Pionki i Posuwacze (PiP)

Moderatorzy: kolokwium, ŁowcaAndroidów

Re: Pionki i Posuwacze (PiP)

Postprzez Trivet » 10 cze 2011, 17:49

Fhjull napisał(a):PS: TL to świetny pomysł i sam będę zachęcał nasz klan, aby spróbować się zorganizować i wziąć w tym udział, o ile głosy będą przychylne i starczy talentu.

Ja jestem jak najbardziej ZA, tylko moze nie wyrywajmy sie z tym od razu, poczekajmy do wakacji. Niech reszta tez napisze co o tym sadzi, zeby niebylo pozniej ze ja i Fju nas zglosimy ( nie wiem jak to sie odbywa, czy kazdy sam sie zglasza czy jak) i sie okaze ze nie mozecie grac.
Trivet
Triumfator SzLM

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 1600

Postprzez brelo » 10 cze 2011, 17:52

Jeżeli klan będzie aktywny, to ja nie mam nic przeciwko władzy Fhjula i Triveta ! :P
primum NonNocere and do not fall to the CheapTricks
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 561 razy
Ranking: 2100
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez arek1234arek » 10 cze 2011, 18:01

brelo napisał(a):Jeżeli klan będzie aktywny, to ja nie mam nic przeciwko władzy Fhjula i Triveta ! :P

Zgadzam się w 100%.
arek1234arek

Ranking: 1667
kurnik.pl: arek1234arek
FICS: arekabram

Postprzez ŁowcaAndroidów » 10 cze 2011, 18:51

Nie chce wiedzieć jak będzie wyglądał Wasz userbar posuwacze :)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 582 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez oktawnal » 10 cze 2011, 19:08

Czaturanga napisał(a):Czarny bracie nazwa Waszego klanu może się źle kojarzyć niektórym userom tego forum (przynajmniej druga część :)

No 2-ga część jest "źle się kojarząca".Tak jak inni miałem to samo na myśli ^_^' Skrót w nawiasie skojarzył mi się z przeróbką "Przygody Kubusia Puchatka" . Ale oczywiście nikomu takiej nazwy nie bronię ... ;)
Dobra partia nie jest zła
oktawnal

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Ranking: 1512
kurnik.pl: okti1800

Postprzez demon_szybkosci » 10 cze 2011, 19:59

Czaturanga napisał(a):Nie chce wiedzieć jak będzie wyglądał Wasz userbar posuwacze :)

Ja widziałem wstępny projekt i wydawał mi się nieco za mocno posunięty... aż do ekstremum ;). Wysuwam wniosek, aby więcej było na nim userbarów niż treści związanych z posuwaniem i posuwaczami ;) :jupi: :crazy: ;)
demon_szybkosci

Postprzez _SIR_Mario » 10 cze 2011, 21:01

Chyba musi byc 1 CL. Ja dla ułatwienia wstrzymam się od głosu:)
Ambitny Amator :)

III Kategoria

Chess Tempo
Ranking: 1666.2 i rośnie:)
_SIR_Mario

Otrzymał podziękowań: 1 raz
kurnik.pl: sirmarioo
FICS: SIRMario

Postprzez schranz » 11 cze 2011, 03:23

Dostalem zaproszenie do klanu od kolegi Fhjull a wiec tu i teraz oficjalnie sie zglaszam i witam wspolzawodnikow :-) Akceptuje proponowanych CL.

Trivet napisał(a):
Fhjull napisał(a):PS: TL to świetny pomysł i sam będę zachęcał nasz klan, aby spróbować się zorganizować i wziąć w tym udział, o ile głosy będą przychylne i starczy talentu.

Ja jestem jak najbardziej ZA, tylko moze nie wyrywajmy sie z tym od razu, poczekajmy do wakacji. Niech reszta tez napisze co o tym sadzi, zeby niebylo pozniej ze ja i Fju nas zglosimy ( nie wiem jak to sie odbywa, czy kazdy sam sie zglasza czy jak) i sie okaze ze nie mozecie grac.

Bardzo dobry pomysl, fajnie, ze jest nas coraz wiecej :)
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Postprzez Fhjull » 11 cze 2011, 13:15

No i super. Witamy nowego zawodnika, nasz 1 numer draftu ;) Cieszę się również,że wszyscy wypowiedzieli się w sprawie władz ;) Ogarnę tylko skład i wkrótce przedstawię Wam kilka moich pomysłów na działalność klanu.

Ok. oto i one:

1, Pisałem o Team League na FICS. Z tego co wiem trwa na razie obecna edycja, więc trzeba będzie stale nadzorować, kiedy otworzą zapisy. Nie mniej jednak, aby wziąć w niej udział każdy klanowicz powinien posiadać konto na FICS (+ klient BabasSchess najlepiej) oraz rozegrać co najmniej 20 gier typu standard (o ile się nie mylę na FICS są to partie 15min i dłuższe). Do tego należy liczyć się z tym, że raz w tygodniu trzeba będzie wygospodarować czas na partię typu 45 min + 45 sek.

2, Powrócę do tematu wspomnianego wcześniej przeze mnie - mianowicie do cotygodniowych treningów. Nie muszą mieć one wg mnie żadnej określonej formy. Każdy mógłby grać z każdym, na czas dowolny. Wg mnie pozwoliłoby to na poznanie naszych mocnych i słabych stron, wymianę spostrzeżeń dot. naszej gry, czy nawet próbie popracowania nad słabszymi stronami naszych zawodników typu: jeśli widzimy, że ktoś ma problem w końcówce, to mówimy mu co powinien umieć, lub sami próbujemy go nauczyć. Dodatkowo byłaby to opcja, żeby przećwiczyć na klanowiczach np nowy debiut, który chcielibyśmy spróbować, albo pewne nowe idee, które należałoby wypróbować przed partiami "o coś".

3, Myślę, że wzorem pozostałych klanów dobrze byłoby organizować co jakiś czas (co tydzień ? co dwa ? co miesiąc ?) turnieje wewnątrzklanowe. Preferowanie na dłuższe czasy, ale żeby nie było nudno, można by wprowadzić urozmaicenie - raz grać np długie (typu 45 + 45) a innym razem poblitzować. Urozmaiceniem byłyby też np turnieje tematyczne - tak samo jak u nas na forum - z tym, że widziałbym je raczej w nieco bardziej cywilizowanych/poprawnych debiutach.

To moje propozycje. Czekam na komentarze, ich aprobatę bądź dezaprobatę. Jeżeli macie też swoje pomysły na klan i wszystko co z nim związane to pisać śmiało.
I set my moves up strategically, enemy kings are taken easily.
Fhjull

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
kurnik.pl: Fhjull
FICS: Fhjull

Postprzez demon_szybkosci » 11 cze 2011, 14:10

Wstępnie dodam, że jest obecnie 6 rudna, a wszystkich jest 7. Niemniej zwykle pomiędzy kolejną edycją jest 2 tygodniowa przerwa. Tak więc do rozpoczęcia kolejnej edycji (T47) jest około miesiąca :). Jeśli jesteście poważnie zainteresowani, to już powoli warto zapoznawać się z serwerem FICS oraz obsługą Babaska :). Inaczej będziecie powiem w sytuacji, że ktoś do was pisze, a nie wiecie które okienko klinąć, żeby odpisać albo, żeby szachownica nie była zbyt mała ;).
demon_szybkosci

Postprzez ŁowcaAndroidów » 11 cze 2011, 14:59

Zdradzę malutki sekret Chudych Dzików.
Tak wystartujemy w TL 47 :)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 582 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez schranz » 11 cze 2011, 16:00

Fhjull napisał(a):No i super. Witamy nowego zawodnika, nasz 1 numer draftu ;)

Oj no to tymbardziej spoczywa na mnie presja bycia Rookie of the Year :D

Fhjull napisał(a):1, Pisałem o Team League na FICS. Z tego co wiem trwa na razie obecna edycja, więc trzeba będzie stale nadzorować, kiedy otworzą zapisy. Nie mniej jednak, aby wziąć w niej udział każdy klanowicz powinien posiadać konto na FICS (+ klient BabasSchess najlepiej) oraz rozegrać co najmniej 20 gier typu standard (o ile się nie mylę na FICS są to partie 15min i dłuższe). Do tego należy liczyć się z tym, że raz w tygodniu trzeba będzie wygospodarować czas na partię typu 45 min + 45 sek.

Mysle, ze spelnienie powyzszych warunkow nie bedzie problemem dla klanowiczow, ja chetnie wygospodaruje czas na wiecej takich partii w tygodniu:)

Fhjull napisał(a):2, Powrócę do tematu wspomnianego wcześniej przeze mnie - mianowicie do cotygodniowych treningów. Nie muszą mieć one wg mnie żadnej określonej formy. Każdy mógłby grać z każdym, na czas dowolny. Wg mnie pozwoliłoby to na poznanie naszych mocnych i słabych stron, wymianę spostrzeżeń dot. naszej gry, czy nawet próbie popracowania nad słabszymi stronami naszych zawodników typu: jeśli widzimy, że ktoś ma problem w końcówce, to mówimy mu co powinien umieć, lub sami próbujemy go nauczyć. Dodatkowo byłaby to opcja, żeby przećwiczyć na klanowiczach np nowy debiut, który chcielibyśmy spróbować, albo pewne nowe idee, które należałoby wypróbować przed partiami "o coś".

Bardzo dobry pomysl, jestem czesto chetny na partie dlugie. Gra z roznymi przeciwnikami oraz wspolna analiza/wymiana uwag jest bardzo pozyteczna.

Fhjull napisał(a):3, Myślę, że wzorem pozostałych klanów dobrze byłoby organizować co jakiś czas (co tydzień ? co dwa ? co miesiąc ?) turnieje wewnątrzklanowe. Preferowanie na dłuższe czasy, ale żeby nie było nudno, można by wprowadzić urozmaicenie - raz grać np długie (typu 45 + 45) a innym razem poblitzować. Urozmaiceniem byłyby też np turnieje tematyczne - tak samo jak u nas na forum - z tym, że widziałbym je raczej w nieco bardziej cywilizowanych/poprawnych debiutach.

Jestem za! Jednak co do gier tematycznych trzeba by sie dobrze zgrywac i dogadywac bo ja np nie ma zamiaru grac 1.d4...
Blitza nigdy nie gralem bo nie lubie, jednak zeby nie odstawac od reszty moge sie "poswiecic", ale tylko w trybie gry towarzyskiej, lub na innym koncie ;)

Ps. Widze, ze CL dziala preznie i ma wiele pomyslow - to mi sie podoba :-)
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Postprzez misiek1994 » 11 cze 2011, 22:41

Bardzo mi miło, że powstaje nowy klan. Chwilowo nie mam za dużo czasu, ale na wakacjach ruszamy z najwyższą formą i w najlepszym stylu.
Jeszcze raz witamy!
misiek1994

Ranking: 1800
kurnik.pl: michalv4
FICS: MichalKlis

Postprzez _SIR_Mario » 12 cze 2011, 15:50

demon_szybkosci napisał(a):Wstępnie dodam, że jest obecnie 6 rudna, a wszystkich jest 7. Niemniej zwykle pomiędzy kolejną edycją jest 2 tygodniowa przerwa. Tak więc do rozpoczęcia kolejnej edycji (T47) jest około miesiąca :). Jeśli jesteście poważnie zainteresowani, to już powoli warto zapoznawać się z serwerem FICS oraz obsługą Babaska :). Inaczej będziecie powiem w sytuacji, że ktoś do was pisze, a nie wiecie które okienko klinąć, żeby odpisać albo, żeby szachownica nie była zbyt mała ;).

Demon ta liga jest drużynowa czy indywidualna. Jeśli drużynowa to ile osób gra w drużynie. Jeśli 4 to mi nie grozi bo jest na pewno 4 kolegów lepszych odemnie :)
Ambitny Amator :)

III Kategoria

Chess Tempo
Ranking: 1666.2 i rośnie:)
_SIR_Mario

Otrzymał podziękowań: 1 raz
kurnik.pl: sirmarioo
FICS: SIRMario

Postprzez brelo » 12 cze 2011, 16:34

Grozi Ci, możesz już nawet się przygotowywać!
primum NonNocere and do not fall to the CheapTricks
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 561 razy
Ranking: 2100
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klany