Jaką kupić szachownicę?

Moderator: redjok

Re: Jaką kupić szachownicę?

Postprzez adse » 04 maja 2018, 14:15

Cena 92 zł (w sklepie szachowo.pl). Wymiary deski 52x52 cm, pole o boku 55 mm, intarsja orzech, opis na brzegach, wygląd zbliżony do DGT, krajowa cena 92 zł. Dotychczas fani podobnych desek byli skazani na produkty DGT za znacznie wyższą cenę.
Obrazek
Moim zdaniem to jest na dzisiaj odpowiedź na pytanie jaką szachownicę kupić:)
Do tego figury - stauntony o rozmiarze 3,75 cala (lub nr 6), czyli wysokość króla ok. 95-100 mm.

Można by sobie jeszcze życzyć objazdowej formy sprzedaży np. na większych turniejach, gdzie by można taki towar obejrzeć na żywo przed zakupem.
Kiedyś jako kibic na ekstralidze widziałem stoisko pana Zezulkina, ale tam były głównie książki. Tymczasem akurat książki można śmiało kupować wysyłkowo bez macania przed zakupem.
adse

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 437 razy

Postprzez krola » 26 maja 2018, 13:08

ades,
rewelacyjna - ale to tylko deska? bez pionów?
ja się nigdy nad tym nie zastanawiałem, mam szachy po dziadku - lat tyle że strach sie bać,
ale dobrze się trzymają, nic się nie rozeszło
krola

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Postprzez Marnow » 22 paź 2018, 15:46

Yaroo napisał(a):
New-Picture-73.jpg

A ja mam pytanie dotyczące tej szachownicy ( i szachów też) - gdzie to można kupić? Są bardzo podobne do Stauntona nr 6, które zresztą posiadam wraz z deską w całości (też nr 6), ale mam wrażenie, że ten wzór (zresztą chyba oficjalny na wszystkich poważnych międzynarodowych turniejach) jest bardzo elegancki i jak widać dobrze wykonany. Wystarczy pooglądać również filmiki na youtube gdzie gra Carlsen, Anand i inni i można stwierdzić, że też grają tego typu szachami. Obawiam się tylko, że deska (i te szachy) dostępne są tylko w wersji DGT - z możliwością podłączenia do netu :( Czy ktoś jest zorientowany w temacie?
PS
Uprzedzam pytania i odpowiadam - gdzie można nabyć tę panią - nie wiem :rotfl:

Ten model szachów to German Staunton (wydaje mi się, że numer 6 - sądząc po wielkości główki pionka) i jest jak najbardziej dostępny w sklepie caissa, chyba najlepszym z tego typu w Polsce. Sam trochę szukałem tego modelu i również w którymś momencie wydawało mi się, że ten konkretny model jest produkowany jedynie przez firmę DGT w elektronikach, ale na całe szczęście uprzejma pani z tego sklepu wyprowadziła mnie z błędu. W tej układance zabrakło mi jak i Panu dopisku "German" :).

Tutaj link do szachów. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to nie jestem wielkim znawcą, ale wydaje mi się, że są na najwyższym poziomie.
http://sklep.caissa.pl/index.php?route= ... h=S-16%2Fb

A tutaj link do szachownicy, która jest zrobiona na wzór tej z DGT - jeśli jest Pan takim estetą jak ja i koniecznie chce Pan żeby Pański zestaw wyglądem do złudzenia przypominał to czym gra Carlsen, Anand i inni to proszę się nie krępować i zakupić dodatkową szachownicę :).
http://sklep.caissa.pl/index.php?route= ... arch=S-184

Pozdrawiam serdecznie. Mam nadzieję, że pomogłem.
Marnow

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Siabal » 14 lis 2018, 19:58

Czy ktoś posiada figury szachowe Stallion ? Ostatnio takie zakupiłem i niestety czarne są wyraźnie lżejsze, tak jakby raz obciążane, natomiast białe tak jak być powinno - podwójnie. Szczególnie odczuwalne to jest pomiędzy wieżami i gońcami, czarne w każdym przypadku są lżejsze o około 8-10g, przez co czarne są mniej stabilne. Jedne i drugie wykonane są z bukszpanu, więc waga surowca nie ma wpływu na wagę. Czy to normalne ? Mało nie kosztowały, a tu taki zonk :/ Reklamować ?
Siabal

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
kurnik.pl: siabal

Postprzez kolokwium » 14 lis 2018, 20:02

Tak.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2096 razy
Otrzymał podziękowań: 2219 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez adse » 14 lis 2018, 20:07

Reklamować a później liczymy na relację z obsługi reklamacyjnej.
adse

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 437 razy

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne