Nowy prezes PZSZach i inne otwarcie na media?

Moderator: redjok

Re: Nowy prezes PZSZach i inne otwarcie na media?

Postprzez kolokwium » 19 gru 2018, 12:11

didek87 napisał(a):pojawi się 37,5 gorączka
Takiej gorączki się nie zwalcza.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2192 razy
Otrzymał podziękowań: 2337 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez didek87 » 19 gru 2018, 12:50

Wiedzą to normalni ludzie. Jest jednak cała masa, która leci z tym do lekarza.
Czasami mnie zadziwiają tacy ludzie i nie wiem czy są po prostu głupi czy aż tak niezaradni życiowo ?
Ale odbiegliśmy od tytułowego wątku więc nie ma co tego ciągnąć :)
didek87

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez rutra » 19 gru 2018, 13:35

didek87 napisał(a):Jest jednak cała masa, która leci z tym do lekarza.

Czyli jeśli w szkole będą uczyć więcej bezużytecznych rzeczy to ludzie nie będą latać do lekarza z 37,5 czy będą? bo już się pogubiłem w tym wszystkim.
rutra

Podziękował : 1667 razy
Otrzymał podziękowań: 2099 razy
Ranking: 1569

Postprzez kolokwium » 19 gru 2018, 14:32

To na biologii nie było o systemie ochronnym organizmu? Trzeba jeno nie słuchać reklam że "nie lekceważę nawet najmniejszej gorączki i działam zdecydowanie".
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2192 razy
Otrzymał podziękowań: 2337 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez hajdzik » 11 sty 2019, 09:15

dla mnie osobiście polskie szkolnictwo - bardzo źle się kojarzy.
nauczyciele lecą z programem - bo muszą , nie są w stanie dobrze wytłumaczyć bo brakuje im czasu - i później dzieciak albo uczy się w domu z rodzicami albo posyłane jest na korepetycje.
oczywiście są ci dobrzy uczniowie, którzy są kumaci i w miarę szybko łapią, ale nie ma się co czarować jest to jakaś część klasy.

wcześniej mowa była o pasjach - jak dla mnie szkoła zbyt mało, albo w ogóle nie pomaga w rozwijaniu pasji.
Za moich czasów były kółka" matematyczne, chemiczne, fizyczne itd. był chórek, był dodatkowy SKS, były szachy, modelarstwo i zaznaczam dla uczniów były one darmowe
- teraz u mojego syna w szkole jeśli są jakieś zajęcia - to tyko płatne- najwięcej dzieciaków chodzi na robotykę i Judo, troszkę mniej na tenis ziemny
hajdzik

Podziękował : 253 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 20 sty 2019, 21:03

hajdzik napisał(a):- teraz u mojego syna w szkole jeśli są jakieś zajęcia - to tyko płatne- najwięcej dzieciaków chodzi na robotykę i Judo, troszkę mniej na tenis ziemny

Tylko takie gwarantują jakiś poziom, bo nikt znający się na rzeczy nie będzie zajmował się czyimiś dziećmi za darmo, albo za grosze. Stawki oferowane przez państwo/samorządy są tak słabe, że za 1 godzinę zajęć indywidualnych można dostać 2-3 a może i 4 razy więcej. Czasami nawet bez wychodzenia z domu. Większość "bezpłatnych" (w teorii - w praktyce płacimy na nie z podatków) zajęć prowadzą ludzie bez większych kwalifikacji. W mieście, z którego pochodzę sekcją szachową zajmuje się 80-letni człowiek, który robi to za grosze i z nudów. Efekt jest taki, że od lat nikt tam nawet 2 kategorii nie zrobił. A jak wiadomo dzisiaj 2 kategoria to w zasadzie nic wielkiego.
Lepiej zapłacić: prowadzący ma wtedy większą motywację do prowadzenia zajęć a rodzic większą podstawę do ew krytyki.
AuroraBorealis

Podziękował : 174 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy
Ranking: 2120

