www.chessmanager.com

Moderator: redjok

Re: www.chessmanager.com

Postprzez kolokwium » 05 wrz 2016, 16:57

rutra napisał(a):Utworzyłem turniej blitza, który ostatecznie się nie odbył. Jak usunąć ten turniej z chessmanager?
Żyźniewski napisał(a):Turnieje możesz usunąć w: Panel Sterowania > Szczegóły > Usuń
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1887 razy
Otrzymał podziękowań: 2078 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Żyźniewski » 05 wrz 2016, 17:35

rutra napisał(a):1. Przydałaby się możliwość wybrania liczby kół np. 2 (turniej dwukołowy, każdy z każdym dwie partie).

Przekazuję prośbę do Macieja ;)

rutra napisał(a):2. Skoro każdy gra z każdym to można wyświetlić kojarzenia wszystkich rund, obecnie w C:M wyświetlają się kojarzenia tylko aktualnej rundy.

Na tę chwilę jest to drobne ograniczenie techniczne. Niebawem silnik do kołówki i tak pewnie zostanie ulepszony i przy tej okazji zostanie to uwzględnione.

rutra napisał(a):3. Jest to mało istotne, bo każdy gra z każdym, ale przydałaby się możliwość ręcznego ustawienia numerów startowych. Obecnie można tylko według rankingów lub losowo.

W ustawieniach listy zawodników można zaznaczyć opcję 'Sortowanie ręczne' i po zapisaniu można będzie przeciągać zawodników nadając im odpowiednie numery startowe.

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
chess:manager - pozostaje tylko gra
Żyźniewski

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Postprzez matman » 22 paź 2016, 18:01

Moim zdaniem błędem jest to że nie można zaktualizować tabeli z wynikami po wpisaniu wszystkich wyników danej rundy. Wyniki np. po 3 rundzie są dostępne dopiero, gdy zrobi się kojarzenie 4 rundy. W chessarbiter nie ma tego problemu. Aktualizacja jest możliwa nawet jak jeszcze nie są wpisane wszystkie wyniki aktualnej rundy.
Z powyższego wynikł również taki problem: na zajęciach szachowych zrobiłem mini turniej dla 6 zawodników systemem szwajcarskim.
Po piątej rundzie nie mogliśmy zobaczyć wyników turnieju ponieważ najpierw trzebaby było zrobić kojarzenie szóstej rundy co przy 6 zawodnikach było niemożliwe.
matman

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez Żyźniewski » 07 lis 2016, 09:17

Witam,
najmocniej przepraszam za późną odpowiedź. Byłem na urlopie a potem jakoś wyleciało w natłoku zadań.

matman napisał(a):Moim zdaniem błędem jest to że nie można zaktualizować tabeli z wynikami po wpisaniu wszystkich wyników danej rundy. Wyniki np. po 3 rundzie są dostępne dopiero, gdy zrobi się kojarzenie 4 rundy. W chessarbiter nie ma tego problemu. Aktualizacja jest możliwa nawet jak jeszcze nie są wpisane wszystkie wyniki aktualnej rundy.

Faktycznie tak jest. W najbliższym czasie ulegnie to zmianie. Dojdzie funkcja "publikuj rundę/wyniki" - umożliwi to sprawdzenie kojarzenia/wyników przed oficjalnym opublikowaniem tychże na stronie. Powinno również rozwiązać powyższy problem.

matman napisał(a):Z powyższego wynikł również taki problem: na zajęciach szachowych zrobiłem mini turniej dla 6 zawodników systemem szwajcarskim. Po piątej rundzie nie mogliśmy zobaczyć wyników turnieju ponieważ najpierw trzebaby było zrobić kojarzenie szóstej rundy co przy 6 zawodnikach było niemożliwe.

W ustawieniach turnieju można zmienić liczbę runda. W takiej sytuacji ostatnia runda była by opublikowana automatycznie. Niemniej przepraszamy za niedogodności.

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
Ostatnio edytowany przez Żyźniewski, 07 lis 2016, 09:30, edytowano w sumie 1 raz
Żyźniewski

Postprzez Żyźniewski » 07 lis 2016, 09:29

Witam,
w ubiegłą sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Ogólnopolskiej Konferencji Sędziów i ponownie zaprezentować nasz produkt - za co ogromnie dziękujemy organizatorom. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy promocję. Do końca tygodnia można dokonać zakupu ChessManager w atrakcyjnej cenie 50zł/rok. Dla wszystkich którzy skorzystają z oferty gwarantujemy że cena nie ulegnie zmianie przez cały czas użytkowania. Dodatkowo w ramach promocji otrzymają państwo 50 darmowych SMSów do przetestowania tej funkcjonalności. Również dla was jest dostępna wersja OFFLINE nie wymagająca dostępu do internetu. Umożliwia zaimportowanie i dokończenie turnieju z wersji ONLINE. Większość funkcji ze względu na brak internetu jest niedostępna. Więcej szczegółów na specjalnej stronie https://www.chessmanager.com/krakow

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
Ostatnio edytowany przez Żyźniewski, 07 lis 2016, 13:09, edytowano w sumie 1 raz
Żyźniewski

Postprzez rutra » 07 lis 2016, 12:52

Żyźniewski napisał(a):gwarantujemy że cena nie ulegnie zmianie przez cały czas użytkowania

Ja bym nie ustawiał tego postu jako czasowego. ;)
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1544 razy
Otrzymał podziękowań: 1833 razy
Ranking: 1683

Postprzez Żyźniewski » 07 lis 2016, 13:07

rutra napisał(a):
Żyźniewski napisał(a):gwarantujemy że cena nie ulegnie zmianie przez cały czas użytkowania

Ja bym nie ustawiał tego postu jako czasowego. ;)

Oczywiście podpisuję się pod powyższym. Od początku naszym celem nie było łupienie polskiego środowiska szachowego. Zdajemy sobie sprawę jakie są realia, że dla wielu z Was nie jest to źródło utrzymania a nierzadko przychodzi do tego hobby nawet dokładać. Tym samym dziękujemy również za wasze testy i opinie. Na przykład dla klientów zachodnich ta cena będzie na pewno w przedziale 50-100 EURO.

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
Żyźniewski

Postprzez rutra » 12 lis 2016, 20:51

Napisałem, żeby nie ustawiać postu jako czasowego, bo już wiele razy spotykałem się z tym, że coś jest za darmo, albo cena nie ulegnie zmianie, a później się zmieniał regulamin.

Jak rok temu zrobiłem III klasę sędziowską to postanowiłem kupić Chessarbitra z myślą o tym, że będzie to jednorazowy wydatek (coś około 250zł kosztował program). Była też informacja, że roczna opłata wynosi 30zł pod warunkiem, że ukażą się minimum 4 aktualizacje (jeśli się nie mylę to były 3 aktualizacje). Minął rok i PZSzach wprowadził "nowy" program CAP 2016 z nowymi opłatami - 300zł dla sędziego, 900zł dla organizatora i roczna opłata 50zł (już bez limitu aktualizacji). Dobrze, że pojawiła się alternatywa, bo nie wiadomo co by się działo w przyszłości.

Chociaż do sędziowania wystarczy mi jeden program, to jednak zakupiłem licencję C:M po promocyjnej cenie, bo podoba mi się kilka opcji w tym programie. Ciekawa opcja z tymi kojarzeniami przychodzącymi w wiadomości sms. Co prawda nie wolno mieć włączonego telefonu komórkowego, ale jest wiele turniejów amatorskich z dużą ilością zawodników, gdzie myślę, że można zrobić wyjątek, dzięki czemu nie będzie dużej kolejki do tablicy z kojarzeniami, bo każdy kto chce otrzyma powiadomienie smsem.

Bardzo fajna opcja w kalendarzu z możliwością wpisania miejscowości i promienia (w kilometrach). Podobna opcja jest na chess-calendar.eu, czasem szukając turniejów zagranicznych wpisuję np. Praga 150km i patrzę gdzie można pograć, żeby było w miarę blisko z Pragi. Na CAP raczej patrzyłem na województwo, a zdarzają się turnieje w okolicy, ale w innym województwie.

Nadal jest jakiś problem z turniejem kołowym (przy większej ilości kół). Wczoraj sędziowałem turniej kołowy, a miałem przy sobie tylko telefon. Ustawiłem 2 koła, ale program skojarzył tylko jedno koło, resztę sobie rozpisałem na kartce.

&&&

Widzę, że pojawiła się wersja ukraińska. Nie wiem czy taki był plan, ale myślę, że można zrobić w kalendarzu coś na wzór https://chess-calendar.eu/ i w kalendarzu C:M umieszczać turnieje z innych krajów, tak aby sobie wpisać np. Lwów - 150km aby się otworzyły turnieje w promieniu 150km od Lwowa.
rutra

Postprzez Żyźniewski » 14 lis 2016, 20:03

rutra napisał(a):Chociaż do sędziowania wystarczy mi jeden program, to jednak zakupiłem licencję C:M po promocyjnej cenie, bo podoba mi się kilka opcji w tym programie.

