Plany na rok 2020

Moderator: redjok

Plany na rok 2020

Postprzez treePL » 30 gru 2019, 21:57

Wzorem ubiegłych lat piszmy o planach na rok 2020.

Ja zacznę :)

Rok 2019 był dość udany, udało mi się zrealizować wszystkie cele szachowe.

1. Pracować solidnie w tempie 1 rozdział Yusupowa na tydzień + dodatki w postaci innych książek/ćwiczeń
2. Wbić 2000 chociaż raz w blitzu na lichess
3. Przebić 1400 FIDE rapid
4. Osiągnąć chociaż raz RUZ=1900
treePL

Podziękował : 72 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy
Ranking: 1376

Re: Plany na rok 2020

Postprzez treePL » 05 sty 2020, 16:38

W tym roku tylko ja mam jakies plany szachowe ? (O_O)?
treePL

Postprzez kolega indygo » 05 sty 2020, 20:59

To ja może też dorzucę coś od siebie.

1. Przebić granicę 2100 (aktualnie ranking oscyluje w granicach 1900) na chesstempo.
2. Przebić granicę 2100 na lichess szachy klasyczne.
3. Częściej niż w zeszłym roku aktualizować postępy dotyczące treningów.
4. W miarę możliwości będę się starał jeździć na turnieje klasyczne, chociaż na razie ciężko to pogodzić z normalnym życiem.
kolega indygo

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Ranking: 0

Postprzez zimny_toster » 06 sty 2020, 01:01

W tym roku chcę rozegrać 40 partii klasycznych i zrobić jedną normę na I. Do tej pory zrobiłem je dwukrotnie, ale w turniejach niezgłoszonych. Mam też bardzo niskie elo, bo rzadko gram. Dlatego chciałbym przebić ranking 1600. I chciałbym w końcu nauczyć się grać wieżówki!
zimny_toster

Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Ranking: 1800

Postprzez Sebek » 06 sty 2020, 01:15

Na rok 2020 ułożyłem sobie taki ambitny plan:
1. Cieszyć się grą
2. Cieszyć się grą!
3. Cieszyć się grą!! :)
Sebek

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Ranking: 0

Plany na rok 2020

Postprzez rutra » 06 sty 2020, 17:32

Moje plany na 2020 rok:

1. Zagrać 3 turnieje tempem minimum P'90+30 (P'120) - 27 partii.
2. Zagrać 10 turniejów tempem minimum P'60 - 70 partii.
3. Zagrać w:
a) 5 zagranicznych turniejach
b) 5 różnych krajach
c) 3 krajach, w których jeszcze nigdy nie grałem
d) 2 krajach poza Europą w tym w 1 kraju poza Europą i Ameryką Północną
4. Wziąć udział w dużym turnieju typu ME/MŚ amatorów
5. Zrealizować "plan 7-7-7".
6. Rankingi:
a) blitz: 1700/1734+
b) rapid: 1600
c) klasyczne: 1650/1683+
7. Sędziować i organizować turnieje

Ad.:

1. Standardowy cel, ten sam od kilku lat. Trzy turnieje 9 rundowe lub większa ilość turniejów z mniejszą ilością partii, tak aby w sumie było 27 partii. Jeśli chodzi o konkretne turnieje to za 2 tygodnie planuje zagrać w Jastrzębiej Górze, oprócz tego chciałbym zagrać pod koniec roku na Cracovii lub jakimś innym dużym turnieju. Ponadto Mistrzostwa Rzeszowa i/lub jakiś duży turniej na wakacjach. Na Rudnik mogę nie mieć czasu, na turnieje gdzie jest 1 runda dziennie również może nie być czasu, zatem myślę, że będą to głównie 5-dniowe turnieje (dwie rundy dziennie).

2. Tak jak ostatnio chciałbym zagrać minimum 10 turniejów tempem klasycznym, w sumie 70 partii. W najbliższym czasie planuję zagrać w Jastrzębiej Górze, potem w V lidze. Myślę, że zagram kilka turniejów weekendowych. Zapewne wybiorę się tam gdzie już byłem (Budapeszt, Londyn), ale chciałbym też odwiedzić nowe miejsca.

3.

a) Tak samo jak ostatnio. Pisząc o 5 zagranicznych turniejach mam na myśli 5 wyjazdów. Jeśli w Pardubicach gram kilka turniejów (rapid, blitz, drużynowe, superblitz itp.) traktuje to jako jeden turniej. Jeśli w Paracinie gram turniej klasyczny, a w środku jednego dnia jest turniej szybki, traktuję to jako jeden turniej. Ale już, jeśli po turnieju w Paracinie lecę prosto na turniej do Pardubic to traktuje to jako dwa turnieje.

c) Co do 3 krajów, w których jeszcze nie grałem, to myślę, że najprędzej będzie to któryś z krajów skandynawskich oraz Grecja lub Albania a także któryś z krajów poza Europą.

d) Dwa turnieje poza Europą (nie wiem czy w tym roku polecę do USA, jeśli tak to myślę, że ten cel jest do zrealizowania). Jeśli chodzi o turniej poza Europą i Ameryką Północną to myślę, że będzie to turniej w jakimś kraju blisko Europy (Azerbejdżan, Gruzja, Turcja), a jeśli miałbym wystarczająco dużo czasu w co wątpię to chciałbym się wybrać gdzieś dalej (Japonia, Zjednoczne Emiraty Arabskie lub Malezja), z tym że z uwagi na różnicę w strefie czasowej na taką podróż potrzebowałbym około tygodnia-dwóch wolnego.

4. Do tej pory nie miałem czasu (okazji) zagrać w turnieju typu mistrzostwa Europy/świata, w tym roku postawiłem sobie cel udziału w tego typu turnieju. Być może w grudniu zagram w mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych, myślałem nad tym w ubiegłym roku, ale wolałem wtedy pojechać do Serbii. Natomiast chciałbym (jeśli będę miał czas) wybrać się na przynajmniej jeden z dwóch turniejów - mistrzostwa Europy amatorów (Durres, Albania) i/lub mistrzostwa świata amatorów (Halkidiki, Grecja)

5. Plan 7-7-7

Nie będę się powtarzał, bo w ubiegłym roku się nie udało. Po krótce: 7 zagranicznych turniejów w 7 różnych krajach w 7 dni. Fajnie jakby turnieje były zgłoszone do FIDE, ale małe prawdopodobieństwo żeby wszystkie w środku tygodnia były zgłoszone. Czy to jest możliwe, nie wiem, chcę to sprawdzić.

6. Rankingi

a) blitz - główny cel: przekroczyć 1734 (mój dotychczasowy najwyższy ranking), na koniec roku chciałbym mieć minimum 1700

b) rapid - na koniec roku mieć ranking minimum 1600

c) klasyczne - główny cel: przekroczyć 1683 (mój dotychczasowy najwyższy ranking), na koniec roku chciałbym mieć minimum 1650

7. Sędziowanie/organizowanie

Jeśli chodzi o klasy/tytuły sędziowskie to przede wszystkim chciałbym uzyskać tytuł FIDE Arbiter, dostałem już dokumenty z Serbii, więc pozostały tylko formalności. Po klasie FA zostaje tylko IA, nie wiem czy kiedyś uda mi się uzyskać najwyższy tytuł, jak tak to fajnie, jak nie to FA wystarczy, chociażby do sędziowania kołówek na tytuły międzynarodowe. Także już nie muszę się martwić o to, żeby sędziować określoną ilość turniejów by podwyższyć klasę/tytuł.

Kilku organizatorów pytało mnie czy mógłbym u nich posędziować turnieje (głównie chodzi o fakt zgłoszenia turnieju do FIDE). Cieszę się, że jest zainteresowanie, jeśli będę miał czas, to na pewno tego typu turnieje będę sędziować.

Myślę, że dalej będę starał się sędziować za granicą (może mniej turniejów niż w 2019 roku).

Chciałbym w tym roku zorganizować może nie 4 (jak w 2019), ale przynajmniej 2 turnieje klasyczne zgłoszone do FIDE liczące minimum 5 rund. Myślę też nad organizacją kilku szybszych turniejów (rapid, blitz).
rutra

Podziękował : 1702 razy
Otrzymał podziękowań: 2192 razy
Ranking: 1584

Postprzez pablo1396 » 07 sty 2020, 19:09

Jakieś plany i oczekiwania należy mieć. Z tą myślą, acz bez wielkiej spiny w stosunku do oczekiwań planuję:

- Do końca roku intensywnie pracować, co ma skutkować podniesieniem poziomu gry do silnego 1600 PZSz.
- Chcę wziąć udział w kilku (myślę, że co najmniej 7) turniejach klasycznych, głównie tzw. weekendowych (nie lubię tego słowa, ale nie znam polskiego zamiennika - może jakieś propozycje? :D ).
- Pograć w kilku turniejach szachów szybkich.
- Mobilizować się do uczestnictwa w spotkaniach w pobliskim klubie, aby grać treningowo nie tylko przed komputerem.
- Nie spinać się podczas uczestnictwa w turniejach, nie stawiać sobie wymagań, a cieszyć się grą i angażować się maksymalnie w każdą partię.

Tylko tyle i aż tyle.
pablo1396

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy
Ranking: 1400

Postprzez treePL » 07 sty 2020, 19:34

pablo1396 napisał(a):
- Do końca roku intensywnie pracować, co ma skutkować podniesieniem poziomu gry do silnego 1600 PZSz.
- Chcę wziąć udział w kilku (myślę, że co najmniej 7) turniejach klasycznych, głównie tzw. weekendowych (nie lubię tego słowa, ale nie znam polskiego zamiennika - może jakieś propozycje? :D ).
- Pograć w kilku turniejach szachów szybkich.
- Mobilizować się do uczestnictwa w spotkaniach w pobliskim klubie, aby grać treningowo nie tylko przed komputerem.
- Nie spinać się podczas uczestnictwa w turniejach, nie stawiać sobie wymagań, a cieszyć się grą i angażować się maksymalnie w każdą partię.

Tylko tyle i aż tyle.

Jak podejdziesz bez spiny i będziesz solidnie ćwiczył to kategoria sama wpadnie :)
treePL

Powrót do Ogólne