Komisja Ofertowa PZSzach.

Moderator: ŁowcaAndroidów

Komisja Ofertowa PZSzach.

Postprzez Rafcik » 14 mar 2017, 14:06

Warto podjąć publiczną dyskusję na temat pracy Komisji Ofertowej.

Przed posiedzeniem Komisji wizytatorzy PZSzach odwiedzili wszystkie obiekty (bezpośrednio przed zebraniem Komisji, bądź przygotowali materiał dla Komisji na podstawie obecności przez cały turniej na obiektach zgłoszonych w latach ubiegłych. Np. na II lidze seniorów w Jastrzębiej Górze 2016 obecnych było 2 przedstawicieli Komisji, którzy nie musieli dokonywać osobnej wizytacji tego ośrodka).

Cytat z:
http://pzszach.pl/2016/09/27/konkurs-of ... ze-wyniki/

A teraz porównując z jedną z relacji:
Jak niepoważnie traktować klienta. Wzorowa prezentacja z Karpacza…
http://szachmistrz.pl/jak-traktowac-nie ... pacza.html

Jakby zapytać to pewnie byłoby więcej...

Sam byłem na tym turnieju i mam udokumentowane co tam się działo z mojej perspektywy. A to by było lepsze niż w/w relacja. Pierwszy turniej gdzie musiałem zmieniać hotel, bo się nie dało przetrwać. ;) Ale nie w tym rzecz.

Chodzi o zwykłą uczciwość.

A teraz najpiękniejsza sztuczka jaką posługują się organizatorzy (chociaż mam ciągle nadzieję, że się mylę i tak nie jest). Otóż zgłaszają przyzwoity obiekt, który i tak wiadomo że nie jest w stanie pomieścić uczestników turnieju. Oczywiście tutaj wymagana by była od komisji umiejętność liczenia pokoi i przewidywania ilości osób do obsłużenia przez organizatora, ale nie wymagajmy za wiele. Następnie wpisują tylko ten jeden dobry obiekt w komunikat (np. z MP w Karpaczu), po to aby ukryć przed wszystkimi co tak naprawdę szykują dla przyjezdnych. Cena oczywiście każdego pokoju jest taka sama, niestety standard jest sprawdzany tylko w tych dobrych miejscach. Różni ludzie mają różne wymagania, ale brak ogrzewania i ciepłej wody?

Myślę, że warto wysunąć postulat:
Wszystkie obiekty hotelowe z liczbą dostępnych pokoi i zdjęciami z ich standardem powinny być podane przy okazji ogłaszania wyników konkursu. Nie do wiedzy komisji, tylko publicznie.

Czy to trudne zważywszy, że członkowie komisji i tak wizytują te ośrodki (tak przynajmniej napisali)?

PS.: Już nie mówiąc o tym, że organizator kwateruje trenera i jego zawodników w zupełnie innych obiektach oddalonych o parę kilometrów, co jest absurdem nawet jak na polskie standardy.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Ranking: 2268

Re: Komisja Ofertowa PZSzach.

Postprzez krzysio » 18 mar 2017, 10:37

Jakieś 2-3 lata temu byłem bliski ponarzekania na którąś imprezę centralną, chodziło też o zakwaterowanie. Nim puściłem post, trafiłem na opis pierwszej olimpiady w Solinie. No cóż, jeśli za Solinę nie poleciały łby, to każdy numer u szachistów przejdzie, wesela czy sauny (a zimą zimne pokoje) wcale nie powinny dziwić, do wspomnianej Soliny im bardzo daleko. Nie napiszę że fuszerka to norma, bo skrzywdziłbym niektórych, ale problem nie jest nowy.

Narzekałem na KOF, sam szkolę dzieciaka (i wielu jest podobnych do tego co ja robię), a dowalono mi kolejny haracz, w innym miejscu wymieniłem kilka zdań z Panem Tabołą i uświadomił mi banalną rzecz - wniosek był zgłoszony na walnym przez delegatów (głównie to prezesi klubów) i został jednogłośnie poparty. Więc Rafcik, nie chciałbym by to zabrzmiało złośliwie, ale to chyba na walnym takie tematy powinny być solidnie wałkowane i wyciągane konkretne konsekwencje, bo to bynajmniej nie jest ani nowość, ani jakieś ekstremum. A skoro na walnym, czy po oficjalnej drodze, takie numery nie są ostro piętnowane, to odpiszę tak jak mnie uświadomiono przy wspomnianym KOF - a może tak zwanemu "środowisku szachowemu" to wcale nie przeszkadza? A właściwie może wszystko gra? I nawet jak wyjdzie ostra draka z zakwaterowaniem, czy np z piciem do nieprzytomności juniorów, to ktoś tam po forach "popłacze", a sprawę i tak się wyciszy bez konsekwencji (przecież za to chlanie na podobnego typu imprezie też nikomu włos z głowy nie spadł, chlanie też przecież nie było nowością, no wcześniej nie były potrzebne interwencje lekarzy, znaczy wszystko grało)?

Jesteś szefem najlepszej szkółki szachowej w Polsce, o ile wiem macie swojego człowieka jako prezesa wojewódzkiego związku, macie swoich delegatów na walne, macie naprawdę konkretne możliwości kształtowania obrazu polskich szachów juniorskich, możliwości znacznie lepsze niż jakieś forum (choć nie kwestionuję sensu i tego). Czy tą drogą idą ostre protesty, z żądaniem wyciągania jakichkolwiek konsekwencji wobec osób za to odpowiedzialnych?
krzysio

Podziękował : 325 razy
Otrzymał podziękowań: 989 razy
Ranking: 0

Re: Komisja Ofertowa PZSzach.

Postprzez Rafcik » 31 lip 2017, 09:19

Konkurs Ofert 2018 – I półrocze
http://pzszach.pl/2017/07/21/konkurs-of ... -polrocze/

Podczas oględzin obiektów wizytator szczególną uwagę zwróci na zweryfikowanie zaoferowanej liczby miejsc w standardzie podstawowym tak by zgodnie z warunkami konkursu organizator był w stanie zapewnić ich minimum 75%. Liczba miejsc będzie traktowana nie jako suma łóżek w pokojach tylko – po urealnieniu – jako liczba pokoi pomnożona przez dwa.

Prawdziwa dobra zmiana? :)

a) Organizator zgłasza ofertę w miejscowości, w której impreza organizowana była w roku ubiegłym – 2pkt.

Rozumiem, że jest tyle złożonych interesujących ofert na organizację turniejów na najwyższym poziomie, że warto dyskredytować te które się sprawdziły w latach poprzednich. Surrealizm.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Ranking: 2268

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach