uczciwość przy szachownicy

Moderator: redjok

Re: uczciwość przy szachownicy

Postprzez AuroraBorealis » 04 lis 2020, 13:22

no to wypisz te bzdury
AuroraBorealis

Podziękował : 182 razy
Otrzymał podziękowań: 448 razy
Ranking: 2120

Postprzez Sebek » 04 lis 2020, 13:32

W sądzie oskarżona wygra na 90% i trzeba się z tym pogodzić. Pytanie co dalej? Jeśli będzie znowu oszukiwać to w końcu ją ktoś złapie - tym razem skutecznie.
PS: Przypuszczam że Waszczuk zgodziła się na wywiad jedynie pod warunkiem, że nie będzie przyciskana.
Sebek

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Ranking: 0

Postprzez AuroraBorealis » 04 lis 2020, 13:52

albo pod warunkiem, że dostanie wcześniej pytania.
ZNajomi szachiści prawnicy uważają natomiast, że w każdym sądzie przegra. Ciekawa czy rodzice dziewczyny zastanowili się jak robienie takiej g@#$burzy w internecie wpłynie np na zawodową przyszłość ich córki. Te rzeczy są na onecie, nie na małych szachowych blogach. Przyszły pracodawca za 10 lat wrzuci jej imie i nazwisko do google i prawdopodobnie dozna szoku. Trzeba było pokornie przyjąc dyskwalifikację zamiast się szarpać i ośmeiszać tekstami o "3 metrach" i że "Nakamura gra słabo i nie rozumie".W środowisku jest skończona.
AuroraBorealis

Postprzez kolokwium » 04 lis 2020, 14:21

AuroraBorealis napisał(a):I co Ty piszesz o poszlakach? Zeznania swiadków nie są poszlakami a DOWODAMI i to tak w prawie cywilnym, jak i karnym.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
ложь свидетеля
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2384 razy
Otrzymał podziękowań: 2567 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez AuroraBorealis » 04 lis 2020, 14:31

to jest polskie forum, pisz po polsku. Polskie prawo mówi jasno, że zeznania świadków są traktowane przez sądy jak dowody. Powie ci to każdy adwokat. A P.D nie jest adwokatem, ani radcą prawnym.

Przed chwilą na onecie pojawiło się to: https://www.onet.pl/sport/onetsport/sza ... g,d87b6cc4
AuroraBorealis

Postprzez Witold_koscian » 04 lis 2020, 16:00

"no to wypisz te bzdury"
Bzdury:
1. Używała telefonu podczas innych rozgrywek ..... pkt regulaminu /11.f/ mówi o czymś innym
2. Odmówiła okazania torebki, co potwierdzają zeznania świadków - pkt regulaminu /11.f/ mówi o czymś innym
3. Używała telefonu podczas innych rozgrywek, co potwierdza zeznanie świadka - trenera kadry narodowej kobiet / - pkt regulaminu /11.f/ mówi o czymś innym
4. 3. Przyznała się, że posiada drugi telefon, przyznając ten fakt dwukrotnie - pkt regulaminu /11.f/ mówi o czymś innym
itd
Witold_koscian

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez AuroraBorealis » 04 lis 2020, 16:08

JAKIEGO REGULAMINU? Od kiedy to w regulaminach ktoś zapisuje, czy Waszczuk pokazała torebkę? WTF?
AuroraBorealis

Postprzez brelo » 04 lis 2020, 16:54

AuroraBorealis napisał(a):albo pod warunkiem, że dostanie wcześniej pytania.
ZNajomi szachiści prawnicy uważają natomiast, że w każdym sądzie przegra. Ciekawa czy rodzice dziewczyny zastanowili się jak robienie takiej g@#$burzy w internecie wpłynie np na zawodową przyszłość ich córki. Te rzeczy są na onecie, nie na małych szachowych blogach. Przyszły pracodawca za 10 lat wrzuci jej imie i nazwisko do google i prawdopodobnie dozna szoku. Trzeba było pokornie przyjąc dyskwalifikację zamiast się szarpać i ośmeiszać tekstami o "3 metrach" i że "Nakamura gra słabo i nie rozumie".W środowisku jest skończona.

Też uważam, że nie ma żadnej przyszłości zawodowej ich córki jeśli chodzi o szachy. Jakby raz ją podkusiło sprawdzić pozycję oszukała w jednym turnieju, przeprosiła itd. to może by coś z tego było, ale z tego co wiemy proceder trochę trwał, a teraz idzie w zaparte, że nic takiego nie było.
primum NonNocere and do not fall to the CheapTricks
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 566 razy
Ranking: 2100
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez adse » 04 lis 2020, 17:49

Nowość jest taka, że na IMPK były dokładne przeszukania, w tym także po partii z Kulon.
adse

Podziękował : 82 razy
Otrzymał podziękowań: 559 razy

Postprzez zimny_toster » 04 lis 2020, 22:10

A ja patrzę na problem nieco szerzej. Zachowanie zawodniczki i jej bezpodstawne sukcesy to jedno. Druga, systemowa sprawa, to odpowiedź na pytanie, jak mogła tak długo oszukiwać (zakładając, że zarzuty się potwierdzą) i brać udział w zawodach, skoro towarzystwo wiedziało o tym :idea: :idea:
zimny_toster

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Ranking: 1800

Postprzez Titrant » 05 lis 2020, 02:11

kolokwium napisał(a):Jak strona przemawia do mnie w języku polskim, to odpowiadam w tym samym.
kolokwium napisał(a):obrazek
ложь свидетеля

Można prosić o przetłumaczenie?
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 299 razy
Ranking: 1000

Postprzez brelo » 05 lis 2020, 03:07

Titrant napisał(a):
kolokwium napisał(a):Jak strona przemawia do mnie w języku polskim, to odpowiadam w tym samym.
kolokwium napisał(a):obrazek
ложь свидетеля

Można prosić o przetłumaczenie?

Kłamie jak naoczny świadek. Efekty pamięci w profilowaniu i weryfikacji kłamstwa.
primum NonNocere and do not fall to the CheapTricks
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 566 razy
Ranking: 2100
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez mpbc » 05 lis 2020, 09:18

Sebek napisał(a):
brelo napisał(a):Też uważam, że nie ma żadnej przyszłości zawodowej ich córki jeśli chodzi o szachy.

Żebyśmy się nie zdziwili, gdy za rok zostanie mistrzynią Polski z wynikiem 9/9 :wall: .

Ja bym się wcale nie zdziwił
mpbc

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez piongu » 05 lis 2020, 14:57

AuroraBorealis napisał(a):Nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, bo powtórzyła to co było już na artach w onecie (do tego czytała momentami z kartki) natomiast nie zaprosiłeś drugiej strony do wywiadu co jest błedem w sztuce. Zadawałeś też pytania i po wątpliwych odpowiedziach nie ciągnąłeś tematu. Dziennikarz nie jest od głaskania nikgoo po głowie tylko od dociekania prawdy.
Niektóre pytania w ogóle nie miały nic wspolnego z tematem strima, np o ksiązki szachowe ( po odpowiedzi widać, że nie czyta), albo o "uczicie po zdobyciu ME".

Naprawdę jeżeli twierdzisz, że nie ma niczego nowego to znaczy, że nie słuchałeś ze zrozumieniem, a chamski sposób zarzucania mi czegoś jest po prostu niebywały. Dlaczego bezczelnie kłamiesz, że nie zaprosiłem drugiej strony do wywiadu? Nie wiesz czy zaprosiłem czy nie, nie wiesz czy też oskarżona zgodziłaby się na taką formułę i nie wiesz czy druga strona zgodziłaby się. Nie twierdzę, że mój warsztat dziennikarski (a dziennikarzem z zawodu nie jestem) jest świetny, ale dostaliście ode mnie pierwszą wypowiedź publiczną oskarżonej. To nie jest rozprawa sądowa i mówiłem o tym od samego początku. Od siebie mogę powiedzieć, że wielu świadków dostało zaproszenie do mnie. Może jeszcze będą z nimi wywiady, ale to zależy od nich. Dla kogokolwiek taki występ na żywo jest trudny, to stres, nerwy i duża odpowiedzialność - sprawa cały czas się toczy, być może nie każdy może o wszystkim mówić. Ale oczywiście dla internetowych mędrców to zbyt trudne aby o tym pomyśleć, a co dopiero zrozumieć...

Mogliście dostać wersję zmontowaną albo pisemną. Ja robiłem wywiad z oskarżoną na gorąco, dzień po zdarzeniu, ale finalnie nie było autoryzacji. Tutaj poszła wersja na żywo, naprawdę trudno dostać więcej. Może naprawdę powinienem robić transmisje pay per view, to by przynajmniej oglądali i wypowiadali się tylko tacy, których temat serio interesuje.

Nie mam też pojęcia ile pytań Ty wysłałeś do mojej redakcji, ale np. pytanie o książki pojawiło się wielokrotnie - ja doceniam takich widzów, którzy pomagają mi w pracy (do której swoją drogą dokładam finansowo). Jeśli Ciebie takie pytanie nie interesuje to ponownie pokazujesz swoją ignorancję i nie szanujesz moich widzów.
piongu

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Ranking: 2453

Postprzez AuroraBorealis » 05 lis 2020, 16:34

piongu napisał(a): Jeśli Ciebie takie pytanie nie interesuje to ponownie pokazujesz swoją ignorancję i nie szanujesz moich widzów.

LMFAO. reszty nawet nie chce mi się komentować.
AuroraBorealis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne