Pytanie - o reklamacje gry na czas - szachy szybkie

Moderator: kolokwium

Re: Pytanie - o reklamacje gry na czas - szachy szybkie

Postprzez kolokwium » 03 wrz 2016, 19:31

1. jasne napisał(a):Czy dobrze rozumiem ? - w przypadku odłożenia decyzji o reklamacji remisu tzn.sędzia mówi o odlożeniu i obserwuje gre, to w tym czasie kazdy z zawodników może wygrac albo przegrać np.podstawiając mata lub wykonując nieprawidłowe posunięcie a reklamacja remisu nie jest zrzeczeniem sie prawa do wygranej.
    Tak
  2. jasne napisał(a):1.Jeśli reklamacją remisu jest równocześnie propozycją remisu - to czy odłożenie decyzji sędziowskiej uwzględniającej lub odrzucajacej reklamację i obserwacja dalszej gry, powoduje że rywal zawodnika reklamującego ma prawo ją przyjąć w dowolnym momencie do chwili odrzucenia reklamacji przez sędziego np. gdy zauważy ze podstawił figurę lub wpada w gorsza pozycję. ?
    Tak. Jednakże bezpośrednio nie jest to napisane, ale istnieją takie interpretacje.
  3. jasne napisał(a):2. Czy dobrze rozumiem że sędzia nie może odrzucić samodzielnie reklamacji remisu z
    Sędzia jest władny samodzielnie odrzucić reklamację remisu bo do tego jest powołany/zatrudniony. Sędzia może reklamację odrzucić, odłożyć decyzję odnośnie wyniku, od razu podjąć decyzję odnośnie wyniku.
  4. jasne napisał(a):czy gracz reklamujacy po jakimś zdobyciu przewagi na desce może wycofać reklamację remisu w czasie gdy sędzia zawiesił decyzje i obserwuje partię.?
    Nie. Jednakże bezpośrednio nie jest to napisane, ale istnieją takie interpretacje.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1885 razy
Otrzymał podziękowań: 2077 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez hajdzik » 03 wrz 2016, 19:55

nie podoba mi się słowo "interpretacja"
albo coś jest jasno napisane albo nie
bo dwóch różnych sędziów - może to interpretować po swojemu - co daje możliwość wpływania na wynik spotkania
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 378 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez Athame » 03 wrz 2016, 22:25

Mnie też się nie podoba, ale po to są takie "furtki", by można było przekręty robić. To przemyślane, celowe działanie.
Athame

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Ranking: 1800

Poprzednia strona

Powrót do Zasady, regulaminy, przepisy