Mecz - szachy aktywne

Moderator: kolokwium

Mecz - szachy aktywne

Postprzez mattihau » 19 paź 2009, 13:10

Z Marcinosem z forum na stronie magazynu szachista wymyśliliśmy kolejny mecz - turniej miedzy naszymi forami.

Tym razem padła propozycja zorganizowana meczu aktywów tj w tempie od 10 - 30 min ;)
miejscem mógłby być Kurnik.pl albo FICS?
Czy znajdą się na naszym forum chętni?:)
Ostatnio edytowany przez mattihau 22 wrz 2010, 20:45, edytowano w sumie 4 razy
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez misiek1994 » 19 paź 2009, 16:36

Ja jestem chętny, ale na jak najdłuższe tempo.
misiek1994

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 1800
kurnik.pl: michalv4
FICS: MichalKlis

Postprzez mattihau » 19 paź 2009, 20:29

Mecz z założenia ma być rozgrywany tempem aktywnym więc najbardziej prawdopodobne opcja to 30min na partię.

Myślimy o rozegraniu takiego meczu np na 4-8 szachownicach ;) w jakimś dogodnym dogadanym terminie...

narazie pytam tylko o opinie i propozycje co do formy i etc.
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Postprzez demon_szybkosci » 19 paź 2009, 20:43

:idea: Jestem chetny, ale chcialbym poznac wiecej szczegolow (konkretow). Jesli dla zawodnika nie bedzie wiecej niz 30minut to bylbym w stanie byc jako jeden z rezerwowych (lub najnizszych szachownic) dla naszego forum SZACHOWE.PL!
Dla wykluczenia niesportowej postawy i lagow oraz zerwania polaczenia lepszy bylby FICS. Niemniej najpierw poznajmy szczegoly.

:arrow: Mysle, ze to jedna z ciekawszych propozycji! Gratuluje! :D
demon_szybkosci

Postprzez BulBulAtor » 19 paź 2009, 20:49

Czy demon_szybkosci zmierzy się z chess_amatorem?
BulBulAtor

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Postprzez demon_szybkosci » 19 paź 2009, 21:33

:idea: W sumie technicznie byloby to mozliwe (2 kompy). Niemniej w tym meczu (rozgrywkach) DEMON_SZYBKOSCI bedzie reprezentowal forum szachowe.pl. Tak wiec chess_amator co najwyzej bedzie sie przygladal :P :mrgreen: :P. Na lidze juz nie gralem 3,5 roku, wiec mozna byloby sobie przypomniec jak sie to robi... tyle, ze za posrednictwem internetu ;) :roll:

Proponuje utworzenia CHETNYCH, ktorzy sa zainteresowani tym, aby zagrac (koncowa lista powstanie PO zaakceptowaniu warunkow rozgrywek przez wszystkich chetnych)

1. Mattihau
2. Demon_szybkosci
3. ?
demon_szybkosci

Postprzez mol_ksiazkowy » 19 paź 2009, 22:53

Quote:
Proponuje utworzenia CHETNYCH, ktorzy sa zainteresowani tym, aby zagrac (koncowa lista powstanie PO zaakceptowaniu warunkow rozgrywek przez wszystkich chetnych)

1. Mattihau
2. Demon_szybkosci
3. ?

No wiec mysle ze ja tez moglbym sprobowac zagrac , o ile bedzie nieco wiecej szczególow bo bo na razie to niezbyt wiadomo dokladnie jak sprawy sie maja?
Ps Jak na razie to cos malo chetnych....
Matematyka jest jak ocean, w którym demon pływa, mol nurkuje a słoń sie myje...
mol_ksiazkowy
Przyjaciel

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy
kurnik.pl: molksiazkowy
FICS: molksiazkowy

Postprzez Vujek1991 » 19 paź 2009, 23:23

Też się piszę, o ile więcej się dowiem.
Vujek1991

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
kurnik.pl: vujek1991

Postprzez Daniel » 20 paź 2009, 00:25

I ja :)
Daniel

Podziękował : 202 razy
Otrzymał podziękowań: 321 razy

Postprzez lk85 » 20 paź 2009, 01:55

Mimo braku chęci na szachy, to w jednym meczu mógłbym zagrać(w końcu to tylko 2-4 partie jak mniemam), choć mam 2 warunki:
1. Mecz ma być na kurniku.
2. Chcę przeciwnika, który prowadzi dość nocny tryb życia i gra po północy nie będzie dla niego problemem, bo ja przed 0:00 od niedawna prawie wogóle przy kompie nie jestem.

Jeśli któreś forum(bo udzielam się na obu) by mnie zechciało do składu i zaakceptowało te 2 warunki, to zagram.
Jeśli cały mecz ma być rozegrany w danym dniu, o danej godzinie, to odpadam.
lk85

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez mattihau » 20 paź 2009, 07:31

Link na forum szachisty:
http://www.szachista.com/ftopicp-41868.html#41868

lk85 napisał(a):Jeśli któreś forum(bo udzielam się na obu) by mnie zechciało do składu i zaakceptowało te 2 warunki, to zagram.
Jeśli cały mecz ma być rozegrany w danym dniu, o danej godzinie, to odpadam.

jednak ja bym to widział jako spotkanie w jednym terminie wszystkich przeciwników...
mattihau
Zasłużony

Postprzez redjok » 20 paź 2009, 07:56

Nie wiem ile jeszcze poczekamy na LM więc zgłaszam się.
redjok
Administrator

Podziękował : 425 razy
Otrzymał podziękowań: 504 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez demon_szybkosci » 20 paź 2009, 21:42

LISTA CHETNYCH, ktorzy sa zainteresowani tym, aby zagrac (koncowa lista powstanie PO zaakceptowaniu warunkow rozgrywek przez wszystkich chetnych) :roll:

1. Mattihau
2. Demon_szybkosci
3. mol_ksiazkow
4. Vujek1991
5. Daniel
6. lk85 (*?)
7. redjok
8. misiek1994

*? - nie wiadomo dokladnie ktore forum wczesniej kupi kolege :P ;)

Pytanie czy kolega MATTIHAU bedzie w ogole gral w tym meczu (lidze?), bo jesli tak to zapraszamy do wzmocnienia naszego skladu. Inaczej zostaniemy rozgniecenie na strzepy :oops:. Tamto forum ma wyjatkowo silnych szachistow (nie mowie, ze graja od paru lat partie po 1g na zawodnika i analizuja, wspolnie komentuja, itd.). Duza czesc tamtych graczy to silne 2 kat i kilka 1 kat oraz 1 lub 2 KM! :shock: :roll:
PS. Dobrze byloby jeszcze 1-2 osoby na rezerwe lub tez na wypadek gdyby ktos nie byl w stanie zagrac :roll:. Tak czy inaczej - forum szachowe.pl oczekuja powoli na bardziej konkretne informacje dotyczace rozgrywek :). Mysle, ze 80% zawodnikow w/w jest juz pewnych, aby bronic humoru naszego forum :mrgreen: :brawo: :luzz:
demon_szybkosci

Postprzez mattihau » 20 paź 2009, 23:53

Postanowiliśmy z Marcinosem podyskutować troszkę dłużej i wyszedł kadłub regulaminu (propozycja).

1. Mecz rozgrywany w tempie 20min+5sek na 6 deskach.
2. Termin 8 Listopada 20:00 (niedziela)
3. Miejsce: Kurnik.pl pokój rankingowy, stoły założone przez Marcinosa i mattihau.
4. Wyłonienie zawodników,
-zgłaszanie się chętnych do 25.10.2009 (niedziela) do godz 23:59 w postach w tym temacie i równoległym na forum szachisty. Zgłoszeni zawodnicy będą uwzględnieni w ogólnodostępnej(dla zarejestrowanych userów) ankiecie(osobna dla każdego forum) i tak wybranych zostanie 6 zawodników + ewentualnie rezerwa, ankieta potrwa do 1.11.2009 do 23:59. Po tym terminie zostaną podane oficjalne składy i nastąpi czas na przygotowanie się do zawodów!

Proszę o uwagi i ewentualne propozycje... jeśli nie ma sprzeciwu regulamin pojawi się około jutrzejszej nocy na obu forach ;)

Szczególnie ważna jest kwestia terminu dogodnego dla wszystkich!
mattihau
Zasłużony

Postprzez lk85 » 21 paź 2009, 02:10

mattihau napisał(a):2. Termin 8 Listopada 20:00 (niedziela)

To sobie pograłem :P . Sądzę, że będą problemy organizacyjne w związku z konkretnym terminem.
lk85

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Następna strona

Powrót do [2009] Szachista.com - szachowe.pl - szachy aktywne