Stosunek do PZSzach

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Stosunek do PZSzach

Postprzez korob » 13 wrz 2020, 17:56

Tak sobie myślę, że w tej kwestii PZSzach mógłby sporo zyskać, gdyby poszedł na współpracę z Infoszachem. To, jakby nie patrzeć, najpopularniejszy polski serwis szachowy, a przynajmniej tak wynika z tego zestawienia. Myślę, że obie strony mogłyby sporo na tym zyskać, a wtedy również szachy. Podobnie ma się sprawa z kwestią Chess Arbiter - Chess Menager (choć to pewnie bardziej złożony temat). Ale skoro ktoś ma dobry produkt to warto byłoby go wspomóc, niż pompować swój, który nie jest rozwijany. Jeśli związek nie ma środków na rozwój własnej działalności, to warto byłoby rozważyć współpracę z innymi, myślę że z dużą korzyścią dla nas wszystkich.

W linku "z tego zestawienia" powołałeś się na ranking z czasów pandemii, a wtedy wszystko poukładane było w zaskakujący, niestabilny sposób. Potem dużo zmienił okres wakacyjny i obecny ranking wygląda następująco:
Obrazek
Pozostałe polskie internetowe strony szachowe aktualnie wypadły z tego rankingu.
Polecam Kurs interaktywny SzachyDzieciom.pl - https://szachydzieciom.pl
korob

Podziękował : 260 razy
Otrzymał podziękowań: 324 razy
Ranking: 2119

Postprzez AuroraBorealis » 14 wrz 2020, 12:24

PZSZACH to kpina i to od lat. Nie potrafia przez ponad miesiac od ukonczenia szkolenia instruktorskiego wyslac kursantm certyfikatow (ponoc ktos odpowiedzialny za to pojechal sobie na lige, a pozniej ma urlop - masakra, jak mozna tego przez miesiac nie ogarnac? przeciez to jest godzina roboty. A szkolenie nie bylo bezplatne).
ok 10 lat temu byla szansa na wprowadzenie szachow do TV, ale osoba zatrudniona wtedy w biurze PZSZACHu kompletnie pokpila sprawe, nie stawiala sie na umowione spotkania i w koncu projekt upadl.
Dodatkowo od lat PZSZCH jest przechowalnia dla zon, braci, kumpli arcymistrzow. Np jestem ciekawy czy na komentowanie imprez (jesli pzszach za nie placi) zwiazek rozpisal konkurs/przetarg. Cos mi sie nie wydaje, bo dziwnym trafem komentuje kolega prezesa.
Ogolnie syf i brak wizji. Mial byc program szachy w gminach - no i gdzie on sie podzial? Klubow jest coraz mniej i PZSZACH nie potrafi w zaden sposob zachecic ludzi do zakladania nowych. Dodatkowo oplat jest masa i sa dosc wysokie. Dla mnie lepiej by bylo, gdyby PZSZACH nie istnial, bo nigdy mi nie pomogl, za to czesto rzucal klody pod nogi.
AuroraBorealis

Podziękował : 182 razy
Otrzymał podziękowań: 441 razy
Ranking: 2120

Postprzez kolokwium » 14 wrz 2020, 18:08

PZSzach bazuje na tym, że ma monopol w RP na oficjalne rozgrywki szachowe.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2326 razy
Otrzymał podziękowań: 2479 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Titrant » 19 wrz 2020, 12:39

kolokwium napisał(a):PZSzach bazuje na tym, że ma monopol w RP na oficjalne rozgrywki szachowe.

No i na tym, że jest zrzeszony w FIDE.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 152 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy
Ranking: 1000

Postprzez Titrant » 11 paź 2020, 13:35    Post wygaśnie: 10 lis 2020, 13:35

Duda przerwał ponad dwuletnią "niepokonaną passę" Carlsena a na forum, jakby nie patrzeć szachowym, o tym taka cisza :-D. Tylko BAROL coś pisze.
:-(
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 152 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy
Ranking: 1000

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach