Ranking Elo

Moderator: kolokwium

Re: Ranking Elo

Postprzez kolokwium » 17 lis 2016, 18:28

Wszystko zależy czy kołówka ma wysyłane wyniki częściowe (czyli w trakcie trwania turnieju), a jest to turniej kilkumiesięczny, to tak powinno być.
A jak będzie? Zobaczysz :>
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1843 razy
Otrzymał podziękowań: 2059 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez chlebik » 12 mar 2017, 16:02

Czy ktoś mógłby mi w miarę przystępnie powiedzieć co w ChessArbitrze w sekcji 'List of rating changes' oznacza 'Chg'? I czy da się z tych raportów w CA wyczytać o ile zmieni mi się ranking po zakończeniu turnieju? Na stronie FIDE znalazłem tylko kalkulator rankingu 'inicjacyjnego', a także kalkulator zmiany w przypadku jednej partii - da się jakoś 'na szybko' zobaczyć ile punktów się zyskuje/traci po całym turnieju?
"Jeśli Pillsbury zagrał Se5, to do zwycięstwa już blisko!" Moi Wielcy Poprzednicy
Mój dziennik: http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=10&t=5118
chlebik

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 266 razy
Ranking: 1800
FICS: chlebik

Postprzez Daniel » 12 mar 2017, 16:04

"Chg" to skrót od Change ;) Mnożysz to przez swój przelicznik "k" - zapewne wynosi u Ciebie 20, chyba że niedawno wszedłeś na listę FIDE, wtedy będzie 40. Jeśli więc miałbyś "chg" 1 to wyjdzie 1x20 = 20 pkt ELO zysku.
Daniel

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 276 razy

Poprzednia strona

Powrót do Zasady, regulaminy, przepisy