Plany na rok 2019

Moderator: redjok

Plany na rok 2019

Postprzez rutra » 26 gru 2018, 13:18

Wzorem lat ubiegłych w tym temacie piszemy o naszych szachowych planach na rok 2019.
rutra

Podziękował : 1680 razy
Otrzymał podziękowań: 2141 razy
Ranking: 1584

Re: Plany na rok 2019

Postprzez yetit78 » 26 gru 2018, 13:41

To może napiszę to samo co w zeszłym roku... Grać ile się da i cieszyć się grą :D Trenować również bo to też lubię :)
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Podziękował : 1855 razy
Otrzymał podziękowań: 281 razy
Ranking: 0

Postprzez thinkerteacher » 26 gru 2018, 13:50

1) Zrobienie drugiej normy na jedynkę i jednocześnie wygranie zakładu [ZREALIZOWANY 13.01.2019]
2) Po zrobieniu drugiej normy, rozpoczęcie pracy nad wygraniem ostatniego (?!) zakładu.
3) Zaprzestanie zakładania się o zdobywanie kolejnych szachowych kategorii.
4) Publikowanie co najmniej 12 artykułów na blogu.

Więcej nie chcę wpisywać, bo im więcej wpisuję, tym mniej robię. A i tak te powyższe punkty to praca szachowa na kolejne 5 lat ;). Na razie więc nie będę szalał :lol2: <:D
Ostatnio edytowany przez thinkerteacher, 13 sty 2019, 23:14, edytowano w sumie 1 raz
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8630 razy
Otrzymał podziękowań: 1174 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez rutra » 26 gru 2018, 20:53    Post wygaśnie: 31 gru 2019, 19:51

thinkerteacher napisał(a):3) Zaprzestanie zakładania się o zdobywanie kolejnych szachowych kategorii.

Niestety thinkerteacherze mam dla Ciebie złą wiadomość.

Hipek napisał(a):
thinkerteacher napisał(a):że w końcu kolega Rutra zapłaci mi za występ w klasyku i do tego przekona organizatora, abym u niego zagrał... no i będę musiał w końcu tą jedynkę zrobić

Czyli to jest tylko kwestia opłacenia wpisowego, żebyś w końcu przestał być leniem?

Po zdobyciu I++ kolejnym zakładem będzie przekroczenie granicy Twojego najwyższego rankingu (jak podaje chessdb jest to 1889). Nagrodą za wygranie tego zakładu będzie wpisowe zagranicznego turnieju klasycznego <:D
rutra

Postprzez rutra » 26 gru 2018, 21:03

Moje plany na 2019 rok:

1. Zagrać 3 turnieje tempem minimum P'90+30 (P'120) - 27 partii.
2. Zagrać 10 turniejów tempem minimum P'60 - 70 partii.
3. Zagrać w:
a) 5 zagranicznych turniejach
b) 3 różnych krajach
c) 2 krajach, w których jeszcze nigdy nie grałem
d) 1 kraju na innym kontynencie (poza Europą)
4. Zrealizować "plan 7-7-7".
5. Rankingi (blitz/rapid/klasyczne): 1700/1650/1700
6. Uzyskać państwową klasę sędziowską.

Ad.:

1. Ten cel od kilku lat się nie zmienia. Chciałbym zagrać trzy duże turnieje klasyczne. Do tej pory podchodziłem asekuracyjnie, pisałem o 3 turniejach, wychodziło więcej. W przyszłym roku jednak myślę, że te 3 to może być max. tego co mogę wyciągnąć z uwagi na brak czasu. Już sam wyjazd na Cracovie że tak powiem kosztuje mnie wzięcie 6 dni urlopu. Nie wiem czy do końca marca uda się gdzieś zagrać. Natomiast z tych dłuższych turniejów to pewnie jeden zagram na wakacjach, jeden podczas dłuższego weekendu i jeden pod koniec roku.

2. Oprócz trzech długich turniejów myślę, że zagram kilka krótszych, głównie weekendowych. Zapewne będą to 2-3 dniowe turnieje liczące 5-6 rund np. w Krakowie, Budapeszcie.

3.

a) Pisząc o 5 zagranicznych turniejach mam na myśli 5 wyjazdów. Jeśli w Pardubicach gram kilka turniejów (rapid, blitz, drużynowe, superblitz itp.) traktuje to jako jeden turniej. Jeśli w Paracinie gram turniej klasyczny, a w środku jednego dnia jest turniej szybki, traktuję to jako jeden turniej. Ale już, jeśli po turnieju w Paracinie lecę prosto na turniej do Pardubic to traktuje to jako dwa turnieje.

c) Taka drobna modyfikacja. Wcześniej pisałem o tym, że chciałbym zagrać w krajach, w których jeszcze nigdy nie byłem. Jest jednak kilka państw, w których już byłem, a tam jeszcze nie grałem i właśnie te państwa wliczają się do celu gry w dwóch "innych krajach". Jeśli chodzi o państwa, w których już byłem, a jeszcze nie miałem okazji tam grać to są to: Niemcy, Austria, Francja, Chorwacja, Rosja. Oczywiście może być tak, że zagram w 2 krajach, w których nie byłem, ale chciałbym zagrać przynajmniej w tych, w których jeszcze nie grałem. Oczywiście fajnie by było odwiedzić chociażby jeden "nowy" kraj, ale myślę, że z ty nie będzie problemu.

d) Jeśli chodzi o kraj na innym kontynencie (poza Europą) myślę, że najprędzej będzie to USA, a jeśli nie to jakiś kraj w pobliżu Europy (np. Maroko, Turcja, Azerbejdżan, Gruzja) lub bardziej odległe (Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Australia... ale się rozmarzyłem xD )

Jeśli chodzi turnieje, w których chciałbym zagrać to:

a) Art Pub Cup - Budapeszt
b) Hampstead FIDE Congress - Londyn
c) Pardubice
d) Polanica Zdrój
e) Mistrzostwa Rzeszowa
f) London Chess Classic OPEN
g) Cracovia

4. Plan 7-7-7. :idea:

To nowość. Najbardziej szalony cel. Dla wielu brzmi jak science fiction, ale "...pojawił się człowiek, który nie wiedział, że się nie da". Plan powstał pod koniec wakacji i opisałem go w TYM temacie. Akurat miałem się wybrać do Bratysławy i przy okazji znalazłem turnieje dzień po dniu w Budapeszcie, Wiedniu, Wrocławiu. Pomyślałem, że do tego można dorzucić jeszcze 3 turnieje, na które można by było polecieć samolotem i wyszło 7 turniejów w 7 dni w 7 różnych krajach. Już nawet na większość się zapisałem, ale akurat wtedy nie mogłem polecieć. Ostatecznie cel przekładam na ten rok i myślę, że jeśli będę go realizował, to gdzieś na wakacjach.

Jeśli udałoby się ten cel zrealizować, to i udałoby się "obskoczyć" więcej niż 5 krajów i zapewne znalazłyby się tam kraje, w których wcześniej nie grałem. Co do turniejów to nie ma znaczenia jakie to by były turnieje. Mogłoby to być nawet na lotnisku i po turnieju samolot do kolejnego państwa (najbardziej ekonomiczna opcja) :lol2: A tak bardziej poważnie to byłyby turnieje szybkie i błyskawiczne. Najlepiej jakby były zgłoszone do FIDE, ale ciężko takie znaleźć poza weekendami, więc dobrze jakby przynajmniej wyniki były w internecie. Aby nikt nie pomyślał, że to sobie wymyśliłem ;D .

Oczywiście tu nie wystarczą dobre chęci. Musi wszystko zagrać. Żaden turniej nie może być odwołany, żaden lot nie może być odwołany. Lecąc rok temu na weekend do Londynu nie spodziewałem się, że weekend mi się przedłuży z powodu kilku centymetrów śniegu. Jeśli tu sytuacja by się powtórzyła (np. odwołane loty z powodu strajku), to cel spróbowałbym zrealizować innym razem.

5. Rankingi

a) blitz - aktualnie mam 1695, najwyższy ranking 1734, więc chciałbym ten wynik poprawić. Być może zagram w kilku turniejach przy okazji turniejów klasycznych. Cel: najwyższy ranking 1750, na koniec roku min. 1700.

b) rapid - jakby się udało poprawić swój najwyższy ranking 1692 byłoby fajnie, jednak zapewne nie rozegram wielu turniejów szybkich zgłoszonych do FIDE. Spodobały mi się dwudniowe turnieje P'25+10, gdzie była okazja zagrać na transmisji z silniejszymi zawodnikami. Myślę, że w 1-2 tego typu turniejach bym zagrał. Jeśli chodzi o ranking to liczę na powrót w okolice 1650. Cel: najwyższy ranking 1700, na koniec roku min. 1650.

c) klasyczne - tu zależy ile turniejów rozegram, chciałbym wrócić w okolice 1650 (po turnieju we Włoszech brakuje 38pkt), może udałoby się poprawić mój najwyższy ranking - 1683. Dlatego cel: 1700, ale niekoniecznie na koniec roku, tylko tak żeby przynajmniej raz przekroczyć tę granicę.
Ostatnio edytowany przez rutra 12 sty 2019, 15:57, edytowano w sumie 2 razy
rutra

Postprzez yetit78 » 26 gru 2018, 21:57

Takiego planu jak ma rutra to nawet by mi się robić nie chciało, a co dopiero pilnować, ale faktycznie połączenie turystyki ze sportem to niezły pomysł :rotfl:
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Podziękował : 1855 razy
Otrzymał podziękowań: 281 razy

Postprzez Petro » 26 gru 2018, 22:41

1. Zagrać przynajmniej 3 turnieje klasyczne.
2. Zagrać przynajmniej 8 turnieji szachów szybkich.
3. Zrobić II+.
4. W miarę możliwości robić 25 zadań dziennie.
5. Przekroczyć na chess.com ranking 2400 w taktyce.
6. Przekroczyć na chess.com ranking 1700 w rapidzie.
7. Ograniczyć granie blitza w internecie.
8. Nauczyć się następujących debiutów:
- Gambit hetmański,
- Partia angielska,
- Obrona królewsko-indyjska,
- Obrona Caro-Kann
9. Jak będzie mi się chciało to może przerobię jakąś książkę.
Partia ma trzy fazy: w pierwszej ma się nadzieję, że stoi się lepiej, w drugiej wierzy się, że pozycja jest lepsza, w trzeciej widzi się, że pozycja jest przegrana.-Ksawery Tartakower
Petro

Podziękował : 59 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: Petro22

Postprzez treePL » 09 sty 2019, 14:25

To ja też dopiszę

1. Zdobyć II kat.
2. Uzyskać ranking ELO standard: 1200/rapid: 1100
3. Przez cały rok zapisywać postępy na forum.

Skromnie ale na moje możliwości czasowe jak i umysłowe to bardzo dużo :)

Kontekst:
Obecnie posiadam III kat. i brak partii FIDE
treePL

Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Ranking: 1376

Postprzez matowaniepl » 09 sty 2019, 20:17

Jak forumowy 'świeżak' też przedstawię swoje plany szachowe:

1. Zagrać w końcu normalny turniej na żywo (po kilkuletniej przerwie) a nie tylko w internecie klikać i śledzić co się dzieje. :D
2. Wytrwać w pisaniu na blogu
3. Odświeżyć Panczenkę

No i może tyle deklaracji. :)
W gąszczu wariantów można się zgubić, tak jak w sieci, niekoniecznie matującej - http://matowanie.pl
matowaniepl

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 2000

Postprzez ŁowcaAndroidów » 10 sty 2019, 09:21

Nie przekroczyć 2000 (jak co roku) no i wygrać grupę B Grenke Chess w Karlsruhe ---> https://www.grenkechessopen.de/images/a ... ssOpen.pdf

I jak co roku cieszyć się szachami.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 558 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez ŁowcaAndroidów » 11 sty 2019, 18:56

kolokwium napisał(a):Trudny turniej, codziennie 2 rundy klasyka.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. 2k€ za darmo jeszcze nikt nie dostał.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 558 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez brelo » 12 sty 2019, 14:54

Ja np postaram się ustanowić nowy najwyższy ranking w "karierze" o więcej niż 3 oczka jak ostatnio :D
primum NonNocere and do not fall to the CheapTricks
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 554 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez thinkerteacher » 13 sty 2019, 23:04

1) Zrobienie drugiej normy na jedynkę i jednocześnie wygranie zakładu.

Ten punkt już zrealizowany, więc powoli zabieram się za kolejne :lol2: <:D
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8630 razy
Otrzymał podziękowań: 1174 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez Banksy » 23 mar 2019, 20:10

Nie robiłem żadnych planów na ten rok. Tak się jednak złożyło, że odwiedziłem klub w swoim mieście, który okazał się aktywny, a że trafiłem akurat na turniej to oznacza, że świat szachów znów mnie woła. ;)
Trenerzy z forum: dczerw kruczy
Banksy

Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 189 razy
FICS: Banksy

Postprzez dczerw » 28 mar 2019, 11:17

U mnie "praca wre" ;)
Z planów na 2019 mam:
-wbicie 2350 elo (póki co 2270)
-zagranie 80-ciu partii klasycznych (oczywiście to minimum - aktualnie mam zagrane 17-cie, +6 =7 -4)
-zrobienie 12-tu kursów (póki co 1, ale mam już pozostałe 11 rozplanowane!)

Szukam jakichś turniejów na maj/czerwiec, jakieś porady? :)
"Produkuję" szachy w każdej odsłonie, a spis mojej twórczości znajdziesz:
http://www.dawidszachuje.pl/spis-tresci/
dczerw

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Ranking: 2259

Następna strona

Powrót do Ogólne