Pytania, tematy do poruszenia na Walnym Wyborczym

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Pytania, tematy do poruszenia na Walnym Wyborczym

Postprzez biesy » 16 kwi 2018, 13:45

To ja się właśnie, pytam kiedy poczuję, że nie jestem frajerem, płacącym tylko kasę na PZSzach. Proszę jakiegokolwiek delegata aby na WZD 10 czerwca tego roku pańskiego zadał w moim imieniu pytania:
kiedy związek zacznie robić coś pozytywnego? czy ktoś tu na forum jest wstanie wskazać kilka pozytywnych tematów, które pchnął PZSzach do przodu? i nie mylić mi tu z po prostu trwaniem
jak długo będzie trwał ten stan nicnierobienia? dla mnie informacja od wczesnej jesieni na stornie PZSzach, że testuje signhero nie robi żadnego wrażenia.
biesy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Ranking: 0

Postprzez brelo » 17 kwi 2018, 22:13

Tylko pytanie kiedy związek zacznie robić coś pozytywnego pewnie będzie miało mały sens, bo wcześniej Pan Prezes pewnie wygłosi propagandowy tekst o tym, że jest świetnie, a szachistom żyje i gra się lepiej :)

Tak czy inaczej walny zjazd jest i jak ktoś chce jakieś pytanie to śmiało, nawet ja mogę zadać... (tylko musi mieć sens!)
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 526 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez biesy » 15 maja 2018, 13:07

Mogę się założyć, że nie będzie tak dużo propagandy jedynie tyle ile uda się podpiąć pod cudze osiągnięcia. Jaka jest zasługa zarządu, że jednemu czy drugiemu zawodnikowi udało się odnieść indywidualny sukces? Jaka zasługa PZSzach, że Wojtaszek zdobył srebro na ME? chyba taka, że układali po partii figury i podawali wodę w Batumi naszym zawodnikom.

@brelo zadaj więc pytanie - ile kosztował wyjazd ekipy na ME do Batumi i tutaj należy podać koszt udziału i pobytu zawodników oraz pozostałej ekipy (kto wchodził w jej skład i w jakim charakterze brał udział z imienia i nazwiska)

Później Prezes będzie narzekał, że ciężka jest współpraca z Ministerstwem Sportu i Turystyki, że ciężko znaleźć wspólny język itp banały. Powie, że bardzo chciał naprawić Centralny Rejestr Członków i chessarbitra ale stwierdzi, że to nie jest takie proste a czas szybko biegnie a do tego trzeba pewnie z 500 tysięcy.
@brelo zadaj więc pytania
- jakie poczyniono działania w celu unowocześnienia Centralnego Rejestru Członków i chessarbitra oczywiście oprócz podniesienia składek?
- ile klubów zalega ze składkami jeszcze za rok 2017?

Czekam na Twoją relację po Walnym
biesy

Postprzez AuroraBorealis » 15 maja 2018, 14:34

Zapytajcie jaka jest podstawa prawna dyskryminacyjnej opłaty dla szachistów bez klubów i czy PZSZACH liczy się z tym, że jeśli zajmie się tym RPO, to będą musieli tą kasę zwracać.

Kolejne pytanie dotyczy tej samej oplaty : dlaczego PZSZACH pobiera kolejna opłatę, pomimo iż już bierze opłaty za kategorie, opłaty K-R i inne i dlaczego chce karać zawodników bez klubów za grę w turniejach indywidualnych, które organizują inni ludzie (PZSZACH pobiera opłatę za liczenie do rankingu i na tym zarabia, ale jakie ma prawo do pobierania opłat od niezrzeszonych?)
AuroraBorealis

Podziękował : 139 razy
Otrzymał podziękowań: 331 razy
Ranking: 2120

Postprzez biesy » 16 maja 2018, 09:39

Zrobiłem sobie kawę i przychodzą mi do głowy jeszcze jedno pytanie.
@brelo zapytaj - jak postępuje realizacja wieloletniego programu "Klub szachowy w każdej gminie"?
biesy

Postprzez AuroraBorealis » 16 maja 2018, 12:05

biesy napisał(a):Zrobiłem sobie kawę i przychodzą mi do głowy jeszcze jedno pytanie.
@brelo zapytaj - jak postępuje realizacja wieloletniego programu "Klub szachowy w każdej gminie"?

Tak dobrze, że skreślają z ewidencji kolejne kluby za brak opłat a niezrzeszonych chcą haraczami zmusić do zakładania nowych. Bareja by tego nie wymyślił.
AuroraBorealis

Podziękował : 139 razy
Otrzymał podziękowań: 331 razy
Ranking: 2120

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach