Zapraszam na mój nowy Vlog szachowy

Moderator: redjok

Re: Zapraszam na mój nowy Vlog szachowy

Postprzez kruczy » 01 wrz 2016, 20:22

Zapraszam na nowy odcinek Vloga, co nieco o macie Beniowskiego.
kruczy

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Ranking: 0

Postprzez Banksy » 02 wrz 2016, 06:59

Fajny macik. W zadankach na lichess dość często się pojawia, więc już trochę się z nim obyłem. :)

A co to poprzedniego Vlog - to wyszedł mi profil Magika, ze wskaźnikami bardziej na lewo. Aczkolwiek z 2 czy 3 odpowiedzi nie byłem do końca zadowolony więc prawdopodobnie balansuję między jakimiś stylami. W każdym razie jeśli chodzi o Mistrzów szachowych, to akurat Tal przykuł na dłużej moją uwagę wcześniej i był moją małą inspiracją. Choć jeszcze lata pracy przede mną aby można było mówić o naśladowaniu czy też podobnym stylu gry... ;)
5 rzeczy, które sprawią, że będziesz lepszy w szachach.
Trenerzy z forum: AuroraBorealis dczerw kruczy
Banksy

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 169 razy
FICS: Banksy

Postprzez AuroraBorealis » 02 wrz 2016, 07:54

Stylu Tala nie da sie podrobic, bo konczy sie to najczesciej katastrofa. Zeby tak grac, to trzeba miec "to cos". Takich zawodnikow bylo na swiecie moze kilku.
AuroraBorealis

Podziękował : 99 razy
Otrzymał podziękowań: 281 razy
Ranking: 2120

Postprzez Titrant » 14 wrz 2016, 16:53

Bardzo fajny odcineczek :-). Podoba mi się jak wszystko tłumaczysz, robisz to w sposób dynamiczny, bez zbędnego przeciągania, a to wcale nie jest takie łatwe. Swoją drogą zobaczyłbym więcej Twoich filmików z analizami, bo bardzo spodobało mi się to w Twoim wykonaniu :-).
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży"! Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy
Ranking: 1000

Postprzez kruczy » 20 wrz 2016, 20:58

nowy odcineczek
kruczy

Postprzez majsza » 24 wrz 2016, 11:31

Krytyczne myślenie to myślenie o myśleniu, podczas którego myślisz, jak myśleć lepiej.
Roy Eichhorn
majsza

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 113 razy
FICS: majsza

Postprzez Banksy » 24 wrz 2016, 13:44

Świetne to podsumowanie. Bardzo mi się podobało. Z takimi rzeczami to akurat chyba trafiłeś na dobrą niszę. I jak zwykle... czekam na kolejne materiały. :-)
5 rzeczy, które sprawią, że będziesz lepszy w szachach.
Trenerzy z forum: AuroraBorealis dczerw kruczy
Banksy

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 169 razy
FICS: Banksy

Postprzez AuroraBorealis » 27 wrz 2016, 06:49

Z ciekawości - jakiego mikrofonu używasz?
AuroraBorealis

Postprzez kruczy » 27 wrz 2016, 17:03

kolokwium napisał(a):Tak przy okazji. Jaki jest adres twego starego Vloga?
Nie miałem wcześniej vloga, źle zatytułowałem temat, jeżeli to konieczne to mogę spróbować to zmienić.
kruczy

Postprzez kruczy » 27 wrz 2016, 17:04

Banksy napisał(a):Świetne to podsumowanie. Bardzo mi się podobało. Z takimi rzeczami to akurat chyba trafiłeś na dobrą niszę. I jak zwykle... czekam na kolejne materiały. :-)

Ciesze się, że się podoba :jupi: , będę się starał poprawić pewne elementy.
kruczy

Postprzez kruczy » 27 wrz 2016, 17:06

AuroraBorealis napisał(a):Z ciekawości - jakiego mikrofonu używasz?

Używam mikrofonu wbudowanego w kamerkę Logitecha WebCam HD C270, uważam, że w swoim przedziale cenowym (do 100zł)kamerka jest najlepsza. :)
kruczy

Postprzez kruczy » 31 paź 2016, 19:08

Nowy Halloweenowy odcineczek

Jak wrzucać link żeby od razu widniał obrazek z "play-em"? Zapobiegnie to poprawianiu mnie.
kruczy

Postprzez AuroraBorealis » 31 paź 2016, 19:58

Jakość dźwięku jest naprawdę niezła. Ja sam chciałem kiedyś zrobić podobnego vloga, ale nie chciałem wydawać kasy na sprzęt (bo to się nie zwróci).
Powodzenia
AuroraBorealis

Postprzez Rafcik » 01 lis 2016, 12:58

kruczy napisał(a):Jak wrzucać link żeby od razu widniał obrazek z "play-em"? Zapobiegnie to poprawianiu mnie.

Kod: Zaznacz cały
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ga7sMgIlBf8[/youtube]
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Ranking: 2268

Postprzez thinkerteacher » 01 lis 2016, 14:22

Z ciekawości obejrzałem ten odcinek - 4# vlog szachowy Gambit Halloween i wariant Frankenstein Dracula.

Co mi się podoba? To, że w ciekawy sposób opowiadasz o szachach, przygotowujesz materiał do danego tematu vloga i potrafisz zaciekawić (przyciągnąć uwagę odbiorców). Także szachownica oraz ruchy są ładne i dobrze widoczne jak i grafika (obrazki), które wykorzystujesz.

Co mi się nie podoba? Mianowicie zbyt proste błędy w komentarzach, które mnie osobiście akurat rażą. Do tego czasami podkład jest zbyt głośny w stosunku do poziomu twojego głosu, więc nie słychać (lub bardzo słabo słychać) tego o czym mówisz. Ponadto brak odnośników (źródeł) w których osoby mogłyby pogłębić swoją wiedzę w danym temacie. Przykład? Proszę bardzo.

1) http://d-artagnan.x10.mx/szachy.htm
Krótka prezentacja polskiego zawodnika, który jest pasjonatem (i praktykiem) tego gambitu na naszym podwórku szachowym (wraz z podaniem jego strony szachowej).

2) http://beginnerchessimprovement.blogspo ... -tego.html
Kandydat na mistrza - czy dojście do poziomu 2200 to przypadek czy tez solidna praca: wywiad z Marcinem Maciaga - pasjonatem i instruktorem szachowym

Generalnie jak na amatorskie podejście to naprawdę bardzo fajna sprawa. Niemniej bądź świadomy tego, że ludzie, którzy będą chcieli oglądać twoje materiały będą automatycznie oczekiwali (i chcieli) możliwie jak najlepszej jakości materiał. Jeśli zatem zależy ci na polepszeniu tych materiałów, to poproś kilka osób o konstruktywną krytykę twoich materiałów, a wówczas będziesz wiedział co można (albo co trzeba) zmienić, aby twój Vlog cieszył się dużym zainteresowaniem (a co za tym idzie także oglądalnością).

Na koniec dodam, że ja gdy zaczynałem prowadzić bloga szachowego to startowałem z duuuużo niższego poziomu w porównaniu z tym co ty publikujesz. Dlatego jeśli ci zależy na udoskonalenia swojego dziecka szachowego, to warto pytać odbiorców co im się podoba a co wymaga zmiany. W ten sposób nie tylko będziesz lepsze materiały tworzył, ale również musiał się szachowo rozwijać.

To takie moje 3 grosze, abyś wiedział, że każdy zaczynał od przysłowiowego zera i pytanie kto przebije się do poziomu bohatera ;) :)
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7460 razy
Otrzymał podziękowań: 1053 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Poprzednia strona

Powrót do Strony szachowe