyś brutto zatrudniano tam kumatych i ambitnych ludzi z pewnym doświadczeniem. 2 takich i sprawy administracyjne się załatwi. Tylko trzeba uprościć system opłat i regulaminy.

Siedziba nie musi być w centrum Warszawy. Po co to komu? Ja mam gleboko w du@#$ czy siedziba jest w Warszawie, czy w Pacanowie. Większość szachistów nigdy tam nie była, a za lokalizację musi płacić ciężkie pieniądze. Gdyby te pzszachowskie haracze pozostały w regionach, to byśmy mieli więcej lokalnych turniejów, lepsze szkolenie w klubach i więcej sprzętu. A tak to mamy przeżerających 70 tysięcy miesięcznie cwaniaków, których jedynym pomysłem jest wymyślanieni coraz to nowych opłat. A to 70 tyś miesięcznie to tylko pensje. Są jeszcze delegacje i cała masa innych rzeczy, za które też płacimy ciężką kasę. Chłopaki sobie siedzą w warszafce, wrzucają na facebooka zdjęcia z szerokim uśmiechem i dla nich wszystko jest ok, a my za tą zabawę w pseudo-działaczy płacimy coraz więcej.
AuroraBorealis

Podziękował : 148 razy
Otrzymał podziękowań: 339 razy
Ranking: 2120

Postprzez Rafcik » 06 kwi 2018, 10:32

Swego czasu zarząd pracował (może dalej pracuje) "pro publico bono", a jedyną osobą zatrudnioną była osoba odpowiedzialna za sprawy finansowe/sekretariat.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 385 razy
Ranking: 2268

Postprzez AuroraBorealis » 06 kwi 2018, 10:48

Rafcik napisał(a):Swego czasu zarząd pracował (może dalej pracuje) "pro publico bono", a jedyną osobą zatrudnioną była osoba odpowiedzialna za sprawy finansowe/sekretariat.

Jeszcze parę lat na liście płac byli m.in. Bartel, Majdan, Przybylski i Rzepecka. Nie pamiętam, czy wszyscy w jednym czasie. Piotr Murdzia chyba też był na etacie. Jak jeszcze biuro było na przeciwko pajaca kulturu, to 2 razy w nim byłem i pracowały tam co najmniej 3 osoby. Jak jest teraz - nie wiem. Ale 70 klocków miesięcznie na kilka osób bez wielkiego doświadczenia to bardzo dużo. Nawet jeśli włączymy w tą kwotę wynagrodzenia dla trenerów akademii i sędziów imprez MP (na innych imprezach płaci organizator), to 70 tyś to jest bardzo dużo jak na niszową dyscyplinę, jaką są szachy.

Niech zaczną szukać oszczędności, zamiast okładać ludzi kolejnymi idiotycznymi opłatami. Te ostatnie mają charakter dyskryminacyjny i nadają się do zgłoszenia do Rzecznika Praw Obywatleskich i Ministerstwa Sportu. Może jak im przykręcą dofinansowanie, to się trochę naprostują. Mnie jest ten związek nie potrzebny do niczego, niech mnie tylko przestanie okradać. Opłaty K-R,licencja trenerska, sędziowska, kara za to, że nie należe do klubu. Co będzie dalej? Dodatkowa opłata, że mój ranking jest wyższy od średniego? To jest jakiś absurd. Dlaczego można robić szachy na podobnym poziomie w Czechach, na Słowacji i Węgrzech za znacznie mniejszą kasę?

Sprawdziłem też, gdzie mają siedziby związki Czechó, Słowaków i Węgrów. I są nimi Praga (droższa od Warszawy!), Nowe Zamky (więc da się i w małej miejscowości) i Budapeszt. I jakoś opłat jest mniej. Problemem nie jest brak kasy, tylko rozrzutność pzszach i nieumiejętność obracania zebranymi pieniędzmi.

