Klan - Dziadki

Moderatorzy: kolokwium, ŁowcaAndroidów

Re: Klan - Dziadki

Postprzez thinkerteacher » 20 lis 2011, 20:45

kolokwium napisał(a):Jest zasada "jeden klan dla zawodnika". Dlatego jak jest się gdzieś, to aby wejść należy najpierw wyjść.

Dziadki to powłócząc nogami idą spokojnie grać w szachy. Bo mają dużo czasu i nie muszą drżeć ze strachu gdy drżącymi rękoma podpisują niekorzystny wynik. Wynik jest ważny ale nie najważniejszy. Tak to jest, że do dziadków należy dojrzeć jak i do oddychania pełną piersią i cieszyć się z gry.
Grając w drużynie dziadków również trzeba się starać ale dziadek ma zagwarantowane, że nie będzie poddawany jakiejś szczególnej presji, ani nie będzie musiał biegać karnych kilometrów gdy przydarzy się porażka, nie będzie nawet widział jak mu klanowicze wywalą łozora niesmaku. Po prostu nie musi się przejmować swoją (nie)dobrą grą.
Dlatego dziadek puka puk puk puk - w rytm serduszka swego.

PS
Ale mi wyszło spod palców (aby nie spod pióra), jakby preambuła klanu :>

:idea: Jakby był potrzebny jeden dziadek do gry (np. w lidze FICS), to myślę, że mogę wesprzeć starszyznę ;). Byle tylko było to rzadkie granie (np. 1x w tygodniu lub 2x na miesiąc). Obecnie nie jestem w żadnym klanie, więc warunek spełniam :lol2:
PS. Dużo czasu to nie mam, ale staram się oddychać szachami i cieszyć z gry ;). No i żadnej presji, tłumaczenia się i tego typu rzeczy, skłaniają mnie ku temu, aby właśnie tutaj znaleźć "spokojną starość" :jupi: ;)
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7899 razy
Otrzymał podziękowań: 1087 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez hektor » 20 lis 2011, 21:00

hajdzik napisał(a):mam nadziejen, że wam sie uda
a jak sie rozkrecicie - to moze pomyslicie o wejsciu do rozgrywel Team League czyli tzw TL na serwerze FICS

Chude dziki maja dwa sklady, fajnie by bylo gdybyscie tez tam w przyszlym sezonie zawitali
pomyslcie o tym

Na samym początku klan dziadków powinien zadbać o reputacje i pozycje klanu. Do tego potrzebne są osiągnięcia, które zachęcą innych forumowiczów do wstąpienia w nasze szeregi za błogosławieństwem kolokwium :) Moim skromnym zdaniem pójdziemy dalej. Jeśli jakiś forumowicz zapragnie zmienić klan na nasz przyjmiemy go z otwartymi ramionami. Nie będę ukrywał, że "dobrzy" szachiści są pożądani w naszych szeregach, ale nie jest to kryterium. Sami będziemy musieli wznieść na wyżyny nasz klan. Każde zwycięstwo w rozgrywkach forumowych umocni naszą pozycję. A więc... Szable w dłoń!
"Wojna i miłość są dwiema jedynymi rzeczami, dla których rodzić się i żyć warto." Henryk Sienkiewicz
"Tam, gdzie książki palą, niebawem także ludzi palić będą." Heinrich Heine

Obrazek
hektor

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy
Ranking: 1980
kurnik.pl: hektor1983
FICS: gutierez

Postprzez hajdzik » 20 lis 2011, 21:37

do rozgrywek TL na fics potrzeba 4 osob- mozna zapisac 6- oczywiscie dzieki temu istnieje mozliwosc zastapienia kogos z glownego skladu
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 423 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez kolokwium » 20 lis 2011, 21:54

Post twój, świadczy o tym, że nie jesteś jeszcze zdolny być dziadkiem. Dziadki kumają regulaminy, kumają i swoje obowiązki poza szachowe. Dlatego ... czytaj ze zrozumieniem mój poprzedni post o drużynie dziadków w TL.

PS
Przeczytaj raz, później jeszcze raz. Następnie przeczytaj go nazajutrz. A jak będziesz chciał odpowiedzieć, to następnego dnia jeszcze raz go przeczytaj i odczekaj przynajmniej dwa dni.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2017 razy
Otrzymał podziękowań: 2170 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez jasne » 22 lis 2011, 21:09

Odnośnie klanu "weteranów" - DZIADKIEM być to nie tylko umiejętność gry w szachy, to pewna wspólnota poglądów i zapatrywań. Także na grę, wyniki , regulaminy, z naciskiem na luzzz.
Napinanie przed meczem,tzw.dodawanie smaczków przed pojedynkami, pretensje do współklanowiczów za grę, konfliktowość i tzw.awanturnictwo często spotykane u młodych szachistów - u weteranów nie przechodzą. "no pasaran !".
Dlatego niestety nie każdy do "dziadków czyli szachowych weteranów" pasuje.
.
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 306 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: piwojasne

Postprzez kolokwium » 22 lis 2011, 23:49

Dziadki, to osoby doświadczone, patrzące na świat już na luzie, nie pędzące w wyścigu szczurów. Jak się "nie ma dystansa", to się nie jest dziadkiem. Zaśpiewajmy razem "Daj se luz", bo czy warto kruszyć kopie?
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez thinkerteacher » 23 lis 2011, 03:30

Daj se luz... daj przykład młodzieży! :).

Daj se luz... życia szkoda na docinki (pierdoły) ;).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Postprzez jasne » 23 lis 2011, 10:35

thinkerteacher napisał(a):Daj se luz... daj przykład młodzieży! :).

Daj se luz... życia szkoda na docinki (pierdoły) ;).

pełna zgoda co do luzzu
Dobry przykład warto dać czyli zero agresji , uczciwość, szacunek i uznanie dla rywala - nie w gadaniu o tym, tylko stosowaniu na co dzień - o tej starej prawdzie "moraliści" często zapominają. Inna sprawa czy celem życia każdego "weterana " ma być dawania przykładu zawsze i wszędzie (od czego mamy tzw.autorytety ) :lol2:

Oczywiście że szkoda czasu na tzw.pierdoły tak jak warto czasem sie wyspać bo tylko wyspani "dziadkowie" czują luz ;)
ale zwykłe docinki (nie mylić z i chamstwem) są częścią tego luzu. Jaki byłby świat gdyby wszyscy weterani tylko spinali sie, żyli dla dawania przykładu, zwyciestw za wszelka cenę, szukali ciągłego poklasku natomiast nie mieli luzzzu i poczucia humoru
brrr okropność.
Ostatnio edytowany przez jasne, 23 lis 2011, 16:06, edytowano w sumie 1 raz
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

daj se luz, majerankiem posyp ciacho

Postprzez kolokwium » 23 lis 2011, 11:08

Na deczko humoru, nierzadko z nutką złośliwości, stać jeno wyluzowanych dziadków. Nauczmy się śmiać z siebie samego, ze swoich przywar. Będziemy zdrowsi i szczęśliwsi.
Zamiast się wściekać i wyszukiwać różnych wymówek, to uśmiechnijmy się i dalej idźmy w karawanie, bo jak przyprawa dla potrawy tak "prztyk" (np. pięknie podstawiłeś tego mata 2 dwu) daje smaku życiu. Rozpamiętywanie powoduje depresję, dlatego pamiętajmy ale niech to co złe i dobre będzie motorem naszego życia.
Dlaczego niemowlaki są szczęśliwe? Bo nie patrzą zawistnie jak kto żyje. Nawiązując do kulinariów, to zawiść jest przypaloną potrawą.
kolokwium
Moderator

Postprzez thinkerteacher » 23 lis 2011, 12:26

Okazuje się, że dziadki mają ciekawe spojrzenie na świat ;). Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli "dekalog prawdziwego dziad(k)a" :).
Jeszcze do tego co wyżej dodałbym, aby uczyć się żyć z pewnym zdrowym dystansem do siebie, otaczającego świata i tego co się w nim (i nas) dzieje. Czasem to jedyna droga, aby nie zwariować ;).
thinkerteacher

Postprzez jasne » 23 lis 2011, 15:39

Zasady "dziadków" są znane i nie musimy ich kodyfikować czy układać w dekalog - to trzeba mieć w sobie ,
kolegę oświeciło -mówiąc "okazuje się" widać wcześniej dziadków nie doceniał :).
Czytając mimochodem przypomniał mi się tytuł filmu "i kto to mówi" ... :twisted: ale to tylko taka malutka dygresja.
demotywatory.pl
jasne

Postprzez Grem » 05 maja 2012, 11:29

Co tam i ja dołaczę wiek odpowidni,starszy troszkę od żabki(61 dni),ale w sercu ciągle maj :D
Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi - Napoleon Bonaparte
Grem

Podziękował : 108 razy
Otrzymał podziękowań: 203 razy
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Postprzez kolokwium » 05 maja 2012, 13:51

Witamy galaktykę Grem (gdziekolwiek ona jest).
kolokwium
Moderator

Postprzez thinkerteacher » 05 maja 2012, 14:16

Pytanie do szefa (kapitana) dziadków ;). Jeśli już udało się zebrać kilku starszych, to może by zrobić mały turniej (kołóweczka) między sobą? Powiedzmy tempo 1 partyjka na 2 tygodnie, chyba że ktoś potrafi szybciej się umawiać ;). Czy już za starzy na takie rozgrywki? :D
thinkerteacher

Postprzez Grem » 05 maja 2012, 16:23

Jeśli będzie taki turniej chętnie zagram,najlepiej na FICS.Tylko czy teraz będą chętni,wiadomo EURO,wakacje,ale potem chyba byłoby możliwe.
Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi - Napoleon Bonaparte
Grem

Podziękował : 108 razy
Otrzymał podziękowań: 203 razy
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klany