Internetowa Szkoła Szachowa - nowy kanał na youtube

Moderator: redjok

Re: Internetowa Szkoła Szachowa - nowy kanał na youtube

Postprzez Daniel » 01 lut 2018, 11:22

Ok, dzięki za wszystkie ciekawe nagrania :) dobrze, że można do nich będzie zawsze wracać
Daniel

Podziękował : 201 razy
Otrzymał podziękowań: 320 razy

Postprzez cinmar » 01 lut 2018, 11:58

Ja również żałuję że działalność została zawieszona . Zawsze czekałem na kolejne filmiki i z przyjemnością każdy oglądałem. Dzięki za dobrą robotę. Może za jakiś czas.........znowu.....
cinmar

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ranking: 0

Postprzez AuroraBorealis » 18 lut 2018, 22:56

AuroraBorealis

Podziękował : 161 razy
Otrzymał podziękowań: 385 razy
Ranking: 2120

Postprzez hajdzik » 18 lut 2018, 23:46

Temat został poruszony przez naszego kolegę kubanczyka - Jakuba Lizaka - od tego zaczęło być tak o tym głośno.
Cena "kosmiczna" a raczej wzięta z kosmosu - ale jak to mówią, nie ważne ile ty za to chcesz, ważne ile ktoś chce za to zapłacić.

Widocznie trafiają się tak naiwni - którzy płacą takie pieniądze - gdyby ich nie było - tematu również by nie było.
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 249 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 18 lut 2018, 23:49

A gdzie J.Lizak o tym pisał?
AuroraBorealis

Postprzez hajdzik » 18 lut 2018, 23:52

posty byly kasowane - bo było z leksza nerwowo
był też filmik - w którym Kuba pojechał -
hajdzik

Postprzez ŁowcaAndroidów » 19 lut 2018, 22:14

Jeśli ktoś ma "chętnych" na swoje usługi to w czym problem? Popularyzuje szachy i prawidłowo. Boli Was, że zarabia na tym? :)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 547 razy
Ranking: 2286

Postprzez mrozik » 19 lut 2018, 23:15

Oczywiście to co robi to jego sprawa, ale jeśli ze swoim produktem wychodzi do świata, a ma dobry marketing i minimum treści (sprawdzone info) to trochę psuje rynek, podobnie jak rynek psują studenci co udzielają lekcji z 10zł :P
mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 261 razy
Ranking: 2040

Postprzez hajdzik » 19 lut 2018, 23:42

łowca - tak boli mnie, ze ktoś zdziera kase na dzieciakach - zupełnie inaczej do tego podchodze
hajdzik

Postprzez ŁowcaAndroidów » 19 lut 2018, 23:50

hajdzik napisał(a):łowca - tak boli mnie, ze ktoś zdziera kase na dzieciakach - zupełnie inaczej do tego podchodze

Na jakich dzieciakach? Jeśli już to płacą rodzice (bogaci rodzicie). Dociekliwy rodzic, który oszczędza pieniądze nie wyda za lekcję takiej sumy.Poza tym oprócz zdjęć na fb nikt nie pisze, że płaci mu za lekcje :)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 547 razy
Ranking: 2286

Postprzez rutra » 19 lut 2018, 23:57

Co do studentów, to kiedyś znajomy opowiadał jak wystawił ofertę korepetycji z matematyki za 20zł/h i chętnych nie było. Później zmienił cenę na 50zł/h i niemal od razu miał kilka telefonów, z tym że ciężko się przebić na rynku. Z tego co zauważyłem wielu ludziom wydaje się, że jak coś jest droższe to automatycznie znaczy, że lepsze. Często tak rzeczywiście jest (wspomniane lekcje z arcymistrzem są droższe od lekcji z zawodnikiem z II kategorią). Nie zdziwiłbym się gdyby jakiś bogaty rodzic wydał 400zł/h, a nawet wykupiłby ten pakiet 6 lekcji w cenie 5 (2000zł), jednak pytanie czy dostałby takiego trenera, na jakiego liczy (bo w takiej cenie to chyba mógłby mieć najlepszych polskich trenerów).

Ja jednak myślę, że mamy tu do czynienia z czymś zupełnie innym...

Jak to szło - "Nie ważne jak, ważne żeby mówili". Może ta cena jest wstawiona po to, żeby zrobić wokół siebie szum medialny i przy okazji dobrą reklamę.
rutra

Podziękował : 1613 razy
Otrzymał podziękowań: 2010 razy
Ranking: 1670

Postprzez hajdzik » 20 lut 2018, 00:01

i pewnie masz rację z szumem - ale jednak moralnie dla mnie czyste dno - nikt i nic tego nie zmieni
hajdzik

Postprzez AuroraBorealis » 20 lut 2018, 11:34

cena1.jpg
cena 1
cena1.jpg (10.78 KiB) Przeglądane 1147 razy
Oferta jest kierowana do bogatych jeleni i nie ma nic wspolnego z "promocja szachow". Promocje szachow to robilem np ja organizujac kiedys turnieje dla 100 osob. A nie szkolenie za 500 zl, na ktore stac 0,01% spoleczenstwa. Promocja jest tam, gdzie jest masowosc. Tu jest ew antypromocja, bo ktos moze trafic na taka oferte i stiwerdzic, ze szachy sa dla jego dziecka za drogie.

Facet ma prawo krzyczec nawet 5000/h i mowilem o tym w filmiku. A ja mam prawo napisac, ze taka cena jest z kosmosu. Wolny swiat.

Dodatkowo ewidentnie czlowiek nie radzi sobie z krytyka, bo poblokowal ludzi, ktorzy go - MERYTORYCZNIE - krytykowali.
Ale sam pomysl na biznes niezly. Pojezdzi po seminariach dla oszolomow od "smorozwoju" i paru bogaczy pewnie namowi. Goscie nawet nie beda mieli pojecia, ze placa 130 zl za cos, co mozna by zrobic za 30 zl. Bo wyniki zawodnikow tego Pana (a wlasciwie ich brak) mowia nam wprost, ze on uczy wylacznie podstaw. Podstaw mozna sie nauczyc za 20/30 zl h

rutra napisał(a): Z tego co zauważyłem wielu ludziom wydaje się, że jak coś jest droższe to automatycznie znaczy, że lepsze.

U "Nauczyciela szachów" chyba się to tak nie przekłada na rzeczywistość, bo zanim nagrałem filmik nie logował się na e-korepetycje od 17 dni. Oznacza to, że nikt mu na tym portalu przez ten czas nie złożył oferty. A jest to największy portal tego typu.

EDIT: Po opublikowaniu mojego filmu "Nauczyciel szachów" zszedł z ceną w dół. Teraz na e-korkach wisi 100-150. Ceny jak widać szybko się zmieniają, bo pare miesiecy temu mial ponizej 100 zl i jak mu ktos to wypomnial na fb (ceny na jego stronie i ekorkach byly inne), to wrzucil na e-korki to ogloszenie z widlami 130-500. Makabra

EDIT 2: Właśnie zauważyłem, że ceny na stornie i na e-krokach nadal są inne :D

Ja już się pogubiłęm ile co u niego kosztuje :)
Załączniki
cena2.jpg
AuroraBorealis

Postprzez Nataniel998 » 20 lut 2018, 13:30

hajdzik napisał(a):i pewnie masz rację z szumem - ale jednak moralnie dla mnie czyste dno - nikt i nic tego nie zmieni

Co jest w tym nie moralnego że ktoś chcę 120-500 zł za swoje lekcje ? Hajdzik wyjaśnij mi jakie ceny są morale a jakie nie. Czy jeśli mamy dwóch trenerów którzy mają identyczne osiągnięcia trenerskie(i poziom gry), i jeden chce za swoje lekcje 90zł/h a drugi 120zł/h , to można powiedzieć że ten drugi jest mniej moralny? A może oby dwaj są nie moralni w sytuacji gdy pojawi się trzeci trener (na takim samym poziomie) i zaproponuje 50 zł za godzinę ? Naprawdę nie wiem jakim cudem Michał Kanarkiewicz znajduje ludzi którzy mu płacą takie pieniądze. Wolny rynek powinien go zweryfikować. Jedną mu trzeba przyznać: mistrz marketingu. Wystarczy że znajdzie 3 bogatych uczniów( dokładnie to rodziców) każdemu z nich udzieli 10 godzin lekcji i już gościu jest ustawiony, 3x10x(np)200= 6000 zł.

Mnie ani trochę nie martwi i oburza to że Pan Michał wycenia swoje lekcje na 120-500 zł. Mnie tylko martwi że "konsumenci"(w mojej ocenie) są naiwni( nie chcę nikogo obrazić). Każdy ma prawo wyceniać swoje lekcje według własnej oceny i każdego rynek będzie weryfikował.

Bardzo dobry i rzetelny materiał AuroraBorealis .

mrozik napisał(a):Oczywiście to co robi to jego sprawa, ale jeśli ze swoim produktem wychodzi do świata, a ma dobry marketing i minimum treści (sprawdzone info) to trochę psuje rynek, podobnie jak rynek psują studenci co udzielają lekcji z 10zł :P

Dla czego uważasz że ludzie którzy wycenili swoje umiejętności na 10 zł, psują rynek ?
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja.
Dzięki pasji, osiągam siłę.
Dzięki sile, osiągam potęgę.
Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy
Nataniel998

Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Ranking: 1835

Postprzez korob » 20 lut 2018, 14:13

A ja temu Panu po prostu zazdroszczę, ze potrafi tak się cenić...
Mimo, że jako trener osiągnąłem prawie wszystko, co było możliwe w tej roli do osiągnięcia i aż głupio byłoby mi wyliczać wszystkie swoje trenerskie osiągnięcia, to najchętniej wszystkie prywatne zajęcia prowadziłbym za darmo, bo lubię tę robotę i jeżeli już pieniądze biorę, to najwyżej 30 zł za lekcję i to głównie dlatego, by nie psuć innym rynku...
Polecam Kurs interaktywny SzachyDzieciom.pl - https://szachydzieciom.pl
korob

Podziękował : 182 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy
Ranking: 2119

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strony szachowe