Pionki i Posuwacze (PiP)

Moderatorzy: kolokwium, ŁowcaAndroidów

Re: Pionki i Posuwacze (PiP)

Postprzez _SIR_Mario » 17 cze 2011, 08:22

Fhjull napisał(a):Zakładam wątek nowego klanu na szachowe.pl - Pionków i Posuwaczy.

Nasz obecny skład to:
(w nawiasie nick kurnik/nick FICS)

Fhjull (Fhjull/Fhjull)

Trivet (trivecik2012/...)

brelo (lokog/Brelo)

arek1234arek (arek1234arek/arekabram)

_SIR_mario (sirmarioo/...)

schranz (szachweb/KillerSchranZ)

Dopisz mi mój nick z fics-a SIRMario
Ambitny Amator :)

III Kategoria

Chess Tempo
Ranking: 1666.2 i rośnie:)
_SIR_Mario

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 1600
kurnik.pl: sirmarioo
FICS: SIRMario

Postprzez Fhjull » 17 cze 2011, 12:20

Nick dopisany. A wczorajsze spotkanie wyglądało tak, że w czasie ustalonym pojawił się tylko Schranz. Usprawiedliwiony był Trivet, Mario wspominał o obowiązkach wobec swojego potomka, więc na dobrą sprawę powinien się pojawić również Brelo i Arek. Z biegiem czasu dotarł Mario, potem Brelo. Arka ani widu ani słychu. Niestety nasze pierwsze spotkanie nie wyglądało najlepiej. Z taką dyscypliną nie mamy czego szukać w TL. Inna sprawa, że jeżeli nie uda nam się spotkać wszyscy w jednym czasie i miejscu, nie wyłonimy najlepszego składu, co za tym idzie, będą grali tylko ludzie pewni.
Jak wróci Trivet można odświeżyć temat turnieju wewnątrzklanowego. Pytanie tylko w jakiej formule ? Czy takiej jaka była zaproponowana jeszcze w CM (każdy indywidualnie się umawia z przeciwnikami), czy np w ramach kilku sesji, a może nawet(!) jak w "prawdziwych" turniejach - rozpisałbym koło każdy z każdym (albo 2 nawet, raz białymi, raz czarnymi) i gralibyśmy po 1 partii dziennie o jednej, konkretnej porze. Myślę, że byłaby to interesująca formuła, jednak jej minusem na pewno jest spory brak elastyczności. Czekam na opinie.
I set my moves up strategically, enemy kings are taken easily.
Fhjull

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: Fhjull
FICS: Fhjull

Postprzez arek1234arek » 17 cze 2011, 13:38

Niestety, ale wczoraj wieczorem nie mogłem włączyć komputera. (Rodzice mi nie pozwolili).
arek1234arek

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 1667
kurnik.pl: arek1234arek
FICS: arekabram

Postprzez _SIR_Mario » 17 cze 2011, 13:51

Fhjull napisał(a):Nick dopisany. A wczorajsze spotkanie wyglądało tak, że w czasie ustalonym pojawił się tylko Schranz. Usprawiedliwiony był Trivet, Mario wspominał o obowiązkach wobec swojego potomka, więc na dobrą sprawę powinien się pojawić również Brelo i Arek. Z biegiem czasu dotarł Mario, potem Brelo. Arka ani widu ani słychu. Niestety nasze pierwsze spotkanie nie wyglądało najlepiej. Z taką dyscypliną nie mamy czego szukać w TL. Inna sprawa, że jeżeli nie uda nam się spotkać wszyscy w jednym czasie i miejscu, nie wyłonimy najlepszego składu, co za tym idzie, będą grali tylko ludzie pewni.
Jak wróci Trivet można odświeżyć temat turnieju wewnątrzklanowego. Pytanie tylko w jakiej formule ? Czy takiej jaka była zaproponowana jeszcze w CM (każdy indywidualnie się umawia z przeciwnikami), czy np w ramach kilku sesji, a może nawet(!) jak w "prawdziwych" turniejach - rozpisałbym koło każdy z każdym (albo 2 nawet, raz białymi, raz czarnymi) i gralibyśmy po 1 partii dziennie o jednej, konkretnej porze. Myślę, że byłaby to interesująca formuła, jednak jej minusem na pewno jest spory brak elastyczności. Czekam na opinie.

U mnie pewna jest godzina 23.00 z reguły Latorość już spi. Bywa czasami święto lasu i godzina 21.50 ale na to nie liczcie:) Jeśli chodzi o formułę to czas minimalny 30min fajnie by bylo dodac 10 lub 15 sekund za kazdy ruch. Wiadomo ze najbardziej obiektywne rozgrywki sa kazdy z kazdym raz bialymi i raz czarnymi tylko czy damy rade to ogarnac? Fhjull niema szans by kazdemu pasowal jeden termin. Ustalmy ze piszemy na forum jak idziemy na ficsa (o ile nie bedzie to smiecenie) i sie spotykamy. Spotkania codziennie miedzy 21 a 24 i tyle. Startujmy z tym turniejem chodzby dzis naprawde czasu mało a zwiększymy szanse rozegrania go w miare w calosci.

i tak propozycja punktacji: Porazka 1 punkt, remis 2 punkty i wygrana partia 3 punkty. Np wygrywasz ze mna 2 razy i masz 6 punktow a ja 2 i tak beda premiowane osoby ktore maja czas na gre beda wyzej w klasyfikacji koncowej niz osoba co zagra raz i nawet wygra bo bedzie miala tylko 3 punkty.

III Kategoria

Chess Tempo
_SIR_Mario

Postprzez Fhjull » 17 cze 2011, 15:19

Jeżeli chodzi o punktację, to wg mnie najlepsza byłaby ta piłkarska (W - 3pkt, R - 1 pkt, P - 0pkt). Po pierwsze premiuje ona wygrywanie, a poza tym jest jasna i przejrzysta, bez potrzeby liczenia jakichś "małych" czy "dużych" punktów.
A ruszać z turniejem póki co nie możemy bo Trivet w rozjazdach ;)
Fhjull

Postprzez _SIR_Mario » 17 cze 2011, 15:41

To nie piłka nożna chociaż jestem jej sympatykiem. Jeśli nie premiujemy grania jak największej ilości parti to zostańmy przy standardzie czyli 1 punkt, 0.5punktu i 0 punktów

III Kategoria

Chess Tempo
_SIR_Mario

Postprzez schranz » 17 cze 2011, 16:37

Ja jestem chetny do gry prawie zawsze o ile jestem a to kiedy jestem mozna rozszyfrowc wg "klucza" strone czy 2 wstecz. Turniej kolowy wewnatrzklanowy jest dobrym pomyslem z tym, ze co 3 tygodnie, wypada tydzien kiedy moge grac od 23.00 a innego tygodnia zajs moge grac tylko do 21.00 - wiec moze byc ze mna problem, dlatego chyba musialbym sie umawiac indywidualnie...
Ten problem z czasem wynikajacy z systemu 3 zmianowego, raczej zakonczy sie za miesiac, wtedy bede Was informowal ;)

Co do punktacji jestem za 3-1-0 Niweluje ona "remisowych zapychaczy", pomaga walczyc do konca :-)

Jesli chodzi o czas - wole nie grac partii krotszych niz 30+30 bo przy krotszych juz w debiucie sie stresuje, ze wpadne w niedoczas i jakosc mojej gry spada...
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Postprzez Fhjull » 20 cze 2011, 12:37

A w międzyczasie zapraszam WSZYSTKICH klanowiczów PiP i wzięcie udziału w Ślimaku 2 (w dziale Turnieje w internecie). Ja postanowiłem spróbować swoich sił i myślę, że dla każdego z naszych młodych, niedoświadczonych szachistów będzie to świetny "suplement" uzupełniający jego szachową dietę ;)
Fhjull

Postprzez _SIR_Mario » 20 cze 2011, 13:13

Nie mialem jeszcze czasu na wczytanie sie jak ten turniej ma wyglądać. Podpowiedz czy to będzie jakiś system szwajcarski i ilu graczy można się spodziewać (jak to było w poprzedniej edycji?:) )

Edytka podpowiada, że w poprzedniej edycji było 6 graczy i 5 parti a poziom wysoki. Obawiam się, że czeka na mnie zaszczytne miejsce 1 od końca:)
Ostatnio edytowany przez _SIR_Mario, 20 cze 2011, 13:25, edytowano w sumie 1 raz

III Kategoria

Chess Tempo
_SIR_Mario

Postprzez Fhjull » 20 cze 2011, 13:25

Jeśli będziemy się zgłaszać to możemy spodziewać się licznej obsady ;) system chyba zależy jeszcze właśnie od ilości uczestników, natomiast wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie ślimaka :)
Fhjull

Postprzez _SIR_Mario » 20 cze 2011, 13:38

ok spoko pewnie się zgłosze z chęcią poprzegrywam z lepszymi. Dużo wynoszę dobrego z tych parti. PS szkoda, że przerwało nam ostatnio grę bo była naprawdę ciekawa i nie mam pojęcia jakim wynikiem by to się skończyło:)

III Kategoria

Chess Tempo
_SIR_Mario

Postprzez Fhjull » 20 cze 2011, 13:46

Na wspomnianej wyżej stronie Ślimaka Pav dołączył kilka przydatnych informacji dotyczących FICS. Między innymi jest tam komenda co zrobić, aby takich sytuacji w przyszłości uniknąć ;)
Fhjull

Postprzez _SIR_Mario » 20 cze 2011, 14:05

dzień później już wprowadziłem tą komende szkoda, że wtedy o niej nie wiedzieliśmy:)

III Kategoria

Chess Tempo
_SIR_Mario

Postprzez demon_szybkosci » 20 cze 2011, 15:39

Cóż dodać. Po prostu SLIMAK jest dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w partiach w których jest czas na przemyślenie, sprawdzenie oraz zmęczenie ;) :). Zapraszam wszystkich, bo w tej edycji będzie nagroda (w postaci książki) dla jednego z uczestników :). Kryteria jeszcze nie są znane (jawne), więc im nas więcej, tym większa szansa, że ktoś wygra :).
demon_szybkosci

Postprzez _SIR_Mario » 20 cze 2011, 15:57

dla mnie wskazany taki czas w następnym turze mam 60min na swoje przemyślenia więc 45 + 45 jak najbardziej cenne doświadczenie:)

III Kategoria

Chess Tempo
_SIR_Mario

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klany