Pytania, tematy do poruszenia na Walnym Wyborczym

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Pytania, tematy do poruszenia na Walnym Wyborczym

Postprzez biesy » 16 kwi 2018, 14:45

To ja się właśnie, pytam kiedy poczuję, że nie jestem frajerem, płacącym tylko kasę na PZSzach. Proszę jakiegokolwiek delegata aby na WZD 10 czerwca tego roku pańskiego zadał w moim imieniu pytania:
kiedy związek zacznie robić coś pozytywnego? czy ktoś tu na forum jest wstanie wskazać kilka pozytywnych tematów, które pchnął PZSzach do przodu? i nie mylić mi tu z po prostu trwaniem
jak długo będzie trwał ten stan nicnierobienia? dla mnie informacja od wczesnej jesieni na stornie PZSzach, że testuje signhero nie robi żadnego wrażenia.
biesy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Ranking: 0

Postprzez brelo » 17 kwi 2018, 23:13

Tylko pytanie kiedy związek zacznie robić coś pozytywnego pewnie będzie miało mały sens, bo wcześniej Pan Prezes pewnie wygłosi propagandowy tekst o tym, że jest świetnie, a szachistom żyje i gra się lepiej :)

Tak czy inaczej walny zjazd jest i jak ktoś chce jakieś pytanie to śmiało, nawet ja mogę zadać... (tylko musi mieć sens!)
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 529 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez biesy » 15 maja 2018, 14:07

Mogę się założyć, że nie będzie tak dużo propagandy jedynie tyle ile uda się podpiąć pod cudze osiągnięcia. Jaka jest zasługa zarządu, że jednemu czy drugiemu zawodnikowi udało się odnieść indywidualny sukces? Jaka zasługa PZSzach, że Wojtaszek zdobył srebro na ME? chyba taka, że układali po partii figury i podawali wodę w Batumi naszym zawodnikom.

@brelo zadaj więc pytanie - ile kosztował wyjazd ekipy na ME do Batumi i tutaj należy podać koszt udziału i pobytu zawodników oraz pozostałej ekipy (kto wchodził w jej skład i w jakim charakterze brał udział z imienia i nazwiska)

Później Prezes będzie narzekał, że ciężka jest współpraca z Ministerstwem Sportu i Turystyki, że ciężko znaleźć wspólny język itp banały. Powie, że bardzo chciał naprawić Centralny Rejestr Członków i chessarbitra ale stwierdzi, że to nie jest takie proste a czas szybko biegnie a do tego trzeba pewnie z 500 tysięcy.
@brelo zadaj więc pytania
- jakie poczyniono działania w celu unowocześnienia Centralnego Rejestru Członków i chessarbitra oczywiście oprócz podniesienia składek?
- ile klubów zalega ze składkami jeszcze za rok 2017?

Czekam na Twoją relację po Walnym
biesy

Postprzez AuroraBorealis » 15 maja 2018, 15:34

Zapytajcie jaka jest podstawa prawna dyskryminacyjnej opłaty dla szachistów bez klubów i czy PZSZACH liczy się z tym, że jeśli zajmie się tym RPO, to będą musieli tą kasę zwracać.

Kolejne pytanie dotyczy tej samej oplaty : dlaczego PZSZACH pobiera kolejna opłatę, pomimo iż już bierze opłaty za kategorie, opłaty K-R i inne i dlaczego chce karać zawodników bez klubów za grę w turniejach indywidualnych, które organizują inni ludzie (PZSZACH pobiera opłatę za liczenie do rankingu i na tym zarabia, ale jakie ma prawo do pobierania opłat od niezrzeszonych?)
AuroraBorealis

Podziękował : 155 razy
Otrzymał podziękowań: 354 razy
Ranking: 2120

Postprzez biesy » 16 maja 2018, 10:39

Zrobiłem sobie kawę i przychodzą mi do głowy jeszcze jedno pytanie.
@brelo zapytaj - jak postępuje realizacja wieloletniego programu "Klub szachowy w każdej gminie"?
biesy

Postprzez AuroraBorealis » 16 maja 2018, 13:05

biesy napisał(a):Zrobiłem sobie kawę i przychodzą mi do głowy jeszcze jedno pytanie.
@brelo zapytaj - jak postępuje realizacja wieloletniego programu "Klub szachowy w każdej gminie"?

Tak dobrze, że skreślają z ewidencji kolejne kluby za brak opłat a niezrzeszonych chcą haraczami zmusić do zakładania nowych. Bareja by tego nie wymyślił.
AuroraBorealis

Postprzez biesy » 22 maja 2018, 11:22

Zrobiłem sobie kawę i szukam informacji o zakończonych MPK i MP a dodam, że w niedzielę z ogromnym zainteresowaniem śledziłem dogrywkę Jolanty Zawadzkiej z Anną Warakomską, której z całych sił kibicowałem za jej piękną walkę o medal.

Jako kibic oceniałem przygotowanie mistrzostw bardzo dobrze, Bartłomiej Heberla jest przyjemnym dla ucha komentatorem jednak dzisiaj uznałem, że tak jak w partii cały trud walki można położyć jednym lichym posunięciem tak cała impreza jest położona przez ciszę medialną po mistrzostwach. W onecie nie ma co szukać relacji. PAP to chyba nawet nie wiedział, że cósik takiego się odbyło. Na stronie PZSzach kpina
Mistrzostwa Polski już za półmetkiem.

Klapa? medialnie na pewno.

Panie prezesie pracownicy biura powinni być postawieni w pełny stan gotowości i w niedzielę wieczorem na stronie PZSzach powinny być zdjęcia uśmiechniętych zwycięzców i pełna relacja z wywiadami i komentarzami każdego z uczestników.
Jak onet nie potrafi nic napisać https://sport.onet.pl/szachy to trzeba się z nimi domówić i przesłać im gotowy tekst!
Może było pole do negocjacji za promocję onetu na MP za info na pierwszej stronie?
Gdzie PAP (Państwowa Agencja Prasowa)?
Organizacja imprez w tak prestiżowym miejscu jak GPW otwierała możliwość zabezpieczenia największych tub medialnych.

Panowie delegaci jak Prezes będzie mówił o ogromnym sukcesie MP to powiedzcie o tym, że szachiści kibice we wtorek przy kawie nie mogli znaleźć informacji o odbytych mistrzostwach a tego oczekuje brać szachowa. I nie dajcie się zwieść tekstami, że o wszystkim wiedział Zuckerberg.

To mówiłem ja Jarząbek Wacław trener II klasy.
biesy

Postprzez AuroraBorealis » 22 maja 2018, 13:47

Transmisja bardzo dobra, organizacja na mniejscu też. Ale jeśli chodzi o kontakt z mediami, to w PZSZACH zawsze było słabo. Kiedyś mieli możliwość wsadzenia szachów do TV. Olali.
AuroraBorealis

Postprzez redjok » 22 maja 2018, 16:58

W trakcie Mistrzostw Polski, które właśnie dobiegły końca wpadłem na pomysł aby w czasie rozgrywania MP związki wojewódzkie w tym samym terminie organizowały Mistrzostwa Województwa. Tak aby doprowadzić do sytuacji, że całe środowisko szachowe np. w pierwszym tygodniu maja, żyje zarówno wydarzeniami na arenie ogólnopolskiej jak również lokalnej. Wiadomo, że w wydaniu wojewódzkim na takim turnieju spotykaliby się wspólni znajomi, mogący wspólnie przy "herbacie" na gorąco komentować zarówno swoje jak i naszej czołówki partie. Myślę, że jest to tylko kwestia dobrej woli i domówienia szczegółów na takim spotkaniu jak "rada prezesów wojewódzkich związków" tylko nie wiem czy działa taki organ.

Podobnie mogłyby rozgrywane być ligi szachowe w tych samych terminach w całej Polsce tzw "ligowe niedziele"

Można takie tematy poddać pod dyskusję aby nie było tak, że później jeden czy drugi działacz odgryzie się mówiąc było walne więc trzeba było dyskutować. Zachęcam delegatów do aktywności.
redjok
Administrator

Podziękował : 418 razy
Otrzymał podziękowań: 495 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez adse » 22 maja 2018, 19:58

Wreszcie jest ktoś, kto potrafi komentować partie płynnie i wyraźnie się wysławiając, bez irytujących żartów i głupich uśmieszków. Mam nadzieję, że Bartłomiej Heberla będzie częściej komentował imprezy szachowe. Dopiero jak zaczął zaglądać do baz szachowych to zrobił się nudnawy. Na szczęście większość czasu komentował bez oceny komputera i bazy. No i Alina Kaszlińska w zespole - trudno sobie wyobrazić lepszy duet komentatorski.
adse

