Mecz - szachy aktywne

Moderator: kolokwium

Postprzez kspttw » 08 lis 2009, 22:52

Pozwolę sobie skomentować przebieg meczu:

1) rejnevan - kspttw 0-1

Partia bez wielkiej historii. Przeciwnik troszkę mnie oszukał w debiucie, nie mniej nie uzyskał wielkiej przewagi, a pozycja była ciężka do przebicia. Jednak rejnevan chciał koniecznie wygrać, rzucił się, a jak pojawiły się problemy to czas mu się skończył, choć pozycja była już ciężka dla białych.

2) robczas - gutierez1983 1-0

Rafcik nie zdążył na mecz, więc musiał go zastąpić Robczas. Nie przestraszył się silniejszego przeciwnika i niemal od razu rzucił się na niego. Gutierez zareagował poprawnie i uzyskał dobrą pozycję. Kiedy wydawało się, że nic czarnemu nie może grozić gutierez podstawił jakość. Najwyraźniej zniechęcony diametralną oceną pozycji nie stawiał większego oporu, a wręcz pomógł robczasowi wygrać szybko i łatwo.

3) oniekprzegra - mikidar 0,5-0,5

Oniek (mikidar) zagrał solidny wariant słowiański w gambicie hetmańskim. Białe niby nie miały najmniejszej ochoty nigdzie zaryzykować, co przy dobrej obronie czarnych zaowocowało remisem.

4) redjok - herringpl 0-1

Redjok chyba pomylił posunięcia w partii hiszpańskiej, po czym przyszło mu się bronić w trudnej pozycji. W końcu stanął nawet bez figury, ale nie miał najmniejszego zamiaru poddać się bez walki. Przeciwnik się pogubił, popełnił kilka błędów, aż w końcu redjok uzyskał równą wieżówkę. Okazało się jednak, że i taką pozycję można przegrać. Herringpl przy dużej pomocy redjoka bez problemów awansował piony i wygrał.

5) mastahmarcin - mattihau 1-0

Chyba najmniej interesująca i emocjonująca partia - Mattihau podstawił figurę w debiucie, a mastahmarcin konsekwentnie wymieniał kolejne figury doprowadzając do elementarnej końcówki.

6) studentmolowy - petrosjan64 0-1

Petrosjan zagrał na początku trochę beztrosko, na co demon zareagował bardzo aktywnie uzyskując sporą przewagę. Nie wyglądało jednak, by zorientował się o swoim położeniu i nie przedsięwziął żadnych środków, by jakoś skonsolidować pozycję, co mogło się skończyć szybką porażką. Niestety Demon zamiast zagrać kończącego posunięcia uaktywnił figury przeciwnika dostając gorszą pozycję. Przeciwnik natychmiast to wykorzystał i ruszył do ataku. Demonowi nie udało się go zatrzymać i dość szybko przegrał.

Podsumowując:

1) rejnevan - kspttw 0-1

Czyli 3,5-2,5 dla forum szachisty.
kspttw

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez demon_szybkosci » 08 lis 2009, 23:03

:idea: Ze swojej strony moge dodac, ze po "kapitalnym" przelomie w centrum (e5) dostalem juz kompletnie wtopiona pozycje, wiec w zasadzie skonczyla sie na tym gra (reszta byla dobijaniem). Niemniej jestem zadowolony z gry, chociaz duzy niedosyt pozostal :oops: :cry:. Za szybko rzucilem sie do ataku i niestety skonczylo sie pogromem! :shock: :roll:
demon_szybkosci

Postprzez kspttw » 08 lis 2009, 23:11

demon_szybkosci napisał(a):Ze swojej strony moge dodac, ze po "kapitalnym" przelomie w centrum (e5) dostalem juz kompletnie wtopiona pozycje

e5 było dobre, ale należało zagrać potem f:e5 i pozycja gładko wygrana.
kspttw

Postprzez mattihau » 08 lis 2009, 23:12

kspttw napisał(a):5) mastahmarcin - mattihau 1-0

Chyba najmniej interesująca i emocjonująca partia - Mattihau podstawił figurę w debiucie, a mastahmarcin konsekwentnie wymieniał kolejne figury doprowadzając do elementarnej końcówki.

No niestety... to Marcin wyciągnął wnioski z wielu naszych partii... Kolejny raz dałem się uwieść pozornie niegroźnej pozycji którą Marcin zgłębił lepiej...
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez mol_ksiazkowy » 08 lis 2009, 23:44

Jesli idzie o koncowke wiezowa w partii redjok - herringpl , to wydaje mi sie iz biale mogly sprobowac 48. a5 (zamiast b5) z koncepcja Wb6 w nastepnym ruchu. :luzz: :arrow:
Matematyka jest jak ocean, w którym demon pływa, mol nurkuje a słoń sie myje...
mol_ksiazkowy
Przyjaciel

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: molksiazkowy
FICS: molksiazkowy

Postprzez lk85 » 09 lis 2009, 03:59

kspttw napisał(a):

Podsumowując:

1) rejnevan - kspttw 0-1

Jak widać mecz był zacięty. Spodziewałem się, że na czołowych szachownicach będziecie górą, bo różnica klas widoczna, jednak sądziłem, że dalsze szachownice więcej wywalczą, szczególnie ten leniuch demon :P . Największa pochwała należy się Robczasowi(trochę zdziwiony jestem, że nie był on w podstawowym składzie, przecież w lm spisał się bardzo dobrze). W sumie trudno powiedzieć, czy to jakaś wielka niespodzianka, bo Robczas grać potrafi i ciągle robi postępy, ale pokonanie dużo wyżej notowanego rywala zasługuje na pochwałę.
lk85

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez redjok » 09 lis 2009, 08:20

kspttw napisał(a):aż w końcu redjok uzyskał równą wieżówkę. Okazało się jednak, że i taką pozycję można przegrać.

Mój błąd polegał na tym, że nie zaproponowałem przeciwnikowi remisu kiedy emocje opadły i powstała wspomniana równa wieżówka. Motywem mojego działania był fakt [o ile mnie pamięć nie myli], że przeciwnik miał około 30 sekund a ja ponad 6 minut.
Niestety skończyło się katastrofą za co biję się w piersi.

Gratulacje dla zwycięzców. Robczas !!

Myślę, ze spokojnie możemy rozgrywać takie mecze częściej np raz w miesiącu :lol:
redjok
Administrator

Podziękował : 423 razy
Otrzymał podziękowań: 500 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez mol_ksiazkowy » 14 lis 2009, 22:07

Quote:
Myślę, ze spokojnie możemy rozgrywać takie mecze częściej np raz w miesiącu

Idea jest okey. Wiec moze w grudniu znow uda sie umowic i zrealizowac ?? :arrow: :luzz:
Matematyka jest jak ocean, w którym demon pływa, mol nurkuje a słoń sie myje...
mol_ksiazkowy
Przyjaciel

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy
kurnik.pl: molksiazkowy
FICS: molksiazkowy

Postprzez kolokwium » 15 lis 2009, 20:27

To trzeba dopracować regulamin m.in.
  1. zawodnicy
    1. do kiedy zgłoszenia składów drużyn i na jakich zasadach zgłoszenia dodatkowe
  2. drużyny
    1. ile osób w drużynie
    2. do kiedy ogłasza się skład drużyny na forum przeciwników
    3. ilu zawodników składu podstawowego musi zagrać mecz (ilu rezerwistów może grać w meczu)
  3. mecz
    1. kto zakłada stoły
      na kuraku można założyć najwyżej 2 stoły
    2. proponuję aby zawodnik grający białymi zakładał stół
      chroniony, zakaz cofania, 20+5, rankingowy
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2069 razy
Otrzymał podziękowań: 2193 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez redjok » 15 lis 2009, 20:39

kolokwium napisał(a):proponuję aby zawodnik grający białymi zakładał stół
chroniony, zakaz cofania, 20+5, rankingowy

Bardzo dobry zapis. Pamiętamy ile było zamieszania zanim wszyscy zajęli miejsca.

Wysuwam propozycję aby w drodze ustaleń kapitanów zawodnicy jednej drużyny zakładali stoły.
redjok
Administrator

Podziękował : 423 razy
Otrzymał podziękowań: 500 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez petrosjan » 19 lis 2009, 02:00

kspttw napisał(a):Petrosjan zagrał na początku trochę beztrosko, na co demon zareagował bardzo aktywnie uzyskując sporą przewagę. Nie wyglądało jednak, by zorientował się o swoim położeniu i nie przedsięwziął żadnych środków, by jakoś skonsolidować pozycję, co mogło się skończyć szybką porażką.

Taki z Niego petrosjan jak z koziej d... trąba <devil>. Petrosjan jest i był tylko jeden i to zarówno na kurniku, jak i na szachista.com oraz... szachowe.pl. Petrosjan64 to pomysł Vishy'ego i działa na mnie jak czerwona płachta na byka, szczególnie jak czytam że petrosjan to, czy tamto.... WWWWWWWWWRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR !!!!

Ps. Piszcie o Nim Vishy... Tak będzie i właściwiej i taktowniej w stosunku do mnie.... Ja ze swoim nickiem jestem złączony nierozerwalnie od 2004 r., a petrosjana64 uważam za niesmaczny wybryk Vishiego sprzed 2 lat jak dobrze pamiętam ( nick chyba z 2007 )... Każdy ma prawo stworzyć sobie taki nick jaki chce, ale nie trawię podróbek, szczególnie jeżeli wprowadzają zamieszanie na forach, serwerach na których i ja jestem... Mam nadzieję że mnie rozumiecie...

Ps2. Albo dodawajcie chociaż to 64 na końcu nicka, żeby nie mylić Go ze mną...

Ps3. Wyłączam to forum, bo się nakręciłem i zaraz mi ciśnienie skoczy, a wtedy mogę nawet i gryźć... ;).
petrosjan

Podziękował : 1 raz

Postprzez mattihau » 22 wrz 2010, 19:46

I Oficjalny Mecz Międzyforumowy w Szachy Aktywne

Cel Meczu: Popularyzacja gry drużynowej pośród użytkowników forów internetowych "Szachowe.pl" oraz "Szachista.com"

Organizatorzy: Mattihau (z ramienia Szachowe.pl) i Marcinos (Szachista.com)

Termin i miejsce odbycia meczu: 8 listopada 2009 roku, godz. 20:00 na serwerze kurnik.pl

Tempo gry: 20 minut na zawodnika plus dodatkowe 5 sekund po każdym ruchu

Uczestnicy: Zarejestrowani użytkownicy forów szachowych Szachowe.pl oraz Szachista.com, zgłoszeni do rozgrywek oraz delegowani do gry przez własną drużynę na odpowiedniej szachownicy

Szachownice: Mecz odbędzie się na 6 szachownicach. Obsadzenie szachownic leży w gestii drużyny, jest ono jawne i winno zostać ustalone do 1 listopada 2009 roku. Gospodarze meczu grają białymi na szachownicach nieparzystych.

Gospodarzem meczu jest forum szachista.com - co skutkuje tym, że zawodnicy szachisty zagrają białymi na deskach 1, 3 oraz 5.

Rezerwowi: Liczba rezerwowych w drużynie jest nieograniczona. Winna zostać ustalona kolejność zawodników rezerwowych, w jakiej mogą oni zastępować brakującego członka drużyny. Zawodnik nieobecny zastępowany jest przez pierwszego na liście rezerwowych itd. (przykład: zawodnik z szachownicy 2 jest nieobecny - 1 rezerwowy wskakuje na 2 szachownicę)

Gra: Obowiązują przepisy gry FIDE oraz kodeks szachowy

WYNIKI: Forum Szachista.com - szachowe.pl 3,5-2,5

1) rejnevan - kspttw 0-1
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 17 razy

Poprzednia strona

Powrót do [2009] Szachista.com - szachowe.pl - szachy aktywne