Klasyfikacyjno-rankingowy absurd cenowy

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Klasyfikacyjno-rankingowy absurd cenowy

Postprzez zulu » 14 kwi 2018, 16:00

rutra napisał(a):
hajdzik napisał(a):czyli można zrobić dwa turnieje jeden po drugim - do 4 rundy, a w drugim turnieju 3 kolejne rundy
organizacyjnie i technicznie do zrobienia chyba? :)

Teoretycznie FIDE mogłoby się przyczepić do kojarzenia w "drugim" turnieju. Natomiast to mogłaby być ciekawa opcja. Zamiast płacić 20zł od zawodnika przy turnieju 9 rundowym, wystarczy zrobić 3 turnieje po 3 rundy (tak zgłosić do FIDE), a wyniki połączyć. Jedynie nie będzie możliwości zdobycia kategorii, tylko ranking elo.

Swoją drogą ciekawy pomysł z takimi turniejami (jak ten wspomniany wcześniej we Francji). Jeśli ktoś nie ma czasu jeździć po Polsce czy nawet po świecie na turnieje zgłoszone do FIDE (bo na 5 rund potrzebuje 2-3 dni, nie wspominając o turniejach 9 rundowych), a chciałby podwyższyć ranking, to mógłby zagrać jednego dnia takie 3 partie zgłoszone do FIDE.

Patrzycie od strony zawodnika a nie organizatora, który płaci również opłatę rejestracyjną FIDE i opłatę stała 10 zł.
W ten sposób to może opłacać wysyłać drużynowe wojewódzkie rozgrywki z cyklu mistrzostw polski i indywidualne wojewódzkie.
zulu

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez rutra » 14 kwi 2018, 19:50

Opłata CR swoje, opłata FIDE swoje. Pytałem o to drugie. Ile wynosi opłata do FIDE za turniej liczący mniej niż 5 rund, bo w KOF takiej informacji nie ma.
rutra

Podziękował : 1573 razy
Otrzymał podziękowań: 1929 razy
Ranking: 1670

Postprzez kolokwium » 14 kwi 2018, 21:17

O ile pamiętam (mogę nie pamiętać, a i mogło się zmienić od wpisu "Bartka" na "forum trzech muszkieterów") to FIDE nie interesują poszczególne turnieje lecz zbiorcza opłata od federacji. Opłata ma limit i powyżej jego już nie płaci się (jak w ZUS). Czyli są to opłaty do PZSzach za turnieje "fidowskie".
Jak nie ma w KOF, to nie ma (opłaty a nie turniejów). Oczywiście to nie znaczy, że za chwilę nie będzie nowego KOF lub zaktualizowanego starego.

PS
Nie pamiętam (a może jest gdzieś zrzut lub cytat) jaka była informacja odnośnie aktualizacji KOF 1/2018 z 23 marca, bo cosik mi się zdaje, że został zmieniony (jak w słynnej sprawi medialnej). Zarząd przyjął takie zmiany http://pzszach.pl/wp-content/uploads/20 ... 3-2018.pdf
A na stronie pzszach.pl jest (może nowa) interpretacja
1. W miejsce składek członkowskich od zawodników niezrzeszonych w klubach (punkt 1.1.3 – skreślony) została wprowadzona opłata turniejowa dla zawodników niezrzeszonych w klubach (nowy punkt 4.2) obowiązująca we wszystkich turniejach.
Dodatkowa opłata za udział zawodnika niezrzeszonego (niebędącego członkiem klubu wg Centralnego Rejestru) w każdym turnieju podlegającemu jurysdykcji PZSzach wynosi:
a. 10 zł w turnieju szachów klasycznych
b. 5 zł w turnieju szachów szybkich
c. 5 zł w turnieju szachów błyskawicznych
zaznaczenie moje
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2017 razy
Otrzymał podziękowań: 2170 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez AuroraBorealis » 14 kwi 2018, 23:17

czyli blitz do fide jest zwolniony z tej oplaty? :-)
AuroraBorealis

Podziękował : 148 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Ranking: 2120

Postprzez kolokwium » 14 kwi 2018, 23:39

Wystarczy poczytać KOF :*
3.5 OR w turniejach w szachach szybkich lub błyskawicznych zgłoszonych do FIDE wynosi:
a) turniej kołowy oraz szwajcarski do 16 zawodników – 40 PLN
b) turniej szwajcarski powyżej 16 zawodników – 2,5 PLN x U
Z opłaty tej zwolnieni są organizatorzy MPJiM w szachach szybkich i błyskawicznych
Czyli Turniej kołowy powyżej 16 zawodników jest zwolniony z opłaty rankingowej (OR). (na razie)
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez AuroraBorealis » 15 kwi 2018, 08:54

turnieje do fide sa pod jurysdykcja FIDE, nie PZSZACH
AuroraBorealis

Podziękował : 148 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Ranking: 2120

Postprzez kolokwium » 15 kwi 2018, 11:15

Turnieje do FIDE idą poprzez narodowego administratora rankingu FIDE.
kolokwium
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach