uczciwość przy szachownicy

Moderator: redjok

Re: uczciwość przy szachownicy

Postprzez Sebek » 05 lis 2020, 17:01

Akurat pytanie o książki bardzo mi się spodobało - pierwsze pytanie, przy którym miałem wrażenie, że Patrycja nie wie co odpowiedzieć.
Sebek

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Ranking: 0

Postprzez piongu » 05 lis 2020, 18:12

AuroraBorealis napisał(a):
piongu napisał(a): Jeśli Ciebie takie pytanie nie interesuje to ponownie pokazujesz swoją ignorancję i nie szanujesz moich widzów.

LMFAO. reszty nawet nie chce mi się komentować.

Może lepiej żebyś nie komentował jak masz mnie wyzywać tak jak to zrobiłeś wcześniej xD
Ja rozumiem, że nie wszystkim wszystko musi się podobać i prowadząc tak duży portal jestem tego świadomy, że mam hejterów. Nie ruszają mnie komentarze i obrzucanie błotem przez randomów lub dziwnych ludzi. Kojarzę Cię z forum i myślałem, że jesteś normalny dlatego zareagowałem, no ale jak widać, szkoda czasu.
piongu

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Ranking: 2453

Postprzez adse » 05 lis 2020, 18:40

Po obejrzeniu i w trakcie przychodziło na myśl "co za słabe przygotowanie prowadzącego". Ale jak napisałeś Piongu, w tym wywiadzie liczy się to że był i to na żywo. Cała reszta jest zawsze do poprawienia w przyszłości. Ogólnie też mam nastawienie krytyczne do jakości wywiadu, ale doceniam zaangażowanie i podziwiam bezstronność w trakcie. Pełnomocnikowi się nie udawało momentami powstrzymać od wątpliwych komentarzy (przykładowe 3 metry), a prowadzący lepiej wypadł niż Zbigniew Pakleza, o którym mówiono, że bardzo profesjonalnie przepytywał.
adse

Podziękował : 82 razy
Otrzymał podziękowań: 559 razy

Postprzez krzysio » 05 lis 2020, 18:50

piongu napisał(a):...

Ja rozumiem, że nie wszystkim wszystko musi się podobać i prowadząc tak duży portal jestem tego świadomy, że mam hejterów. ...

No właśnie, taki się jeszcze nie urodził, co dogodziłby większej masie ludzi. Pozostaje kwestia kultury, tam gdzie są wyrażane jakieś słowa krytyki. Spory portal, masa ciekawych rzeczy, do tego ludzie prowadzący portal żywo reagujący na współpracę z szachistami, tylko się cieszyć, że jest.
Sam wywiad? W pierwszym odbiorze wydawał mi się "za łagodny", trochę jak pomoc w obronie, ale nim skończyłem oglądać, to doszedłem do wniosku, że trudno by był inny. To nie był proces, czy lincz, to było danie głosu stronie zamieszania/skandalu. Stanowisko drugiej strony znamy z protokołu PZSzach (ten mógł być nieco lepiej zredagowany), z wpisów na mediach społecznosciowych, czy z art prasowych. Zdanie n/t całości każdy może sobie wyrobić sam, materiału aż nadto.
krzysio

Podziękował : 329 razy
Otrzymał podziękowań: 1048 razy

Postprzez piongu » 06 lis 2020, 00:13

Ja przyznaję, że nie mam warsztatu dziennikarskiego. Jestem informatykiem i pracuję w tym zawodzie, a od zawsze kręciły mnie tylko przedmioty ścisłe. Ja w ogóle nie lubię pisać, ale akurat jeszcze jako junior komentowałem czasem jakieś partie w czasopismach. Potem doszła chęć bycia takim trochę wykładowcą szachowym, komentatorem na turniejach, a jak założyłem portal Infoszach to gdzieś to naturalnie samo poszło, że niby stałem się dziennikarzem. Nie planowałem tego, ale jakoś nie było i nie ma nikogo innego kto mógłby takie coś zrobić na razie...

Wracając do wywiadu z oskarżoną. Można dać mi wiele porad zarówno jak się zachować, jakiego języka lepiej używać, ale obrażać mnie za dostarczenie informacji (i to jeszcze w takiej formule na żywo) to jest przykre. Bycie obiektywnym było trudne z wielu przyczyn, ale w moim przekonaniu od początku sprawy takie podejście ze strony dziennikarza było konieczne. Nie jest to tajemnicą, że prywatnie znam wiele osób, którzy mogą mieć różne oczekiwania, więc było mi jeszcze trudniej niż jakiemuś nieszachowemu dziennikarzowi. Organizacja była także dość spontaniczna i wymagająca. Nawet dogranie terminu i formuły to nie jest chwila. Mam teraz mnóstwo innej pracy, a poświęciłem wiele godzin aby zapoznać się ze wszystkimi artykułami. Musiałem zwolnić się w poniedziałek też z pracy w połowie dnia tracąc godziny urlopowe itd.

Onet już następnego dnia rzucał cytaty z tego wywiadu i dostałem mnóstwo wiadomości i komentarzy od znajomych i fanów, że doceniają inicjatywę i zachowanie obiektywności, a oni sami sobie zdanie wyrabiają. Niestety oczywiście przy tak ogromnym zasięgu znaleźli się nie tyle krytycy, co ludzie którzy wylali na mnie straszne pomyje.
piongu

Postprzez krzysio » 06 lis 2020, 01:49

Warsztat dziennikarski u Ciebie jest jaki jest, no bywają lepsze ;) Tylko niespecjalnie bym się tym przejmował, wielu szachistów ma chyba problem gdy trzeba stanąć przed mediami i coś "ponawijać na żywo", a poprowadzić coś, to jeszcze inna bajka. Nie to tu było ważne, przynajmniej moim zdaniem. Powtarzam, to co miały do powiedzenia rywalki (nie tylko z tego turnieju), też i sędziowie, jak dobrze poszukać, to znajdziemy w sieci. Wywiad pokazał głównie linię obrony PW. I choćby z tego powodu ten wywiad ma swoją wartość. Bez większego doszukiwania po sieci, bez posądzania PZSzach o teorie spiskowe, czy zamiatanie pod dywan, już wiemy, że ta decyzja będzie podważana takim "prawniczym językiem", na zasadzie "a pokaż dowody na swoją tezę i udowodnij winę". To wiemy dzięki temu wywiadowi.

Można przejechać się i po sędziach, czy organizatorach, że trwało to (łapanie dowodu, bo podejrzewana była od dawna) tyle czasu, że nawet jak już PW podano (?) na tacy, to nie zrewidowano tego co trzeba, nie pokazano fizycznie tego telefonu i jest zabawa w power bank. Tylko ... okoliczności "złapania" jej znałem tego samego dnia i pierwsza myśl, to że nie chciałbym być w roli sędziów tam. Nie znam wszystkich sędziów, ale to zazwyczaj faceci 30/40-kilka lat, tu jest młoda i ładna dziewczyna, już kobieta, ale jeszcze nieletnia. No i coś (przy tych kontrolach) jej pika na wysokości bielizny, informuje, że ma tam jakieś metalowe elementy. Chciałbym widzieć tych odważnych netowych śledczych, co drążą temat dalej. Były oddelegowane do kontroli jakieś dziewczyny, PW co nieco i o tym opowiedziała, załóżmy (z wiadomych przyczyn nie wiem jak było, dywaguję sobie) że te "metalowe elementy" są i widać je po zdjęciu spodni. I byliby odważni, by kontynuować przeszukania? Trochę to z humorem traktuję, bo jak dla mnie sprawa cholernie poważna, a nie taka prosta, jak się z nią stanie oko w oko.

A jak już mam na "tapecie" szefa(?) infoszach, to mogę jemu (i ekipie) tylko podziękować za ten serwis, chamską krytykę olać. Po aktywności w necie widać, że ten serwis jest potrzebny, treści są na takim poziomie, że są szukane. Trafiało mi się kilka razy przemycać tam informacje o ciekawych turniejach na Słowacji, był jakiś odbiór tego, dwa razy niestety spóźniłem z informacją o kołówkach z normą na Słowacji. To co jest grane na Czechach, tu myślę o mocnych turniejach, to jest zazwyczaj znane u nas. Na Słowacji trafiają się mocniejsze turnieje (mało ale są), które umykają nam. Z organizatorów na Słowacji wiem, że oni dają jakieś tam info komuś z PZSzach, czasem jakiemuś zaprzyjaźnionemu prezesowi któregoś wojewódzkiego, ale później ta informacja gdzieś ginie. Jak w przyszłości coś będzie dobrego na Słowacji, a będę o tym wiedział wystarczająco wcześnie, to będę Was na infoszach męczył o puszczenie tego szerzej, bo odbiór macie. A pisze o tym tutaj, a nie na priv, bo temat nico "ciąży" mi już od jakiegoś czasu. Marek gra tam już ileś lat, znamy tamto srodowisko szachowe chyba nawet lepiej niż polskie, a nie mam pomysłu jak poprawić obieg informacji (tyczących turniejów szachowych) między Polską, a Słowacją. Oni chyba niespecjalnie wiedzą jak szukać imprez u nas (CAP i CM to nasze polskie kalendarze), a my chyba niespecjalnie mamy nawyk zaglądania do Chess-results. Czy to jest potrzebne, takie nawiązanie współpracy kalendarzowej, nie wiem. Może ktoś ma sensowny pomysł na to?

Jeszcze taka jedna luźna uwaga, nie wiem czy pod adresem infoszach, czy adresat inny. Byłem już zagadywany za południową granicą, o strony/portale z którymi południowi sąsiedzi mogliby nawiązać współpracę, choćby w kwestii turniejów (informacji o nich), ale też by zobaczyć, co u nas się dzieje w szachach. U nich taką rolę pełnią głównie strony związku szachowego, one są zdecydowanie żywsze, niż nasz portal związkowy, zdecydowanie więcej informacji na nich, łącznie z forum (słowackie żywe, czeskie nie wiem). U nas potrafiłem podać tylko namiary na stronę związkową, infoszach i to tutaj forum, które chyba średnio żywe, ale lepszego w Polsce nie znam. My u siebie wiemy gdzie i których informacji szukać, co na PZSzach, gdzie kalendarze, gdzie fora, gdzie ciekawostki. Ale inni nawet gdyby chcieli coś znaleźć u nas, to nie tak prosto.
krzysio

Postprzez adse » 06 lis 2020, 06:10

Krzysio, tematem "piknięć" nakręcasz tylko atmosferę. To było dawno zdementowane, ale jak widać plotka żyje własnym życiem.
adse

Postprzez piongu » 06 lis 2020, 11:37

krzysio napisał(a):A jak już mam na "tapecie" szefa(?) infoszach, to mogę jemu (i ekipie) tylko podziękować za ten serwis, chamską krytykę olać. Po aktywności w necie widać, że ten serwis jest potrzebny, treści są na takim poziomie, że są szukane. Trafiało mi się kilka razy przemycać tam informacje o ciekawych turniejach na Słowacji, był jakiś odbiór tego, dwa razy niestety spóźniłem z informacją o kołówkach z normą na Słowacji. To co jest grane na Czechach, tu myślę o mocnych turniejach, to jest zazwyczaj znane u nas. Na Słowacji trafiają się mocniejsze turnieje (mało ale są), które umykają nam. Z organizatorów na Słowacji wiem, że oni dają jakieś tam info komuś z PZSzach, czasem jakiemuś zaprzyjaźnionemu prezesowi któregoś wojewódzkiego, ale później ta informacja gdzieś ginie. Jak w przyszłości coś będzie dobrego na Słowacji, a będę o tym wiedział wystarczająco wcześnie, to będę Was na infoszach męczył o puszczenie tego szerzej, bo odbiór macie. A pisze o tym tutaj, a nie na priv, bo temat nico "ciąży" mi już od jakiegoś czasu. Marek gra tam już ileś lat, znamy tamto srodowisko szachowe chyba nawet lepiej niż polskie, a nie mam pomysłu jak poprawić obieg informacji (tyczących turniejów szachowych) między Polską, a Słowacją. Oni chyba niespecjalnie wiedzą jak szukać imprez u nas (CAP i CM to nasze polskie kalendarze), a my chyba niespecjalnie mamy nawyk zaglądania do Chess-results. Czy to jest potrzebne, takie nawiązanie współpracy kalendarzowej, nie wiem. Może ktoś ma sensowny pomysł na to?

Odpowiadając szybko jak tylko potrafię, bo w sumie wątek na inny temat ;)
1) Tak, nadal pozostaję szefem i właścicielem (od roku nie jestem już redaktorem naczelnym, ale strona przez to się nie zawaliła, bo nadal trochę tego pilnowałem + pojawili się nowi ludzie)
2) Chętnie wrzucimy różne turnieje, natomiast np. trochę mnie to boli, że organizatorzy turniejów sami o to tak nie dbają. Mogliby coś czasem ciekawego napisać o turnieju, jakąś relację - ja miałbym kolejny artykuł, a oni świetną reklamę. Jestem otwarty aby pomóc, ale mamy ograniczenia czasowe/budżetowe itd. a jak z ich strony nie ma zaangażowania (a jest roszczeniowość), to trudno działać. A też żeby reklama była skuteczna, to raczej trzeba coś właśnie napisać szerzej, samo wstawienie linku z napisem "zapraszamy" oczywiście przy takim zasięgu też coś daje, ale no to nie to samo. Tak z grubsza opisalem zasady tutaj: https://infoszach.pl/promocja-turniejow/
3) Jeśli chodzi o kalendarz to tylko po angielsku ma sens, taki ogólnoświatowy - jestem autorem takiego rozwiązania https://calendar.chessaround.com/ ale przez pandemię to niezbyt ciekawie wygląda, więc go specjalnie nie mam co promować. Ale docelowo chciałbym aby ten kalendarz był używany, bo sam mam podróżowałem sporo po świecie i miałem problemy ze znalezieniem turnieju.
piongu

Postprzez Kaczmar » 09 lis 2020, 10:00

A ja Piotrze chciałbym ci podziękować za włożony trud i dostarczenie szerokiemu gronu ciekawego materiału. Pewnie, że można wytykać niedociągnięcia chociażby po to abyś mógł z nich wyciągnąć wnioski na przyszłość. Ale pamiętajmy też, że niedociągnięć by nie było jakby nie było wywiadu, ale czy o to chodzi?
Kaczmar

Podziękował : 261 razy
Otrzymał podziękowań: 361 razy
FICS: Kaczmar

Postprzez marekw » 14 lis 2020, 19:31

marekw

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postprzez pablo1396 » 02 gru 2020, 16:36

Dołączam się do podziękowań, zarówno za w/w wywiad jak i za całokształt pracy na rzecz infoszach. Wywiad z p. Waszczuk oglądałem na żywo i przyznam, że niecierpliwie na niego czekałem. Wielu zapomina, że infoszach to bardzo niszowy serwis, bo jakaż tu oglądalność? Tym więcej podziwu żywię dla jego twórców. Ich praca z tego co wiem jest praktycznie pro bono, więc uwagi na temat jakości materiałów są wg mnie nie na miejscu. Niech znajdzie się sponsor, a zapewne p. Piotr od ręki zatrudni rasowego dziennikarza np. Tomasza Lisa ;D Narzekactwo i krytykanctwo to nasze narodowe przywary, nie ma się co przejmować. A czy jakakolwiek profesjonalna tv zorganizowała wywiad z p. Waszczuk? Wydaje mi się, że nie. Świadczy to o tym, że temat jest mało interesujący dla ludzi niezwiązanych z szachami. Cieszmy się, że mamy infoszacha i podobne serwisy.

Pozdrawiam
pablo1396

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Ranking: 1400

Postprzez AuroraBorealis » 14 gru 2020, 16:24

komedii ciąg dalszy. Na onecie kolejny art. Tym razem Dziubiński mówi np "I przyznam szczerze, że, mając dziewięć centymetrów więcej od pani Dwilewicz, nie byłem w stanie zajrzeć do sąsiedniej toalety. "
To ciekawe, bo Dwilewicz ma 170 cm wzrostu, a Dziubińskiego pamiętam jako kogoś o dość nikczemnym wzroście, poniżej 170 cm. Pewnie urósł od czasu kiedy go ostatnio widziałem, ale raczej wszerz, bo znalazłem kilka zdjęć w necie i należy do nich na najniższych z przedstawionych tam osób.
AuroraBorealis

Podziękował : 182 razy
Otrzymał podziękowań: 448 razy
Ranking: 2120

Postprzez adse » 14 gru 2020, 20:40

Link do artykułu:

https://www.onet.pl/sport/onetsport/szachy-patrycja-waszczuk-oszukiwala-17-latka-zbadana-wariografem/v8mhc0n,d87b6cc4

Ciekawe jest to badanie wariografem. Rękawica została rzucona w stronę pani Kasi Dwilewicz - ciekawe, czy ją podniesie czy zignoruje.
adse

Postprzez krzysio » 14 gru 2020, 20:49

adse napisał(a):Link do artykułu:

https://www.onet.pl/sport/onetsport/szachy-patrycja-waszczuk-oszukiwala-17-latka-zbadana-wariografem/v8mhc0n,d87b6cc4

Ciekawe jest to badanie wariografem. Rękawica została rzucona w stronę pani Kasi Dwilewicz - ciekawe, czy ją podniesie czy zignoruje.

Raczej nie, nie pod tym adresem. Rękawica jest rzucona pod adresem PZSzach, to sędziowie/organizatorzy turnieju robili zgłoszenie, a stosowna komisja PZSzach/zarząd podejmował określone działania/decyzje. Na razie nie widzę żądań, czy oskarżeń wysuwanych pod adresem Dwilewicz, co najwyżej jest sugestia przeprowadzenia wizji lokalnej. Zabawa dla prawników.
krzysio

Postprzez adse » 14 gru 2020, 23:15

Ciekawe jest to, że wariograf jakoby potwierdził wersję Patrycji. A powinien wykazać grube kłamstwa, z tego co wszyscy podejrzewamy. Tym bardziej ciekawe co by wykazał z drugiej strony.
adse

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne