Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakova)

Moderator: kolokwium

Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakova)

Postprzez AK » 07 maja 2016, 10:32

Obrazek


Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakova) 11.05.2016-24.05.2016


Polskę reprezentują:

GM Radosłw Wojtaszek
GM Jan-Krzysztof Duda
GM Kacper Piorun
GM Dariusz Świercz
GM Mateusz Bartel

1. Lista startowa
2. Strona organizatora

edit redjok:

--->>> WYNIKI POLAKÓW

--->>> TRANSMISJA
Ostatnio edytowany przez AK, 12 maja 2016, 07:54, edytowano w sumie 1 raz
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 13 maja 2016, 06:29

W pierwszej rundzie nasi zawodnicy zdobyli komplet punktów.
Wyniki



[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.12"]
[Round "1"]
[White "Kanmazalp, Ogulcan TUR 2442"]
[Black "Wojtaszek, Radosław POL 2722"]
[Result "0-1"]


1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cd4 4. Qd4 Nf6 5. Bb5 Bd7 6. c4 g6 7. O-O Bg7 8. Nc3 O-O 9. Qd3 Bg4 10. h3 Bf3 11. Qf3 Nc6 12. Bc6 bc6 13. e5 Nd7 14. ed6 Ne5 15. Qe2 ed6 16. Rd1 Qb6 17. b3 Rfe8 18. Be3 Qb4 19. Rac1 Nd7 20. Qd2 Nb6 21. Bd4 Bd4 22. Qd4 d5 23. Rd3 c5 24. Qf4 d4 25. Ne4 Nd7 26. Nd6 Re7 27. Rg3 Rf8 28. Qh6 Re1 29. Kh2 Rc1 30. Nf5 Rh1 31. Kh1 Qe1 32. Kh2 Qe5 33. Nh4 Re8 34. f4 Qf6 35. Nf3 Re3 36. Qg5 Qg5 37. Rg5 f5 38. Kg1 Nf6 0-1

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.12"]
[Round "1"]
[White "Nazarko, Shpetim GER 2292"]
[Black "Piorun, Kacper POL 2681"]
[Result "O-1"]

1. Nf3 f5 2. d4 Nf6 3. c4 g6 4. Nc3 Bg7 5. g3 O-O 6. Bg2 d6 7. O-O c6 8. Rb1 Kh8 9. b4 Be6 10. d5 cd5 11. cd5 Bg8 12. Be3 Na6 13. Qb3 Qd7 14. h3 Nc7 15. Nd4 Nh5 16. Ne6 Ne6 17. de6 Be6 18. Bd5 Bd5 19. Nd5 e6 20. Nf4 Nf4 21. Bf4 e5 22. Bc1 d5 23. Bb2 d4 24. Rbc1 f4 25. g4 Rac8 26. b5 e4 27. Rc8 Rc8 28. Rc1 Rc1 29. Bc1 e3 30. Qd3 Qc7 31. Bb2 Qe5 32. f3 Qf6 33. a4 h6 34. a5 Kh7 35. a6 ba6 36. ba6 Qh4 37. Ba3 Qg3 38. Kh1 Qh3 39. Kg1 Qg3 40. Kh1 h5 41. gh5 Qh4 42. Kg2 Qg5 43. Kh1 Qh5 44. Kg2 Qg5 45. Kh1 Bf6 46. Qc4 d3 47. Qd3 Qh4 48. Kg2 Qg3 49. Kh1 Qh3 0-1

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.12"]
[Round "1"]
[White "Mehaj, Driton KOS 2204"]
[Black "Swiercz, Dariusz POL 2656"]
[Result "0-1"]

1. d4 Nf6 2. Nf3 g6 3. g3 Bg7 4. Bg2 c5 5. O-O cxd4 6. Nxd4 Nc6 7. c4 O-O 8. Nc3 Qa5 9. Nc2 d6 10. Bd2 Qh5 11. Ne3 Bh3 12. Ned5 Nxd5 13. Nxd5 Bxg2 14. Kxg2 b5 15. Nf4 Qf5 16. cxb5 Qxb5 17. Bc3 Bxc3 18. bxc3 Rab8 19. a4 Qc5 20. Qd5 Qxd5+ 21. Nxd5 Rb2 22. e3 e6 23. Nb4 Nxb4 24. cxb4 Rxb4 25. Rfc1 Rfb8 26. a5 R4b7 27. a6 Rd7 28. Rab1 Rxb1 29. Rxb1 Kf8 30. Kf3 d5 31. Rb8+ Ke7 32. g4 e5 33. Ke2 Ke6 34. Rb7 Kd6 35. Rb8 Rc7 36. Kd2 h6 37. h4 Ke6 38. Rb7 Rd7 39. Kd3 h5 40. gxh5 gxh5 41. f3 f6 42. Ke2 Kd6 43. Rb8 Rc7 44. Ra8 Ke6 45. Re8+ Kf5 46. Rd8 Rc6 47. Rxd5 Rxa6 48. Kf2 Ke6 49. Rd8 Rd6 50. Ra8 a6 51. e4 Rb6 52. Rh8 a5 53. Ra8 Rb2+ 54. Kg3 Ra2 55. Ra6+ Kf7 56. Ra7+ Kg6 57. Kh3 a4 58. Kg3 Ra1 59. Kg2 a3 60. Kh2 a2 61. Kg2 Kh6 62. Ra6 Kg7 63. Ra7+ Kf8 64. Ra8+ Ke7 65. Ra7+ Kd6 66. Ra6+ Kc5 67. Ra5+ Kb4 68. Ra8 Kb3 69. Rb8+ Kc3 70. Rc8+ Kd3 71. Rd8+ Ke3 72. Ra8 Rd1 73. Ra3+ Rd3 74. Ra6 Rd2+ 75. Kg3 Rc2 76. Ra8 Kd2 0-1

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.12"]
[Round "1"]
[White "Bartel, Mateusz POL 2653"]
[Black "Xheladini, Mahmut KOS 2199"]
[Result "1-0"]

1. d4 Nc6 2. Nf3 d6 3. e4 a6 4. Nc3 Bg4 5. Be3 Nf6 6. Be2 e5 7. d5 Nb8 8. Nd2 Qc8 9. f3 Bh5 10. a4 Nbd7 11. a5 c6 12. Nc4 Qc7 13. Nb6 Nxb6 14. axb6 Qc8 15. dxc6 bxc6 16. Qd3 Nd7 17. Rxa6 Rxa6 18. Qxa6 Qxa6 19. Bxa6 Be7 20. Bb7 Nb8 21. O-O Kd7 22. Ra1 f6 23. Ra7 Ke6 24. Nd5 Bd8 25. Bc8+ 1-0

W drugiej rundzie zagrają:

GM Wojtaszek Radosław POL 2722 - GM Saric Ante CRO 2594
GM Piorun Kacper POL 2681 - GM Gagunashvili Merab GEO 2569
GM Donchenko Alexander GER 2569 - GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666
GM Świercz Dariusz POL 2656 - GM Sturua Zurab GEO 2548
GM Dvirnyy Danyyil ITA 2552 - GM Bartel Mateusz POL 2653
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 14 maja 2016, 06:04

GM Wojtaszek Radosław POL 2722 1-0 GM Saric Ante CRO 2594
GM Piorun Kacper POL 2681 1/2-1/2 GM Gagunashvili Merab GEO 2569
GM Donchenko Alexander GER 2569 1/2-1/2 GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666
GM Świercz Dariusz POL 2656 0-1 GM Sturua Zurab GEO 2548
GM Dvirnyy Danyyil ITA 2552 1/2-1/2 GM Bartel Mateusz POL 2653
Wyniki



[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.13"]
[Round "2"]
[White "Wojtaszek, Radosław POL 2722"]
[Black "Saric, Ante CRO 2594"]
[Result "1-0"]


1. c4 e6 2. Nc3 d5 3. d4 Be7 4. cxd5 exd5 5. Bf4 c6 6. Qc2 Nf6 7. h3 Qa5 8. Bd2 O-O 9. e3 Qd8 10. Bd3 b6 11. Nf3 c5 12. dxc5 bxc5 13. b3 Nc6 14. Na4 Nb4 15. Bxb4 cxb4 16. Nd4 Bd7 17. Bb5 Rc8 18. Qd3 Ne4 19. O-O Nc3 20. Nxc3 Rxc3 21. Qe2 Bf6 22. Rad1 Qe7 23. Bxd7 Qxd7 24. Qa6 Rfc8 25. Rd2 Rc1 26. Rfd1 h5 27. Qf1 R1c5 28. Qe2 g6 29. Qf3 Kg7 30. Ne2 Rc2 31. Rxd5 Qb7 32. Nf4 R8c7 33. Nxh5+ gxh5 34. Qg3+ Kh6 35. Rd6 R2c6 36. Qf4+ 1-0

