Regulamin występowania o międzynarodowe tytuły sędziowskie

Moderator: kolokwium

Regulamin występowania o międzynarodowe tytuły sędziowskie

Postprzez hal » 24 paź 2018, 11:21

Witam
Przedstawiam projekt regulaminu dotyczącego nadawania międzynarodowych tytułów szachowych, regulujący procedurę występowania o nie. Kolegium już kiedyś miało taki regulamin stworzyć, ale minęło kilka lat, a regulaminu nie ma. Za kilka dni jest dobra okazja do jego uchwalenia na Konferencji Sędziowskiej. Oczywiście należy założyć, iż członkowie Kolegium nie będą się palić do jego przyjęcia, ale nie dla nich jest on stworzony. Regulamin ma pomagać sędziom zdobywać tytuły międzynarodowe bez liczenia na przychylność tego, czy innego Kolegium Sędziów. Sam miałem z tym ogromny problem i czekałem na tytuł około 20 miesięcy za kadencji Tomasza Delegi jako przewodniczącego. Nie wiem zresztą, czy bym się doczekał, gdyż wniosek, który złożyłem, przed wysłaniem do FIDE tak pozmieniano, że stał się zbiorem bezsensownych literek. Na szczęście dla mnie kolejny przewodniczący - Andrzej Filipowicz potrafił sprawę wyjaśnić i otrzymałem tytuły FA i IA w ciągu o ile pamiętam dwóch miesięcy. (w międzyczasie zmieniono przepisy i nie można było już występować od razu o tytuł IA). Pozdrawiam i życzę powodzenia Witalis

Regulamin występowania o międzynarodowe tytuły sędziowskie w Polskim Związku Szachowym

1. Sędzia spełniający wymagania FIDE ma prawo wystąpić o tytuł międzynarodowy za pośrednictwem Kolegium Sędziów Polskiego Związku Szachowego.

2. Składa on wniosek wraz z wymaganymi przez FIDE dokumentami w formie elektronicznej na adres Przewodniczącego Kolegium Sędziów.

3. Przewodniczący Kolegium Sędziów sprawdza wniosek i w razie stwierdzenia błędów poprawia je, lub w terminie 7 dni od daty wpłynięcia wniosku przekazuje wnioskodawcy wraz z uwagami, co należy poprawić.
3.1. W przypadku poprawienia wniosku Przewodniczący Kolegium Sędziów przesyła wnioskodawcy poprawiony wniosek do wglądu.

4. Przewodniczący Kolegium Sędziów umieszcza informację na stronie Kolegium Sędziów Polskiego Związku Szachowego podając :
4.1. w terminie 7 dni od daty wpłynięcia wniosku :
4.1. a) imię i nazwisko wnioskodawcy
4.1. b) tytuł sędziowski, o który wnioskodawca występuje
4.1. c) datę wpłynięcia wniosku
4.2. w terminie 21 dni od daty wpłynięcia wniosku :
4.2. a) datę wysłania wniosku do FIDE
lub
4.2. b) datę odrzucenia wniosku wraz z tekstami opinii wymienionych w punkcie 6.1.
4.3. Za datę wpłynięcia wniosku przyjmuje się datę wpłynięcia prawidłowo wypełnionego wniosku.

5. Przewodniczący Kolegium Sędziów w terminie 7 dni od daty wpłynięcia wniosku przesyła pocztą elektroniczną wniosek do pozostałych członków Kolegium Sędziów.

6. Członkowie Kolegium Sędziów w terminie 7 dni mają prawo zgłosić swoją negatywną opinię na temat wniosku.
6.1. Negatywna opinia musi być wydana w formie pisemnej i zawierać konkretne punkty przepisów na podstawie których została wydana.
6.2. Negatywna opinia większości członków Kolegium Sędziów powoduje odrzucenie wniosku.
6.3. Przewodniczący Kolegium Sędziów w terminie 21 dni od daty wpłynięcia wniosku informuje wnioskodawcę w formie elektronicznej o :
6.3.1. dacie wysłania wniosku do FIDE,
lub
6.3.2. dacie odrzucenia wniosku
6.3.2.1. Do informacji o odrzuceniu wniosku należy dołączyć opinie wymienione w punkcie 6.1.
6.4. Sędzia , którego wniosek odrzucono ma prawo odwołać się od tej decyzji do Walnego Zebrania Delegatów Polskiego Związku Szachowego w terminie 30 dni od daty otrzymania decyzji o odrzuceniu wniosku.
6.5. Odwołanie należy przesłać w formie elektronicznej na adres Przewodniczącego Kolegium Sędziów i biura Polskiego Związku Szachowego.

7. Przewodniczący Kolegium Sędziów ma prawo wyznaczyć, spośród członków Kolegium Sędziów, osobę zajmującą się wnioskami o tytuły międzynarodowe, jednakże sam odpowiada za przestrzeganie terminów ujętych w regulaminie.
hal

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: itor

Powrót do Zasady, regulaminy, przepisy