Polskie sklepy szachowe

Moderator: redjok

Re: Polskie sklepy szachowe

Postprzez arkoski » 01 wrz 2016, 16:36

Dołączam się do osób polecających sklep Sunrise działający pod adresem szachowo.pl. Robiłem większe zamówienie i od razu zaproponowano mi rabat. Ceny konkurencyjne, szybki i rzeczowy kontakt, szybka wysyłka.
Sklep Caissa też polecam chociaż już dawno tam nie kupowałem. Przede wszystkim oferta jest dużo bogatsza.

Nie chcę robić złego PR dla Lukachess ale też słyszałem wcześniej niepochlebne opinie i to wystarczyło żebym ominął ten sklep. Jedyny zasłyszany pozytyw to taki, że skutecznie regeneruje zegary.

Jeszcze jeden sklep kwalifikujący się to pozytywnej oceny to: https://zegaryszachowe.pl/ Zakupiłem zegary w konkurencyjnej cenie nawet do Sunrise i tutaj ciekawostka. Przyszła paczka oblepiona logiem Sunrise.;)
arkoski

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: arkoski

Postprzez SzachistaMaximus » 18 gru 2016, 20:57

Witam
Chciałem kupić sobie jakieś figury 3,75 cala w szachowo.pl. Jeszcze kilka tygodni temu były one po około 150-170zł (zależy jakie Stautony). Teraz chodzą po 250-280zł. Co się stało? Skąd aż takie podwyżki?
Pozdrawiam
SzachistaMaximus

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez hajdzik » 19 gru 2016, 00:21

tak też to zauważyłem - zegary tak samo poszły w górę
chciałem z początku roku zrobić zamówienie - ale ceny teraz poszybowały i albo kupię gdzieś indziej, poczekam aż znów wrócą
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 252 razy
Otrzymał podziękowań: 426 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez majsza » 19 gru 2016, 01:03

Zdążyłem tam kupić zegar tuż przed podwyżką, uffff....
Krytyczne myślenie to myślenie o myśleniu, podczas którego myślisz, jak myśleć lepiej.
Roy Eichhorn
majsza

Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 131 razy
FICS: majsza

Postprzez rutra » 02 mar 2017, 13:30

Jednym z głównym kryteriów, którym się kieruję kupując cokolwiek w internecie jest możliwość odebrania przesyłki w paczkomacie. Wszystko dlatego, że chcę uniknąć sytuacji, w której dzwoni do mnie kurier, a ja nie mogę odebrać, bo np. jestem na zajęciach lub przebywam w innym mieście. Wolę dopłacić te 2-3zł za przesyłkę żeby tylko dostać do paczkomatu.

Jednym ze sklepów szachowych, który oferuje wysyłkę do paczkomatu jest "Sklep Szachowy 64 Pola" (http://www.szachy.sklep.pl/)

Zamówienie 1 - komplet szachów STAUNTON nr 5 ze składaną tekturową szachownicą.

Złożenie zamówienia - 5.12.2015, przesyłka nadana 7.12, do odbioru w paczkomacie 9.12. W sumie nie zależało mi na czasie, komplet szachów kupiłem aby można było z łatwością zabrać w podróż lub pożyczyć osobie organizującej turniej.

Niestety po rozłożenie szachów odczułem bardzo nieprzyjemny zapach farby. Po kilku minutach zaczęła mnie boleć głowa (zapewne od tej farby). Próbowałem wielu sposobów: wlanie wody do szklanki + dodanie soli, podobno sól łączy się z cząsteczkami farby, nie wiem czy to prawda, przywiozłem szachy do domu i ustawiłem na świeżym powietrzu, przyjechałem po nie po kilku tygodniach i w sumie to pomogło. Niestety to wyglądało tak jakby bierki były świeżo pomalowane i szybko wysłane.

Zamówienie 2 - książki MWP tom 1 oraz komplet "Szkoła taktyki szachowej"

Złożenie zamówienia - 5.02.2016, przesyłka nadana jeszcze tego samego dnia, do odbioru w paczkomacie 9.02.

Zamówienie 3 - książki "Szachy dla dzieci" Litmanowicz 3 części oraz blankiety do zapisu partii 50 sztuk.

Złożenie zamówienia - 8.11.2016, przesyłka nadana 10.11, do odbioru w paczkomacie 15.11.

Zamówienie 4 - 5 kompletów szachów STAUNTON nr 5 (promocyjna cena 280zł, jeden komplet 62zł)

Złożenie zamówienia - 21.02.2016 (wtorek)
W piątek (24.02.2016) wysłałem e-maila z pytaniem o przesyłkę. W odpowiedzi dostałem informację aby kontaktować się z innym panem w sprawie wysyłki, ale też, że przesyłka prawdopodobnie jest przygotowana.

Dopiero 25.02 (a więc po 4 dniach) przesyłka została nadana. W paczkomacie znalazła się 28.02.

W piątek organizuję turniej i już się powoli zaczynałem martwić czy przesyłka dotrze na czas, inaczej musiałbym od kogoś pożyczyć szachy. Akurat miałem tydzień wolnego, więc ustawiłem, żeby przesyłka została wysłana do paczkomatu w mojej rodzinnej miejscowości (do Rzeszowa jechałem dopiero we wtorek rano). Przez to, że przesyłka została nadana dopiero w sobotę musiałem specjalnie przyjechać z Rzeszowa aby odebrać towar (gdybym wiedział, że to będzie tyle trwało to wybrałbym paczkomat w Rzeszowie, decydował 1 dzień). Na szczęście zdążyłem odebrać przesyłkę przed piątkiem. Mając jednak niemiłe doświadczenia ze sklepami internetowymi brałem pod uwagę możliwości drobnego poślizgu i wstrzymałem się z zakupem 4 zegarów. Ostatecznie zegary kupiłem w innym miejscu, bo już nie miałem czasu na czekanie. Plusem jest to, że nie odczuwa się zapachu farby jak przy przesyłce sprzed ponad roku.

&&&

Podsumowując:

Dobry sklep jeśli chodzi o zamówienie książek. Co do szachów to mam zastrzeżenia do pierwszej przesyłki (nieprzyjemny zapach farby), no chyba, że tylko ja mam takiego pecha trafiając akurat na taki komplet. Było jedno opóźnienie, na stronie podana jest informacja, że czas dostarczenia przesyłki wynosi 2 dni robocze, niestety gdy przesyłka została nadana po 4 dniach towar otrzymałem dopiero po tygodniu, zatem jeśli ktoś potrzebuje towar szybko to mogą być opóźnienia (albo znów tylko ja mam pecha), jeśli ktoś może czekać to nie ma zastrzeżeń.
rutra

Podziękował : 1631 razy
Otrzymał podziękowań: 2028 razy
Ranking: 1670

Postprzez fiakier » 02 mar 2017, 15:49

rutra napisał(a):jeśli ktoś potrzebuje towar szybko to mogą być opóźnienia

Jeżeli coś zamawiam i chcę szybko - wybieram płatność przy odbiorze. Raz chyba tylko czekałem z tydzień (jakieś rowerowe klamory) bo akurat jeden z gadżetów był "dostępny w 3-4 dni" czego nie zauważyłem zamawiając.

No i klasyczne zestawienie:

szybko+dobrze≠tanio
dobrze+tanio≠szybko
szybko+tanio≠dobrze

Stare ale cały czas aktualne.

P.S. Było powyżej o skoku cen zegarów w Lubelandii - chyba wróciły do jakiegoś sensownego poziomu :-) .
Dać małpie brzytwę...

killer ha sempre ragione!!
fiakier

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Postprzez kolokwium » 02 mar 2017, 16:58

rutra napisał(a):Zamówienie 4
Złożenie zamówienia - 21.02.2016 (wtorek)
W piątek (24.02.2016) wysłałem e-maila z pytaniem o przesyłkę. W odpowiedzi dostałem informację aby kontaktować się z innym panem w sprawie wysyłki, ale też, że przesyłka prawdopodobnie jest przygotowana.

Dopiero 25.02 (a więc po 4 dniach) przesyłka została nadana. W paczkomacie znalazła się 28.02.

W piątek organizuję turniej i już się powoli zaczynałem martwić czy przesyłka dotrze na czas, inaczej musiałbym od kogoś pożyczyć szachy. Akurat miałem tydzień wolnego, więc ustawiłem, żeby przesyłka została wysłana do paczkomatu w mojej rodzinnej miejscowości (do Rzeszowa jechałem dopiero we wtorek rano). Przez to, że przesyłka została nadana dopiero w sobotę musiałem specjalnie przyjechać z Rzeszowa aby odebrać towar (gdybym wiedział, że to będzie tyle trwało to wybrałbym paczkomat w Rzeszowie, decydował 1 dzień).
Można było zmienić punkt odbioru z powodu przesunięcia terminu dostawy.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2096 razy
Otrzymał podziękowań: 2219 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Początkujący » 17 mar 2017, 18:22

No no - przygody Wojtka zaowocowały, że w rankingu polskich sklepów szachowo.pl urósł w mojej opini mocno. Szacunek dla klienta i dobra wola pomocy. Tak powinni się zachowywać sprzedawcy. Sam testowałem zakupy w tym sklepie i zamawiałem przepiękne figury Średniowieczne i nie tylko te w tym sklepie (przepiękne plastikowe figury wyglądają jak z kości słoniowej). Nie dość, że cena jest dość przystępna to jeszcze obsługa taka jak powinna być. Sklep polecam.

Dawno tam nie robiłem zakupów co prawda, ale rok temu ceny mieli dość przystępne, może jeszcze mają.
Co prawda wysyłają chyba tylko kurierem ale byłem zadowolony, że ceny przesyłki nie podnieśli jak kilka rzeczy zamawiałem. Sam chyba pisałem w tej sprawie pytając się o cenę przesyłki i ku mojemu zaskoczeniu nic nie musiałem dopłacać
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Postprzez adse » 21 kwi 2018, 23:39

Ostatnio chyba jakieś większe dostawy towaru pojawiły się w sklepie szachowo.pl, np. widziałem deski w polskiej cenie a podobne do elektronicznych DGT, pojawiły się też długo nie widziane różne figurki z Indii. Na aukcjach ciekawostka - osobno jest do kupienia kaseta od "stauntonów nr 5 lux" do której elegancko pasują indyjskie stauntony "french" 3,5 calowe.

