Rozmowy o SzLM

Moderatorzy: redjok, kolokwium

Jakim systemem ma być rozgrywana VII SzLM i kolejne edycje ?

Ankieta zakończyła się 28 lut 2011, 00:39

Obecny system (faza grupowa + faza pucharowa)
4
31%
System ligowy (awanse i spadki w obrębie kilku grup/lig/dywizji)
9
69%

Razem głosów : 13

Re: Rozmowy o SzLM

Postprzez Killer » 21 sty 2014, 09:05

thinkerteacher napisał(a):Najdziwniejsze, że mojego algorytmu do dziś dnia nie rozgryzłeś Sherlocku Holmsie
thinkerteacher napisał(a):Tak czy inaczej Szymonie jak dotąd nie udało ci się znaleźć tego w jaki sposób znajduję moje śmieszne zagrania
Tomaszu, skąd wiesz, że nie rozgryzłem/ nie udało mi się znaleźć tego w jaki sposób znajdujesz zagrania? To, że nie zawsze zdradzam swoje przemyślenia nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy. ;)

thinkerteacher napisał(a):PS. Być może przyznasz w końcu publicznie, że jednak gram czysto (tzn. bez wykorzystywania silników w czasie gry)? Czy jeszcze analizujesz moją uczciwość w analizie gier rozgrywanych przeze mnie na FICS? :lol2: ;) :*
Już rok temu, podczas gdy oskarżałem Tadzika o nielegalne wspomaganie, oświadczyłem publicznie, że nie widzę w twoim przypadku symptomów wskazujących na nielegalne wspomaganie się. Czyzby sklerozka dopadła cię Tomaszu na starość? :D
Killer

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ranking: 0

Postprzez thinkerteacher » 21 sty 2014, 10:37

Nie tyle dopadła mnie na starość skleroza, ile dopada inne patrzenie (perspektywa) na to jak się wygrywa w szachy. Zaczynam coraz mniej rozumieć, a to nieuchronnie oznacza, że mój poziom będzie powoli się kolejny raz zmieniał ;) :). Trzymaj kciuki, abym w końcu na FICS na stałe przebił granicę 2000 oczek :P

Co do tego, że nie widzisz u mnie symptomów wskazujących na nielegalne wspomaganie się, to wierzę. Jednak w to, że mnie szachowo rozgryzłeś i wiesz (rozumiesz) sposób (system?!) w jaki sposób znajduję moje zagrania... w to nie uwierzę! Ba! Obecnie to nawet ja za bardzo już nie rozumiem jak to się dzieje, że raz mogę zagrać świetnie, a innym razem "sucho" - i za każdym razem nie rozumiem w jaki sposób zagrałem to co (d)żem zagrał :) ;)
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8648 razy
Otrzymał podziękowań: 1175 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez brelo » 22 sty 2014, 15:33

Killer napisał(a):
brelo napisał(a):Z Twoją siłą gry i ograniem turniejowym niemożliwe będzie stwierdzenie tego faktu...
Fakty są takie, że to ja wykryłem i oskarżyłem o oszukiwanie na tym forum 4 osoby, m.in. ciebie i przy każdym "akcie oskarżenia", co najmniej kilku zawodników z II, I kategoriami a nawet jednym przypadku z tytułem kandydata, popierało moje zdanie. ;)

Fakty są takie, że oskarżyłeś, bo nie wykryłeś nic. Jedyne co udowodniłeś to moje multikonto na FICS - skuteczność godna Sebastiana Wątroby z W11.
primum NonNocere and do not fall to the CheapTricks
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 554 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez astek » 25 sty 2014, 15:06

Z chęcią bym zagrał w Waszej Lidze. Kiedy się będzie można zapisać do nowej edycji?
Gra się tylko na kurniku czy jeszcze gdzieś indziej?

Mar
astek

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: zrobjakgladka

Postprzez kolokwium » 25 sty 2014, 15:18

viewtopic.php?f=36&t=2303
Fragment:
redjok napisał(a):
Regulamin Szachowej Ligi Mistrzów
autorzy: redjok i kolokwium

1. system rozgrywek
    1. cykl dwumiesięczny:
    2. grupy (eliminacje) w miesiącach nieparzystych (I, III, V, IX, XI)
    3. finał metodą pucharową w miesiącach parzystych (II, IV, VI, X, XII)
  2. Miejsce gry
  3. Mecze rozgrywane są tylko na zgłoszonym nicku z "kurnika", granie innym nickiem skutkuje walkowerem
  4. Na rozegranie meczu zawodnicy mają:
    • miesiąc w czasie trwania fazy grupowej
    • 7 dni w fazie pucharowej
  5. Tempo gry - 10 minut i 10 sekund na każdym etapie rozgrywek (oprócz dogrywki)

Zapraszamy do turnieju. Około 20 lutego będą już zapisy.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2237 razy
Otrzymał podziękowań: 2364 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez hektor » 16 lut 2014, 20:24

Im the chempions!!

