Women Candidate Master - zasady

Moderator: kolokwium

Re: Women Candidate Master - zasady

Postprzez AuroraBorealis » 18 lip 2017, 10:10

Wymóg taki jest od kiedy istnieje tytuł CM.
AuroraBorealis

Podziękował : 104 razy
Otrzymał podziękowań: 293 razy
Ranking: 2120

Postprzez zulu » 18 lip 2017, 15:55

AuroraBorealis napisał(a):Wymóg taki jest od kiedy istnieje tytuł CM.

To wskaż go.
Przepisy się zmieniały, ale REGULAMIN KLASYFIKACYJNO-RANKINGOWY POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO C04 w szczególności punkt B7.2.2 były z kodeksu z 2002.
A obecnie trudno znaleźć postawę prawną.
zulu

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postprzez AuroraBorealis » 18 lip 2017, 16:32

A dlaczego ja mam wskazywac? przepis jest, niech się bronią i pokażą, że był inny. Ja dobrze pamiętam ze strony pzszach po wejsciu tytułu - wymagano polskiego tytułu KM.
AuroraBorealis

Podziękował : 104 razy
Otrzymał podziękowań: 293 razy
Ranking: 2120

Postprzez rutra » 19 lip 2017, 13:24

kolokwium napisał(a):
rutra napisał(a):Być może w przypadku zawodników, którym nadano tytuł kandydata na mistrza dany zawodnik już ten tytuł kiedyś zdobył (w czasach przed Centralnym Rejestrem Szachowym) i kategorie uzupełniono (nawet gdy w międzyczasie zdobył I).

Uważasz, że jest bałagan w rejestrze (papierowym) w KEKiR PZSzach, że kandydatowi nadawano pierwszą kategorię?!

Nie uważam, że w rejestrze papierowym jest bałagan, nie uważam, że w rejestrze (CR) bałaganu nie ma. Po prostu jak ktoś grał w czasach przed CR, miał kategorie i później po latach zagrał, to dane mogły nie zostać uzupełnione.

A to, że kiedyś ranking elo zaczynał się do 2200 i ktoś kto był na liście FIDE taki ranking miał oznacza, że mógł mieć tytuł kandydata na mistrza. Nie wiem jak dawniej, ale obecnie wystarczy 2100 (i dwie normy z rankingu uzyskanego).
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1545 razy
Otrzymał podziękowań: 1833 razy
Ranking: 1683

Postprzez kolokwium » 19 lip 2017, 16:23

rutra napisał(a):tytuł kandydata na mistrza. Nie wiem jak dawniej, ale obecnie wystarczy 2100 (i dwie normy z rankingu uzyskanego).

Dawniej po uzyskaniu normy na km (czyli mając I+) wchodziło się na listę Zmiennego rankingu PZSzach z 2100 i należało:
  • uzyskać drugą normę w przeciągu 5 lat (od nowego roku czyli ponad 5 lat)
  • mieć na liście RP PZSzach 2200
Jeżeli któryś z warunków nie został dotrzymany, to "spadało się z listy" i wracało do rankingu 2000 (traciło się plusa). Jednakże następny "+" wydłużał termin utrzymania rankingu.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1887 razy
Otrzymał podziękowań: 2078 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez zulu » 19 lip 2017, 23:35

kolokwium napisał(a):
rutra napisał(a):tytuł kandydata na mistrza. Nie wiem jak dawniej, ale obecnie wystarczy 2100 (i dwie normy z rankingu uzyskanego).

Dawniej po uzyskaniu normy na km (czyli mając I+) wchodziło się na listę Zmiennego rankingu PZSzach z 2100 i należało:
  • uzyskać drugą normę w przeciągu 5 lat (od nowego roku czyli ponad 5 lat)
  • mieć na liście RP PZSzach 2200
Jeżeli któryś z warunków nie został dotrzymany, to "spadało się z listy" i wracało do rankingu 2000 (traciło się plusa). Jednakże następny "+" wydłużał termin utrzymania rankingu.

W latach 90 praktycznie nie miałem styku z szachami, natomiast w latach 80 były inne zasady.
Wypełniając pierwsza normę kandydacką wchodziło się na listę z ruchomym rankingiem zaczynając od 2050.
Natomiast tytuł Kandydata otrzymywało się po wypełnieniu drugiej normy (Ruz=2200) i minimalnym rankingu ruchomym PZSzach=2100. Normy kandydackie i mistrzowskie miały ważność 5 lat
zulu

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Poprzednia strona

Powrót do Zasady, regulaminy, przepisy