Magnus Carlsen

Moderator: redjok

Postprzez rutra » 19 lis 2010, 00:43

lk85 napisał(a):W szachach nie ma i już nigdy nie będzie dominatora takiego jakim był Kasparow.

Zaryzykuje stwierdzenie, że będzie w przyszłości taki dominator. (Oczywiście najpierw musi zostać obalony mit o końcu świata w 2012, a nastanie to za nieco ponad 2 lata, kiedy to obudzimy się 21.12.2012 i nic się nie będzie działo, tak mi się przynajmniej wydaje).
rutra

Podziękował : 1623 razy
Otrzymał podziękowań: 2017 razy
Ranking: 1670

Postprzez Rafcik » 19 lis 2010, 08:35

rutra napisał(a):
lk85 napisał(a):W szachach nie ma i już nigdy nie będzie dominatora takiego jakim był Kasparow.

Zaryzykuje stwierdzenie, że będzie w przyszłości taki dominator.

Termin przyszłość jest dość obszerny. Jeśli w ciągu poprzednich 150 lat znalazło się paru dominatorów, to jest duże prawdopodobieństwo, że w ciągu kolejnych 150 latach znajdzie się chociaż jeden taki.

Za to z całą pewnością można powiedzieć, że w najbliższym czasie nie zanosi się na dominację któregoś z zawodników. Póki co to właśnie Carlsen ma jedynie do tego predyspozycje.
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy
Ranking: 2268

Postprzez pyetrek » 19 lis 2010, 12:23

Pytanie tylko czy w czasach dominacji Kasparowa, on był prawdziwym brylantem czy raczej konkurencja się za słabo spisywała.
pyetrek

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez kolokwium » 19 lis 2010, 12:35

Brylantem.
Gdzieś czytałem, że jako jedyny na świecie rozwiązał jakieś zadanie szachowe.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2082 razy
Otrzymał podziękowań: 2202 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez pyetrek » 19 lis 2010, 12:46

kolokwium napisał(a):Brylantem.
Gdzieś czytałem, że jako jedyny na świecie rozwiązał jakieś zadanie szachowe.

Ciekawe jakie to zadanie Władek dawaj diagram :P
pyetrek

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Rafcik » 19 lis 2010, 13:56

kolokwium napisał(a):Gdzieś czytałem, że jako jedyny na świecie rozwiązał jakieś zadanie szachowe.

Może się mylę, ale chyba to było zadanie wymyślone przez Polgar i nie było stricte szachowe.
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy
Ranking: 2268

Postprzez kolokwium » 19 lis 2010, 14:32

Już nie pamiętam, jednak przebłyski pamięci mi podpowiadają, że to studium lub wielochodówka. Programy też mają z tym (zadaniem) kłopoty. I o ile pamiętam, to zadanie ułożono przy pomocy programu.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2082 razy
Otrzymał podziękowań: 2202 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Re: Carlsen nie będzie Mistrzem Świata ?

Postprzez czesioczesiakow » 06 sty 2011, 19:15

Jak dla mnie Carlsen może i ma umiejętności na "miszcza" jednak w partiach z naprawdę silnymi rywalami nie zawsze daje sobie radę. Kilka razy przegrał z Anandem i Kramnikiem. Jest na pewno wybitnym teoretykiem, zna szachy od podszewki i ma genialnego mentora jednak ma wg mnie jeszcze czas na wygrywanie ... :P
Ulubiony szachista? Chyba Botvinnik choć ostatnio Carlsen za jego maestrię
ELO około 1400-1500(brak wprawy turniejowej)[ostatnio rośnie]
Na kurniku: Dragonex [wirwajdy,zapieka,pustki]
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na szachowym ringu! :devil:
czesioczesiakow

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 1469
kurnik.pl: Dragonex
FICS: czesioczesiakowy

Postprzez demon_szybkosci » 06 sty 2011, 22:53

Tak, zdecydowanie "Jest na pewno wybitnym teoretykiem". Napisał w ciągu ostatnich 20 lat mnóstwo książek, artykułów oraz wpisów związanych z teorią szachową. Gdyby nie on to dalej bylibyśmy w czasach Steinitza!
demon_szybkosci

Postprzez mattihau » 07 sty 2011, 15:21

no ma czas... jakieś 15-20 lat na wygrywanie wszystkiego w cuglach... bzdury raz jeszcze bzdury... Carlsen jest już na topie, turnieje wygrywa, a mecze to kwestia przygotowania - myślę, że dobrze planuje strategie i nie chce się pchać w mecze póki nie jest stuprocentowo pewny swoich umiejętności i wygranych!
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez Fleszu » 19 sty 2011, 20:55

Od początków zmagań o mistrzostwo świata były mecze pomiedzy championem i pretendentem. Tyle tylko, że kiedyś to champion wybierał z kim gra i nie zawsze to był najsilniejszy z pretendentów (troche podobnie jak w boksie). Turnieje pretendentów trochę to usprawidliwiły. Tylko, że pretendent miał za sobą cały cykl gier a gra i przygotowania na takim poziomie wymaga dużo wysiłku. Więc pretendent miał mniej sił.
Obrazek
Fleszu

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez ŁowcaAndroidów » 19 sty 2011, 21:06

powiedzmy sobie szczerze póki co Carslen nie ma szans wygrać meczu o szachową koronę ani z Anandem ani z Kramnikiem. Mistrz świata nie przegrywa w miniaturkach.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 549 razy
Ranking: 2286

Postprzez Polwar » 19 sty 2011, 22:20

A ja uważam że w ciągu 2 -3 lat będzie najlepszym graczem na naszym globie ale niekoniecznie mistrzem świata
Polwar

Re:

Postprzez adasko1965 » 12 cze 2011, 22:50

pyetrek napisał(a):Zauważ tylko to ,że w wielu dyscyplinach sportu o wiele bardziej popularnych takiego systemu nie ma i nigdy nie było.

Zauważ jednak, że podobna zasada obowiązuje w boksie zawodowym.
Żeby zostać mistrzem świata, mistrza świata trzeba pokonać
adasko1965

Re:

Postprzez adasko1965 » 12 cze 2011, 23:08

pyetrek napisał(a):
grubyilysy napisał(a):Pyetrek, ja w ogóle nie uznaję linii MŚ Fide

Czy na forum znajdzie się ktoś wreszcie kto mnie poprze ,bo już jestem u kresu załamania nerwowego, please help me :mrgreen: :P :mrgreen: :lol: :lol:

A nie przychodzi Ci do głowy, że po prostu nie masz racji ?

Zgadzam się z przedmówcami - linia FIDE doprowadziła do dewaluacji tytułu( system dwupartiowych {obecnie czteropartiowych} meczy to była porażka( w razie remisów szachy aktywne oraz blitze ), dużo przypadkowości - system udziału meczu o mistrzostwo świata się sprawdził z udziałem URZĘDUJĄCEGO mistrza świata się sprawdził i tak powinno pozostać.

Co do Carlsena to zamiast grymasić powinien najpierw się podszkolić, o tytule mistrza świata marzyć - aktualnie od Ananda jest zdecydowanie słabszy.
adasko1965

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sławni szachiści