Turniej Tematyczny XVIII, BANZAI-LEONG GAMBIT

Moderatorzy: redjok, kolokwium, mol_ksiazkowy

Postprzez kolokwium » 16 maja 2010, 22:56

Kod: Zaznacz cały
redjok           16422  16448  2 1.29   1.0
demon_szybkosci  15989  15958  3 1.686  2.0
Daniel           15269  15319  2 1.008  0.5
mol_ksiazkowy    14658  14610  3 1.011  1.5
zulik            14415      0  3 1.158  0.0
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2381 razy
Otrzymał podziękowań: 2566 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez redjok » 16 maja 2010, 23:19

Daniel napisał(a): Moim zdaniem powinni grać nawet ci, którzy na forum nie zapisali się w ogóle. I tak gra niewiele osób, wiadomo kogo można się spodziewać, jeśli zdarzyłaby się sytuacja że wziąć udział chce ktoś kogo doskonale kojarzymy to niech gra, nawet jeśli nie zapisał się na forum.

Zapisy na forum mają usprawnić proces weryfikacji przy "odpalaniu" turnieju bo tam trzeba to zrobić szybko i sprawnie (kurnik nie poczeka ;) ).

Masz rację, że można dopuszczać w ostatniej chwili jednak zapisy na forum dają (albo mają dawać ;) ) gwarancję, że uczestnik zapozna się z granym otwarciem. Dochodziło już od sytuacji kiedy dopuściłem z doskoku zawodników którzy zaraz po zaakceptowaniu zgłoszenia pytają: "to co dzisiaj gramy?" i już tak nie zrobię.

Kolejność jest taka:
:arrow: zapoznajemy się z debiutem :arrow: zgłaszamy na forum :arrow: przybywamy na turniej :arrow: dobrze się bawimy :luzz: :brawo:

Daniel napisał(a): I na koniec pierwsza partia - z Demonem :) z debiutu wyszedłem z pewną inicjatywą za pionka, potem głupie oddanie drugiego pionka i grałem odtąd już tylko na utrzymanie inicjatywy. Skończyło się remisem, ale po pasjonującym boju :)

Partia nieprzeciętna miło było obserwować - remis ala Anand-Topałow ^.^

Z tych naliczeń kolokwium to ja nigdy nie wiem czy zyskuję czy tracę :shock: :oo: :roll:
redjok
Administrator

Podziękował : 557 razy
Otrzymał podziękowań: 645 razy
Ranking: 0
FICS: redjok

Postprzez demon_szybkosci » 17 maja 2010, 01:09

:idea: Z kolega Danielem zremisowalem majac nieco trudniejsza pozycje, ale za to aktywna. Natomiast z kolega redjokiem.... zrobilem tzw. numer roku :D :mrgreen: :lol: :oops: ;). Uwazam, ze wymaga to nie tylko komentarza, lecz diagramu! Nawet dwoch, prawda Wladek? :brawo: :luzz: :devil:

PS. Diabelska sztuczka, ktora dziesiatki razy rozwiazywalem w zbiorkach zadan a zastosowac mi sie udalo chyba 2 raz na 25tys partii :luzz: :oops:
Pytanie do szachistow z 5 i 4 kategoria - dlaczego czarne nie zaslonily sie konikiem po szachu wieza? :devil: :luzz:
Załączniki
Remis albo mat - wybor nalezy do redjoka_2.gif
Remis albo mat - wybor nalezy do redjoka_2.gif (10.58 KiB) Przeglądane 3713 razy
Remis albo mat - wybor nalezy do redjoka_1.gif
Remis albo mat - wybor nalezy do redjoka_1.gif (10.88 KiB) Przeglądane 3713 razy
demon_szybkosci

Postprzez zulik » 17 maja 2010, 12:21

Bo jak widzisz Danielu, mam dużo niższy ranking od was :(
dlatego może było mało pasjonująco...ale poczekajcie, poczekajcie!! jeszcze z wami wygram :)

nie będę brał udziału w następnych turniejach - za to postaram się być wiernym obserwatorem :)
zulik

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez misiek1994 » 17 maja 2010, 15:51

Nie przejmój się :) Też jeszcze rok byłem pewny, że nie dam rady pokonać demona, a teraz już ladny wynik 2,5-1,5 :)
Nie obserwuj, ale graj!
Pzdr misiek
misiek1994

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 1800
kurnik.pl: michalv4
FICS: MichalKlis

Postprzez demon_szybkosci » 18 maja 2010, 02:01

zulik napisał(a):Bo jak widzisz Danielu, mam dużo niższy ranking od was :(

:o Nie wiem czy widzisz ranking, ale czy sadzisz, ze jest to wyznacznik solidnej gry? Bo jak dla mnie to nie za bardzo. Bardziej skupialbym sie na JAKOSCI i SOLIDNOSCI gry. Ranking jest szacunkowym (!) odzwierciedleniem tego co w ostatnim czasie (!!) osiagnal dany zawodnik. Jesli masz odpowiednie sposoby to mozna zrobic zarowno 1800 jak i 1300, tylko co dalej? :oops:. Nawet jakbym mial 2000 to tez by mnie to nie racjowalo. Co innego gdybym nauczyl sie grac na poziomie "bez podstawek na glebokosci 2-3ruchow" :brawo: :luzz: :roll:

PS. Jesli byloby to potrzebne to moge zrobic 1900 czy 1950, ale nie ma to wiekszego sensu. Wole 1400 i solidna gre niz 1900 i granie dziurawe :luzz: :devil:
Załączniki
Ranking_demona_oszolamiajacy.gif
SPECJALNE zludzenie dla kolegi dla ktorego szereg cyferek liczy sie bardziej niz jakosc gry ;) :)
Ranking_demona_oszolamiajacy.gif (17.74 KiB) Przeglądane 3673 razy
demon_szybkosci

Poprzednia strona

Powrót do Turnieje Tematyczne