Bardzo dziękuję. Motywuje mnie fakt, że uznałeś, iż efekt naszej pracy jest wart tych pieniędzy.

rutra napisał(a):Ciekawa opcja z tymi kojarzeniami przychodzącymi w wiadomości sms. Co prawda nie wolno mieć włączonego telefonu komórkowego, ale jest wiele turniejów amatorskich z dużą ilością zawodników, gdzie myślę, że można zrobić wyjątek, dzięki czemu nie będzie dużej kolejki do tablicy z kojarzeniami, bo każdy kto chce otrzyma powiadomienie smsem.

Każdemu, w ramach promocji, daliśmy 50 SMSów na przetestowanie tej funkcji osobiście :) Swój olbrzymi potencjał ukazuje na dużych turniejach, chociaż już przy 50 zawodnikach bardzo usprawnia jego przebieg. Szczegóły odnośnie kosztów jeszcze są ustalane z dostawcą, ale najprawdopodobniej będzie to cena ok. 10gr/SMS, czyli +/- 1zł na zawodnika. Myślę, że jest to do zaakceptowania przez graczy, np. w formie zwiększonego wpisowego.

rutra napisał(a):Nadal jest jakiś problem z turniejem kołowym (przy większej ilości kół). Wczoraj sędziowałem turniej kołowy, a miałem przy sobie tylko telefon. Ustawiłem 2 koła, ale program skojarzył tylko jedno koło, resztę sobie rozpisałem na kartce.

Turnieje wielokołowe nie są w tej chwili jeszcze obsługiwane. Zauważyłem że przy tworzeniu turnieju kołowego nie blokuje się możliwości edycji "rund" - jest to drobny defekt, który mógł wprowadzać w błąd (i jutro będzie poprawiony).

rutra napisał(a):Widzę, że pojawiła się wersja ukraińska. Nie wiem czy taki był plan, ale myślę, że można zrobić w kalendarzu coś na wzór https://chess-calendar.eu/ i w kalendarzu C:M umieszczać turnieje z innych krajów, tak aby sobie wpisać np. Lwów - 150km aby się otworzyły turnieje w promieniu 150km od Lwowa.

Tak jest :) Docelowo ma być mechanizm importujący turnieje z kalendarza FIDE oraz kilku innych tak jak ma to miejsce z CAP tej chwili.

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
Żyźniewski

Postprzez rutra » 17 lis 2016, 15:53

Co do kołówki (więcej niż 1 koło) to można zrobić tak, aby oprócz standardowych wyników udostępnić opcję ręcznego wpisania wyniku np. 1:1.

Właśnie ostatnio robiłem turniej błyskawiczny - dwukołowy i za tydzień też planujemy grać turniej - 2 koła (chyba, że będzie mniej zawodników to wtedy więcej kół). Obecnie w sytuacji takiego turnieju program jest dla mnie przydatny abym sobie nie musiał ręcznie rozpisywać kojarzeń, jednak już wyników nie wrzucę skoro zawodnicy grali ze sobą po 2 partie.

Kilka pomysłów:

Pamiętam jak w podstawówce grałem w turniejach, które były na stronie programu CAP. Choćbym chciał to w archiwum tych turniejów nie znajdę. Dopiero jak wprowadzili ranking CAP to turnieje nie znikają (chyba, że sędzia nie uzupełni numerów ID CR).

Myślę, że można zrobić coś podobnego na C:M. Oczywiście nie ma sensu wprowadzania "rankingu C:M", bo elo FIDE klasyczne/szybkie/błyskawiczne wystarczy, ale myślę, że jeśli jest taka możliwość to można stworzyć na stronie chessmanagera archiwum gdzie po wpisaniu w wyszukiwarkę zawodnika wyświetlą się wszystkie turnieje, w których brał udział.

Jak zawodnik nie ma rankingu FIDE, to przepisywany jest ranking PZSzach. Na liście startowej to wygląda tak: zawodnik ranking 1193, kolejny zawodnik ranking 1600 (III kategoria). Myślę, że warto rozdzielić, stworzyć oddzielną rubrykę na ranking FIDE, kolejną na ranking PZSzach, bo teraz nie widać czy zawodnik ma elo czy to jego polski ranking.

Inny pomysł - zapisy partii (głównie z turniejów klasycznych). Jest coś takiego na CAP, gdzie po kliknięciu można oglądać partie gdy sędzia prowadził plik PGN, można takie coś zrobić w C:M.

Można pójść krok dalej (ale to już dodatkowa praca dla pasjonatów statystyki) i przedstawić listę przeciwników (coś takiego jak na stronie FIDE), gdzie sobie wybiorę dwóch zawodników i otrzymam statystyki jakie były wyniki w bezpośrednich partiach. Coś takiego jak na poniższym obrazku.
Załączniki
statystyka.jpg
statystyka.jpg (56.99 KiB) Przeglądane 1799 razy
rutra

Postprzez ŁowcaAndroidów » 18 lis 2016, 15:57

Czy istnieje możliwość drukowania kojarzeń? Czy w turnieju 6 rundowym żeby wydrukować/wyświetlić wyniki po 6 rundzie muszę zmienić ilość rund na 5 w opcjach turniejowych?
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 301 razy
Otrzymał podziękowań: 529 razy
Ranking: 2286

Postprzez AuroraBorealis » 18 lis 2016, 16:18

Czy turniej obsługuje format pucharowy?
AuroraBorealis

Podziękował : 104 razy
Otrzymał podziękowań: 293 razy
Ranking: 2120

Postprzez Żyźniewski » 18 lis 2016, 17:01

rutra napisał(a):Pamiętam jak w podstawówce grałem w turniejach, które były na stronie programu CAP. Choćbym chciał to w archiwum tych turniejów nie znajdę. Dopiero jak wprowadzili ranking CAP to turnieje nie znikają (chyba, że sędzia nie uzupełni numerów ID CR).

Myślę, że można zrobić coś podobnego na C:M. Oczywiście nie ma sensu wprowadzania "rankingu C:M", bo elo FIDE klasyczne/szybkie/błyskawiczne wystarczy, ale myślę, że jeśli jest taka możliwość to można stworzyć na stronie chessmanagera archiwum gdzie po wpisaniu w wyszukiwarkę zawodnika wyświetlą się wszystkie turnieje, w których brał udział.

W planach jest nie tylko importowanie aktualnych turniejów z różnych kalendarzy ale także budowanie takiej bazy turniejów ;)

rutra napisał(a):Jak zawodnik nie ma rankingu FIDE, to przepisywany jest ranking PZSzach. Na liście startowej to wygląda tak: zawodnik ranking 1193, kolejny zawodnik ranking 1600 (III kategoria). Myślę, że warto rozdzielić, stworzyć oddzielną rubrykę na ranking FIDE, kolejną na ranking PZSzach, bo teraz nie widać czy zawodnik ma elo czy to jego polski ranking.

Dziękuję za uwagę - przedyskutuję tę kwestię z Maciejem przy najbliższej okazji. Osobna kolumna raczej nie wchodzi w grę ale pomyślimy nad jakimś rozróżnieniem.

rutra napisał(a):Inny pomysł - zapisy partii (głównie z turniejów klasycznych). Jest coś takiego na CAP, gdzie po kliknięciu można oglądać partie gdy sędzia prowadził plik PGN, można takie coś zrobić w C:M.

W planach jest integracja transmisji z szachownic jak również przeglądarka partii i ich analiza przy użyciu kilku popularnych silników.

rutra napisał(a):Można pójść krok dalej (ale to już dodatkowa praca dla pasjonatów statystyki) i przedstawić listę przeciwników (coś takiego jak na stronie FIDE), gdzie sobie wybiorę dwóch zawodników i otrzymam statystyki jakie były wyniki w bezpośrednich partiach. Coś takiego jak na poniższym obrazku.

Również na liście. Wstępnie już rozmawialiśmy z osobą z tej dziedziny, która podejmie się współpracy.

Jak można zauważyć na tę chwilę, skupiliśmy się stricte na rozwoju programu sędziowskiego. Powoli zaczynamy jednak myśleć o rozbudowie modułu dla zawodników i kibiców. Na pewno będziemy się chwalić ;)

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
Ostatnio edytowany przez Żyźniewski, 18 lis 2016, 17:08, edytowano w sumie 1 raz
Żyźniewski

Postprzez Żyźniewski » 18 lis 2016, 17:04

ŁowcaAndroidów napisał(a):Czy istnieje możliwość drukowania kojarzeń?

W panelu administratora w widoku rund/kojarzeń proszę wybrać z menu przeglądarki "Plik > Drukuj" albo użyć skrótu klawiszowego "Ctrl + P".
ŁowcaAndroidów napisał(a):Czy w turnieju 6 rundowym żeby wydrukować/wyświetlić wyniki po 6 rundzie muszę zmienić ilość rund na 5 w opcjach turniejowych?

Wyniki po ostatniej rundzie wyświetlane są w momencie zakończenia turnieju (wprowadzenia wszystkich wyników).

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
Żyźniewski

Postprzez Żyźniewski » 18 lis 2016, 17:07

AuroraBorealis napisał(a):Czy turniej obsługuje format pucharowy?

Niestety nie. Przyznam szczerze, że nawet o tym nie myśleliśmy. Zapisują na listę pomysłów ale niczego nie obiecuję.

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
Żyźniewski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strony szachowe