Breloczek a wspomaganie się silnikiem szachowym

Moderatorzy: kolokwium, ŁowcaAndroidów

Postprzez schranz » 19 lut 2012, 21:05

Odezwali się do mnie chłopcy z Computer Abuse Team (zaprzyjazniłem się z nimi podczas sprawy z koleżankżą Sieczko) i potwierdzili, ze breloczek wspomaga sie silnikiem szachowym podczas swoich partii w TL i nie tylko. Chcieli mu zbanowac konto oraz IP, jednak wstawilem się za nim, powiedziałem, że chłopak ma tylko 18 lat oraz zapewniłem ich, że przekonam Breloczka, aby wiecej nie oszukiwal w ramach gier odbywajacych sie na serwerze FICS i poszli na rękę. Zarządali jednak natychmiastowego wydalenia Breloczka z TeamLeague, oraz zaprzestania przez Breloczka swego procederu. Mam nadzieje, Breloczku, że nie przyniesiesz mi wstydu i nie dasz kolegą z Computer Abuse Team powodów do zbanowania Cię na amen .:) Ps. Koledzy z Computer Abuse Team czekają na odpowiedzi: czy Breloczek został usuniety z TL oraz czy zadeklarował, że więcej nie będzie używał silnika szachowego. Uważam również, że dla zachowania dobrego wizerunku klanu, powinniśmy pokazać, że nie tolerujemy wspomagania się silnikiem i Breloczek powinnien zostać usunięty z klanu Chude Dziki. A więc slucham kapitana Chudych Dzików - Czaturangi oraz samego zainteresowanego - Breloczka.
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 156 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Re: Breloczek a wspomaganie się silnikiem szachowym

Postprzez hajdzik » 19 lut 2012, 21:16

Na sam początek - jak koledzy argumentowali swoją ocenę gry breloczka?
pokazali dowody w sensie kilku gier - co ich zdaniem przesądza o jego winie?
Nie jestem silnym szachistą, więc ja nie będę tych gier oceniac, ale chcialbym jednak zobaczyc co wedlug adminow na to wskazuje w 100%

Odnosnie samego Breloczka - chcialbym uslyszeć co ma do powiedzenia - żeby sie do tego odniósł

Na kanale 112 - padło stwierdzenie, że musimy bardziej uważać kogo przyjmujemy.
Nie wiem jak ma to wyglądać, bo my tylko możemy zaufać że przyszly klanowicz nie będzie sie wspomagać silnikiem szachowym.
Nawet jeśli ktos gra 5 lat na fics , i tego nie robi, zawsze może zacząć - więc znowu wracamy do "zaufania"
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 249 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez ŁowcaAndroidów » 19 lut 2012, 21:20

Muszę niestety się zgodzić z oskarżeniami Abuse team. Wg mnie breloczek nie grał partii uczciwie! Oszukiwał cały nasz klan oraz swojego rywala demona! Nie chce się rozpisywać na ten temat bo mam ważniejsze rzeczy do roboty ale prowadziliśmy własne śledztwo w sprawie ww usera. Z dniem 19.02.2012 usuwam breloczka z rozgrywek klanowych...

Każdy popełnia błędy, więc nie należy przekreślać breloczka. Natomiast na udział w rozgrywkach TL w drużynie CD nie zasługuje.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 547 razy
Ranking: 2286

Postprzez MaurycyHawran » 19 lut 2012, 21:23

Na sam początek - jak koledzy argumentowali swoją ocenę gry breloczka?
pokazali dowody w sensie kilku gier - co ich zdaniem przesądza o jego winie?

Nie spotkałem się z przypadkiem, by CAT podawał takie wiadomości publicznie. Know-how, bądź co bądź. Pokusa by oszukiwać na FICS jest olbrzymia, ale to zawsze wróci do człowieka. Brelo to całkiem miła osoba, więc może warto dać mu szansę odpracować ten błąd?
Elo 1900, gram na 1600
MaurycyHawran

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: MaurycyHawran

Postprzez chlewicki » 19 lut 2012, 21:28

Ja się wspierałem programem babaschess podczas gry na fics i też mnie zbanowali. To już nie są żarty.

viewtopic.php?f=20&t=2423
"Jeśli chcesz zniszczyć człowieka, naucz go grać w szachy." - O. Wilde
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Podziękował : 441 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy
Ranking: 1800

Postprzez ŁowcaAndroidów » 19 lut 2012, 21:32

Jeden z przeciwników w TL breloczka wysłał oskarżenie, co dało podstawę do obserwacji. Później partie z demonem dały nam kilka poszlak, że może jednak coś jest na rzeczy. TL potwierdzili grę breloczka z użyciem programu (nie wiem jeszcze jakiego ale może Kiler się wypowie). Nasze śledztwo polegało na zasianiu niepokoju u brela i w końcu zaczął grać samodzielnie ( nie muszę mówić z jakim skutkiem ---> jak II kategoria :) )
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez ŁowcaAndroidów » 19 lut 2012, 21:34

@Chlewicki skończ się wydurniać bo sprawa jest poważna --- ktoś oszukuje innych. Za małolata oszukujesz przez internet, jak jesteś dorosły kradniesz. Takie zachowanie trzeba tępić w zarodku!!
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez thinkerteacher » 19 lut 2012, 21:46

Czaturanga napisał(a):Muszę niestety się zgodzić z oskarżeniami Abuse team. Wg mnie breloczek nie grał partii uczciwie! Oszukiwał cały nasz klan oraz swojego rywala demona! Nie chce się rozpisywać na ten temat bo mam ważniejsze rzeczy do roboty ale prowadziliśmy własne śledztwo w sprawie ww usera. Z dniem 19.02.2012 usuwam breloczka z rozgrywek klanowych...

Każdy popełnia błędy, więc nie należy przekreślać breloczka. Natomiast na udział w rozgrywkach TL w drużynie CD nie zasługuje.

:idea: Ja niestety nie dołączam sie do życzeń: nie mam dowodów na to, aby oskarżać mojego przeciwnika (Brelo) o jakiekolwiek niedozwolone wspomaganie (bez względu jakiego rodzaju). Dlatego mecz kontynuujemy - do jego końca proszę, aby mojego przeciwnika nie wyprowadzać z równowagi. Po zakończonym meczu możecie pisać to co uważacie. Oczywiście wasze wewnętrzne regulaminy, śledztwa, zasady i decyzje są w waszej gestii ;) :).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8018 razy
Otrzymał podziękowań: 1104 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez schranz » 19 lut 2012, 21:52

Panowie z Computer Abuse Team nie ujawniają swoich metod pracy. Jednak wysłałem do nich prośbę o to aby wystosowali oficjalne oświadczenie w sprawie Breloczka a więc czekajmy co napiszą.
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 156 razy
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Postprzez Rafcik » 19 lut 2012, 21:56

chlewicki napisał(a):Ja się wspierałem programem babaschess podczas gry na fics i też mnie zbanowali.
Czaturanga napisał(a):Za małolata oszukujesz przez internet, jak jesteś dorosły kradniesz.

Cholera! To ja też gram programem! A żeby było gorzej to gram programem o nazwie: Thief. :devil:
Czy to nie zbieg okoliczności?

PS. Sorry musiałem.
:-P
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 390 razy
Ranking: 2268

Postprzez hektor » 19 lut 2012, 22:06

Chciałbym poinformować, iż w/w "szachista/ka" w turnieju "Powolniak" nie będzie mógł/a zagrać. Co powiedziałem, to powiedziałem i zdania zmieniać nie będę.

Cytat: "Nawet bestia ma w sobie odrobinę litości, lecz Ja nie jestem bestią i jej nie posiadam"

Pozdrawiam.
"Wojna i miłość są dwiema jedynymi rzeczami, dla których rodzić się i żyć warto." Henryk Sienkiewicz
"Tam, gdzie książki palą, niebawem także ludzi palić będą." Heinrich Heine

Obrazek
hektor

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy
Ranking: 1980
kurnik.pl: hektor1983
FICS: gutierez

Postprzez brelo » 19 lut 2012, 22:18

Ale... ja się nie zgłaszałem!

A co do zamieszania, to odpowiem po rozmowie z adminami :)
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez thinkerteacher » 19 lut 2012, 22:20

A teraz graj Brelo, bo czas ci leci, a lekko partii nie zamierzam oddawać ;) :).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8018 razy
Otrzymał podziękowań: 1104 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez kolokwium » 19 lut 2012, 22:20

Po prostu, hektor/guti dmucha na zimne.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2062 razy
Otrzymał podziękowań: 2189 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez ziz99 » 19 lut 2012, 23:30

Analizowałem silnym enginem wszystkie partie meczu Brelo - thinkerteacher i teoretycznie obu można zarzucić grę jakimś programem...

Jeżeli faktycznie korzysta z programu to banować, ale jeżeli jest inteligentniejszy niż się niektórym wydaje to oskarżenia są nie na miejscu. Dla przykładu, języka niektórzy się uczą się z miernym skutkiem przez lata "tradycyjnymi" metodami, a inni robią powiedzmy B2 w 5-6 m-c przy podobnych jednostkach czasowych na naukę.

Pytanie czy Brelo ma jakieś rejestrowane partie w realu?
ziz99

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna strona

Powrót do Klany