Postprzez hajdzik » 21 sty 2019, 17:50

płacić można - jak widzimy, że dziecko zaczyna to brać na poważnie
A jak to u dzieci, zmieniają swoje zachciewajki - i nie sądzę, by był sens płacić 150zł i więcej miesięcznie, jeśli dziecko robi to bo lubi, ale nie na tyle poważnie by odnosić w tym sukcesy.
Jeśli ktoś ma kasę, to oczywiście można, ale zwykły zjadacz chleba kalkuluje czy jest sens płacić.
U nas w pionku prowadzimy zajęcia - ale u dzieciaków nie widać chęci zbyt wielkich
W prawdzie chodzą na zajęcia, ale jak przesyłam ich rodzicom info o turniejach w okolicy, tylko jeden dzieciak oprócz mojego syna czasem gdzies zagra - w 2018r były to całe dwa turnieje
Zadania szachowe daje im do domu, ale nic z tego nie robią. Nawet najlepszy trener nic nie zrobi, jeśli dziecku się nie chce.

Oczywiście, że osoby prowadzące za darmo jakiekolwiek zajęcia (z różnych powodów) są delikatnie mówiąc szykanowane, bo zabierają zarobek tym "trenerom" którzy chcą brać spore pieniądze. Przykładem może być Pan Kanarkiewicz i jego tabela opłat...
hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 21 sty 2019, 18:40

Dzieci sie bawia, ale to nie znaczy, ze ktos ta zabawe bedzie prowadzil za darmo. Na calym swiecie sie placi i jest to normalne. 100 czy 150 zl, to w normalnej rodzinie zadne pieniadze. Paczka fajek to kilkanaście złotych. Minimalna stawka to chyba ok 10 zł do ręki, więc nawet jeśli rodzice są niewywalifikowanymi pracownikami, to jest to zaledwie 1 dzień pracy każdego z nich. Nie uważam, żeby to było dużo za rozwój dziecka.
AuroraBorealis

Postprzez hajdzik » 21 sty 2019, 19:28

jedne same zajęcie pewnie nie
Ale.....
Dzieci moich znajomych mają przynajmniej jedno zainteresowanie sportowe
u mnie Marcin jeszcze gra w klubie Badmintona
Doliczmy modne korepetycje z języka obcego (głównie angielski)
Dzisiejszy poziom nauczania w szkołach jest moim zdaniem "beznadziejny" - tak więc doliczmy korepetycje z matematyki - tutaj dzieciaki mają największe problemy.
imprezy szkolne - wyjścia do kina, teatru, wycieczki itd
Fajnie by było, żeby dziecko miało coś z życia - basen, kino, czasem jakaś "zabawka"
Nieodzowny dentysta- nie ufam z kasy chorych - więc chodzimy prywatnie
kieszonkowe - dziecko musi mieć jakieś pieniądze
czasem dochodzi również - bilet miesięczny autobus i/lub tramwaj

tak więc nie trzeba mieć magistra matematyki, żeby obliczyć ile takie dziecko nas kosztuje lub może kosztować - a mowa tylko o jednym dziecku

tak więc dla tej "normalnej rodziny" - jest to spory wydatek. Rodzice muszą wybierać na co przeznaczyć pieniądze, co bardziej potrzebne a co mniej.

Oczywiście wstępnie można obliczyć taki wydatek
szachy: 40zł/h zajęcia indywidualne - 160zł/miesiąc
dodatkowe zajęcia sportowe- do wyboru ceny podobne: badminton, tenis, piłka nożna (grupowe) 100zł/miesiąc
imprezy szkolne - 50zł/miesiąc
Korepetycje z maty - 30zł/h - 120zł/miesiąc indywidualne
Korepetycje z anglika (4 osoby w grupie) - 40zł/h - 160zł/miesięcznie
dentysta - 100zł/miesiąc
czas wolny - kino, basen, kręgle - 100zł miesiąc
kieszonkowe - 50zł

Mnie wyszło - około 850zł
ten kto ma dzieci, wie ile co kosztuje - a kosztuje nie mało jak widać.
hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 21 sty 2019, 22:45

No ok, ale to nie wina instruktora, ze Twoj syn zajmuje sie na raz kilkoma rzeczami. Kazdy liczy swoje. Za darmo nic nie ma. 150 zl miesiecznie za 1 ucznia w grupie (w wiekszosci miast stawka ta wynosi 80-120 zeta. 150 to jakas ekstrema.) to przy grupie 10 osob zaledwie 1500 zl PRZYCHODU a przychod to nie dochod. Dobrze wykwalifikowany specjalista zarobi w Polsce teraz taka kase bez koniecznosci opiekowania sie i brania odpowiedzialnosci za obce dzieci. Nie jest to wcale wielka kasa. W przypadku zajęć indywidualnych cena 40zl/h tez nie jest wcale wysoka, za mniej nie ma sie motywacji i na np zrezygnowalem juz prawie z szachow, bo za niewielka kase szkoda prywatnego czasu.

A za 40 zl/h to mozna miec indywidualne zajecia z angielskiego, nie grupowe.

"dentysta - 100zł/miesiąc" - WTF??????? Jako dziecko chodzilem do dentysty co 6 miesiecy i jakos szczerbaty nie jestem. Nie znam ludzi, ktorzy chodza co miesiac do dentysty. Ani jednego. Jesli jest to kwestia jakiejs specyficznej wady zebow, to nie jest to "normalny wydatek", bo przecietne dziecko nie chodzi co miesiac do dentysty.

Za granica normalnego czlowieka tez nie stac na wszystko a wszystko jest platne. I nikt nie placze. Ty wysylasz dziecko na milion zajec, stad taka kwota. Wiekszosc dzieci chodzi na 1-2 zajecia i wtedy koszt to 300 - 400 zł. Np szachy grupowe w dużym mieście z doświadczonym trenerem 120 zł przy zajęciach 2x w tygodniu + szkoła językowa 2 razy w tygodniu 260 zł i wychodzi 380 zł (tu znalazlem nawet szkole jezykowa 2x w tygodniu po 60 min za 160 zl miesiecznie https://www.swiatjezykow.eu/cennik/ , wiec jak widac mozna taniej!). Nie mozna miec wszystkiego i liczyc na to, ze cena bedzie nizsza. Instruktorzy też mają dzieci i też je chcą gdzieś posłać. I też mają swoje potrzeby. Chcesz dużo, to dużo płacisz. Zajecia indywidualne zawsze beda drozsze, bo ktos musial wlozyc mase czasu na przygotowanie materialu i samodzielna nauke zanim zaczal uczyc innych. Nie masz kasy, szukasz tańszych alternatyw. Dopłacać ani pracować za darmo nikt nie będzie. Taki świat.
AuroraBorealis

Postprzez hajdzik » 22 sty 2019, 00:21

będziesz miał dzieci to pogadamy - bo na razie rzucasz mądrości a nie masz pojęcia o czym mówis

i znów zaczynasz pisać rzeczy, których ja nie napisałem - ty to masz już we krwi prawda?
gdzie pisałem, że mój syn sobie nie radzi i ma milion zajęć? i jeszcze że instruktor go wini?

jako dziecko chodziłeś do dentysty... ręce opadają
znasz stawki dentystów? wyrywanie zębów (mleczaków), ceny borowania, kwotę aparatu nazębnego do korekcji krzywych zębów?
nie masz zielonego pojęcia
podając stawkę - starałem się uśrednić cenę roczną w miesięcznej opłacie.
Oczywiście jeden ma mocniejsze zęby, a drugi ma "leciwe" i co by nie zrobił - będą mu sie szybciej psuć