Podziękował : 61 razy
Otrzymał podziękowań: 410 razy

Postprzez redjok » 26 maja 2018, 22:56

Proponowane zmiany statutu na najbliższym WZD PZSzach
XVI.ZMIANA §24 UST 6 STATUTU
DOTYCHCZASOWA TREŚĆ §24 ust. 6:
6. Jeżeli statut Związku Wojewódzkiego nie stanowi inaczej, w organizowanym przez
Związek Wojewódzki zebraniu wyborczym na Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach
mają prawo brać udział z głosem stanowiącym, w sile jednego głosu każdy,
przedstawiciele klubów/stowarzyszeń danego związku oraz zawodnicy niezrzeszeni w
klubach/stowarzyszeniach, zarejestrowani bezpośrednio w Związku Wojewódzkim, w
liczbie 1 przedstawiciel na każdych 50 tak zarejestrowanych zawodników w Związku
Wojewódzkim.
PROPONOWANA TREŚĆ §24 ust. 6:
6. W organizowanym przez Związek Wojewódzki zebraniu wyborczym na Walne
Zgromadzenie Delegatów PZSzach mają prawo brać udział z głosem stanowiącym, w
sile jednego głosu każdy, przedstawiciele podmiotów będących członkami zwyczajnymi
PZSzach mających siedzibę na terenie danego Związku Wojewódzkiego.

Chciałbym tu pochwalić PZSzach za bardzo dobrą, powyższą zmianę statutu, która będzie miała przełożenie na działanie chociażby PkZSzach w zakresie wyłaniania delegatów. PkZSzach ma w swoim statucie fatalny zapis będący w kolizji z logiką wyboru delegatów (przecież ideą wyboru delegata jest to, że większa grupa wybiera mniejszą ilość przedstawicieli):

Statut PkZSzach napisał(a):§22

W Walnym Zgromadzeniu Delegatów biorą udział:

1. Delegaci członków Związku z głosem stanowiącym - wg spisu na dzień poprzedzający Walne Zgromadzenie Delegatów.

Podział mandatów na Walny Zjazd ustala się wg. zasady:
• mandaty dla działaczy z głosem stanowiącym po jednym dla klubów będących członkami PZSzach i zarejestrowani PkZSzach.
• po jednym dla klubów lig centralnych (z roku poprzedzającego Walny Zjazd),
• po jednym dla klubów z 3 ligi seniorów (z roku poprzedzającego Walny Zjazd),
• po jednym dla klubów z 3 ligi juniorów (z roku poprzedzającego Walny Zjazd).

2. Członkowie Zarządu, Komisji Rewizyjnej, członkowie honorowi, wspierający i zaproszeni goście - z głosem doradczym.

Skutkuje to tym, że 38 klubów na Walnym Zgromadzeniu Członków PkZSzach może dysponować nawet 60 delegatami/głosami. Kodeks Dobrych Praktyk jasno stanowi:
Najważniejszą instancją decyzyjną winno być jednak walne zgromadzenie członków lub delegatów, które w najpełniejszy
sposób reprezentuje interesy i potrzeby członków PZS.

Jak WZC może w najpełniejszy sposób reprezentować interesy członków jak są kluby, które wg tego klucza mają np. 4 głosy na WZC a inne tylko 1 głos.

Panie Prezesie Adamie Dzwonkowski proszę aby zaapelował Pan do delegatów i prezesów z Wojewódzkich Związków i spowodował aby dokonali odpowiednich zmian w statutach w taki sposób aby jeden klub miał jeden głos na każdym poziomie funkcjonowania w strukturze PZSzach.
Uważam, że takie zapisy byłyby po prostu uczciwe, chociażby z powodu faktu, że płacimy jednakowe składki. Alternatywą może być rozwiązanie, że podwójna składka członkowska pozwoli na drugi głos dla klubu, potrójna składka na trzecią itd.
redjok
Administrator

Postprzez brelo » 26 maja 2018, 23:37

Czyli wtedy głosy będzie można kupić... to niezła demokracja :D
brelo

Postprzez redjok » 26 maja 2018, 23:51

To był sarkazm, chociaż może to i lepsze niż fakt, że istnieje nierównowaga za darmo ;)
redjok
Administrator

Postprzez brelo » 27 maja 2018, 00:13

Nie za darmo, za wynik sportowy.
brelo

Postprzez kolokwium » 27 maja 2018, 02:13

redjok napisał(a):DOTYCHCZASOWA TREŚĆ §24 ust. 6:
6. Jeżeli statut Związku Wojewódzkiego nie stanowi inaczej, w organizowanym przez
Związek Wojewódzki zebraniu wyborczym na Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach

redjok napisał(a):Chciałbym tu pochwalić PZSzach za bardzo dobrą, powyższą zmianę statutu, która będzie miała przełożenie na działanie chociażby PkZSzach w zakresie wyłaniania delegatów. PkZSzach ma w swoim statucie fatalny zapis będący w kolizji z logiką wyboru delegatów (przecież ideą wyboru delegata jest to, że większa grupa wybiera mniejszą ilość przedstawicieli):

Statut PkZSzach napisał(a):§22

W Walnym Zgromadzeniu Delegatów biorą udział:

1. Delegaci członków Związku z głosem stanowiącym - wg spisu na dzień poprzedzający Walne Zgromadzenie Delegatów.

Podział mandatów na Walny Zjazd ustala się wg. zasady:
• mandaty dla działaczy z głosem stanowiącym po jednym dla klubów będących członkami PZSzach i zarejestrowani PkZSzach.
• po jednym dla klubów lig centralnych (z roku poprzedzającego Walny Zjazd),
• po jednym dla klubów z 3 ligi seniorów (z roku poprzedzającego Walny Zjazd),
• po jednym dla klubów z 3 ligi juniorów (z roku poprzedzającego Walny Zjazd).