We wszystkich polskich sklepach brakuje intarsjowanych kasetko-szachownic do nabycia luzem, z wkładkami pod odpowiednie figury czy to polskie czy indyjskie, może do wyboru. Właściwie te zielone wkładki pod różne rodzaje figurek też mogłyby być do nabycia osobno, w końcu ktoś w Polsce to produkuje i na pewno chciałby sprzedawać nie tylko w drogich zestawach.
Brakuje mi w sklepach prawdziwych zdjęć różnych rozmiarów figur, zwykle jedno i to samo "marketingowe" zdjęcie ilustruje wszystkie sprzedawane rozmiary.
Figurek luzem nie widać, jak się zgubi pionek to kombinowanie jak w czasach minionych. Nawet hetmanów osobnych nie ma, pewnie producentom się nie opłaca luzem sprzedawać. A na pewno byliby w Polsce klienci na przykład na gońce od indyjskich stauntonów french. Albo na skoczki od americanów.
No i nadal brak dostawy do paczkomatu, co jest w dzisiejszych czasach coraz dziwniejsze. Chociaż może sklep koncentruje się na sprzedaży dla firm, dla których to lepiej jak towar dostarczany jest w godzinach pracy.
adse

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 437 razy

Postprzez redjok » 22 kwi 2018, 14:26

Dziwię się, że na naszym rynku ciągle brak w sprzedaży szachownic drewnianych (z litego drewna a nie intarsjowanych)
redjok
Administrator

Podziękował : 431 razy
Otrzymał podziękowań: 504 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez AuroraBorealis » 24 kwi 2018, 20:09

Ksiązki polecam kupowac przez https://www.bookdepository.com/ . Jest taniej niż u Zezulkina i spółki i wysyłka do PL jest gratis. Polecam
AuroraBorealis

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 399 razy
Ranking: 2120

Postprzez Dejzarn » 24 kwi 2018, 22:00

Świetna strona z książkami w dobrych cenach, dzięki za link.
Firmę Zezulkina omijam szerokim łukiem, jak każdą firmę która lekceważąco traktuje swoich stałych klientów, nie racząc nawet odpowiedzieć na maile z konkretnymi pytaniami dotyczącymi oferowanych produktów. Nie wiem czy to sodówa uderzyła do głowy, czy głupota :/
Ja tak swojej działalności nie prowadzę.
Dejzarn

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez AuroraBorealis » 25 kwi 2018, 09:24

No niestety caissa nie odpisuje na maile już od lat. Wysłać wyślą, ale odpowiedzieć nie raczą. Do tego drożyzna (cena za przesyłkę też jest kosmiczna). Dlatego zamawiam na bookdepository - jest znacznie taniej.
AuroraBorealis

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 399 razy
Ranking: 2120

Postprzez rutra » 25 kwi 2018, 16:29

AuroraBorealis napisał(a):No niestety caissa nie odpisuje na maile już od lat. Wysłać wyślą, ale odpowiedzieć nie raczą. Do tego drożyzna (cena za przesyłkę też jest kosmiczna). Dlatego zamawiam na bookdepository - jest znacznie taniej.

Ja dostałem odpowiedź od caissy - czy można wysłać przesyłkę do paczkomatu. W odpowiedzi (tak) podany był koszt przesyłki do paczkomatu. Po kilku miesiącach gdy składałem zamówienie (nie dało się wybrać do paczkomatu), wybrałem opcje odbioru osobistego, a następnie dopłaciłem za paczkomat i wysłałem e-maila z informacją, że chciałbym do paczkomatu. Niestety będąc na uczelni zadzwonił kurier (a więc nie było do paczkomatu) i musiałem się przejść na mieszkanie.
rutra

Podziękował : 1631 razy
Otrzymał podziękowań: 2028 razy
Ranking: 1670

Postprzez jarrasch » 26 kwi 2018, 20:37

AuroraBorealis napisał(a):No niestety caissa nie odpisuje na maile już od lat. Wysłać wyślą, ale odpowiedzieć nie raczą. Do tego drożyzna (cena za przesyłkę też jest kosmiczna). Dlatego zamawiam na bookdepository - jest znacznie taniej.

Caissa mi odpisywała, chociaż nie zawsze. Szybkość odpowiedzi tez pozostawiała trochę do życzenia.

Na temat obsługi w tym sklepie mam średnią opinię, jednak Pani Olga Zezulkin jest bardzo sympatyczna, pomocna i gdybym miał zawsze z nią możliwość korespondować/rozmawiać, to i pewnie kupowałbym tam częściej :)
jarrasch

Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne