W poszukiwaniu trenera

Moderator: redjok

W poszukiwaniu trenera

Postprzez danj1980 » 21 kwi 2017, 16:56

Witajcie.Jestem tutaj nowy,chociaż wiekowo juz trochę zaawansowany.Mam 36 lat(rocznik80)i przez cały czas sqdzilem ze nie będę nigdy potrzebować trenera szachowego.Wszystko szło ok ,stwierdzajac ze jako trener wystarczy ksiazka Dworeckiego i Jusupowa :Metody treningu szachowego.Później przerobilem ich kolejne pozycje i wiele książek innych autorów jak:Agresywne szachy ,Nowoczesne końcówki,Capablanca,Alechin,Tal,Fisher(nie całą)aktualnie przerabiając Rubinsteina i Zurych 1953 Rozwijalem się ok ,w 2012 wygralem mistrzostwo UK w North Shield w średnio zaawansowanych.Od ostatnich 4 lat gram w turniejach Major do 2000 i zawsze czegoś brakuje żeby wygrac.Oprócz sporadycznych sukcesów jak 3 miejsca,zazwyczaj jestem od 4 w dol.Zapytalem niedawno jednego z angielskich arcymistrzow,co robic by grac jak Ty?Mowilem,ze mam w domu 50 ksiazek szachowych itd.A on odpowiedzial,ze zycia by nie starczylo na przerobienie wszystkiego,ze muszq wiedziec ze sq rzeczy ktore trzeba siq nauczyc i jest sporo niepotrzebnych.Chciałbym trenera szachowego ,z doswiadczeniem z którym będę trenował przez skype,który żyje szachami i naprawdq interesuje się wynikami turniejowymi swoich podopiecznych,który nie będzie mógł się doczekać wysłania partii podopiecznego bezposrednio po rundzie na e-maila.Trenera który będzie przesyłał materiały do nauki.Mój ranking fide wynosi 1850kilka punktów,kilku graczy z którymi kilka lat temu rywalizowalem jak równy z równym dzisiaj mają po 200-300 pkt wiecej
danj1980

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Re: W poszukiwaniu trenera

Postprzez majsza » 21 kwi 2017, 20:52

Kurcze, gdzieś to już czytałem.....

Ooooo...:
viewtopic.php?f=21&t=6577
Krytyczne myślenie to myślenie o myśleniu, podczas którego myślisz, jak myśleć lepiej.
Roy Eichhorn
majsza

Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 131 razy
Ranking: 0
FICS: majsza

Re: W poszukiwaniu trenera

Postprzez AuroraBorealis » 26 kwi 2017, 18:07

Pisałem na PW, ale bez odzewu. Zastanów sie czego Ty tak naprawde szukasz, skoro nawet nie potrafisz odpisać na prywatna wiadmość.
AuroraBorealis

Podziękował : 167 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy
Ranking: 2120

Powrót do Artykuły i wiadomości szachowe