Art Pub Cup Budapest

Moderator: kolokwium

Re: Art Pub Cup Budapest

Postprzez rutra » 05 lut 2017, 12:35

lambda napisał(a):Pytanie z innej beczki. Ile kosztował cię w sumie taki turniej? Bilety, nocleg, wpisowe, wyżywienie itp.

Kiedy byłem pierwszy raz w Budapeszcie wydałem w sumie około 300zł + dojazd (150zł z Krakowa), zatem tak około 450zł. Ale wtedy bardzo oszczędzałem, starałem się wybrać możliwie jak najtańsze noclegi. Co do wyżywienia to głównie tanie fast foody. Dużo zapłaciłem za dojazd.

Obecnie jak jadę do Budapesztu to wolę sobie dopłacić te 5 czy 8 Euro za nocleg by mieć że się tak wyrażę w miarę normalne warunki noclegowe. Raczej nie jem najtańszych fast foodów, ale za to dojazd jest o wiele tańszy. Gdy byłem pierwszy raz to tak jak mówiłem 150zł z Krakowa w dwie strony, obecnie gdy rezerwuje bilety z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem wówczas cena wynosi około 60zł w dwie strony (a czasem jeszcze mniej). W sumie weekendowy wyjazd do Budapesztu na turniej (+noclegi+wyżywienie) kosztuje około 450-500zł, z tym że gdybym trochę pokombinował (najtańsze noclegi, jedzenie tanich fast foodów) to te koszty dałoby się obniżyć do około 350-400zł.

PS. Do tych kosztów należy jeszcze doliczyć transport do Krakowa (w moim przypadku standardowa cena to około 30-50zł), ale często jest tak, że jeśli odpowiednio wcześnie kupię bilety to mogę dojechać nawet za 4zł do Krakowa.
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1545 razy
Otrzymał podziękowań: 1833 razy
Ranking: 1683

Postprzez rutra » 05 lut 2017, 12:41

thinkerteacher napisał(a):A gdybyś postanowił, że grasz i wygrywasz wszystkie turnieje, które ci się podobają - do poziomu gdy osiągniesz poziom silnej 1 kategorii? Potem już wygrywanie może nie być tak łatwe, więc być może warto trochę powygrywać zanim będzie to już tylko marzeniem... ;)

Kiedyś właśnie w ten sposób myślałem. Dopóki mam ranking elo<1600, ranking polski 1800 to lepiej żebym grał w tych słabszych turniejach i wygrywał, bo potem jak będę miał >1600 >1800 już będzie coraz ciężej (chyba, że ktoś wymyśli grupy np. do 1700, do 1800, do 1900 itp.).

Najlepszymi przykładami są turnieje Grand Prix w Rzeszowie oraz turnieje w Rudniku (klasyczny i szybki). W ubiegłym roku zagrałem w grupie A w Rudniku, powody miałem dwa - po pierwsze szansa gry na transmisji (3 partie udało się zagrać), po drugie dwie rundy mi wypadały z powodu sesji. Mając II kategorie (polski ranking 1800) mam szansę powalczyć o nagrody w grupie B (w ubiegłym roku miałbym 2. numer startowy, nie mówię, że zająłbym tak wysokie miejsce, ale szansa na pierwszą piątkę dosyć duża), z kolei gdybym miał II+ (polski ranking 1900) to realnych szans na nagrodę w grupie A nie mam. W pierwszej piątce był zawodnik, z którym zremisowałem, ale to była pojedyncza partia, do tego poziomu jeszcze dużo mi brakuje. W turnieju Grand Prix w Rzeszowie dwukrotnie zdobyłem nagrodę dla najlepszego zawodnika do II kategorii. Gdybym miał II+ tej nagrody bym już nie zdobył, a raczej nie wyprzedziłbym w końcowej klasyfikacji któregoś z trzech zawodników z tytułem kandydata na mistrza.

Tu jednak zgadzam się z forumowiczem "brelo". Z takim podejście w grupie A (>1800) zadebiutuje w 2050 roku. Poziom gry szybciej wzrasta gdy się gra z silniejszymi zawodnikami. Dodatkowo nie każdy turniej wygram, bo czasem zagram poniżej oczekiwań, a czasem trafię na juniora z zaniżonym rankingiem, tak jak kiedyś grałem z zawodniczką, która miała 1400, grała na około 1600, a obecnie (po 2 latach) ma ponad 2100.

Staram się unikać takich turniejów, bo na nich prawie niczego się nie nauczę. Wygram, bo przeciwnicy grają słabo i podstawiają figury, lub zagram słabo, bo to ja będę podstawiał. Dodatkowo napsuje sobie nerwów, że mam dużą przewagę a podstawiam i przegrywam z teoretycznie słabszym zawodnikiem. Ale czasem przydałoby się coś wygrać.
rutra

Postprzez rutra » 11 maja 2017, 00:03

Problem wyboru grupy chcąc nie chcąc sam się rozwiązał, gdyż przekroczyłem elo 1600. Ostatnio na 3. lidze jeszcze podwyższyłem ranking, ale to będzie dopiero w czerwcu policzone.

Jutro planuję się wybrać na turniej do Budapesztu. Wyjazd spontaniczny, wczoraj się zgłosiłem do turnieju, sędzia powiedział, że nie muszę płacić wpisowego :)

Bilety kupowałem gdy była promocja (40zł w dwie strony z Krakowa). Także jeśli chodzi o koszty to może uda się zmieścić w 300zł z wszystkim (noclegi 120zł, komunikacja miejska 40-50zł).

Szkoda tylko, że w niedziele są 3 rund, a jeden z przewoźników wycofał połączenie do Krakowa. W tej sytuacji albo nie zagram ostatniej rundy by zdążyć na autobus na 17:20, albo pojadę o 23:45.

XII edycja turnieju (dla mnie 5.):
http://chess-results.com/tnr267602.aspx?lan=3
rutra

Poprzednia strona

Powrót do Turnieje [mecze] zagraniczne