Opłaty za kategorie na Śląsku

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Opłaty za kategorie na Śląsku

Postprzez redjok » 16 kwi 2018, 23:03

biesy napisał(a):a co powiesz na § 24 punkt 9 statutu PZSzach, logika nakazuje aby takie sprawy uregulować w statucie PZSzach i albo jest dowolność w kwestii zmiany WZSzach albo nie. Na ten moment UKS mat Zabrze czy jak mu tam powinien być wyłączany z głosowania w sprawie wyboru delegatów a tym samym jest pozbawiony reprezentacji w PZSzach. Dopijam kawę i powiem, że mam z tego niezły ubaw a miało być tak pięknie, have a nice day

Uważam, że nie wyklucza to klubu z Zabrza. Oczywiście takie decyzje doprowadzają do kuriozalnych sytuacji jednak wczytując się w zapisy statutu stwierdzam, że kolokwium ma rację. MAT Zabrze będzie należał do okręgowego związku szachowego w Opolu a w wyborach na delegatów będzie brał udział w głosowaniach śląskiego związku szachowego.
redjok
Administrator

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 494 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Re: Opłaty za kategorie na Śląsku

Postprzez kolokwium » 16 kwi 2018, 23:46

redjok napisał(a):MAT Zabrze będzie należał do okręgowego związku szachowego w Opolu a w wyborach na delegatów będzie brał udział w głosowaniach śląskiego związku szachowego.
Dla uściślenia podam, że:
  • W wyborach na delegatów na Walne PZSzach w okręgu wyborczym "województwo śląskie".
    Może przedstawiciel MATa zostać wybrany i być przedstawicielem na Walne PZSzach z woj. śląskiego.
  • Może przedstawiciel klubu być na Walnym Opolskiego Związku Szachowego, gdyż jest (klub) członkiem zwyczajnym OZSzach.
PS
Dodam też, że nie znalazłem (to nie znaczy, że nie ma bo nie sprawdzałem wszystkich statutów) zakazu bycia członkiem kilku woj. zw. szach. (wszystko zależy jak w statucie jest zapisany teren działania stowarzyszenia - woj.zw.szach.) Dlatego w skrajnym przypadku będąc członkiem wszystkich woj.zw.szach. można być (może być przedstawiciel klubu) na wszystkich Walnych wojewódzkich, a tylko na jednym "Walnym wojewódzkim PZSzach-owskim" (wyborczym delegatów PZSzach).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2027 razy
Otrzymał podziękowań: 2175 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach