Klasyfikacyjno-rankingowy absurd cenowy

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Klasyfikacyjno-rankingowy absurd cenowy

Postprzez adse » 16 mar 2018, 14:05

fb to prywatny portal, jak właściciel fb sprzeda swój drogocenny portal ciemnej stronie mocy to szachy turniejowe będzie trzeba organizować od początku.
adse

Podziękował : 61 razy
Otrzymał podziękowań: 393 razy

Postprzez redjok » 20 mar 2018, 20:03

redjok
Administrator

Podziękował : 406 razy
Otrzymał podziękowań: 487 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez biesy » 21 mar 2018, 15:23

adse napisał(a):fb to prywatny portal, jak właściciel fb sprzeda swój drogocenny portal ciemnej stronie mocy to szachy turniejowe będzie trzeba organizować od początku.

spoko ale czy już teraz nie jest po ciemnej stronie mocy ?

Jak zostanę prezesem PZSzach to zlikwiduję opłaty roczne dla klubów (zostawię opłaty za transfery i zmiany barw klubowych) i zaproponuję takie rozwiązanie:
Powstaje krajowy ranking oparty na chessarbitrze (POLRANK) sam program będzie dostępny za free (to się po prostu należy szachistom) jednak aby zawodnik był liczony do rankingu musi opłacić 1 zł rocznie (szybki przelew + możliwość opłaty przez sms) Jeżeli nie opłaci jego dane nie pobierają się z Centralnego Rejestru na listy startowe do chessarbitra (figuruje w nim jednak jako zawodnik nieaktywny) a wyniki nie są brane pod uwagę przy naliczaniu krajowego rankingu POLRANK.

Chessmanager.com idzie w złym kierunku. Kasy nie trzeba zarabiać na sprzedaży programu do sędziowania ale złapać po 1 zł rocznie od szachisty będącego na liście rankingowej.
biesy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Ranking: 0

Postprzez redjok » 21 mar 2018, 21:41

Przyglądam się działalności związku i smuci mnie fakt, że brakuje odważnych innowacyjnych decyzji. Pozostają takie marne podwyżki, żadnego polotu a najgorsze, że nie ma widoków na poprawę :wall:
Propozycja 1 zł od szachisty rocznie w rejestrze wydaje się przynajmniej sensowna, warta dyskusji i rozważenia jakby to zafunkcjonowało w realu. SMSem to nawet dzieciak, kilka dni przed turniejem, jest w stanie sobie zapłacić o ile nie ma wyłączonej opcji premium.
redjok
Administrator

Podziękował : 406 razy
Otrzymał podziękowań: 487 razy
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez biesy » 23 mar 2018, 10:23

redjok napisał(a):http://pzszach.pl/2018/03/19/komunikat-w-sprawie-oplat-za-czynnosci-upominawcze-windykacyjne-oraz-monitoringowe/

Nie wiem co o tym myśleć o_O

Myślę, że oni myślą, że PZSzach to bank a szachiści to frajerzy do oskubania.
biesy

Postprzez biesy » 23 mar 2018, 10:52

adse napisał(a):fb to prywatny portal, jak właściciel fb sprzeda swój drogocenny portal ciemnej stronie mocy to szachy turniejowe będzie trzeba organizować od początku.

Patrzcie tu http://www.teniqo.com/sport/pl/zawodnicy.html
biesy

Postprzez Mattix » 24 mar 2018, 10:16

biesy napisał(a):Jak zostanę prezesem PZSzach to zlikwiduję opłaty roczne dla klubów (zostawię opłaty za transfery i zmiany barw klubowych) i zaproponuję takie rozwiązanie:
Powstaje krajowy ranking oparty na chessarbitrze (POLRANK) sam program będzie dostępny za free (to się po prostu należy szachistom) jednak aby zawodnik był liczony do rankingu musi opłacić 1 zł rocznie (szybki przelew + możliwość opłaty przez sms) Jeżeli nie opłaci jego dane nie pobierają się z Centralnego Rejestru na listy startowe do chessarbitra (figuruje w nim jednak jako zawodnik nieaktywny) a wyniki nie są brane pod uwagę przy naliczaniu krajowego rankingu POLRANK.

Bardzo słuszne propozycje! Życzę Ci żebyś kiedyś został tym prezesem i wprowadził to w życie.
Mattix

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez ooooo » 28 mar 2018, 14:17

KOF Nr 1/2018 – aktualizacja z dn. 27 marca 2018 r. WAŻNE ZMIANY !

http://pzszach.pl/2018/03/28/kof-nr-1-2 ... ne-zmiany/
ooooo

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Postprzez chlebik » 28 mar 2018, 15:00

Ot widać, że wynagrodzenia w centrali za małe jednak są.
"Jeśli Pillsbury zagrał Se5, to do zwycięstwa już blisko!" Moi Wielcy Poprzednicy
Mój dziennik: http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=10&t=5118
chlebik

Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 297 razy
FICS: chlebik

Postprzez AuroraBorealis » 28 mar 2018, 15:51

Jaka jest podstawa prawna tych nowych opłat? Skoro czlonkami pzszach moga byc tylko kluby, to nie sa to oplaty czlonkowskie? Zatem za co? Oplaty klas-rank i tak sie placi. Czyzby byla to nienalezna oplata, albo podwojne opodatkowanie? Jest na forum jakis prawnik?
AuroraBorealis

Podziękował : 138 razy
Otrzymał podziękowań: 329 razy
Ranking: 2120

Postprzez nostradamus88 » 28 mar 2018, 18:02

Witam wszystkich:)chciałbym zadać pytanie dotyczące wątku. Z góry przepraszam jeśli będzie absurdalne:)
Po przeczytaniu wpisu użytkownika ooooo postanowiłem zapoznać się z tymi zmianami.
Moją uwagę przykuły punkty 13.1 oraz 13.3. Czy ktoś kumaty może mi powiedzieć o co chodzi, bo ja po przeczytaniu tych zapisów odnoszę wrażenie że należy uiścić dwie opłaty raz za to że dany zawodnik został zawodnikiem klubu (potwierdzenie przynależności) a dwa za "wyciągnięcie"tego zawodnika z poprzedniego klubu
nostradamus88

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 1378

Postprzez kolokwium » 28 mar 2018, 18:31

13.1 - zawodnik zagraniczny z UE
13.2 - zawodnik zagraniczny nie z UE
13.3 - zawodnik polski
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1997 razy
Otrzymał podziękowań: 2144 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez biesy » 29 mar 2018, 08:24

WTF? http://pzszach.pl/2018/03/28/kof-nr-1-2 ... ne-zmiany/
1. W miejsce składek członkowskich od zawodników niezrzeszonych w klubach (punkt 1.1.3 – skreślony) została wprowadzona opłata turniejowa dla zawodników niezrzeszonych w klubach (nowy punkt 4.2) obowiązująca we wszystkich turniejach.

Co znaczy we wszystkich turniejach? u cioci na imieninach też? to teraz szachiści mają schodzić do podziemia i jak za okupacji grać po piwnicach? co to za chore pomysły?

http://pliki.pzszach.pl/zarzad/2017/statut_pzszach.pdf nie mogę odnaleźć informacji jak odwołać to towarzystwo.
biesy

Postprzez szalony_rzeznik » 29 mar 2018, 09:18

Ja już tylko czekam na wprowadzenie opłat za zrobienie widełek w turniejach prowadzonych za pomocą ChessArbitra.
Myślę, że kwota 10 zł za widełki na króla i hetmana to niewygórowana cena za wygranie partii. Sądzę, że warto byłoby przemyśleć kwestię zniżki dla dzieci z max. IV kategorią (w końcu nie jest jasne, czy taka przewaga pozwoli wygrać partię). No i zwolnijmy z tej opłaty dzieci grające w turniejach "Szachy w Szkole" - nie w każdej szkole się przecież to przerabia...
szalony_rzeznik

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postprzez FundacjaRubinstein » 29 mar 2018, 12:35

Opłaty już osiągnęły pułap absurdu - za jedną osobę (bez klubu) w turnieju klasycznym FIDE trzeba będzie zapłacić prawie 37 zł (co często może być 50% lub więcej wpisowego). Co z kosztami wynajmu sali, sędziego, sprzętu? Dramat.

Na pierwszy rzut oka te opłaty są dyskryminujące - czemu ktoś kto nie chce grać w klubie ma płacić więcej? Ani organizator, ani PZSzach nie mają "więcej" pracy przy takim zawodniku na turnieju, więc za co ta opłata? Wg nakładanie opłat przez PZSzach jest mocno wątpliwe prawnie - z jakiej przyczyny podmiot nie prowadzący działalności gospodarczej ma pobierać opłaty? Proszę w takim razie o wystawianie faktury lub rachunku.... ale za co właściwie? ;)
Fundacja im. Akiby Rubinsteina to organizacja której celem jest promocja szachów w Polsce. Wspólnie walczymy o dobry klimat dla szachów! Akibarubinstein.pl //www.facebook.com/FundacjaRubinstein/
FundacjaRubinstein

Podziękował : 2 razy
Ranking: 1000
kurnik.pl: wojdziechldz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach