Pionki i Posuwacze (PiP)

Moderatorzy: kolokwium, ŁowcaAndroidów

Re: Pionki i Posuwacze (PiP)

Postprzez _SIR_Mario » 12 cze 2011, 21:30

hehe:) Poza tym na FICS są wyznaczone daty i godziny parti a ja mogę późno wieczorem dopiero grac wiec groziyby mi walkowery chyba:)

Każdy trening i partie z wami z chęcią rozegram bo planuje po wakacjach zagrać w turze o III kategorie z graczami co mają IV kat. Tak więc sparowanie z graczami z II i III kat. bardzo pożyteczne:)
Ambitny Amator :)

III Kategoria

Chess Tempo
Ranking: 1666.2 i rośnie:)
_SIR_Mario

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 1600
kurnik.pl: sirmarioo
FICS: SIRMario

Postprzez chlewicki » 12 cze 2011, 22:10

Nie ma wyznaczonych terminów, uzgadnia się z przeciwnikiem. I zwykle nasze późne pory przechodzą. :) Mi zawsze udaje się umawiać na 20-22. :)
"Jeśli chcesz zniszczyć człowieka, naucz go grać w szachy." - O. Wilde
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Podziękował : 441 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Ranking: 1800

Postprzez demon_szybkosci » 13 cze 2011, 11:18

Powiem więcej - na FICS w ramach rozgrywek drużynowych (FICS TL League), zwykle gracze właśnie najchętniej grywają między 21 a 24 naszego czasu. Niewielu życzy sobie zaczynać partię o 6-7 rano, a już nieliczni (przynajmniej z tych co ja trafiałem) koniecznie muszą grać w południe.
PS. GM Chlewicki trochę ode mnie w meczu się nauczy, więc pewnie warto z nim się zmierzyć. Na pewno powinien postawić ci dobry opór :)
demon_szybkosci

Postprzez _SIR_Mario » 13 cze 2011, 12:27

No ja wczoraj rozegrałem 1 partie na FICS. Znalazłem rywala o ranku ok. 1100 ktory chce grac 30min + 60sek no to wpisuje stół i wpisuje "Play"

No i wyskoczyła mi partia 15 + 30 z rywalem 2300elo super ten FICS niema co. Partie oczywiscie przegrałem i o dziwo nawet trochę się broniłem.

Pozdrawiam

III Kategoria

Chess Tempo
_SIR_Mario

Postprzez demon_szybkosci » 13 cze 2011, 17:01

Super ten FICS :). Niemniej obsługa może nie być tak prosta ;). Jeśli ustawiłeś sobie tak, że możesz przyjąć (automatycznie) wyzwania, to ciesz się, że nie trafiłeś na gościa co daje 0+10 (10sekund na każdy ruch, z odliczaniem w dół, bez sumowania się czasu). Można tak ustawić, że NIKT poniżej pewnego czasu (lub ranking) nie będzie mógł cię wyzwać (tzn. ty nie będziesz otrzymywał takich zaproszeń). Wymaga to jednak pewnej umiejętności ;)
demon_szybkosci

Postprzez _SIR_Mario » 13 cze 2011, 18:06

Póki co błądzę jak dziecko we mgle i nawet poradnik nie pomaga:)

III Kategoria

Chess Tempo
_SIR_Mario

Postprzez Fhjull » 14 cze 2011, 13:07

Hmm odzew na moje pomysły nie był jakiś szczególny, mam nadzieję, że tam jesteście ;)
W związku z tym, że dużo ludzi ma problem z FICS, proponuję dziś lub w czwartek koło 21:00 umówić się na FICS w ramach treningu - pograć wspólnie, przyzwyczaić się do serwera, jak i przy okazji nabić sobie ilość partii (dla tych, którzy tam nie grywają). Pasuje ?
I set my moves up strategically, enemy kings are taken easily.
Fhjull

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: Fhjull
FICS: Fhjull

Postprzez _SIR_Mario » 14 cze 2011, 14:13

U będzie ciężko. Raz że mój syn nie zamierza spać o 21 a dwa to mam sporo zadań do przerobienia od swojego Treneiro :)
Ostatnio edytowany przez _SIR_Mario, 14 cze 2011, 21:15, edytowano w sumie 1 raz

III Kategoria

Chess Tempo
_SIR_Mario

Postprzez brelo » 14 cze 2011, 14:30

Czwartek pasuje :)
primum NonNocere and do not fall to the CheapTricks
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 555 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez Fhjull » 14 cze 2011, 21:56

Ok, czekam aż reszta się wypowie. Mario, a kiedy w takim razie Ci pasuje ? podaj dzień/godziny ? Właściwie to powinienem zapytać "KIEDY WAM(wszystkim) NAJBARDZIEJ PASUJE ?" bo jak już pisałem, chciałbym ustalić regularne spotkania, więc dobrze byłoby wiedzieć kiedy każdemu pasuje. Jak to już załatwimy to myślę, że narazie posparujemy się we własnym gronie, a jak już będzie wiadomo co i jak to popodbijam do innych klanów na jakieś partyjki "takie o", bo z ligą póki co chyba problem. No i do TL na FICS trzeba też już się przyzwyczajać. Pamiętajcie, że tam gramy długo, więc starajcie się "przesiadać", bądź chociaż zacząć grywać na zmianę partię krótkie i długie, bo to trochę inna para kaloszy i ogranie oprócz własnych umiejętności będzie bardzo pożyteczne.
I set my moves up strategically, enemy kings are taken easily.
Fhjull

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
kurnik.pl: Fhjull
FICS: Fhjull

Postprzez _SIR_Mario » 14 cze 2011, 22:21

być może będę mógł z kimś zagrać za 30min na FICS o ile dojdziemy jak to ustrojstwo działa. Jeśli chodzi o mnie to po pracy zajmuje się małym synkiem i u mnie z reguły wchodzi w grę 22 - 23. Np teraz jest 22.20 a jeszcze nie mogę. Nie ma reguły:)

III Kategoria

Chess Tempo
_SIR_Mario

Postprzez hajdzik » 15 cze 2011, 01:00

mam to samo
moj 3letni syn- tez nie daje pograc za dnia :0
hajdzik

Podziękował : 253 razy
Otrzymał podziękowań: 434 razy
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez schranz » 15 cze 2011, 04:41

Ok w czwartek o 21.00 widzimy sie na FICS. Teraz jak mam L4 to gram po 10 godz. dziennie w roznych porach na kurniku i ostatnio wiecej na FICS.
Od poniedzialku pracuje w godz: 14.00 - 22.00 wiec noce bede miec wolne ( 23.00 - 5.00). Kolejny tydzien zmiana wstecz: 6.00 - 14.00 wiec popoludnia bede miec wolne (16.00 - 22.30). 3 tydzien: 22.00 - 6.00 wiec tez popoludnia bede miec wolne (16.00 - 21.00). Weekendy zawsze mam wolne, wiec przewaznie bede popoludniu i wieczorem oraz w nocy. Nastepnie zmienie prace, albo cykl sie powtorzy(1 opcja jest bardziej prawdopodobna :-) ) Ogolnie 4/5 razy w tygodniu w wyzej wymienonych zakresach czasowych mozna sie elastycznie ze mna umowic i spotkac na minimum 2 dlugie partie: 30+30, 45+45 lub 60+10.. Zapraszam do gry wszystkich chetnych! Wiecie juz kiedy i gdzie mnie spotkac. W celu uzgodnienia terminu partii zapraszam rowniez na gg: 6423332
Ps. Dodam Was wszystkich ziomki z klanu na kurniku do znajomych i bede wypatrywal czasem a na FICS to musze rozgryzc bo swiezak jestem :D
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Postprzez demon_szybkosci » 15 cze 2011, 14:16

Nie chce nic mówić, ale jak grasz po 10 godzin dziennie, to albo dawno nie grałeś, albo niebawem długo nie zagrasz ;). Zapytam czy nie lepiej byłoby pograć po 4-5 godzin, a pozostały czas (kolejne 4-5g) poświęcić na zadania oraz teorię szachową i przy okazji jakąś formę sportu (fizycznego wysiłku)? Inaczej padniesz jak mucha i/lub poziom partii zacznie mocno się zmieniać (z +100 na -100, itp.).

A jak już się bardziej zorientujesz co do FICS, to wtedy spróbujemy się umówić na parę partyjek ;)
demon_szybkosci

Postprzez schranz » 15 cze 2011, 15:19

Jest dokladnie tak jak mowisz - jestem przetrenowany, moj mozg jest wypalony. Potrafie zagrac 4 partie bez podstawki pionka a za 3 dni zrobic 4 podstawki w 1 partii. Wtedy postanawiam zrobic sobie dobe przerwy, jednak co postanowienie to sila nalogu wygrywa i przerwa trwa najwyzej 1 godz. Musze cos z tym zrobic, bo to nie dobre. Mam sporo ksiazek i programow do nauki, jednak zaniedbuje ten element przez zbyt silne uzaleznienie od samej gry :?

Ps. Chetnie, zatem zabieram sie do walki z nalogiem, zebys mnie po partii nie zbesztal na forum ;)
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klany