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.13"]
[Round "2"]
[White "Piorun Kacper POL 2681"]
[Black "Gagunashvili Merab GEO 2569"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Ba4 Nf6 5. O-O Be7 6. Re1 b5 7. Bb3 d6 8. a4 Bg4 9. c3 O-O 10. d3 Na5 11. Bc2 c5 12. Nbd2 h6 13. Nf1 Nc6 14. h3 Be6 15. d4 exd4 16. cxd4 cxd4 17. Nxd4 Nxd4 18. Qxd4 Rc8 19. Ne3 Nd7 20. axb5 axb5 21. Qd1 Bg5 22. Bb3 Nc5 23. Bd5 Re8 24. f3 Bf4 25. Nf1 Bxc1 26. Rxc1 Qg5 27. Bxe6 Nxe6 28. Qd2 Qxd2 29. Nxd2 Nf4 30. Kh2 Nd3 31. Rxc8 Rxc8 32. Re3 Nxb2 33. Rb3 Nc4 34. Nb1 Rc5 35. Rb4 d5 36. exd5 Nd6 37. Rd4 Kf8 38. Nd2 Ke7 39. Nb3 Rc2 40. Na5 Nc4 41. Nb7 Rd2 42. d6+ Kd7 43. Nc5+ Kc6 44. Nd3 Kd7 45. Nc5+ Kc6 46. Nd3 Kd7 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.13"]
[Round "2"]
[White "Donchenko Alexander GER 2569"]
[Black "Duda Jan-Krzysztof POL 2666"]
[Result "1/2-1/2"]

1. d4 d5 2. c4 c6 3. Nf3 Nf6 4. Qb3 dxc4 5. Qxc4 Bf5 6. g3 e6 7. Bg2 Nbd7 8. O-O Be7 9. e3 O-O 10. Rd1 Qc7 11. Nc3 Nd5 12. Qe2 Nxc3 13. bxc3 Be4 14. Ne5 Bxg2 15. Nxd7 Qxd7 16. Kxg2 c5 17. e4 cxd4 18. cxd4 Rac8 19. a4 f5 20. Bf4 fxe4 21. Qxe4 Rc4 22. a5 Bd8 23. Re1 Rxd4 24. Qxe6+ Qxe6 25. Rxe6 Rd7 26. a6 bxa6 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.13"]
[Round "2"]
[White "Swiercz Dariusz POL 2656"]
[Black "Sturua Zurab GEO 2548"]
[Result "0-1"]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. g3 d5 4. Nf3 Bb4+ 5. Bd2 Bd6 6. Nc3 Nbd7 7. cxd5 exd5 8. Nb5 Ne4 9. Nxd6+ Nxd6 10. Bg2 O-O 11. O-O Re8 12. Bf4 Nb6 13. Rc1 Bf5 14. Ne5 c6 15. b3 Qe7 16. Re1 g5 17. Bd2 f6 18. Nd3 Bxd3 19. exd3 Qg7 20. Rf1 Nf5 21. Bc3 Qg6 22. b4 a6 23. a4 Nd6 24. Bf3 Re6 25. Bh5 Qh6 26. f4 Nxa4 27. Bd2 Nb2 28. Qf3 f5 29. fxg5 Qg7 30. Kh1 Rf8 31. Rc2 Qxd4 32. Bf4 Nb5 33. Re2 Rxe2 34. Qxe2 Nxd3 35. Rf3 Qa1+ 36. Kg2 Nxf4+ 37. Rxf4 Qg7 38. Qe6+ Kh8 39. Rxf5 Rxf5 40. Qxf5 Qe7 41. Qf6+ Qxf6 42. gxf6 Nc3 43. Kf3 Ne4 44. Bg4 b6 45. Bc8 a5 46. bxa5 bxa5 47. Bb7 a4 48. Bxc6 Nc3 49. Bxa4 Nxa4 50. Kf4 Kg8 51. Ke5 Nb6 52. h3 Kf7 53. g4 Kg6 54. g5 Kxg5 55. f7 Nd7+ 56. Kxd5 Kf6 57. Kd6 Nf8 0-1

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.13"]
[Round "2"]
[White "Dvirnyy Danyyil ITA 2552"]
[Black "Bartel Mateusz POL 2653"]
[Result "1/2-1/2"]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. Qc2 d5 5. a3 Bxc3+ 6. Qxc3 b6 7. Bg5 dxc4 8. Qxc4 Ba6 9. Qa4+ Qd7 10. Qxd7+ Nbxd7 11. Rc1 c5 12. Bxf6 gxf6 13. Nf3 Ke7 14. e3 Bb7 15. Be2 Rhg8 16. g3 cxd4 17. exd4 Rac8 18. Kd2 Kd6 19. Rhd1 f5 20. Ne1 Nf6 21. Nd3 Ke7 22. Rxc8 Rxc8 23. Rc1 Rxc1 24. Nxc1 Ne8 1/2-1/2

Parowanie III rundy:

GM Lupulescu Constantin ROU 2620 - GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722
GM Vocaturo Daniele ITA 2574 - GM Piorun Kacper POL 2681
GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666 - GM Brunello Sabino ITA 2573
Lind Jan-Olov SWE 2240 - GM Świercz Dariusz POL 2656
GM Bartel Mateusz POL 2653 - GM Can Emre TUR 2557
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 15 maja 2016, 05:36

III runda:

GM Lupulescu Constantin ROU 2620 0-1 GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722
GM Vocaturo Daniele ITA 2574 1-0 GM Piorun Kacper POL 2681
GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666 1-0 GM Brunello Sabino ITA 2573
Lind Jan-Olov SWE 2240 0-1 GM Świercz Dariusz POL 2656
GM Bartel Mateusz POL 2653 1/2-1/2 GM Can Emre TUR 2557
Wyniki
Tabela po trzech rundach



[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.14"]
[Round "3"]
[White "Lupulescu Constantin ROU 2620"]
[Black "Wojtaszek, Radosław POL 2722"]
[Result "0-1"]


1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. g3 e5 7. Nde2 Be7 8. Bg2 O-O 9. a4 Nc6 10. O-O Nb4 11. b3 Be6 12. Ba3 a5 13. Qd2 Rc8 14. Rac1 Re8 15. h3 d5 16. exd5 Nfxd5 17. Nxd5 Nxd5 18. Bxe7 Rxe7 19. Rfd1 Rd7 20. Qe1 Nb4 21. Bxb7 Rcc7 22. Bg2 Nxc2 23. Rxd7 Rxd7 24. Qc3 Nb4 25. Qe3 f6 26. f4 Rd3 27. Qc5 Rd2 28. Qb5 h6 29. fxe5 Nd3 30. Rc3 Nxe5 31. Re3 Rb2 32. Kh2 Bc4 33. bxc4 Rxb5 34. cxb5 Qd2 35. Re4 Qb2 36. Nd4 h5 37. Kg1 g5 38. Nf3 Qb1+ 39. Ne1 Nd3 40. Kf1 Nc5 41. Rc4 Nxa4 42. Rc8+ Kg7 43. Rb8 Qf5+ 44. Kg1 Qc5+ 45. Kh2 Nb6 46. Rb7+ Kf8 47. Nf3 a4 48. Nd2 a3 49. Ne4 Qd4 50. Ra7 Qb2 0-1

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.14"]
[Round "3"]
[White "Vocaturo Daniele ITA 2574"]
[Black "Piorun Kacper POL 2681"]
[Result "1-0"]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. f3 d5 4. cxd5 Nxd5 5. e4 Nb6 6. Nc3 Bg7 7. Be3 O-O 8. Qd2 Nc6 9. O-O-O Qd6 10. Kb1 Rd8 11. Nb5 Qd7 12. d5 a6 13. Nc3 Qe8 14. Qc1 Na5 15. h4 e6 16. Bg5 f6 17. Bd2 Nac4 18. Bf4 Qf7 19. Bd3 exd5 20. exd5 Nd6 21. Nge2 Nxd5 22. Nxd5 Qxd5 23. Bxg6 Qa5 24. Bd2 Qe5 25. Bd3 Bf5 26. Bxf5 Nxf5 27. Rhe1 Qb5 28. Nf4 Re8 29. Qxc7 Nxh4 30. Qc2 Qf5 31. Qxf5 Nxf5 32. Bc3 Rxe1 33. Rxe1 Kf7 34. Rh1 h6 35. g4 Nd6 36. Rd1 Bf8 37. Nh5 f5 38. gxf5 Nxf5 39. Rd7+ Ke6 40. Rxb7 Bd6 41. Kc2 Nh4 42. Rh7 Nxf3 43. Rxh6+ Kd7 44. Nf6+ Kc7 45. Ne4 Be5 46. Ba5+ Kd7 47. Nc5+ Ke7 48. Re6+ Kf7 49. Rxa6 Rc8 50. b4 Nd4+ 51. Kd3 Nc6 52. Kc4 Bg3 53. Bb6 Rh8 54. a3 Rh4+ 55. Kb5 Nd4+ 56. Ka4 Nc2 57. Ra7+ Kg6 58. Rd7 Ne3 59. Rd3 Nf5 60. Nb3 Be5 61. Bc5 Rh8 62. Na5 Kf6 63. Nc6 Ra8+ 64. Kb3 Bc7 65. b5 Rc8 66. a4 1-0

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.14"]
[Round "3"]
[White "Duda Jan-Krzysztof POL 2666"]
[Black "Brunello Sabino ITA 2573"]
[Result "1-0"]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. d4 exd4 4. Nxd4 Bc5 5. Nb3 Bb6 6. Nc3 Nf6 7. Qe2 O-O 8. Be3 Re8 9. f3 d5 10. O-O-O d4 11. Bf2 Ng4 12. Kb1 Nxf2 13. Qxf2 d3 14. Qd2 dxc2+ 15. Qxc2 Qh4 16. Nd5 Be6 17. g3 Qh6 18. Qc3 Bxd5 19. Rxd5 Ne7 20. Rd1 Rad8 21. Bc4 Nc8 22. e5 Qe3 23. Qxe3 Bxe3 24. Na5 Rxd1+ 25. Rxd1 Nb6 26. Bb3 g5 27. Nxb7 Rxe5 28. Nd8 Rf5 29. Re1 Bc5 30. Nxf7 Kg7 31. Nd8 Bd6 32. Ne6+ Kf6 33. Nxc7 Re5 34. Rxe5 Kxe5 35. Nb5 Bb8 36. Kc2 a6 37. Nc3 Ba7 38. Bf7 Nd7 39. b4 Bg1 40. h3 h6 41. Bc4 Nb8 42. Kb3 Bf2 43. Ne2 Be1 44. Ka4 Kd6 45. a3 Kc7 46. f4 gxf4 47. gxf4 Kb6 48. f5 Nd7 49. Nf4 Bh4 50. Be6 Nf6 51. Nd5+ Nxd5 52. Bxd5 Bf6 53. Bc4 Bg7 54. Bd3 Bf6 55. Bc2 Be7 56. Bd1 Kc6 57. Kb3 Bf6 58. a4 Bg7 59. Be2 Kb6 60. a5+ Kb7 61. Kc4 Kc6 62. Bf3+ Kc7 63. b5 axb5+ 64. Kxb5 Kd6 65. Kb6 Ke5 66. Bg4 h5 67. a6 Kf4 68. Kb7 Bd4 69. f6 hxg4 70. hxg4 1-0

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.14"]
[Round "3"]
[White "Bartel Mateusz POL 2653"]
[Black "GM Can Emre TUR 2557"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 d6 2. d4 Nf6 3. Nc3 e5 4. Nf3 Nbd7 5. Bc4 Be7 6. a4 O-O 7. O-O c6 8. Re1 a5 9. Ba2 exd4 10. Nxd4 Nc5 11. Bg5 Qb6 12. Qd2 Bd7 13. f3 Rad8 14. Be3 Rfe8 15. Qf2 Qxb2 16. Nce2 Qb6 17. Nb3 Be6 18. Nxc5 dxc5 19. Bxe6 fxe6 20. Nf4 Bf8 21. Nd3 Nd7 22. Rad1 Qa7 23. Bg5 Ra8 24. Nb2 b5 25. c4 Rab8 26. Be3 bxa4 27. Nxa4 Rb4 28. Nb2 Ne5 29. Bf4 Nxc4 30. Nd3 Rb5 31. Rc1 Nb6 32. Nxc5 Nd5 33. Nxe6 Qxf2+ 34. Kxf2 Rb2+ 35. Kg3 Rxe6 36. exd5 Rxe1 37. Rxe1 cxd5 38. Re8 Kf7 39. Ra8 Bb4 40. Be5 Be1+ 41. Kh3 Rb7 42. Ra6 Rd7 43. Bd4 Rc7 44. f4 Bc3 45. Bxc3 Rxc3+ 46. Kg4 Ra3 47. Rd6 Ra2 48. Kf3 Rd2 49. Ra6 Rd3+ 50. Ke2 Ra3 51. Rd6 a4 52. Rxd5 Rb3 53. Ra5 a3 54. h4 Ke6 55. g4 Rh3 56. Kf2 Rxh4 57. Kg3 Rh1 1/2-1/2

IV runda:

GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722 - GM Ipatov Alexander TUR 2648
GM Piorun Kacper POL 2681 - IM Studer Noel SUI 2463
GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666 - GM Yilmaz Mustafa TUR 2603
GM Świercz Dariusz POL 2656 - IM Deac Bogdan-Daniel ROU 2501
IM Nakar Eylon ISR 2498 - GM Bartel Mateusz POL 2653
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez redjok » 15 maja 2016, 22:55

Radosław Wojtaszek napisał(a):Its always good to have 4/4


Wojtaszek, Radoslaw (POL) - Ipatov, Alexander (TUR) 1-0
17-th European Individual Championship 2016 round 04
1. Nf3 Nf6 2. c4 b6 3. d4 Bb7 4. g3 g6 5. Nc3 Bg7 6. d5 O-O 7. Bg2 Na6 8. O-O Nc5 9. Nd4 e5 10. Nc2 a5 11. b3 d6 12. Rb1 Bc8 13. e4 Bg4 14. f3 Bd7 15. Bg5 Qe8 16. Na3 Nh5 17. Nab5 Rc8 18. a3 f5 19. b4 Nb7 20. Bd2 f4 21. g4 Nf6 22. Na7 Ra8 23. Ncb5 Qe7 24. Bc3 Bxb5 25. Nxb5 g5 26. Rf2 h5 27. h3 Qd7 28. Be1 Rf7 29. Bf1 Bf8 30. Rbb2 Rh7 31. Rh2 hxg4 32. hxg4 Rxh2 33. Rxh2 Kg7 34. Bd3 axb4 35. axb4 Nd8 36. Qb1 c5 37. dxc6 Nxc6 38. Bc3 Qc8 39. Qb2 Nd8 40. Rd2 Nf7 41. Be2 Be7 42. Rd1 Ne8 43. Be1 Nc7 44. Bf2 Nxb5 45. cxb5 Qe6 46. Bf1 Bd8 47. Rc1 Qd7 48. Bc4 Rc8 49. Qd2 d5 50. Bxd5 Rxc1+ 51. Qxc1 Qxb5 52. Qc8 Qe8 53. Kg2 Qe7 54. Qc6 Nh8 55. Bxb6 Bxb6 56. Qxb6 Ng6 57. Be6 Qf8 58. Bf5 Nh4+ 59. Kf2 Qe7 60. Qc5 Kf6 61. Qc6+ Kf7 62. Qb6 Kg7 63. Be6 Qf8 64. Bd5 Qc8 65. Bc6 Qg8 66. Qc7+ Qf7 67. Qxe5+ Kh7 68. Bb5 Qa7+ 69. Qc5 Qa3 70. Be2 Ng6 71. e5 Qa1 72. Bd3 Kh6 73. Qd6 Qb2+ 74. Kf1
Avatar użytkownika
redjok
Administrator
 
Posty: 3837
Wiek: 38
Dołączył(a): 09 wrz 2006, 17:52
Lokalizacja: Przeworsk
Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 495 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 16 maja 2016, 06:45

Tak, nasz GM na razie bezkonkurencyjny. Komplet punktów zdobyło jeszcze dwóch zawodników - Inarkiev oraz Jobava. No i dzisiaj będzie się działo, bo Wojtaszek zagra czarnymi z tym pierwszym.

Wyniki
Tabela po czterech rundach

Partie innych naszych arcymistrzów w czwartej rundzie:

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.15"]
[Round "4"]
[White "Duda Jan-Krzysztof POL 2666"]
[Black "Yilmaz Mustafa TUR 2603"]
[Result "1/2-1/2"]

1. c4 e5 2. g3 c6 3. Nf3 e4 4. Nd4 d5 5. cxd5 Qxd5 6. Nc2 Nf6 7. Nc3 Qe5 8. d4 exd3 9. Qxd3 Bf5 10. Qe3 Qxe3 11. Nxe3 Be6 12. f3 Na6 13. Bd2 O-O-O 14. O-O-O b5 15. Nc2 Nb4 16. a3 Nxc2 17. Kxc2 Nd7 18. h4 Be7 19. Bh3 Bxh3 20. Rxh3 Ne5 21. Rhh1 Nc4 22. Bc1 Rxd1 23. Rxd1 Rd8 24. Rxd8+ Kxd8 25. a4 a6 26. h5 Nb6 27. b3 Kd7 28. Be3 Nd5 29. Nxd5 cxd5 30. g4 g6 31. Kd3 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.15"]
[Round "4"]
[White "Swiercz Dariusz POL 2656"]
[Black "Deac Bogdan-Daniel ROU 2501"]
[Result "1-0"]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. c3 Nf6 5. d3 a6 6. O-O Ba7 7. Bb3 d6 8. Re1 O-O 9. h3 Ne7 10. Nbd2 Ng6 11. Nf1 b5 12. Ng3 Bb7 13. a4 Bb6 14. Nf5 c5 15. Bg5 h6 16. Bxh6 gxh6 17. Qd2 Nh7 18. Qxh6 Qf6 19. Nh2 Nf4 20. Ng4 Qxh6 21. Ngxh6+ Kh8 22. Nxd6 Nxd3 23. Re3 c4 24. Rxd3 cxd3 25. Nxb7 bxa4 26. Bc4 Ng5 27. Nd6 Bc5 28. Nhxf7+ Nxf7 29. Nxf7+ Rxf7 30. Bxf7 Rf8 31. Bh5 Rxf2 32. Kh2 Rxb2 33. Rxa4 Be3 34. h4 Rc2 35. Rxa6 Rxc3 36. Ra1 Bf2 37. Kh3 d2+ 38. Bf3 Rc1 39. Ra2 Rh1+ 40. Kg4 Rxh4+ 41. Kf5 Be3 42. Kxe5 Rh1 43. Ra3 Rf1 44. Rd3 Kg7 45. Ke6 Re1 46. Kf5 Rf1 47. Ke6 Re1 48. Rd5 Kg6 49. Bh5+ Kg7 50. Bf3 Kg6 51. Bh5+ Kg7 52. Bg4 Kg6 53. Bf3 Bf4 54. Bh5+ Kg7 55. Kf5 Rf1 56. Be2 Rf2 57. Bf3 Be3 58. Rd7+ Kg8 59. e5 Rf1 60. Kg6 Kf8 61. e6 Bc5 62. Rf7+ Kg8 63. e7 1-0

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.15"]
[Round "4"]
[White "Nakar Eylon ISR 2498"]
[Black "Bartel Mateusz POL 2653"]
[Result "0-1"]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. e5 Bf5 4. Nf3 e6 5. Be2 Nd7 6. O-O h6 7. c3 Ne7 8. Nbd2 Qc7 9. b4 g5 10. Nb3 Bg7 11. a4 O-O 12. h4 g4 13. Ne1 f6 14. exf6 Nxf6 15. Nc5 Ng6 16. h5 Nf4 17. Bxf4 Qxf4 18. Ned3 Qg5 19. Nxb7 Ne4 20. Rc1 g3 21. Nbc5 Nxc3 22. Rxc3 Bxd4 0-1

W piątej rundzie zagrają:

GM Inarkiev Ernesto RUS 2686 - GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722
GM Brunello Sabino ITA 2573 - GM Piorun Kacper POL 2681
GM Sturua Zurab GEO 2548 - GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666
GM Stefansson Hannes ISL 2581 - GM Świercz Dariusz POL 2656
GM Bartel Mateusz POL 2653 - GM Zubov Alexander UKR 2612
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 17 maja 2016, 05:13

Wyniki piątej rundy:

GM Inarkiev Ernesto RUS 2686 1/2-1/2 GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722
GM Brunello Sabino ITA 2573 0-1 GM Piorun Kacper POL 2681
GM Sturua Zurab GEO 2548 1/2-1/2 GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666
GM Stefansson Hannes ISL 2581 1/2-1/2 GM Świercz Dariusz POL 2656
GM Bartel Mateusz POL 2653 1/2-1/2 GM Zubov Alexander UKR 2612

Wyniki
Tabela po pięciu rundach


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.16"]
[Round "5"]
[White "Inarkiev Ernesto RUS 2686"]
[Black "Wojtaszek Radoslaw POL 2722"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Be3 e5 7. Nb3 Be6 8. Qd2 Be7 9. f3 O-O 10. O-O-O Nbd7 11. g4 b5 12. g5 b4 13. Na4 Nh5 14. Qxb4 d5 15. Qa5 Qxa5 16. Nxa5 d4 17. Bd2 Bxa2 18. Nc6 Bd6 19. Nc3 Be6 20. Nd5 Bxd5 21. exd5 Nb6 22. f4 e4 23. Ba5 Nxd5 24. Rxd4 Rfc8 25. Ne5 Nhxf4 26. Nc4 Be7 27. Bd2 Re8 28. Rxe4 Bxg5 29. Nd6 Red8 30. h4 Bf6 31. Bxf4 Nxf4 32. Nxf7 Kxf7 33. Rxf4 a5 34. Bc4+ Kf8 35. c3 Rac8 36. Kc2 Rc5 37. h5 Rd6 38. Bd3 Rdd5 39. h6 Rh5 40. hxg7+ Kxg7 41. Rg4+ Kf7 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.16"]
[Round "5"]
[White "Brunello Sabino ITA 2573"]
[Black "Piorun Kacper POL 2681"]
[Result "0-1"]

1. d4 d5 2. c4 c5 3. cxd5 Qxd5 4. Nf3 cxd4 5. Nc3 Qa5 6. Nxd4 Nf6 7. g3 e5 8. Nb3 Qc7 9. Bg2 Bb4 10. O-O Bxc3 11. bxc3 O-O 12. Bg5 Nbd7 13. Qc1 h6 14. Be3 Nb6 15. c4 Bd7 16. Na5 Na4 17. Nxb7 Bc6 18. Bxc6 Qxc6 19. Na5 Qa6 20. Bd2 Rfc8 21. Qa3 Nc5 22. Qe3 Ng4 23. Qf3 Qe6 24. Bb4 Rab8 25. a3 Nf6 26. Kg2 Nce4 27. h4 Nd6 28. c5 Nf5 29. e3 e4 30. Qe2 Nd7 31. Rfd1 Nxc5 32. Rac1 Nd3 33. Rxc8+ Rxc8 34. Rxd3 exd3 35. Qxd3 Ne7 36. e4 Ng6 37. h5 Ne5 38. Qe2 Rc1 0-1

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.16"]
[Round "5"]
[White "Sturua Zurab GEO 2548"]
[Black "Duda Jan-Krzysztof POL 2666"]
[Result "1/2-1/2"]

1. Nf3 d5 2. g3 c6 3. Bg2 Bf5 4. c4 e6 5. O-O Nf6 6. d3 Be7 7. cxd5 exd5 8. Nc3 O-O 9. Nd4 Bg6 10. e4 Na6 11. Nde2 dxe4 12. dxe4 Nc5 13. Qc2 Qd3 14. Qxd3 Nxd3 15. Nf4 Nxc1 16. Raxc1 Rfd8 17. Rfd1 Kf8 18. h3 Rxd1+ 19. Rxd1 Rd8 20. Rxd8+ Bxd8 21. Kf1 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.16"]
[Round "5"]
[White "Stefansson Hannes ISL 2581"]
[Black "Swiercz Dariusz POL 2656"]
[Result "1/2-1/2"]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. cxd5 Nxd5 5. Bd2 Nb6 6. Bg5 Bg7 7. e3 c5 8. dxc5 Bxc3+ 9. bxc3 Qxd1+ 10. Rxd1 N6d7 11. e4 Nxc5 12. f3 b6 13. h4 f6 14. Be3 Nbd7 15. Bb5 Ba6 16. a4 Bxb5 17. axb5 a6 18. bxa6 Rxa6 19. Ne2 Ra2 20. Rd2 Ra1+ 21. Rd1 Nd3+ 22. Kd2 Ra2+ 23. Kxd3 Ne5+ 24. Kd4 Ra4+ 25. Kd5 Ra5+ 26. Kd4 Ra4+ 27. Kd5 Ra5+ 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.16"]
[Round "5"]
[White "Bartel Mateusz POL 2653"]
[Black "Zubov Alexander UKR 2612"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 a6 5. Nc3 d6 6. Nb3 Nf6 7. g4 b5 8. Bg2 Bb7 9. g5 Nfd7 10. h4 Nc6 11. f4 b4 12. Ne2 Qb6 13. Rh3 a5 14. Be3 Qc7 15. c4 e5 16. f5 Nc5 17. Ng3 a4 18. Nc1 Nb8 19. Nd3 Nxd3+ 20. Qxd3 Nd7 21. Rd1 Ba6 22. b3 Nc5 23. Qc2 Bb7 24. Nh5 Nd7 25. Rg3 Bc6 26. f6 g6 27. Ng7+ Bxg7 28. fxg7 Rg8 29. Qd2 axb3 30. axb3 Ke7 31. Rf3 Bxe4 32. Rxf7+ Kxf7 33. Bxe4 Ra6 34. Bd5+ Kxg7 35. Bxg8 Kxg8 36. Qxb4 Qc6 37. Rd5 Nb6 38. Bxb6 Rxb6 39. Qa4 Qxa4 40. bxa4 1/2-1/2

W szóstej rundzie zagrają:

GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722 - GM Navara David CZE 2735
GM Piorun Kacper POL 2681 - GM Andriasian Zaven ARM 2602
GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666 - GM Demchenko Anton RUS 2589
GM Świercz Dariusz POL 2656 - GM Antipov Mikhail Al. RUS 2576
GM Saric Ante CRO 2594 - GM Bartel Mateusz POL 2653
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 18 maja 2016, 05:24

Wyniki szóstej rundy:

GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722 1/2-1/2 GM Navara David CZE 2735
GM Piorun Kacper POL 2681 1/2-1/2 GM Andriasian Zaven ARM 2602
GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666 0-1 GM Demchenko Anton RUS 2589
GM Świercz Dariusz POL 2656 1/2-1/2 GM Antipov Mikhail Al. RUS 2576
GM Saric Ante CRO 2594 0-1 GM Bartel Mateusz POL 2653

Wyniki
Tabela po sześciu rundach


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.17"]
[Round "6"]
[White "Wojtaszek Radoslaw POL 2722"]
[Black "Navara David CZE 2735"]
[Result "1/2-1/2"]

1. Nf3 d5 2. d4 Nf6 3. c4 c6 4. Nc3 e6 5. Bg5 Nbd7 6. e3 Qa5 7. Nd2 Bb4 8. Rc1 Ne4 9. Ncxe4 dxe4 10. Bh4 Qxa2 11. Be2 Qxb2 12. Rc2 Bxd2+ 13. Qxd2 Qa3 14. O-O O-O 15. c5 b5 16. cxb6 axb6 17. Rxc6 Ba6 18. Bxa6 Qxa6 19. Qc2 Qd3 20. Qxd3 exd3 21. Rc3 Rfc8 22. Rxd3 Rc2 23. Rb3 h6 24. h3 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.17"]
[Round "6"]
[White "Piorun Kacper POL 2681"]
[Black "Andriasian Zaven ARM 2602"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. d3 Nf6 5. O-O O-O 6. Nbd2 h6 7. c3 d6 8. h3 a6 9. Bb3 Be6 10. Re1 Re8 11. Nf1 d5 12. Ng3 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.17"]
[Round "6"]
[White "Duda Jan-Krzysztof POL 2666"]
[Black "Demchenko Anton RUS 2589"]
[Result "0-1"]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. e4 O-O 5. f3 d6 6. Be3 Nc6 7. Qd2 a6 8. Nge2 Bd7 9. Bh6 b5 10. h4 e5 11. Bxg7 Kxg7 12. h5 bxc4 13. O-O-O Qe7 14. g4 Rab8 15. g5 Nxh5 16. Nd5 Qd8 17. Rxh5 gxh5 18. Nf6 Rh8 19. dxe5 Nxe5 20. Nd4 c5 21. Nc2 Ba4 22. f4 Bxc2 23. Qxc2 Nc6 24. Bxc4 Nd4 25. Qh2 Qb6 26. Nxh5+ Kf8 27. Nf6 Qb7 28. Rd2 h5 29. f5 Ke7 30. e5 Nf3 31. exd6+ Kd8 32. Qf4 Nxd2 33. Qxd2 Rf8 34. Qe2 h4 35. Bd5 Qa7 36. d7 Qb6 37. b3 Qd6 38. Qe3 h3 39. Qxh3 Qf4+ 40. Kb1 Qxg5 41. Qc3 Qg1+ 42. Kc2 Qf2+ 43. Qd2 Qxd2+ 44. Kxd2 Ke7 45. Ne4 Kxd7 46. Kc3 a5 47. a3 Rfe8 48. Nxc5+ Kd6 49. Kd4 Re1 50. Bxf7 Rd1+ 51. Nd3 Ke7 52. Bc4 Kf6 53. Kc3 Kxf5 54. Kc2 Rg1 55. Nc5 Rg3 56. Bd3+ Kf4 57. Kc3 Rc8 58. b4 axb4+ 59. axb4 Ke5 60. Kc4 Rg4+ 61. Kb3 Rh8 62. Bb5 Kd6 63. Kc3 Rhh4 64. Nd3 Rg3 65. Bc4 Rg7 66. Ba6 Kd5 67. Nc5 Rh3+ 68. Bd3 Rg4 69. Nb3 Rc4+ 70. Kd2 Rxb4 71. Nc1 Rb2+ 72. Kc3 Rg2 73. Kb4 Rg1 74. Bc4+ Kd6 75. Nd3 Rg7 76. Nc5 Rh4 77. Nb3 Rgg4 0-1

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.17"]
[Round "6"]
[White "Swiercz Dariusz POL 2656"]
[Black "Antipov Mikhail Al RUS 2576"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 d6 4. O-O Bd7 5. Re1 Nf6 6. c3 a6 7. Bf1 Bg4 8. d4 cxd4 9. cxd4 e5 10. d5 Nd4 11. Be3 Nxf3+ 12. gxf3 Bd7 13. Nd2 b5 14. a4 Be7 15. axb5 axb5 16. Qb3 O-O 17. Rec1 Rxa1 18. Rxa1 Nh5 19. Bxb5 Bxb5 20. Qxb5 Bg5 21. Kh1 Bf4 22. Qf1 g6 23. Nc4 Qe7 24. b4 Rb8 25. Rb1 Qh4 26. Qg1 Rc8 27. Rc1 Nf6 28. Kg2 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.17"]
[Round "6"]
[White "Saric Ante CRO 2594"]
[Black "Bartel Mateusz POL 2653"]
[Result "0-1"]

1. d4 f5 2. g3 Nf6 3. Bg2 g6 4. Nf3 Bg7 5. O-O O-O 6. b3 Ne4 7. Bb2 d6 8. Nbd2 Nc6 9. Ne1 Ng5 10. f4 Nf7 11. Nc4 e6 12. Qd2 Rb8 13. Rd1 Ne7 14. Nd3 b6 15. Ne3 Bb7 16. c4 Bxg2 17. Nxg2 Qe8 18. Nf2 d5 19. cxd5 exd5 20. Rc1 Rc8 21. Ba3 Qd7 22. Ne1 Rfe8 23. Nf3 Nc6 24. Rc3 Nxd4 25. Nxd4 c5 26. Rd3 Bxd4 27. Rxd4 cxd4 28. Bb2 d3 29. Qxd3 d4 30. Bxd4 Qc6 31. e3 Red8 32. a4 Rc7 33. Ra1 Qf3 34. Rf1 Qc6 35. Ra1 Qd5 36. a5 bxa5 37. Qd2 Rdc8 38. Qd1 Rc2 39. g4 Nd6 40. Bxa7 Qxd1+ 41. Rxd1 Rc1 42. Rxc1 Rxc1+ 43. Kg2 Rb1 44. gxf5 gxf5 45. Bb6 a4 46. Bc5 Nb7 0-1

Siódma runda odbędzie się w czwartek (dzisiaj dzień przerwy):

GM Kovalenko Igor LAT 2644 - GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722
GM Kunin Vitaly GER 2595 - GM Piorun Kacper POL 2681
IM Deac Bogdan-Daniel ROU 2501 - GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666
GM Palac Mladen CRO 2577 - GM Świercz Dariusz POL 2656
GM Bartel Mateusz POL 2653 - GM Nabaty Tamir ISR 2619
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez yetit78 » 19 maja 2016, 20:45

Z cyklu : nawet ,,trupa" można wygrać. https://chess24.com/en/watch/live-tourn ... 2016/7/1/2
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
Avatar użytkownika
yetit78
 
Posty: 1539
Dołączył(a): 22 paź 2012, 21:36
Podziękował : 1736 razy
Otrzymał podziękowań: 258 razy
Ranking: 0

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 20 maja 2016, 08:01

Wyniki siódmej rundy:

GM Kovalenko Igor LAT 2644 1/2-1/2 GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722
GM Kunin Vitaly GER 2595 0-1 GM Piorun Kacper POL 2681
IM Deac Bogdan-Daniel ROU 2501 1/2-1/2 GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666
GM Palac Mladen CRO 2577 1-0 GM Świercz Dariusz POL 2656
GM Bartel Mateusz POL 2653 1-0 GM Nabaty Tamir ISR 2619

Wyniki
Tabela po siedmiu rundach
Dotychczasowe partie Indywidualnych Mistrzostw Europy (dzień po dniu)

W ósmej rundzie zagrają:

GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722 - GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2601
GM Bartel Mateusz POL 2653 - GM Goganov Aleksey RUS 2600
GM Piorun Kacper POL 2681 - GM Parligras Mircea-Emilian ROU 2599
GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666 - IM Nakar Eylon ISR 2498
GM Świercz Dariusz POL 2656 - GM Godena Michele ITA 2493
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 21 maja 2016, 05:59

Wyniki ósmej rundy:

GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722 1-0 GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2601
GM Bartel Mateusz POL 2653 0-1 GM Goganov Aleksey RUS 2600
GM Piorun Kacper POL 2681 1-0 GM Parligras Mircea-Emilian ROU 2599
GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666 1-0 IM Nakar Eylon ISR 2498
GM Świercz Dariusz POL 2656 1-0 GM Godena Michele ITA 2493

Wyniki
Tabela po ośmiu rundach


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.20"]
[Round "8"]
[White "Wojtaszek Radoslaw POL 2722"]
[Black "Ter-Sahakyan Samvel ARM 2601"]
[Result "1-0"]

1. d4 d5 2. c4 c6 3. Nf3 Nf6 4. e3 e6 5. Bd3 dxc4 6. Bxc4 Nbd7 7. O-O Bd6 8. Nc3 O-O 9. e4 e5 10. h3 h6 11. Be3 Re8 12. Re1 b5 13. Bb3 a6 14. dxe5 Nxe5 15. Nxe5 Bxe5 16. Qxd8 Rxd8 17. Red1 Be6 18. Bxe6 fxe6 19. f3 Kf7 20. Rac1 Rac8 21. Rxd8 Rxd8 22. Ne2 Rc8 23. b4 Bd6 24. a3 Nd7 25. f4 c5 26. e5 Be7 27. Ng3 c4 28. Ne4 Rc6 29. Rd1 Nb6 30. Bxb6 Rxb6 31. Kf2 Rc6 32. Ke3 Ke8 33. g4 a5 34. Nc3 axb4 35. axb4 Rb6 36. Rb1 Kd7 37. Ke4 Rb8 38. f5 h5 39. fxe6+ Kxe6 40. Nd5 hxg4 41. hxg4 Rc8 42. Nc3 Rb8 43. Ne2 Rb6 44. Ra1 Rb7 45. Nf4+ Kf7 46. e6+ Kf6 47. g5+ Kxg5 48. Rg1+ Kh6 49. Ng6 1-0

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.20"]
[Round "8"]
[White "Piorun Kacper POL 2681"]
[Black "Parligras Mircea-Emilian ROU 2599"]
[Result "1-0"]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Bf5 5. Ng3 Bg6 6. h4 h6 7. Nf3 Nd7 8. h5 Bh7 9. Bd3 Bxd3 10. Qxd3 e6 11. Bd2 Ngf6 12. O-O-O Be7 13. Kb1 Qb6 14. Rhe1 O-O 15. Nf5 exf5 16. Rxe7 Qd8 17. Re2 Ne4 18. Bf4 Ndf6 19. Bh2 Ng4 20. Bg1 Re8 21. c4 a5 22. Qc2 a4 23. Ne1 Ngf6 24. f3 Ng3 25. Rxe8+ Qxe8 26. Nd3 a3 27. Nc5 b6 28. Na4 Nd7 29. c5 bxc5 30. dxc5 axb2 31. Nb6 Ra7 32. Bf2 f4 33. Re1 Qf8 34. Qd3 Nf6 35. Qd6 Qxd6 36. cxd6 Nf5 37. Nd5 Rb7 38. Nxf6+ gxf6 39. Rd1 Rd7 40. Bc5 Ng7 41. a4 Ne6 42. Bb6 Rb7 43. a5 Nf8 44. Re1 1-0

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.20"]
[Round "8"]
[White "Duda Jan-Krzysztof POL 2666"]
[Black "Nakar Eylon ISR 2498"]
[Result "1-0"]

1. e4 e6 2. d3 d5 3. Qe2 dxe4 4. dxe4 e5 5. Nf3 Nd7 6. Nbd2 Bc5 7. Nb3 Bb6 8. a4 c6 9. a5 Bc7 10. Bd2 Qe7 11. g3 Ngf6 12. Qc4 O-O 13. Nh4 Nb8 14. Bb4 Bd6 15. Bxd6 Qxd6 16. Bg2 Be6 17. Qc3 Na6 18. O-O Rfd8 19. Rfe1 Nd7 20. Bf1 Qb4 21. Qe3 Nac5 22. Nxc5 Qxc5 23. Qc1 Nf6 24. c3 Ng4 25. Qc2 Bc4 26. b4 Qb5 27. Rad1 g6 28. Bh3 Nf6 29. Qc1 Qa4 30. Nf5 Rxd1 31. Rxd1 Nxe4 32. Re1 gxf5 33. Bxf5 Nd6 34. Qg5+ Kf8 35. Qh6+ Ke7 36. Rxe5+ Be6 37. Rxe6+ fxe6 38. Qxe6+ Kf8 39. Qxd6+ Ke8 1-0

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.20"]
[Round "8"]
[White "Bartel Mateusz POL 2653"]
[Black "Goganov Aleksey RUS 2600"]
[Result "0-1"]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 Nf6 4. d3 Bc5 5. Bg5 h6 6. Bh4 Qe7 7. Nc3 g5 8. Bg3 d6 9. O-O Bg4 10. h3 Bh5 11. Na4 Nd7 12. c3 Qf6 13. d4 Bxf3 14. Qxf3 Qxf3 15. gxf3 Bb6 16. Rfd1 f6 17. b3 a6 18. Bxc6 bxc6 19. Nb2 Nf8 20. Nc4 Ne6 21. Rd2 exd4 22. Nxb6 cxb6 23. cxd4 d5 24. Rc1 Kd7 25. Kf1 a5 26. a4 Rhd8 27. Ke2 Rac8 28. h4 Ke7 29. hxg5 hxg5 30. e5 f5 31. f4 Rh8 32. f3 gxf4 33. Bf2 Rh2 34. Rg1 c5 35. dxc5 Rxc5 36. Rb1 d4 37. b4 d3+ 38. Kf1 Rc2 39. Rxc2 dxc2 40. Rc1 Rh1+ 41. Bg1 Nd4 0-1

W dziewiątej rundzie zagrają:

GM Goganov Aleksey RUS 2600 - GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722
GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2601 - GM Bartel Mateusz POL 2653
GM Piorun Kacper POL 2681 - GM Navara David CZE 2735
GM Antipov Mikhail Al. RUS 2576 - GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666
GM Svetushkin Dmitry MDA 2575 - GM Świercz Dariusz POL 2656
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 22 maja 2016, 04:36

Wyniki dziewiątej rundy:

GM Goganov Aleksey RUS 2600 1/2-1/2 GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722
GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2601 1/2-1/2 GM Bartel Mateusz POL 2653
GM Piorun Kacper POL 2681 1/2-1/2 GM Navara David CZE 2735
GM Antipov Mikhail Al. RUS 2576 1/2-1/2 GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666
GM Svetushkin Dmitry MDA 2575 0-1 GM Świercz Dariusz POL 2656

Wyniki
Tabela po dziewięciu rundach


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.21"]
[Round "9"]
[White "Goganov Aleksey RUS 2600"]
[Black "Wojtaszek Radoslaw POL 2722"]
[Result "1/2-1/2"]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. Nc3 Bb4 5. Bg5 h6 6. Bxf6 Qxf6 7. e3 O-O 8. Rc1 dxc4 9. Bxc4 c5 10. O-O cxd4 11. Nxd4 Bd7 12. Qb3 Nc6 13. Nxc6 Bxc3 14. Rxc3 Bxc6 15. Bb5 Bd5 16. Bc4 Bc6 17. Bb5 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.21"]
[Round "9"]
[White "Piorun Kacper POL 2681"]
[Black "Navara David CZE 2735"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 c6 2. c4 d5 3. exd5 cxd5 4. cxd5 Nf6 5. Nc3 Nxd5 6. Nf3 Nc6 7. Bb5 g6 8. Qa4 Nb6 9. Bxc6+ bxc6 10. Qxc6+ Bd7 11. Qe4 Bg7 12. O-O Bf5 13. Qc6+ Bd7 14. Qe4 Bf5 15. Qc6+ Bd7 16. Qe4 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.21"]
[Round "9"]
[White "Antipov Mikhail Al. RUS 2576"]
[Black "Duda Jan-Krzysztof POL 2666"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Bg5 e6 7. Qe2 h6 8. Bh4 g5 9. Bg3 e5 10. Nf5 Bxf5 11. exf5 Qd7 12. h4 Rg8 13. hxg5 hxg5 14. Qf3 Qc6 15. O-O-O g4 16. Qd3 Nbd7 17. Kb1 Rc8 18. Be2 Nc5 19. Qe3 Nce4 20. Rd3 Be7 21. a3 Nc5 22. Rdd1 Nce4 23. Rd3 Nc5 24. Rdd1 Nce4 25. Rd3 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.21"]
[Round "9"]
[White "Svetushkin Dmitry MDA 2575"]
[Black "Swiercz Dariusz POL 2656"]
[Result "0-1"]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. f3 e5 7. Nb3 Be6 8. Be3 Be7 9. Qd2 O-O 10. O-O-O Nbd7 11. g4 b5 12. Rg1 Nb6 13. g5 Nh5 14. Na5 Rc8 15. Kb1 g6 16. Nd5 Nxd5 17. exd5 Bxd5 18. Qxd5 Qxa5 19. Bd3 Qc7 20. Be4 Rfd8 21. Qd3 Bf8 22. Bd5 Bg7 23. Rg4 a5 24. c3 Rb8 25. Rh4 b4 26. c4 Kh8 27. Rg1 Rf8 28. Rgg4 Qd7 29. Be4 Nf4 30. Qf1 b3 31. a3 Qe6 32. Bxf4 exf4 33. Rxf4 Qe5 34. Qc1 Qxg5 35. Rhg4 Qe5 36. Rh4 f5 0-1


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.21"]
[Round "9"]
[White "Ter-Sahakyan Samvel ARM 2601"]
[Black "Bartel Mateusz POL 2653"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 Nf6 4. d3 d6 5. O-O Be7 6. c3 a6 7. Ba4 O-O 8. Re1 Bg4 9. Nbd2 Nd7 10. h3 Bh5 11. Nf1 Nc5 12. Bc2 Ne6 13. g4 Bg6 14. Ng3 Ng5 15. Kg2 Nxf3 16. Qxf3 Bg5 17. Be3 h6 18. Rh1 d5 19. exd5 Ne7 20. c4 c6 21. Bxg5 hxg5 22. h4 cxd5 23. hxg5 f5 24. cxd5 Qd6 25. Bb3 a5 26. gxf5 Bxf5 27. Kg1 a4 28. Bc2 Bg6 29. Qe2 Nf5 30. Ne4 Qxd5 31. Qg4 Nd4 32. Bd1 Rf4 33. Qh3 Bxe4 34. dxe4 Qxe4 35. Rc1 Raf8 36. Rh2 Qe1+ 37. Qf1 Qxf1+ 38. Kxf1 e4 39. Rc3 Kf7 40. Bxa4 Ke6 41. Bd1 Kd6 42. Ke1 R8f5 43. Rg3 Nf3+ 44. Bxf3 exf3 45. Rhh3 Kd5 46. g6 Re5+ 47. Kf1 Ke4 48. Rh8 Rc5 49. Re8+ Kf5 50. Rf8+ Ke4 51. Re8+ Kf5 52. Rf8+ Ke4 53. Re8+ 1/2-1/2

W dziesiątej rundzie zagrają:

GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722 - GM Vallejo Pons Francisco ESP 2700
GM Donchenko Alexander GER 2569 - GM Bartel Mateusz POL 2653
GM Hovhannisyan Robert ARM 2632 - GM Piorun Kacper POL 2681
GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666 - GM Kulaots Kaido EST 2566
GM Świercz Dariusz POL 2656 - GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2601
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 23 maja 2016, 05:13

Wyniki dziesiątej rundy:

GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722 1/2-1/2 GM Vallejo Pons Francisco ESP 2700
GM Donchenko Alexander GER 2569 1-0 GM Bartel Mateusz POL 2653
GM Hovhannisyan Robert ARM 2632 1/2-1/2 GM Piorun Kacper POL 2681
GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666 1-0 GM Kulaots Kaido EST 2566
GM Świercz Dariusz POL 2656 0-1 GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2601

Wyniki
Tabela po dziesięciu rundach


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.22"]
[Round "10"]
[White "Wojtaszek Radoslaw POL 2722"]
[Black "Vallejo Pons Francisco ESP 2700"]
[Result "1/2-1/2"]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 b6 4. g3 c6 5. Bg2 d5 6. O-O Be7 7. Bf4 O-O 8. Qc2 Bb7 9. Rd1 Nh5 10. Bc1 Nf6 11. Ne5 Qc8 12. Nc3 Nbd7 13. e4 Rd8 14. Bf4 Bb4 15. Nxd7 Nxd7 16. Qb3 Bxc3 17. Qxc3 dxe4 18. Bxe4 c5 19. Bxb7 Qxb7 20. dxc5 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.22"]
[Round "10"]
[White "Hovhannisyan Robert ARM 2632"]
[Black "Piorun Kacper POL 2681"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Ba4 Nf6 5. O-O Be7 6. d3 b5 7. Bb3 d6 8. a3 Na5 9. Ba2 c5 10. Nc3 Be6 11. Nh4 O-O 12. Nf5 Nc6 13. Bg5 Bxa2 14. Rxa2 Ne8 15. Be3 Bg5 16. Nd5 Bxe3 17. Nfxe3 Nf6 1/2-1/2

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.22"]
[Round "10"]
[White "Duda Jan-Krzysztof POL 2666"]
[Black "Kulaots Kaido EST 2566"]
[Result "1-0"]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. h3 e6 7. g4 Be7 8. Be3 Nfd7 9. g5 b5 10. a3 Bb7 11. h4 Nb6 12. Bg2 N8d7 13. f4 Nc4 14. Bc1 Rc8 15. Nce2 Qa5+ 16. c3 Qc7 17. Qc2 O-O 18. h5 Rfe8 19. g6 Bf6 20. b3 Na5 21. gxf7+ Kxf7 22. Be3 Kg8 23. Bf2 e5 24. fxe5 Nxe5 25. O-O-O Ng4 26. Bg1 Re5 27. Kb2 Rce8 28. Ng3 Rg5 29. Rh3 d5 30. exd5 Bxd5 31. Nxb5 axb5 32. Bxd5+ Kh8 33. Ne4 Rge5 34. h6 Rd8 35. hxg7+ Qxg7 36. Nxf6 Nxf6 37. Bf3 Rxd1 38. Qxd1 Re8 39. Bd4 Rd8 40. Be4 Kg8 41. Qf3 1-0

[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.22"]
[Round "10"]
[White "Swiercz Dariusz POL 2656"]
[Black "Ter-Sahakyan Samvel ARM 2601"]
[Result "0-1"]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. h3 e5 7. Nde2 h5 8. g3 Be6 9. Bg2 b5 10. Be3 Nbd7 11. b3 Be7 12. f4 Nc5 13. O-O O-O 14. a3 Rc8 15. Qe1 a5 16. Rd1 Qe8 17. f5 Bd7 18. b4 axb4 19. axb4 Na6 20. g4 Nxb4 21. g5 Nxc2 22. Qg3 h4 23. Qf3 Nh7 24. f6 gxf6 25. gxf6 Bxf6 26. Bh6 Bg7 27. Bxg7 Kxg7 28. Rxd6 Qe7 29. Rd2 Nb4 30. Qh5 Rc6 31. Nd5 Nxd5 32. Rxd5 Re6 33. Rf5 Re8 34. Kh1 Rh6 35. Rdxe5 Rxh5 36. Rxe7 Rxf5 37. Rxe8 Bxe8 38. exf5 Kf6 39. Kg1 Ng5 40. Kf2 Kxf5 41. Ke3 Ke5 42. Nf4 Bd7 43. Bf1 Kd6 44. Bd3 Bc6 45. Bf5 Ke5 46. Bc2 Be4 47. Bxe4 Nxe4 48. Ng2 Nd6 49. Kd3 Nf5 50. Kc3 Ke4 51. Kb4 Kf3 52. Ne1+ Kg3 53. Nd3 Kxh3 54. Ne5 Kg3 55. Nxf7 h3 0-1


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.22"]
[Round "10"]
[White "Donchenko Alexander GER 2569"]
[Black "Bartel Mateusz POL 2653"]
[Result "1-0"]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. g3 d5 4. Bg2 Bb4+ 5. Bd2 Bd6 6. Nc3 dxc4 7. Qa4+ Nc6 8. Bxc6+ bxc6 9. Qxc6+ Bd7 10. Qxc4 Qb8 11. b3 Qb7 12. Nf3 Bc6 13. O-O Bxf3 14. exf3 Qxf3 15. d5 O-O 16. dxe6 fxe6 17. Rae1 Kh8 18. Rxe6 Qh5 19. h4 Ng4 20. Qe2 Qf5 21. Qe4 Qh5 22. Nd5 Ne5 23. Bc3 Nf3+ 24. Kg2 Rab8 25. Rh1 Qf7 26. Nf6 gxf6 27. Kxf3 Be5 28. Rc6 Rbe8 29. Qc4 Qd7 30. Kg2 Bd6 31. Rd1 Qe7 32. Ra6 Rg8 33. Re1 Qg7 34. Rxe8 Rxe8 35. Rxa7 Qg6 36. Ra5 1-0

W ostatniej rundzie zagrają:

GM Jobava Baadur GEO 2661 - GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722
GM Bartel Mateusz POL 2653 - GM Oparin Grigoriy RUS 2575
GM Piorun Kacper POL 2681 - GM Inarkiev Ernesto RUS 2686
IM Codenotti Marco ITA 2428 - GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666
GM Nabaty Tamir ISR 2619 - GM Świercz Dariusz POL 2656
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez AK » 23 maja 2016, 20:39

Zwycięzcą Indywidualnych Mistrzostw Europy został Ernesto Inarkiev, który zdobył 9 punktów z 11.

Miejsca Polaków:
6 - Radosław Wojtaszek (7.5/11): 5 zwycięstw, 5 remisów, 1 przegrana
7 - Kacper Piorun (7.5/11): +5, =5, -1
31 - Jan-Krzysztof Duda (7/11): +4, =6, -1
40 - Dariusz Świercz (7/11): +6, =2, -3
77 - Mateusz Bartel (6/11): +4, =4, -3

Wyniki ostatniej rundy rundy:

GM Jobava Baadur GEO 2661 1-0 GM Wojtaszek Radoslaw POL 2722
GM Bartel Mateusz POL 2653 0-1 GM Oparin Grigoriy RUS 2575
GM Piorun Kacper POL 2681 1/2-1/2 GM Inarkiev Ernesto RUS 2686
IM Codenotti Marco ITA 2428 1/2-1/2 GM Duda Jan-Krzysztof POL 2666
GM Nabaty Tamir ISR 2619 0-1 GM Świercz Dariusz POL 2656

Wyniki
Tabela końcowa


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.23"]
[Round "11"]
[White "Jobava Baadur GEO 2661"]
[Black "Wojtaszek Radoslaw POL 2722"]
[Result "1-0"]

1. c4 Nf6 2. Nc3 e6 3. e4 d5 4. e5 d4 5. exf6 dxc3 6. dxc3 Qxd1+ 7. Kxd1 gxf6
8. g3 Bd7 9. Bg2 Bc6 10. Bf3 Bxf3+ 11. Nxf3 Nc6 12. Ke2 Ne5 13. Nxe5 fxe5 14.
f3 h5 15. Be3 c5 16. h3 f6 17. g4 Be7 18. Rag1 Kf7 19. g5 fxg5 20. Bxg5 Rhg8
21. Be3 Rad8 22. a4 a5 23. Bf2 b6 24. Rxg8 Kxg8 25. Rg1+ Kf7 26. Be3 Rd7 27.
Bh6 Kf6 28. Rg7 Rc7 29. Rg8 Kf5 30. Be3 Bf6 31. Rf8 Rc6 32. Rf7 Kg6 33. Rd7 Bg5
34. Bf2 Kf5 35. Kd3 h4 36. Be3 Bf4 37. Rd8 Rc7 38. Rf8+ Kg5 39. Bxf4+ exf4 40.
Ke4 Rd7 41. Ke5 Rd2 42. Rg8+ Kh6 43. Kf6 Kh7 44. Rg7+ Kh8 45. Rg4 Kh7 46. Rxh4+
Kg8 47. Rg4+ Kh7 48. Rh4+ Kg8 49. Kxe6 Rxb2 50. Rxf4 Rb3 51. Ke7 Rxc3 52. Rg4+
Kh7 53. f4 Rxh3 54. f5 Re3+ 55. Kf8 Kh6 56. f6 Kh5 57. Rg1 1-0


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.23"]
[Round "11"]
[White "Piorun Kacper POL 2681"]
[Black "Inarkiev Ernesto RUS 2686"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. d4 exd4 4. Nxd4 Bc5 5. Be3 Qf6 6. c3 Nge7 7. Bc4 Ne5 8.
Bb3 Qg6 9. O-O d5 10. Bf4 Bh3 11. Bg3 h5 12. Ba4+ c6 13. exd5 h4 14. dxc6 N5xc6
15. gxh3 hxg3 16. hxg3 Rxh3 17. Kg2 Qh6 18. Bxc6+ bxc6 19. Rh1 Rxh1 20. Qxh1
Qxh1+ 21. Kxh1 Rd8 22. Kg2 Bxd4 23. cxd4 Rxd4 24. Nc3 Rd2 25. Na4 Rc2 26. Re1
Kd7 27. Kf3 1/2-1/2



[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.23"]
[Round "11"]
[White "Codenotti Marco ITA 2428"]
[Black "Duda Jan-Krzysztof POL 2666"]
[Result "1/2-1/2"]

1. e4 c5 2. c3 d5 3. exd5 Qxd5 4. d4 Nf6 5. Nf3 e6 6. Be2 cxd4 7. cxd4 Nc6 8. O-O Be7 9. Nc3 Qd6 10. Be3 O-O 11. Rc1 Rd8 12. Qd2 Nd5 13. Nxd5 Qxd5 14. Bc4 Qa5 15. Rfd1 Qxd2 16. Rxd2 Na5 17. Be2 b6 18. Bf4 Bb7 19. Rc7 Bb4 20. Rdc2 Be4 21. Rc1 h6 22. h3 Bd5 23. a3 Bf8 24. R1c3 Nb3 25. Bd1 Bxf3 26. Bxf3 Nxd4 27. Bxa8 Ne2+ 28. Kh2 Rxa8 29. g3 Nxc3 30. Rxc3 Bc5 31. Kg2 Bd4 32. Rc2 Rd8 33. Kf3 g5 34. Be3 Be5 35. a4 Kg7 36. b4 Rd3 37. Ke4 Rc3 38. Rxc3 Bxc3 39. a5 Bxb4 40. axb6 axb6 41. Bxb6 f5+ 42. Kf3 h5 43. Bd4+ Kg6 44. Be5 Kf7 45. Ke2 Ke7 46. Bb2 Bd6 47. Bc3 Kd7 48. Bd2 Be7 49. Kd3 Bd8 50. f3 g4 51. hxg4 hxg4 52. fxg4 fxg4 53. Ke4 Bc7 54. Bf4 Bd6 55. Be5 Kc6 56. Kf4 Bf8 57. Kxg4 Kd5 58. Bb2 Bd6 59. Kf3 Bxg3 60. Kxg3 e5 1/2-1/2


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.23"]
[Round "11"]
[White "Nabaty Tamir ISR 2619"]
[Black "Swiercz Dariusz POL 2656"]
[Result "0-1"]

1. d4 Nf6 2. Nf3 g6 3. c4 Bg7 4. g3 c6 5. Bg2 d5 6. cxd5 cxd5 7. O-O O-O 8. Nc3 Ne4 9. Qb3 Nxc3 10. bxc3 Nc6 11. Nd2 e6 12. e4 Na5 13. Qd1 Qc7 14. Qf3 b6 15. exd5 exd5 16. Nb3 Nxb3 17. Bf4 Nxd4 18. cxd4 Qc2 19. Rac1 Qxa2 20. Qxd5 Qxd5 21. Bxd5 Bh3 22. Bxa8 Bxf1 23. Bc6 Bh3 24. d5 Rc8 25. Re1 Bf6 26. Re4 g5 27. Be3 Bf5 28. Ra4 Rc7 29. h4 h6 30. hxg5 hxg5 31. Rc4 Bd7 32. f4 g4 33. Bd2 Kg7 34. Bb4 Bxc6 35. dxc6 Kg6 36. Bd6 Rc8 37. c7 Kf5 38. Rc6 Ke4 39. Ba3 Bd4+ 40. Kf1 b5 41. Be7 Bb6 42. Bd8 Kd5 43. Rc1 Kd6 44. Bf6 Kd7 0-1


[Event "European Individual Championship"]
[Site "Gjakova"]
[Date "2016.05.23"]
[Round "11"]
[White "Bartel Mateusz POL 2653"]
[Black "Oparin Grigoriy RUS 2575"]
[Result "0-1"]

1. g3 d5 2. Bg2 c6 3. d3 Nf6 4. f4 Bf5 5. Nf3 e6 6. O-O Bc5 7. e3 h6 8. Qe2 Nbd7 9. Nc3 b5 10. Kh1 b4 11. e4 Bh7 12. Na4 dxe4 13. Ne5 exd3 14. cxd3 O-O 15. d4 Bd6 16. Nxc6 Qe8 17. a3 bxa3 18. b3 Nd5 19. Bxa3 Bxa3 20. Rxa3 Rc8 21. Nxa7 Rc2 22. Qf3 Qb8 23. Nc5 Nxc5 24. dxc5 Rxc5 25. b4 Qxb4 26. Qb3 Qxb3 27. Rxb3 Ra8 28. Nb5 Bc2 29. Ra3 Rxa3 30. Nxa3 Bd3 31. Ra1 g5 32. fxg5 hxg5 33. Kg1 Ne3 34. Ba8 Rc3 35. Kf2 Ng4 36. Kg2 Rb3 37. Ra2 Kg7 38. Bf3 Bf1 0-1
AK
 
Posty: 53
Dołączył(a): 04 cze 2010, 11:18
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Indywidualne Mistrzostwa Europy 2016 - Djakowica (Gjakov

Postprzez Nataniel998 » 23 maja 2016, 22:44

Szkoda że Wojtaszek nie stanął na pudle i że tylko dwóch naszych reprezentantów przechodzi dalej :( , a wszystko zapowiadało się tak dobrze na samym początku .
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja.
Dzięki pasji, osiągam siłę.
Dzięki sile, osiągam potęgę.
Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy
Nataniel998
 
Posty: 219
Wiek: 16
Dołączył(a): 24 mar 2016, 23:40
Podziękował : 122 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Ranking: 1908


Powrót do Turnieje [mecze] zagraniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość



REKLAMA

Gdy masz problemy z matma czasami najlepszym rozwiazaniem sa Korepetycje z Matematyki
Zadania Szachowe