Kwotę za korepetycję z angielskiego - jest zależne od korepetytora i jego stopnia wtajemniczenia. Jeśli chcesz to za 20zł na godzinę indywidualnie możesz zawołać licealistkę lub studentkę - ale jeśli wymagamy dobrego - to jednak kwota jest wyższa

"większość dzieci chodzi na jedno / dwa zajęcia" - kolejna bzdura - co tylko potwierdza, że nie masz dzieci i nie masz pojęcia o czym piszesz
Dzieciaki z pionka - mają szachy i jeszcze jeden sport - akurat koledzy z klasy Marcina mają piłkę nożną i koszykówkę.
również chodzą na j. angielski i kilku na robotykę - bo mają na prawde fajnego gościa, który mocno zaciekawił tym dzieciaków.

Korepetycje przyjdą z czasem - coraz trudniejszego materiału - gdzie rodzic już nie pomoże - i będzie musiał coś z tym fantem zrobić. O roku maturalnym nawet nie wspomnę - bo tam już będzie się działo :)
hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 22 sty 2019, 00:36

A gdzie ja napisałem, że instruktor go wini, albo, że sobie nie radzi? Chłopie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Chcesz posłać dziecko na zajęcia, to płacisz. Za pracę należy się zapłata. Chcesz zatrudniać więcej osób do rozwoju syna, to płacisz więcej. Chcesz mniej zatrudniać, to płacisz mniej. Nie rozumiem o czym cała dyskusja. Masa ludzi wydaje na rozwój dziecka nie więcej niż 400 zł, włącznie z ludzmi z mojej rodziny. Ty wysłasz dziecko na więcej zajęć niż przeciętnie, to tez więcej płacisz.

Co do zębów to MAM POJĘCIE, bo tez miałem kiedyś 8-9 lat i nie chodziłem do dentysty co miesiąc. Mój chrześniak też nie chodzi a jest z tego samego rocznika.

Nikt za darmo pracować nie będzie. Chcesz zajęć dla syna, to płać. Taki świat. Ja uczę się 2 języków i nie płaczę, że nauczyciel chce pieniądze. Jest specjalistą i za specjalistyczną wiedzę się płaci.

Co do pisania rzeczy, których ktoś nie napisał to akurat Ty jesteś mistrzem świata. Często piszesz coś od czapy a przyłapany na kłamstwie nie prostujesz postów. Przerabiałem to już tu z tobą kilka razy. Szkoda czasu. Nawet w tym wątku coś o "winieniu kogoś" i, że "ktoś sobie nie radzi". WTF?
AuroraBorealis

Postprzez hajdzik » 22 sty 2019, 00:38

to ja mam problemy?
cytuje twoją wypowiedź
"No ok, ale to nie wina instruktora, ze Twoj syn zajmuje sie na raz kilkoma rzeczami"
hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 22 sty 2019, 00:40

hajdzik napisał(a):to ja mam problemy?
cytuje twoją wypowiedź
"No ok, ale to nie wina instruktora, ze Twoj syn zajmuje sie na raz kilkoma rzeczami"

Przeczytaj jeszcze raz. Zze zrozumieniem. A pózniej swojego posta. Masz problem ze zrozumieniem pisanego tekstu. W tym zdaniu nie ma nic o tym, ze instruktor wini o cokolwiek twojego syna. Jest jak byk, że "TO NIE WINA INSTUKTORA". Czyjaś wina i winić kogoś to 2 różne rzeczy. Jezu Chryste
Ostatnio edytowany przez AuroraBorealis, 22 sty 2019, 00:45, edytowano w sumie 1 raz
AuroraBorealis

Postprzez hajdzik » 22 sty 2019, 00:43

""No ok, ale to nie wina instruktora, ze Twoj syn zajmuje sie na raz kilkoma rzeczami""

"A gdzie ja napisałem, że instruktor go wini, albo, że sobie nie radzi?"

Gdzie ja napisałem, że instruktor wini Marcina bo zajmuje się kilkoma rzeczami?
hajdzik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Artykuły i wiadomości szachowe