Nie zachęci się nowych ludzi do gry wysokimi opłatami. Nie znam ŻADNEJ dyscypliny, której związek tak okłada opłatami amatorów. To jest skandal!
Ostatnio edytowany przez AuroraBorealis, 06 kwi 2018, 10:59, edytowano w sumie 1 raz
AuroraBorealis

Postprzez hajdzik » 06 kwi 2018, 10:56

no niestety są dwie sprawy , które się nałożyły:

Pazerność i chciwość - tutaj nie trzeba tłumaczyć, można jedynie "napomknąć' o rozrzutności

rosnąca popularyzacja szachów - coraz więcej dzieciaków gra w szachy, a ponieważ rodzice kochają dzieci i chcą by się rozwijały to zapłacą - a co gorsza- ten trend zaczynam widzieć również u organizatorów turniejów szachowych - gdzie w ciągu 2 lat opłaty wpisowe wzrosły o 100 a nawet czasem 300%
szachy stały się popularne, jest więcej turniejów, więcej ludzi gra - to i kwestią czasu kiedy ktoś w naszym pięknym kraju wpadnie na pomysł podniesienia danin..
hajdzik

Postprzez biesy » 06 kwi 2018, 13:50

Właśnie pijąc kawę rozmyślam o naszym nieszczęśliwym środowisku i myślę sobie co o tym wszystkim może myśleć nasz złoty prezes Dzwonkowski i chyba ma to daleko gdzieś bo na profilu oficjalnym fb widzę go uśmiechniętego w podróży do Chin z Janem Krzysztofem Dudą. To ja się ##### pytam za czyje pieniądze nasz złoty prezes tam dotarł? Jak chociaż 1 zł jest z moich składek to ja się po raz drugi się ##### pytam jaki jest merytoryczny sens tej wyprawy!?! (jeśli za prywatne to najmocniej przepraszam)

Także Panie hajdzik już masz najprawdopodobniej odpowiedź na co są te daniny i na co chętnie zostaną wydane.

P.S.
Nie mogę pić kawy i myśleć o naszym związku bo kawa przestaje mi smakować wrr.....
biesy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Postprzez AuroraBorealis » 06 kwi 2018, 14:57

No jak to? Nie znasz wyników tej "wizyty" w Chinach? Przecież od tego czasu Polacy zaczeli grać w chińskich superturniejach. Chińczycy za to zagrają w nowo powstałych polskich super-kołówkach. Dodatkowo udało się pozyskać potężnych chińskich sponsorów dla kadry i załatwić wymiane szkoleniową.

A pozniej wszycy się obudziliśmy ;)
AuroraBorealis

Postprzez krzysio » 07 kwi 2018, 09:20

AuroraBorealis napisał(a):...
Dlaczego można robić szachy na podobnym poziomie w Czechach, na Słowacji i Węgrzech za znacznie mniejszą kasę?

....!

Uważam, że pisząc "podobny poziom" nieco nadużywasz tego słowa, nie uwzględniasz wielkości krajów/ilości ludności. O ile przy Słowacji taka teza sie obroni, to przy Czechach i Węgrach leżymy. Podobna ilość GM (można i inne kryterium zastosować), przy kilkukrotnie mniejszej ilości mieszkańców.
krzysio

Podziękował : 327 razy
Otrzymał podziękowań: 1006 razy

Postprzez gruzin » 07 kwi 2018, 23:42

chlebik napisał(a):
gruzin napisał(a): Może lokal PZSzach jest za duży (robi za klub szachowy dla Warszawy patrz Mazowiecki Związek Szachowy Adres korespondencyjny: Polski Związek Szachowy, 00-514 Warszawa, ul.Marszałkowska 84/92, z dopiskiem Mazowiecki Związek Szachowy Dyżury: w poniedziałki w siedzibie PZSzach: Warszawa ul.Marszałkowska 84/92 w godz.17.00-19.00 )

Akurat duży to ten lokal aż tak nie jest (a wiem, bo grałem tam nie raz), kwestia w jego lokalizacji. Żona pracuje może 200m od siedziby i za biuro w kamienicy jej firma płaciła koło 13k miesięcznie, do tego dodatkowe opłaty za miejsce parkingowe. Samo biuro to były raptem 3 pokoje i łączący je hall zatem bez jakiś szaleństw.
W Białymstoku taki lokal kosztuje 3 000 za 5 000 miesięcznie to będzie człowiek z biura PZSzach w Białymstoku o 7:00 w ministerstwie coby załatwić sprawy PZSzach
gruzin napisał(a):może pracownicy PZSzach za dużo czasu poświęcają na projekty związane ze stolicą (Wars i Sawa grają w szachy, Festiwal Najdorfa), a cała Polska za to płaci.

Ale 'Wars i Sawa' to jednak 'podakcja' z tego co wiem 'Szachów w szkole' czyli dużego projektu ogólnopolskiego. Z kolei Najdorfa jak wynika z ich strony:

Organizator: Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.

Sam PZSzach tylko firmuje logiem i pewnie wsparciem merytorycznym, robotę i pieniądze odwala fundacja i tytularny sponsor MetLife.

W żaden inny projekt wojewódzki odnośnie Szachów w Szkole PZSzach tak się nie angażuje jak w Warszawę i MZSzach. Załatwia finansowanie z Ministerstwa Sportu pod nazwą Finał Ogólnoplski dla rozgrywek Mazowieckiego. Tak samo PZSzach składa wnioski do ministerstwa na Najdorfa. Pracownicy biura PZSzach są zaangażowani w oba projekty
Fakt faktem życie w Warszawie nie jest tanie i jestem przekonany że stawki w biurze PZSzach znacznie odbiegają w dół od średniej w Warszawie. Więc prośba o szanowanie pracowników biura PZSzach za to co robią.
Pozdrawiam

Żona do biura ostatnio poszukiwała stażystę do prostych zadań biurowych (student, zero doświadczenia zawodowego) i dostał 11zł brutto/h (na zlecenie oczywiście) i to była najniższa stawka na jaką się ktokolwiek zgodził. Jakoś nie widzę wieloletnich wyjadaczy szachowych pracujących za podobne pieniądze w Warszawie.

Może dlatego lepiej biuro przenieść do Białegostku
gruzin

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez redjok » 08 kwi 2018, 00:02

Rafcik napisał(a):Swego czasu zarząd pracował (może dalej pracuje) "pro publico bono", a jedyną osobą zatrudnioną była osoba odpowiedzialna za sprawy finansowe/sekretariat.

Jeśli chcemy zobaczyć odpowiedzialność, profesjonalizm i jakość działania to nie można opierać działalności tak poważnej już organizacji jak PZSzach tylko na społecznej pracy członków zarządu. Ten model wydaje się być już nieaktualny.
Sprawny korporacyjny zarząd, okrojona administracja i symboliczna opłaty. Myślę, że można. Popieram Aurorę i biesego.
redjok
Administrator

Podziękował : 415 razy
Otrzymał podziękowań: 487 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez AuroraBorealis » 08 kwi 2018, 12:22

Znalazłem ciekawy tekst na stronie Z.Nagrockiego. Całość tutaj: http://www.nagrocki.com/opinie-kontrowersje/20-pzszach/43-przyjazn-prezesa-z-piotrem-kaczorowskim-owocuje

Najciekawszy wg mnie fragment:

Okazało się, że Czesi posiadają więcej niż my klubów szachowych (ponad 600) i zarejstrowanych szachistów (ponad 30 000) W ramach centralnych rozgrywek organizowane są tam: ekstraliga, dwie I ligi oraz sześć II lig. Oprócz tego każdy z 14 województw prowadzi rozgrywki III ligi oraz rozgrywki lig regionalnych. Wszystkie drużynowe rozgrywki seniorów są prowadzone są w formie lig dojazdowych.
AuroraBorealis

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach