Turniej Tematyczny VI, GAMBIT SŁONIA

Moderatorzy: redjok, kolokwium, mol_ksiazkowy

Postprzez demon_szybkosci » 28 sty 2010, 18:10

:roll: Jeszcze dochodzi zapytanie: czy gramy z PRZYGOTOWANIEM (wczesniejszym, a nie w czasie partii) czy tez z wlasnej glowy? :shock: :o
demon_szybkosci

Postprzez Vujek1991 » 28 sty 2010, 18:26

Z przygotowaniem czy bez - i tak gra się z własnej głowy ;)
Vujek1991

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: vujek1991

Postprzez pyetrek » 28 sty 2010, 19:47

demon_szybkosci napisał(a)::roll: Jeszcze dochodzi zapytanie: czy gramy z PRZYGOTOWANIEM (wczesniejszym, a nie w czasie partii) czy tez z wlasnej glowy? :shock: :o

Demon ty daj sobie spokój na razie z forum tylko zakuwaj główne warianty i gałęzie boczne tego debiutu wszak jesteś jedynym pomarańczowym słoniem w tym towarzystwie a więc faworytem a to zobowiązuje :P :mrgreen: :lol:
pyetrek

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez demon_szybkosci » 29 sty 2010, 00:56

pyetrek napisał(a):wszak jesteś jedynym pomarańczowym słoniem w tym towarzystwie a więc faworytem a to zobowiązuje :P :mrgreen: :lol:
Pomaranczowym???? :mrgreen: :shock: :roll:. Masz na mysli to, ze jem pomarancze na sniadanie? Bo jesli chodzi o debiuty to jestem zielony jak pierwsza wiosna :P :mrgreen:

pyetrek napisał(a):daj sobie spokój na razie z forum tylko zakuwaj główne warianty i gałęzie boczne tego debiutu
To juz chyba musialaby sie rewolucja wydarzyc :P :mrgreen: :oops:. Sadzisz, ze jest to mozliwe? Bo jak dla mnie to abstrakcja :ok: :P
demon_szybkosci

Postprzez Vujek1991 » 29 sty 2010, 01:46

Nie no, Pyetrek z tym zakuwaniem debiutu to se jaja robi :P

Czy może wierzy w skuteczność takiego sposobu "nauki", huh? ;)
Vujek1991

Postprzez pyetrek » 29 sty 2010, 09:10

Vujek1991 napisał(a):Czy może wierzy w skuteczność takiego sposobu "nauki", huh?

Przecież sam pisałeś ,że znasz jedna pułapkę (ja myślę ,że znasz przynajmniej 5 ale nie chcesz się przyznać :mrgreen: ) a to oznacza ,że coś tam kumasz w tym debiucie czyli niektóre warianty analizowałeś.

Nauka debiutów to niestety niekiedy czyste kucie do głowy i powtarzanie ponieważ im wyżej wchodzimy na drzewo tym więcej jest gałęzi, gałązek itp, chcąc dobrze poznać debiut trzeba te odgałęzienia opanować a gałązki (czyt.teoria debiutów) się ciągle rozwijają nawet w czasie takiej tęgiej zimy jak teraz :mrgreen:
pyetrek

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Vujek1991 » 29 sty 2010, 11:43

Ja nie preferuję kucia.

Przyglądam się gałęziom i staram się zrozumieć sens każdego ruchu. Jeśli zrozumiem cały debiut, to warianty same do mnie przyjdą podczas partii, nawet jeśli nie wkuję debiutu na pamięć.

Potem analizuję klasyczne partie z zastosowaniem debiutu i przechodzę do rozgrywania partii, przez co debiut jeszcze bardziej mi się utrwala.

Z czasem rozgrywania większej ilości partii na podstawie analizy modyfikuję niektóre gałęzie .

Tak rozumiem prawidłową naukę debiutów.

A pułapkę (taką naturalną) znam tylko jedną :P

P.S. A przygotowania do turnieju przerwałem. Mimo, że debiut ciekawy, wolę rozwijać znajomość wariantów, które już znam, oczywiście poprzez praktykę ;)
Vujek1991

Postprzez mol_ksiazkowy » 29 sty 2010, 12:18

Quote: (student molowy)
mam nadzieje, ze na 7 rund potrzebne bedzie nieco wiecej niz 3 osoby ). Jesli turniej nie wypali to mozna zagrac przeciwko sobie mecz i rewanz, co myslicie o tym?

:arrow: Jak na razie jest 4 chetnych do gry. o ile nie bedzie wiecej to mozna własnie zagrac w tej wersji o jakiej powyzej mowa. :luzz:
Matematyka jest jak ocean, w którym demon pływa, mol nurkuje a słoń sie myje...
mol_ksiazkowy
Przyjaciel

Podziękował : 168 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy
kurnik.pl: molksiazkowy
FICS: molksiazkowy

Postprzez mol_ksiazkowy » 31 sty 2010, 18:55

5. Dystans 7 rund.

Turniej będzie miał charakter zamknięty [prywatny] możliwość gry będą miały jedynie osoby które zgłosiły swój udział.

Organizator turnieju: redjok [zastępstwo w razie w ?]

hm, moze jednak na 5 rund ?
Matematyka jest jak ocean, w którym demon pływa, mol nurkuje a słoń sie myje...
mol_ksiazkowy
Przyjaciel

Podziękował : 168 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy
kurnik.pl: molksiazkowy
FICS: molksiazkowy

Postprzez demon_szybkosci » 31 sty 2010, 21:47

:o Ciekawe jak to w koncu bedzie ;) :). Jakby co to jestem juz na kurniku :roll: :D
demon_szybkosci

Postprzez redjok » 31 sty 2010, 23:06

Dla orientacji.
Gratulacje dla mola ! rozkwasił wszystkich przeciwników.
Świetnie, że turniej w końcu wypalił.
Będzie trochę czasu przed IV SzLM więc możemy spotykać się na turniejach tematycznych.
Załączniki
wyniki31_01_2010.gif
wyniki31_01_2010.gif (2.8 KiB) Przeglądane 7206 razy
redjok
Administrator

Podziękował : 558 razy
Otrzymał podziękowań: 645 razy
FICS: redjok

Postprzez demon_szybkosci » 01 lut 2010, 01:17

Oj tak! Kolega prof. mol (vel MUNOZ) pokazal taka klase, ze kopara opadla. Nawet jego slynny student mial POWAZNE problemy, aby wymeczyc remis chociaz probowal gasic kontre na ile tylko fabryka dawala. Niemniej zasluzone gratulacje i zwyciestwa dla prof. mola_ksiazkowego! Brawo Pawle!!! :ok: :D
PS. Jak zobaczylem co sie dzieje z kolega redjokiem (w meczu z w/w) to myslalem, ze to cos w stylu "red joke" (cos ala xx-joke :P). Niemniej pozniej na wlasnej skorze sie przekonalem co znaczy spotkanie z szafa pelna moli! :ok: :roll: :mrgreen: :D :oops: :cry:
demon_szybkosci

Postprzez kolokwium » 12 lut 2010, 01:21

vuiek1991 0:1 redjok
studentmolowy 1:0 munoz
redjok =:= studentmolowy
munoz 1:0 vuiek1991
redjok 1:0 munoz
vuiek1991 0:1 studentmolowy
(tak dla pamięci)
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2384 razy
Otrzymał podziękowań: 2567 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Poprzednia strona

Powrót do Turnieje Tematyczne