Oburzający artykuł o szachach w Białymstoku

Moderator: redjok

Oburzający artykuł o szachach w Białymstoku

Postprzez FundacjaRubinstein » 16 lut 2018, 23:06

Ostatnio fanpage facebookowy "Kocham Szachy" udostępniło poniższy artykuł https://ddb24.pl/artykul/turniej-szacho ... nie/339847 .

Treść miała na celu atak na zarząd stadionu który nie organizuje wydarzeń na "wielką" skalę. Niestety pośrednio dostało się ludziom którzy chcą organizować turnieje szachowe i którzy chcą w nich grać. Wydźwięk jest jednoznacznie prześmiewczy - szachy są nudne i nieciekawe. Szkoda, że dziennikarstwo nawet na najniższym szczeblu jest pełne zjadliwości.
Fundacja im. Akiby Rubinsteina to organizacja której celem jest promocja szachów w Polsce. Wspólnie walczymy o dobry klimat dla szachów! Akibarubinstein.pl //www.facebook.com/FundacjaRubinstein/
FundacjaRubinstein

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Ranking: 1000
kurnik.pl: wojdziechldz

Re: Oburzający artykuł o szachach w Białymstoku

Postprzez adse » 18 lut 2018, 21:31

To nie jest żadne dziennikarstwo, tylko normalna głupota.
adse

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 414 razy

Postprzez Rafcik » 21 lut 2018, 19:45

obrazek

Byłem organizatorem tego turnieju. Piękne wydarzenie promujące patriotyzm, ale też integrację dzieci z gośćmi z Białorusi.

Do tego bardzo ciekawa formuła turnieju. Myślę, że dość innowacyjna. Graliśmy 4 grupy wiekowe w których każdy Polak zmierzył się z każdym Białorusinem. Na koniec podsumowanie drużynowe i puchary dla najlepszych.

Strona turnieju:
https://meczszachowy.pl

Galeria zdjęć:
http://szkolkaszachowa.org/galeria/ngga ... 017/page/1

Może warto z okazji wypłynięcia tego strasznego artykułu przekuć to na coś dobrego i pokazać jak wspaniałe mogą być szachy i promować taką formę turnieju.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 390 razy
Ranking: 2268

Postprzez krzysio » 21 lut 2018, 22:01

Nie wiem czy warto wchodzić w jakąkolwiek polemikę z rynsztokiem w tym podlinkowanym artykule, to mimo wszystko rynsztok. Na temat szachów juniorskich w Białymstoku można wiele dobrego pisać, to top w Polsce od lat, ale tu bym tylko powtarzał, to co już kiedyś na temat MUKS Białystok pisałem.

Natomiast mogę Tobie pogratulować formy i wciągnięcia w to Białorusinów. Przez kilkaset lat współtworzyliśmy z nimi wspólne i zgodne państwo, Niemcy i Rosja postawiły między nami i Białorusinami granicę, ja się cieszę z każdej inicjatywy, która tą granicę otwiera. Ja naprawdę cieszę sie, gdy widzę te białoruskie dzieciaki na tym turnieju, genetycznie to są te same dzieci co i nasze polskie, tam przez wieki granicy nie było i ludność się mieszała, dzisiaj też powinni mieć możliwość swobodnego przemieszczania się. Sam mieszkam na nieco podobnym pograniczu, tyle ze już dzisiaj bez granicy z "zasiekami". Jeden mój dziadek uważał sie za Słowaka, drugi za Polaka, mieszkali niedaleko siebie, dzisiaj Marek większość turniejów gra na Słowacji i uczę go słowackiego. Te dzieci i ich rodzice, których przodkowie kiedyś współtworzyli Rzeczpospolitą Dwojga Narodów, też nie powinni mieć tych zasieków na granicy. Trzymam kciuki za to, by to miało kontynuację i "nowe edycje", moim zdaniem robisz tu fantastyczną robotę, uczysz nie tylko patriotyzmu ale i otwartości na inne (bliskie nam) narody.

ps
A wstępnie zapowiadamy się do Was na Zamenhoffa w grudniu ;)
krzysio

Podziękował : 327 razy
Otrzymał podziękowań: 1011 razy
Ranking: 0

Postprzez hajdzik » 22 lut 2018, 15:37

Dla mnie ważne jest co możemy zrobić dla tych dzieciaków.
A sporo dzieciaków uwielbia grać w turniejach szachowych, i fajnie że takich imprez jest coraz więcej.

I każdego który cokolwiek dla tych najmłodszych - to wielki szacun -
pozostaje życzyć TOBIE wytrwałości :0
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 249 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 23 lut 2018, 10:22

Turniej na stadionie to jest MEGA pomysł. A że jakiś intelektualny impotent nie rozumie... no cóż. Szachy to nie gra dla ludzi ograniczonych.
Ostatnio edytowany przez AuroraBorealis, 23 lut 2018, 13:58, edytowano w sumie 1 raz
AuroraBorealis

Podziękował : 161 razy
Otrzymał podziękowań: 381 razy
Ranking: 2120

Postprzez Zofia » 23 lut 2018, 13:02

II Turniej Finałowy “Edukacja przez Szachy w Szkole” też był na stadionie.

http://uks321.waw.pl/?p=3823
Zofia

Podziękował : 263 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Postprzez korob » 23 lut 2018, 18:46

We Wrocławiu coraz częściej organizujemy rozgrywki szachowe na odnowionym Stadionie Olimpijskim - relacja, liczne zdjęcia.
Pozdrawiam działaczy z Białegostoku!
Ten artykuł był tak głupi, że pewnie nie zaszkodził nikomu poza autorem tekstu. :) Autor stoczył się w nim nawet poniżej poziomu komentatorów mówiących o piłkarskich szachach...
Polecam Kurs interaktywny SzachyDzieciom.pl - https://szachydzieciom.pl
korob

Podziękował : 182 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy
Ranking: 2119

Postprzez gamer_k » 26 mar 2018, 09:28

Masakra i potem mlodzi rzeczywiscie tak uwazaja i nie chca sie uczyc tej pieknej gry. Niestety brakuje dobrych dokumentow czy konkursow w szkolach i mowienia o tym. Szkoda bo szachy rozwijaaja myslenie i duzo ucza. Cala nadzieja w rodzicach rodzenstwie i starszych kolegach ktorzy graja...
"Aby zdobyć więcej, sam najpierw musisz stać się kimś większym" J.W.Goethe
gamer_k

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Powrót do Artykuły i wiadomości szachowe