Skutkuje to tym, że 38 klubów na Walnym Zgromadzeniu Członków PkZSzach może dysponować nawet 60 delegatami/głosami. Kodeks Dobrych Praktyk jasno stanowi:
Najważniejszą instancją decyzyjną winno być jednak walne zgromadzenie członków lub delegatów, które w najpełniejszy
sposób reprezentuje interesy i potrzeby członków PZS.

Jak WZC może w najpełniejszy sposób reprezentować interesy członków jak są kluby, które wg tego klucza mają np. 4 głosy na WZC a inne tylko 1 głos.

Panie Prezesie Adamie Dzwonkowski proszę aby zaapelował Pan do delegatów i prezesów z Wojewódzkich Związków i spowodował aby dokonali odpowiednich zmian w statutach w taki sposób aby jeden klub miał jeden głos na każdym poziomie funkcjonowania w strukturze PZSzach.
Uważam, że takie zapisy byłyby po prostu uczciwe, chociażby z powodu faktu, że płacimy jednakowe składki. Alternatywą może być rozwiązanie, że podwójna składka członkowska pozwoli na drugi głos dla klubu, potrójna składka na trzecią itd.
  1. Według zacytowanych fragmentów dokumentów (przedstawionych przez prelegenta) wynika, że w WZD PkZSzach organizowanym w celu wyłonienia delegatów na Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach mają prawo brać udział z głosem stanowiącym, w sile jednego głosu każdy, przedstawiciele klubów/stowarzyszeń danego związku.
    Zawodnicy niezrzeszeni w klubach/stowarzyszeniach, zarejestrowani bezpośrednio w PkZSzach, w liczbie 1 przedstawiciel na każdych 50 tak zarejestrowanych zawodników w Związku nie mogą wziąć udziału bo ... Statut PkZSzach nie przewiduje rejestracji bezpośrednio w PkZSzach osoby fizycznej.
  2. Proszę odróżnić WZD Wojewódzkiego Związku Szachowego od
    WZD Wojewódzkiego Związku Szachowego organizowanym w celu wyłonienia delegatów na Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach
    1. Statut PZSzach narzuca (w przypadku braku w statucie Wojewódzkiego Związku Szachowego trybu powoływania delegatów na WZD Wojewódzkiego Związku Szachowego organizowanym w celu wyłonienia delegatów na Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach) sposób wyboru delegatów na WZD Wojewódzkiego Związku Szachowego organizowanym w celu wyłonienia delegatów na Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach. Jest to zapisane w cytowanym już fragmencie §24 ust. 6.
    2. Wg Statutu PkZSzach w zadaniach WZD PkZSzach nic nie ma o wyborze delegatów na Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach lecz:
      1. Określenie głównych kierunków działania i rozwoju Związku;
      2. Uchwalanie statutu i jego zmian, regulaminów Walnego Zgromadzenia Delegatów
      3. Wybór i odwoływanie członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej;
      4. Rozpatrywanie wniosków i postulatów zgłoszonych przez członków Związku;
      5. Udzielanie Zarządowi absolutorium na wniosek Komisji Rewizyjnej;
      6. Nadawanie tytułu członka honorowego;
      7. Rozpatrywanie odwołań od uchwał Zarządu;
      8. Podejmowanie uchwały o rozwiązaniu Związku i przeznaczeniu jego majątku.
  3. Związki Wojewódzkie są niezależnymi organizacjami i prezes PZSzach nie może (przynajmniej nie powinien) ingerować w ich wewnętrzne sprawy. A sposób wyboru delegatów na WZD jest sprawą woj.zw.szach.
    Inną inszością jest wybór delegatów na Walne PZSzach bo to już jest sprawą PZSzach.
  4. Delegaci w momencie tworzenia statutu decydują czy głos każdego członka ma taką samą ważność, czy zależy od jego siły (np. poziomu sportowego, zasięgu działania, czy liczby członków/zawodników).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2031 razy
Otrzymał podziękowań: 2175 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach