Błędy trenerskie

Moderator: redjok

Błędy trenerskie

Postprzez dczerw » 19 sty 2018, 14:23

Siemka!
Zapraszam do zapoznania się z moim ostatnim artykułem - potrafilibyście dorzucić jeszcze jakieś błędy trenerskie?

http://www.dawidszachuje.pl/niezbednik-szachowego-trenera-czyli-jak-zniechecic-ucznia/

A tak btw. co środę będzie stream o 20:30 (będę grał w tych turniejach streamerów) - miło by było jakby dostał Wasze wsparcie, bo są nagrody za ilość i jakość widowni :P

http://www.twitch.tv/dawidczerw

I jeszcze na koniec - szukam tematów na najbliższe nagrania na infoszach - jakieś propozycje?
dczerw

Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Ranking: 2149

Re: Błędy trenerskie

Postprzez jurher » 19 sty 2018, 14:33

Jaka kolacja i śniadanie ??!! Po przegranej partii idzie na głodniaka spać !
jurher

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ranking: 1200
kurnik.pl: jurher

Postprzez Daniel » 19 sty 2018, 14:51

Fragment o zapomnianym wariancie debiutowym przypomniał mi, jak widziałem kiedyś trenera i 8-9letniego ucznia z IV kategorią. Analizowali właśnie zakończoną partię, gdzie bodajże w 9-10 ruchu chłopiec zapomniał jakiegoś posunięcia czarnymi w partii włoskiej. Reakcja był krzyk tak głośny, że aż słyszany wkoło przez dziesiątki osób: "powinienem cię tak sprać, że całe życie będziesz pamiętał ten ruch!". Dziwnym trafem na kolejne turnieje chłopiec już nie przyszedł...
Daniel

Podziękował : 201 razy
Otrzymał podziękowań: 318 razy

Postprzez dczerw » 19 sty 2018, 15:04

Takich trenerów powinno się zgłaszać odpowiednim organom ścigania :)
dczerw

Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Ranking: 2149

Postprzez rutra » 19 sty 2018, 16:12

Ja nie tak dawno na dwudniowym turnieju we Wrocławiu byłem świadkiem sceny, która wydawała mi się mało prawdopodobna, a o której gdzieś czytałem (chyba na blogu).

Otóż po przegranej partii rodzic wziął blankiet swojego dziecka, otworzył program na telefonie, wprowadził do programu partie i gdy zmieniała się punktowa ocena pozycji wówczas ze złością przepytywał syna dlaczego tak zagrał, jaki miał plan gry i dlaczego nie zagrał "tego" (wskazanego przez silnik) ruchu.

Z innych sytuacji, to już chyba gdzieś w komentarzach pisałem, że młoda zawodniczka w partii ze mną wykonała w debiucie kilka ruchów hetmanem, przez co straciła wiele temp i szybko przegrała. Po partii jej opiekun (trener lub rodzic, nie wiem dokładnie) ze złością przepytywał dlaczego wykonała tyle ruchów hetmanem.
rutra

Podziękował : 1608 razy
Otrzymał podziękowań: 1997 razy
Ranking: 1670

Powrót do Ogólne