Być może padną słowa, iż zostałem mistrzem edycji XX niczym Karpow z Fischerem - Karpow musiał udowodnić innym, że zasłużył na swój tytuł. Moje zwycięstwo nie jest moją słabością - to słabość innych. Nikt nie może podważyć mojego zwycięstwa. I zamierzam bronić tegoż tytułu, bowiem jeśli raz go zdobędziesz, to chcesz go zatrzymać na stałe.

Im the chempions!

Pozdrawiam.
"Wojna i miłość są dwiema jedynymi rzeczami, dla których rodzić się i żyć warto." Henryk Sienkiewicz
"Tam, gdzie książki palą, niebawem także ludzi palić będą." Heinrich Heine

Obrazek
hektor

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy
Ranking: 1980
kurnik.pl: hektor1983
FICS: gutierez

Postprzez PhiloSophist » 16 mar 2014, 18:55

@ Hektor - Nikt nie wątpi w twój tytuł (chociaż pewnie znajdzie się sporo graczy, ktorzy zechcą Ci go odebrać, ale ja się wycofalem z turnieju, więc możesz spać spokojnie, chociaż i tak chętnie z Tobą jeszcze zagram przy najbliższej okazji :) anyways, powodzenia w obronie tytułu! :)

@ Kolokwium - Kiedy będzie się dało grać SzLM na FICSie? :)
PhiloSophist

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
kurnik.pl: marcopollock
FICS: mcstorytaller
Playchess: anonim

Postprzez thinkerteacher » 16 mar 2014, 19:26

Chętnie zagrałbym na świętach/w okresie świąt (bożonarodzeniowych - czyli za 9 miesięcy) mecz z CHAMPIONEM (oczywiście na FICS). Myślę, że mógłbym pokusić się o postraszenie czempiona tym, że wypożyczę sobie na chwilę jego tytuł :) ;). Liczę na to, że kolega Hektor (vel Guti) tym razem zetrze mnie z szachownicy - bo ja bym się starał, aby każdego JEGO zwycięstwo było okupione... dużym wysiłkiem i potem, zaś nagrodzone... honorem i chwałą! :)
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8648 razy
Otrzymał podziękowań: 1175 razy
FICS: NokiaTwenty

Postprzez kolokwium » 19 mar 2014, 17:33

IV.5. pierwsze podanie propozycji terminów gry - do 7. dnia miesiąca"
chyba trzeba było przeczytać regulamin; jeśli oferowałeś terminy gry (co mi też mogło umknąć {...}) to masz pełne prawo wziąć walkower - nie będę protestował - jeśli wolisz rozegrać mecz to możemy zagrać

Jeżeli ktoś z prawa do wygranej na podstawie nieprzestrzegania punktu IV.5 (lub innych) to należy złożyć wniosek na forum w temacie o umawianiu się w swojej grupie.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez ŁowcaAndroidów » 25 mar 2014, 10:39

Jaka jest dalej drabinka turniejowa? Grupa A łączona jest z grupą B,C czy D?
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 558 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez kolokwium » 25 mar 2014, 16:14

Czyżby ktoś skasował temat Regulamin SzLM?! :wall:
kolokwium
Moderator

Zapisy do XXII SzLM

Postprzez yetit78 » 17 kwi 2014, 18:27

Czy po zapisaniu się można się wycofać? Przejrzałem regulamin i nic o tym nie zauważyłem.
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Podziękował : 1855 razy
Otrzymał podziękowań: 281 razy

Postprzez kolokwium » 17 kwi 2014, 18:55

Tak jak w przypadku każdego turnieju, można się zapisać (a w niektórych zadeklarować chęć uczestnictwa), można się (będąc zapisanym) wypisać.
kolokwium
Moderator

Postprzez ŁowcaAndroidów » 22 kwi 2014, 16:07

ŁowcaAndroidów napisał(a):W kolejnej edycji wyleczę Was wszystkich z gry w szachy kombinatorzy. Spodziewajcie się Łowcy i jego pierwszej dominacji w Lidze....

http://szachowe.pl/viewtopic.php?f=36&t=5269

"Szklanki w górę jakbym miał urodziny"
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 558 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez kolokwium » 22 kwi 2014, 16:23

Podobnie jak w poprzedniej (XX) edycji
półfinał XX: Szachista070 - : - PhiloSophist
półfinał XXI: Tomaszachista - : - astek

Nie potrafili w terminie porozumieć się co do daty, ani nie chcieli narzucenia terminu gry.
kolokwium
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szachowa Liga Mistrzów